Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 4:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Tek de Cart napisał(a):
sapper napisał(a):
A czy jak np. ty sie nawrociles to co, sam to zrobiles, czy Bog ci w tym pomogl?
Zwroc uwage na wiare Marii, calkowicie oddala sie Woli Bozej, a ta Wiare i oddanie Bogu mogla i z pewnoscia wyniosla z domu, od rodzicow.
Czy nie widzisz w tym zaleznosci pokoleniowych, ktore takze sa zaleznnosciami pokoleniowymi grzechu pierworodnego?
zdecydowanie coś pomieszałeś... Oczywiście, że łaska Boga jest pierwsza - w moim nawróceniu czy nawet w oddychaniu!
grzech pierworodny nie jest żadną zależnością pokoleniową!
tu masz czym jest grzech pierworodny, nie potrzebujesz książki Barney'a do tego....;)
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1g02.htm


To co w linku ja dobrze wiem i nie musisz mi nic tlumaczyc.
A tego o czym pisze nie ma jeszcze w zadnej ksiazce Barneya.
W ogole to po co rozwijasz ten temat jak jasno dalem do zrozumieniia ze nie bede dyskutowal na ten temat.


Wt wrz 12, 2017 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
sapper napisał(a):
To co w linku ja dobrze wiem i nie musisz mi nic tlumaczyc.
(...)W ogole to po co rozwijasz ten temat jak jasno dalem do zrozumieniia ze nie bede dyskutowal na ten temat.
bo może i wiesz, ale jak coś napiszesz, to spora część czytelników czyta i nie rozumie... więc albo tłumacz co piszesz, albo nie pisz aż tyle :) bo wprowadzanie zamieszanie nie służy dyskusji. Może i masz genialną wiedzę i genialne przemyślenia - ale my w takim razie nie dorastamy do Twojego poziomu, więc postaraj się pisać jaśniej :)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Wt wrz 12, 2017 9:59 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Tek de Cart napisał(a):
sapper napisał(a):
To co w linku ja dobrze wiem i nie musisz mi nic tlumaczyc.
(...)W ogole to po co rozwijasz ten temat jak jasno dalem do zrozumieniia ze nie bede dyskutowal na ten temat.
bo może i wiesz, ale jak coś napiszesz, to spora część czytelników czyta i nie rozumie... więc albo tłumacz co piszesz, albo nie pisz aż tyle :) bo wprowadzanie zamieszanie nie służy dyskusji. Może i masz genialną wiedzę i genialne przemyślenia - ale my w takim razie nie dorastamy do Twojego poziomu, więc postaraj się pisać jaśniej :)

Jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze raz Biblie.

A tak poza tym to kompletniie nie pojmuje co ci sie nie zgadza w tym co napisalem.
Wskaz mi w ktorym dokladnie punkcie jest cos niezgodne z dogmatem?
Bo widzi mi sie ze samo uzycie innych slow jest dla ciebie niezgodnoscia, a nie zastanawiasz sie nad trescia i jej zgodnoscia.


Śr wrz 13, 2017 2:25 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wybrana napisał(a):
W tradycji Żydowskiej wielodzietność była chwałą i błogosławieństwem Bożym, więc to normalne, że Maryja będąc żoną Józefa porodziła więcej dzieci.


Po pierwsze, odkrycia (m.in.Qumran) przyniosły nam wiedzę o tym,że istniała w tamtych czasach "przysięga nazareńska" dla szczególnie pobożnych kobiet, pragnących (za zgodą męża) zachować celibat:

"W judaizmie podstawowym nakazem dla kobiety było rodzenie dzieci. Wystarczy jednak zajrzeć do żydowskich źródeł historycznych z epoki, na przykład słynnych rękopisów z Qumran, aby przekonać się, że w czasach Jezusa były Żydówki, które zdecydowały się żyć w celibacie. Chodziło o wyjątkowo pobożne jednostki. Nazywano to przysięgą nazareńską i mężowie często godzili się, by ich żony ją złożyły" (wywiad Piotra Zychowicza z historykiem Michaelem Hesemannem dla "Uważam Rze" 6-12.08 2012, str.16)

Po drugie, twierdzenie że Maryja miała więcej dzieci jest tylko i wyłącznie twoim widzimisię, gdyż Biblia nie mówi nam nic o innych dzieciach Maryi.Także Ojcowie Kościoła, chociaż wspominali braci Jezusa, to jednak żaden z nich nie uważał ich za synów Maryi. Orygenes pisał, że oni "nie urodzili się z Maryi. A i żaden tekst Pisma o tym nie wspomina!" ("Homilie o Ewangelii św. Łukasza" ),

"Wielu ludzi zastanawia się, jak Jezus mógł mieć braci, skoro Maria aż do śmierci pozostała dziewicą. Jezus nie miał naturalnych braci, bo ani dziewica nie urodziła nikogo innego, ani On sam nie był synem Józefa" ("Komentarz do Ewangelii św. Jana")

wybrana napisał(a):
Nigdzie Biblia nie potwierdza jej wiecznego dziewictwa, a więc odwrotnie podkreśla, że Jezus miał braci i siostry.


Potwierdza w wielu miejscach, natomiast nigdzie nie potwierdza tezy, jakoby Jezus miał rodzonych braci i siostry.

wybrana napisał(a):
Na jakiej podstawie Maria była ciałem wzięta do nieba?
Któż śmie głosić taką herezję i na jakiej podstawie ją głosi.
Zastanawiam się w jakim celu głosi się i wymyśla takie niepotwierdzone i nieprawdziwe rzeczy. Chyba tylko po to, by osoba Jezusa nie była w centrum wiary, ale wymyślono sobie zastępstwo.


Na podstawie Tradycji apostolskiej, herezją jest natomiast zaprzeczanie tej prawdzie wiary, którą chrześcijanie wyznają od najdawniejszych czasów.Niepotwierdzone ? żartujesz sobie? o Wniebowzięciu Maryi pisało wielu chrześcijan, oto kilka przykładów:

Jan Damasceński pisał, że "nie mogło ulec zniszczeniu to ciało, które w sposób cudowny nosiło Jezusa i zostało przez Chrystusa odkupione i uświęcone"

"Ciało Tej, która była niepokalanie poczęta, nie mogło ulec skażeniu, bo było świątynią Syna Bożego."

Fulbert z Chartres "Chrześcijańska pobożność wierzy, że Bóg Chrystus, Syn Boży, Matkę swoją wskrzesił i przeniósł Ją do nieba"

Modest, biskup Jerozolimy "Jako najchwalebniejszą Matkę Chrystusa, Zbawcy naszego, który jest dawcą życia i nieśmiertelności, wskrzesił Ją z grobu i wziął do siebie w sposób sobie wiadomy"

Andrzej z Krety "Był to zaiste nowy widok, przechodzący siły rozumu, gdy niewiasta, która swoją czystością przewyższała niebian, w ciele (swoim) weszła do niebieskich przybytków. Jak przy narodzeniu Chrystusa nienaruszonym był Jej żywot, tak samo po Jej śmierci nie rozsypało się Jej ciało. O dziwo! Przy porodzeniu pozostała nieskażoną i w grobie również nie uległa zepsuciu"


Cz paź 19, 2017 2:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
@Sajmon, ile jeszcze ludzkich bredni tu przedstawisz?
Chrześcijanie czerpią źródło swojej wiary z Biblii-Nowy Testament, bo tam jest zawarta prawda objawiona, prawda dana nam przez samego Boga.
Nie wymyślaj tu i nie przedstawiaj ludzkich grzesznych teorii sprzecznych ze słowem Bożym.
B.W.
E.Marka:
6:2A gdy nastał sabat, zaczął nauczać w synagodze, a wielu słuchaczy zdumiewało się i mówiło: Skądże to ma? I co to za mądrość, która jest mu dana? I te cuda, których dokonują jego ręce?
6:3Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim.

Cytatów potwierdzających o wyraźnym przekazie jest kilka.
To może uważasz, że Apostołowie kłamali?
Może dla katolickiej teologi Biblia jest fałszywa, bo w przeciwnym razie, Jezus byłby głównie uwielbiony i dla Jezusa było by kierowane główne dziękczynienie za Dar Odkupienia naszego, za Dar pojednania nas z Bogiem.
Jezus spełnił plan Boży wobec człowieka.
Kobieta, która Go zrodziła urodziła Jezusa w osobie człowieka. Jezus żyjąc na ziemi był synem Bożym, ale w ziemskiej postaci, nie Bogiem ale człowiekiem. Matka, kobieta porodziła człowieka a nie Boga. Ziemska kobieta nie mogła porodzić Boga i nie jest matką Bożą. Jezus zwracał się w modlitwie do Boga Ojca. Prosił Boga Ojca o łaski, więc nie był żyjąc na ziemi Bogiem.
Uwielbienie i prośby możemy kierować tylko do Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego - Boga w trzech osobach. Nie możemy głównie tych uwielbień i próśb kierować do kobiety, która była tylko Służebnicą Pańską i tylko człowiekiem. Jest Błogosławioną między niewiastami. Jej imię powinno być wielbione, ale nie może przejmować mocy Bożej. Jezus Chrystus jest naszym Odkupicielem, Zbawcą i jedynym Pośrednikiem do Boga.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz paź 19, 2017 3:13 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wybrana napisał(a):
@Sajmon, ile jeszcze ludzkich bredni tu przedstawisz?


Dla Ciebie bredniami jest wszystko, co nie zgadza się z Twoimi poglądami, wiec nie jest to miarodajne kryterium.

wybrana napisał(a):
Chrześcijanie czerpią źródło swojej wiary z Biblii-Nowy Testament, bo tam jest zawarta prawda objawiona, prawda dana nam przez samego Boga.


Nie.Dla chrześcijan podstawą jest Tradycja Apostolska, przekazana w Biblii i ustnie.

wybrana napisał(a):
Nie wymyślaj tu i nie przedstawiaj ludzkich grzesznych teorii sprzecznych ze słowem Bożym.


To jest forum katolickie, i tutaj NIE obowiązuje niebiblijna zasada "sola scriptura" Po drugie, wniebowzięcie Maryi nie jest sprzeczne ze słowem Bożym, a jeśli twierdzisz inaczej, to zacytuj fragment Pisma świętego który temu przeczy.


wybrana napisał(a):
B.W.
E.Marka:
6:2A gdy nastał sabat, zaczął nauczać w synagodze, a wielu słuchaczy zdumiewało się i mówiło: Skądże to ma? I co to za mądrość, która jest mu dana? I te cuda, których dokonują jego ręce?
6:3Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim.


Znamy rodziców owych rzekomych braci i sióstr Jezusa, i nie są nimi bynajmniej Maryja i Józef.Matkę dwóch pierwszych znamy z imienia: była to "siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa" (J 19:25), nazwana gdzie indziej "Marią, matką Jakuba i Józefa"(Mt 27:56), a także "Marią, matką Józefa" (Mk 15:47) lub "Marią, matką Jakuba" (Mk 16:1)

wybrana napisał(a):
Cytatów potwierdzających o wyraźnym przekazie jest kilka.
To może uważasz, że Apostołowie kłamali?
Może dla katolickiej teologi Biblia jest fałszywa, bo w przeciwnym razie, Jezus byłby głównie uwielbiony i dla Jezusa było by kierowane główne dziękczynienie za Dar Odkupienia naszego, za Dar pojednania nas z Bogiem.


Żaden z cytatów biblijnych nie potwierdza Twojej tezy, jakoby owi "bracia" byli dziećmi Maryi i rodzonymi braćmi Jezusa.Mogę zadać Ci to samo pytanie, i od razu na nie odpowiedzieć, gdyż widocznie dla protestantów Biblia jest fałszywa skoro twierdzą, że cześć należy oddawać wyłącznie Bogu, a Biblia twierdzi zupełnie coś przeciwnego.Pismo święte nakazuje oddawanie czci osobom, którym się cześć należy. Nie rezerwuje jej wyłącznie dla Boga, przez co wskazuje na to, że są różne jej rodzaje.

wybrana napisał(a):
Matka, kobieta porodziła człowieka a nie Boga. Ziemska kobieta nie mogła porodzić Boga i nie jest matką Bożą. Jezus zwracał się w modlitwie do Boga Ojca. Prosił Boga Ojca o łaski, więc nie był żyjąc na ziemi Bogiem.


Błąd. Zaprzeczając temu, że Maryja jest Matką Bożą masz tylko dwa wyjścia:

1. Zaprzeczyć boskości Jezusa
2. Stwierdzić, że Maryja urodziła tylko ludzką osobę Jezusa, nie zaś boską.

Rodzi się osobę a nie naturę - nie można urodzić części osoby ani natury ludzkiej w oderwaniu od boskiej. Nad pierwszą opcją chyba się się nie pochylisz, no chyba że jesteś antytrynitarzem. Druga opcja to potępiona przez Sobór Efeski herezja nestorianizmu według której Chrystus miał nie jedną, ale dwie osoby - ludzką i boską (której najdobitniejszym zaprzeczeniem jest Kol 2:9). Tak że twierdzenie, że Maryja nie jest Matką Boga i że Bóg nie może mieć matki logicznie prowadzi do heretyckiej chrystologii.

wybrana napisał(a):
Uwielbienie i prośby możemy kierować tylko do Boga...


Nie interesuje mnie Twoje widzimisię na ten temat, ale nauka Kościoła założonego przez Chrystusa który jest "filarem i podporą prawdy" (1 Tym 3:15)


Cz paź 19, 2017 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
I znów "Wybrana" opowiada bzdury, mimo że kilkakrotnie je już zdementowano.

Znamy z Biblii rodzeństwo Jezusa?
Znamy nie tylko „rodzeństwo” Jezusa, ale także.... rodziców owego „rodzeństwa”! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I nie są nimi bynajmniej św.Józef i św.Maryja. W opisie śmierci Jezusa u Jana czytamy:
„A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.” / J 19,25/
Zaś u Mateusza:
„Między nimi były: Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i Józefa, oraz matka synów Zebedeusza.” /Mt 27,56/
Czyli Jakub, Szymon i Juda byli synami Kleofasa i jego żony, Marii.
Zgadza się to zresztą z innymi zapisami. Jakub apostoł jest nazwany „bratem Pańskim”: „Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata Pańskiego.” /Gal 1,19/ a autor Listu Judy(różny od Judy Tadeusza) pisze o sobie „Juda, sługa Jezusa Chrystusa, brat zaś Jakuba” /Jud 1,1/
(Potwierdzenia znajdują się też w pismach starochrześcijańskich – Hegezyp (+185) w Historii Kościoła pisze o Judzie – krewnym Jezusa który jest synem Marii, zony Kleofasa. Podobnie Euzebiusz (+260) wymienia Szymona jako syna Kleofasa. Orygenes ((ur 185 r) w „Komentarzu do Ewangelii św.Jana” pisze „Jezus nie miał naturalnych braci, bo ani dziewica nie urodziła nikogo innego, ani On sam nie był synem Józefa”)

Nawiasem mówiąc, we fragmencie J 9,25 warto zwrócić uwagę na coś jeszcze; „Maria, żona Kleofasa” jest przedstawiona jako siostra Matki Jezusa – która, jak wiemy także miała na imię Maria. Już samo to świadczy o użyciu – w tym wersecie – słowa „siostra” (αδελφη) w znaczeniu dalszej rodziny – nie jest bowiem możliwe, by dwu rodzonym siostrom nadano to samo imię!

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 19, 2017 8:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Barney napisał(a):
Już samo to świadczy o użyciu – w tym wersecie – słowa „siostra” (αδελφη) w znaczeniu dalszej rodziny – nie jest bowiem możliwe, by dwu rodzonym siostrom nadano to samo imię!
Tak, nie jest możliwe, bo tak napisał Barney, a jak on cos napisze to tak musi być :mrgreen:

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Cz paź 19, 2017 8:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Już samo to świadczy o użyciu – w tym wersecie – słowa „siostra” (αδελφη) w znaczeniu dalszej rodziny – nie jest bowiem możliwe, by dwu rodzonym siostrom nadano to samo imię!
Tak, nie jest możliwe, bo tak napisał Barney, a jak on cos napisze to tak musi być :mrgreen:

Jak nie masz argumentów to nie wyskakuj z takimi tekstami. Jak wiesz obserwuje twoje posty na twoja prośbę i jak wiesz mam na oku twoje wpisy i za takie teksty mogę użyć nożyczek i wywalić taki wpis jako niezgodny z regulaminem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz paź 19, 2017 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Już samo to świadczy o użyciu – w tym wersecie – słowa „siostra” (αδελφη) w znaczeniu dalszej rodziny – nie jest bowiem możliwe, by dwu rodzonym siostrom nadano to samo imię!
Tak, nie jest możliwe, bo tak napisał Barney, a jak on cos napisze to tak musi być :mrgreen:
etam, jak rozumiem masz przykład z Pisma Świętego gdzie dwóm rodzonym siostrom nadano to samo imię? solascripturowcu jeden? ;)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz paź 19, 2017 11:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Jockey napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Już samo to świadczy o użyciu – w tym wersecie – słowa „siostra” (αδελφη) w znaczeniu dalszej rodziny – nie jest bowiem możliwe, by dwu rodzonym siostrom nadano to samo imię!
Tak, nie jest możliwe, bo tak napisał Barney, a jak on cos napisze to tak musi być :mrgreen:

Jak nie masz argumentów to nie wyskakuj z takimi tekstami. Jak wiesz obserwuje twoje posty na twoja prośbę i jak wiesz mam na oku twoje wpisy i za takie teksty mogę użyć nożyczek i wywalić taki wpis jako niezgodny z regulaminem.
A jakie ma argumenty Barney na poparcie swoich twierdzeń ? Bo nie jest możliwe ? A czemuż to nie jest możliwe ? Bo ty też napiszesz, że to nie jest możliwe ?
To żaden argument, bo co ma nim być osoba Barney'a, czy twoja :D
"A stały pod krzyżem Jezusa matka jego i siostra matki jego Maria" (J 19,25). W waszym wydaniu słowo brat, siostra może oznaczać "wszystko" tylko nie brat i siostra z tej samem matki.
PS>
Mój wpis nie jest niezgody z Regulaminem.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pt paź 20, 2017 4:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Tek de Cart napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Już samo to świadczy o użyciu – w tym wersecie – słowa „siostra” (αδελφη) w znaczeniu dalszej rodziny – nie jest bowiem możliwe, by dwu rodzonym siostrom nadano to samo imię!
Tak, nie jest możliwe, bo tak napisał Barney, a jak on cos napisze to tak musi być :mrgreen:
etam, jak rozumiem masz przykład z Pisma Świętego gdzie dwóm rodzonym siostrom nadano to samo imię? solascripturowcu jeden? ;)

A jakie to ma znaczenie ? Bo co, uważasz, że ja w Piśmie nie ma przykładu, że rodzeństwo nie ma takiego samego imienia, to siostra rodzona matki Pana Jezusa nie mogła mieć ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pt paź 20, 2017 4:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Będziesz wymyślał niestworzone kosmiczne teorie że dwie córki mają takie samo imię, by tylko wyszło na Twoje?
A poza tym zdaje się Maryja była jedynaczką jeśli się nie mylę?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt paź 20, 2017 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wujo44 napisał(a):
W waszym wydaniu słowo brat, siostra może oznaczać "wszystko" tylko nie brat i siostra z tej samem matki.


Nie tylko w naszym. Przeciez napisales:
"Koleżanki i koledzy to mogą być w pracy, szkole itp. w zborze to są bracia i siostry."

W zwiazku z roznymi znaczeniami takich slow jak: ojciec, matka, brat czy siostra ja robaczek 2 niniejszym deklaruje, ze obok mojego ziemskiego ojca moim Ojcem jest rowniez Bog w Trojcy Swietej jedyny, oraz obok mojej ziemskiej matki moja Matka jest rowniez Maria - Matka naszego Pana Jezusa Chrystusa.

A wy drodzy przyjaciele robta co chceta.


Pt paź 20, 2017 5:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Andy72 napisał(a):
Będziesz wymyślał niestworzone kosmiczne teorie że dwie córki mają takie samo imię, by tylko wyszło na Twoje?
A poza tym zdaje się Maryja była jedynaczką jeśli się nie mylę?
Rzecz w tym, że ja nie muszę nic wymyślać - jest dokładnie odwrotnie - to wy musicie wymyślać, aby bronić teologii tzw. " matki boskiej".
Dla mnie, czy matka Jezusa miała inne dzieci, czy urodziła inne dzieci itp. nie ma znaczenia, bo każda koncepcja w ramach zbawienia, Ewangelii jest do przyjęcia, ale w przypadku religii rzymskich-katolików tak być nie może. Ona nie może mieć dzieci, nie może urodzić dzieci itp. itd.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pt paź 20, 2017 7:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL