Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Jakie kryterium pozwala ci sądzić - będąc poza Kościołem - na ocenę, że nie żyjesz w iluzji religijnej i nie stworzyłaś sobie fałszywego obrazu Boga? Wiem o co pytam, bo czytałam twe świadectwo i twój nick jest tego konsekwencją. W jakim kluczu je odkodowałaś? Święci mistycy bowiem, których mamy do wglądu w KK stosowali inny klucz. Komu uwierzę? Kto zachował zdrowy rozsądek? Czym on jest?

Na jakiej podstawie człowiek może osądzić, że święci uznani przez instytucję kościelną, faktycznie nimi byli?
Wykładnią mojej wiary jest Ewangelia Jezusa i Duch Święty.
Wiara, to relacja duchowa między Bogiem i człowiekiem. Bóg przemawia do człowieka.
Ja dużo się modlę a jak czegoś nie rozumiem, to na modlitwie proszę o zrozumienie.
Kiedyś wieczorem, gdy się modliłam zadałam pytanie:
Panie Jezu, jeżeli KK to jest Twój Kościół i Ty go prawadzisz, to dlaczego w jego historii jest tyle nieprawości?
Tej samej nocy otrzymałam odpowiedź.
Śniła mi się bardzo duża sala. Piękna, bardzo jasno oświetlona. Duże piękne żyrandole. Na środku tej sali stał duży owalny stół przykryty białym obrusem, na którym stały talerze, duże lampki do wina. Dookoła siedziało dużo ludzi. Patrzyłam, że ci ludzie piją w kieliszkach alkohol. Dziwiłam się, że nie przyniesiono nic do jedzenia a ludzie stawali się coraz bardziej pijani.

Wystrój był doniosły i piękny, lecz pokarmu brak a co najwyżej można się upić.

Na drugi dzień po raz pierwszy przeczytałam Objawienie Jana rozdział 16,17,18 i zrozumiałam lepiej ten sen.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sie 06, 2022 11:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
witoldm napisał(a):
Myślę że tobie Gregor, to właśnie ta rutynowość nie podoba się w moim Kościele. Znam twoje tu wypowiedzi i tak je rozumiem. Że rutyna gubiąca nie jednych, jest tą przeszkodą uznania mojego Kościoła za spuściznę Chrystusa. Czy nie o to chodzi?

To nie kwestia czy coś mi się podoba czy nie podoba w katolicyzmie. Moje odejście z Kościoła rzymskiego było oparte na innych przesłankach.
Nie chodziło więc o rutynę. Ona wkrada się do każdej społeczności chrześcijańskiej i jeśli brak jest czujności to zaczyna wypierać ducha zastępując go martwa literą nakazów i zakazów. Wtedy nawet dobre praktyki zamieniają się w martwe liturgiczne obrzędy. Dotyczy to również Kościołów innych wyznań.


So sie 06, 2022 11:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Na jakiej podstawie człowiek może osądzić, że święci uznani przez instytucję kościelną, faktycznie nimi byli?

Na podstawie procedur wypracowanych przez Kościół i potwierdzenia z nieba. Stąd czeka się na taki głos i musi on nastąpić po śmierci człowieka. Mamy więc współpracę człowieka i Boga. Kościół nie zajmuje się natomiast potępionymi i nawet święci nie udzielali takich informacji.
Cytuj:
Wykładnią mojej wiary jest Ewangelia Jezusa i Duch Święty.

Zadawałam na tę okoliczność pytania, które ustawiają człowieka w wierze prawdziwej a nie iluzorycznej. Nie odpowiedziałaś. Na drodze duchowej czai się wiele zasadzek, więc chodzi o to, by w nie nie wpaść. Dekalog jest też martwy, gdy nie ma wykładni. Ewangelia ma charakter paradoksu, więc wymaga interpretacji.
Cytuj:
Wiara, to relacja duchowa między Bogiem i człowiekiem. Bóg przemawia do człowieka

A skąd wiesz, że mówi Bóg a nie Zły duch lub twój psychiczny głos wewnętrzny? Pytałam jak różnicujesz.
Cytuj:
Ja dużo się modlę a jak czegoś nie rozumiem, to na modlitwie proszę o zrozumienie.

Szatan lubi takich ludzi i podsuwa zrozumienie. Nazywamy takich ludzi łasuchami modlitewnymi (nie do ciebie). Jak to różnicować?
Cytuj:
Na drugi dzień po raz pierwszy przeczytałam Objawienie Jana rozdział 16,17,18 i zrozumiałam lepiej ten sen.

Wierzenie snom jest ryzykowne, bo do nich ma dostęp także Zły duch. Nie dostałaś nic, by zrozumieć, ale utwierdziłaś się w tym, że postępujesz słusznie. Na podstawie tego snu nie jesteś w stanie nic stwierdzić, bo sny naturalnie odzwierciedlają życie psychiczne i mają za zadanie zapewnić homeostazę wewnętrzną. Z punktu duchowego mogą pojawić się w nim natchnienia lub pokusy. To wymaga różnicowania. Jeśli tego nie potrafisz to należy to zignorować. Katolik nie powinien wierzyć więc snom. To zaleca Kościół. Kościół poleca kierownika duchowego, by nie wpaść w iluzję religijną.
Sen był potwierdzeniem twoich myśli, więc stawiam na regenerację układu nerwowego. Nie lubię mieszać Złego tam, gdzie natura jest winna. On nie musi się tobą zajmować.


N sie 07, 2022 12:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Swoim wpisem iż nie obchodzi cię co w omawianej kwestii wyznają Kościoły stanowiące Kościół pochszechny potwierdzasz tylko moje wcześniejsze stwierdzenie, że postawiłeś się poza Kościołem powszechnym...

Przyjmuję do wiadomości Twój punkt widzenia.
Jednak przytoczę jako odpowiedź poniższą prawdę ewangeliczną:
[II Tym.2.19]:...Zna Pan tych, którzy są jego...
sahcim napisał(a):
Ja natomiast jestem bardzo ciekawy jakim sposobem wydedukowałeś z tego fragmentu tezę jakoby Pan Jezus w swoim zmartwychstałym czyli niepodlegajacym prawom fizyczym ciele zasiadał fizycznie czyli był ograniczony czasem i przestrzenią...??

A co tu jest do dedukcji?
Zasiadł fizycznie tzn. w swoim zmartwychwstałym ciele po prawicy Ojca.


N sie 07, 2022 12:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Swoim wpisem iż nie obchodzi cię co w omawianej kwestii wyznają Kościoły stanowiące Kościół pochszechny potwierdzasz tylko moje wcześniejsze stwierdzenie, że postawiłeś się poza Kościołem powszechnym...

Przyjmuję do wiadomości Twój punkt widzenia.
Jednak przytoczę jako odpowiedź poniższą prawdę ewangeliczną:
[II Tym.2.19]:...Zna Pan tych, którzy są jego...


Rany Julek... Gregor nie gniewaj się. ale tym wpisem dałeś świadectwo swej przeogromnej pychy..
Człowiek sam (samodzielnie) nigdy nie może być pewien tego w co samodzielnie wierzy, musi to co sądzi poddawać albo wręcz pod osąd innych, albo chociażby znajdywać potwierdzenie słuszności u jakiś autorytetów. Samodzielnie czytając Pismo i Je interpretując sam się stwarzasz autorytetem dla samego siebie (oby tylko tylko dla samego siebie - ale wielokrotnie dawałeś dowody, że marzy Ci się być autorytetem dla innych)... To co już wielokrotnie było powtarzane choćby przez merss. Nie masz pewności czy interpretacja jaką sobie wymyślasz jest pochodząca od Ducha Świętego, od siebie samego, czy złego ducha - po prostu tego nie wiesz, a jak się dowiesz - wtedy będzie (może być) za późno...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sie 07, 2022 1:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Swoim wpisem iż nie obchodzi cię co w omawianej kwestii wyznają Kościoły stanowiące Kościół pochszechny potwierdzasz tylko moje wcześniejsze stwierdzenie, że postawiłeś się poza Kościołem powszechnym...

Przyjmuję do wiadomości Twój punkt widzenia.
Jednak przytoczę jako odpowiedź poniższą prawdę ewangeliczną:
[II Tym.2.19]:...Zna Pan tych, którzy są jego...


Rany Julek... Gregor nie gniewaj się. ale tym wpisem dałeś świadectwo swej przeogromnej pychy..
Człowiek sam (samodzielnie) nigdy nie może być pewien tego w co samodzielnie wierzy, musi to co sądzi poddawać albo wręcz pod osąd innych, albo chociażby znajdywać potwierdzenie słuszności u jakiś autorytetów. Samodzielnie czytając Pismo i Je interpretując sam się stwarzasz autorytetem dla samego siebie (oby tylko tylko dla samego siebie - ale wielokrotnie dawałeś dowody, że marzy Ci się być autorytetem dla innych)... To co już wielokrotnie było powtarzane choćby przez merss. Nie masz pewności czy interpretacja jaką sobie wymyślasz jest pochodząca od Ducha Świętego, od siebie samego, czy złego ducha - po prostu tego nie wiesz, a jak się dowiesz - wtedy będzie (może być) za późno...

A prawda Ewangelii Jezusa, to za mało?
A oddanie swojego życia Jezusowi i prowadzenie przez Ducha Chrystusowego, to za mało?
Przecież wiarę poznaje się po owocach.
Trzeba wydawać dobre owoce swojej wiary.
Trzeba przyjąć co Jezus nauczał i co naucza. Zaufać Jego miłości. Zaufać, że pragnie nas zbawić i walczy o nas.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 07, 2022 7:37 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
A prawda Ewangelii Jezusa, to za mało?

Jaka prawda Ewangelii skoro dziesiątki tysięcy wyznań i kościoły jednoosobowe interpretują ją inaczej? Dziś jesteśmy na etapie, że każdy ma swoją prawdę. Rosjanie wierzą swoim pasterzom, że Rosja nigdy nikomu wojny nie wypowiedziała, prowadzi z Ukrainą działania sprawiedliwe. W poprzednim wpisie napisałam, że prawda ewangeliczna wymaga interpretacji. Niewierzący teolog zupełnie inaczej ją odczyta niż pogubiony, poraniony i nie znający swych głodów emocjonalnych chrześcijanin. Nie ma różnych prawd ewangelicznych powiada Kościół. A skoro rzeczywiście są to ktoś ma rację, bo dobrze ją odczytał a ktoś inny się myli.
Cytuj:
A oddanie swojego życia Jezusowi i prowadzenie przez Ducha Chrystusowego, to za mało?

Rosjanie wierzą, że zabijając Ukraińców są prowadzeni przez Ducha Świętego. Kiedy rozbierano Polskę to uczyniły to trzy kraje chrześcijańskie i cała salonowa Europa, z wybitnymi myślicielami tamtych czasów, i uważali to za działania słuszne. A ja pytam: kto dał im pozwolenie na decydowanie o tym, że Polaków należy wychowywać w innym duchu. Uczynili to co ty czynisz z katolikami. Najpierw pobawiono ich znaczenia a potem ich podporządkowano sobie. Ty potrzebujesz, gregor też, zaprzeczenia temu, że tylko w Kościele katolickim zgromadzono depozyt wiary w stanie nienaruszonym, tylko w tym Kościele go odnajdziesz. Kard. J.H.Newman nie szukał depozytu w brudnych murach Kościoła (tylko te potrafisz wskazać), ale w archiwach. Był historykiem kościoła i człowiekiem modlitwy a chciał zupełnie coś innego niż odnalazł: Uważał anglikanizm za prawdę. Wybierając prawdę, którą odnalazł, musiał zmierzyć się z nienawiścią Anglików i utratą wszystkiego. To było realne postawienie go poza tymi wszystkimi, których kochał. Co ty utraciłaś? Nikt cię nie odrzucił, chodzisz do kościoła na uroczystości rodzinne. To ty odrzucasz prawdę podawaną przez KK i do tego myślisz, że to prawda a to wypaczenia. Tego też nie różnicujesz. Żyjesz w świecie sloganów. Wiesz to co pozwala ci krytykować Kościół, by zapewnić sobie komfort psychiczny, który nazywasz prawdą.
Cytuj:
Przecież wiarę poznaje się po owocach.

Dobre owoce działań Rosjan będą wówczas, gdy będą zagarniać kolejne tereny Europy. O tym będzie mowa w cerkwiach. Nadal nie widzisz, że i to wymaga życia w prawdzie a nie iluzji religijnej, która to religia jest sprowadzona do ideologii? Niewierzący to powtarzają jak mantrę: religia dzieli ludzi, można ją przekształcić w ideologię i wykorzystać do politycznych celów. Tu mają rację, ale intencji nie ujawniają. Wyeliminowanie jednak myślenia religijnego u ludzi prowadzi do myślenia ideologicznego, tyle, że już bez religii. Sprowadzi człowieka do marionetki.
Cytuj:
Trzeba wydawać dobre owoce swojej wiary.

Plując na Kościół i oskarżając katolików o satanizm?
Cytuj:
Trzeba przyjąć co Jezus nauczał i co naucza. Zaufać Jego miłości. Zaufać, że pragnie nas zbawić i walczy o nas.

Mowa trawa, bez sensu. Wypaczenia są wyżej.


N sie 07, 2022 9:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
wybrana napisał(a):
Trzeba wydawać dobre owoce swojej wiary.

Plując na Kościół i oskarżając katolików o satanizm?

To już jest pomówienie. Nie oskarżyłam żadnego katolika o satanizm.
To każdy inaczej pojmujący jest tu przez katolików oskarżony o satanizm.
Bóg patrzy na serce człowieka i jego intencję.
Ludzkie formy pojmowania są różne, lecz przede wszystkim wydawane owoce wiary są najważniejsze. Te owoce poświadczamy świadectwem swojego życia. Ewangelia Jezusa naucza, że mamy kochać Boga I bliźniego jak siebie samego. Idąc drogą tej Ewangelii oczyszczamy się udoskonalamy w miłości Bożej. Duch ujażmia nasze żądze, pomaga nam wyzbyć się pychy i egoizmu.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 07, 2022 10:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
Gregor napisał(a):
Przyjmuję do wiadomości Twój punkt widzenia.
Jednak przytoczę jako odpowiedź poniższą prawdę ewangeliczną:
[II Tym.2.19]:...Zna Pan tych, którzy są jego...


Rany Julek... Gregor nie gniewaj się. ale tym wpisem dałeś świadectwo swej przeogromnej pychy..
Człowiek sam (samodzielnie) nigdy nie może być pewien tego w co samodzielnie wierzy, musi to co sądzi poddawać albo wręcz pod osąd innych, albo chociażby znajdywać potwierdzenie słuszności u jakiś autorytetów. Samodzielnie czytając Pismo i Je interpretując sam się stwarzasz autorytetem dla samego siebie (oby tylko tylko dla samego siebie - ale wielokrotnie dawałeś dowody, że marzy Ci się być autorytetem dla innych)... To co już wielokrotnie było powtarzane choćby przez merss. Nie masz pewności czy interpretacja jaką sobie wymyślasz jest pochodząca od Ducha Świętego, od siebie samego, czy złego ducha - po prostu tego nie wiesz, a jak się dowiesz - wtedy będzie (może być) za późno...

A prawda Ewangelii Jezusa, to za mało?
A oddanie swojego życia Jezusowi i prowadzenie przez Ducha Chrystusowego, to za mało?
Przecież wiarę poznaje się po owocach.
Trzeba wydawać dobre owoce swojej wiary.
Trzeba przyjąć co Jezus nauczał i co naucza. Zaufać Jego miłości. Zaufać, że pragnie nas zbawić i walczy o nas.

No to mam do ciebie pytanie, wybrana: czy wg ciebie Luteranie, opierający swoje
nauczanie na Sola Scriptura przyjmują co Jezus nauczał i naucza zgodnie z prawdą Ewangelii czy nie ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sie 07, 2022 1:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana. Mnie oskarżyłaś i to ostatnio dwa razy. Dodatkowo przypisałaś mi urojenia. To są owoce Ducha Świętego? Byłyby, gdyby te wypowiedzi miały sens. Nie kontrolujesz więc tego co z siebie wyrzucasz. W takich okolicznościach twoja osoba jawi się jako niespójna wewnętrznie i działająca w oparciu o emocje. Jeśli kogoś pomawiasz o to, że jest pod działaniem złego ducha to tego nie potrafisz uargumentować. Prosiłam o rzetelną argumentację i nie pojawiła się. Argumentujesz kolejnym wierszykiem afirmacyjnym; kompletny chaos myślowy.
W takich okolicznościach strategia złego ducha wobec ciebie jest prosta: utwierdza cię w tym, że klepiąc wierszyki o Bogu zupełnie nie masz wglądu w siebie. Na takim człowieku zależy złemu duchowi, bo on nie dojdzie do Boga.

Ja kończę, bo to co miałam do powiedzenia o samooszukiwaniu się człowieka, powiedziałam. Wierszyki afirmacyjne nie prowadzą do zbawienia, ale są prostą drogą w przeciwnym kierunku, bo człowiek nie wie kim jest. Można nim manipulować na bazie jego ran psychicznych i nieznajomości siebie. Widzi tylko opakowanie. Nie rozumie, że Jezus to nie słodki bozinek na usługach człowieka, ale potężny Stwórca, który dając człowiekowi wolność (to zaufanie i miłość) uczynił go jednocześnie odpowiedzialnym za nie. Łaska Boża wymaga odpowiedzi i człowiek może powiedzieć NIE twierdząc, że dał przyzwolenie na jej działanie. Kiedy zadawałam ci pytania pozwalające zweryfikować treści, które tu podrzucasz, nie wiedziałaś o co chodzi. Sklasyfikowałaś to jako niechęć i moje urojenia. Dobrze więc, że odeszłaś z Kościoła. Nie będziesz mu szkodzić. Ja wskazałam jedynie, że żadną katoliczką nie byłaś, ale sądziłaś że byłaś. Nie przyswoiłaś sobie myślenia religijnego katolicyzmu, złożoności człowieka i paradoksu Ewangelii (pozwala na różne interpretacje, nawet sobie przeciwne). Powroty do KK nie są łatwe, bo tego zaczyna pilnować zły duch. Nie pokonasz tego na dziś, bo nie czytasz siebie, natchnień Ducha Świętego ani pokus. Kluczem bowiem odczytu jest twoje samopoczucie (ktoś kto niepokoi jest pod wpływem złego ducha), sny, znaki Boże i szukanie w Biblii potwierdzeń, że właściwie interpretujesz zdarzenia.

Długie modlitwy często świadczą o tym, że adresatem modlitw jest człowiek i jest modlitwą nazywana wewnętrzna rozmowa z samym sobą...nie bądźcie gadatliwi na modlitwie mówi Pan -> jak to zinterpretować? Można modlić się całymi dniami i życie jest modlitwą, można długo się modlić a za chwilę wylać pomyje na drugiego człowieka, bo próbował zadawać pytania zachęcające do autorefleksji. O bezmyślności świadczą też ściany cytatów biblijnych, które czasem przytaczasz jako odpowiedź. Zasłaniasz swą pustkę, tak to czytam.

Osoba uduchowiona powie w takich okolicznościach jak o. Pio: nie będę Cię Panie uczył przez kogo masz mnie napominać. To myślenie człowieka napełnionego Duchem Świętym -> widzi relację swoją z Bogiem i wie, że to sprawa Boga jakim posłuży się człowiekiem, by naprawić taką duszę wybraną. Ten człowiek może nie mieć świadomości, że jest narzędziem Boga. Osoba uduchowiona ma natomiast świadomość, że może mu pomóc nawet ktoś kto go serdecznie nie znosi; należy wykazać czujność, by nie działać obronnie. Potem już nie reaguje obronnie, bo jego ducha przenika Duch Święty. Ty natomiast wyrzucisz w kierunku takiej osoby wiadro pomyj, po czym zaprzeczysz. Nie ma tym żadnego Ducha Świętego, jest zraniony człowiek, który ratuje się wierszykami afirmacyjnymi, by czuć się dobrze i myśleć, że jest lepszy od innych, czyli wybrany. Wybrany jest, jak o. Pio, sobą. Wie kim jest, czyli ćwiczy się w pokorze. Ty katolicką pokorę nazwiesz niewolniczym podporządkowaniem się Kościołowi. I tak pycha się odsłania, ale pozostaje niewidoczna dla tego, który wypowiada takie słowa.

Cała duchowość jest budowana zdrowo na fundamencie pokory. bez niej to budowla na piasku. Tymczasem krytykując katolików wskazujesz, że pokory nie rozumiesz. Widzisz ją na poziomie psychicznych zależności. Nie rozumiesz wolności do-. Żyjesz na poziomie wolności inaczej definiowanej.

Kiedy logika spotka się z jej brakiem, myślenie refleksyjne z emocjonalnym, to działa jak walec. Korzystając z analogii rolniczej (takie metafory stosował Jezus)...mamy różne walce: gładkie (pięknie to można ubrać w słowa -> są tacy ludzie do których to dotrze), kruszące (kontrargumentacja, siła różna bo i gleby różne) i wgłębne (dociskają do podłoża zagęszczając teksty w diagnozy). Te ostatnie stosuje się, by przyspieszyć siewy.


N sie 07, 2022 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
A prawda Ewangelii Jezusa, to za mało?
A oddanie swojego życia Jezusowi i prowadzenie przez Ducha Chrystusowego, to za mało?
Przecież wiarę poznaje się po owocach.
Trzeba wydawać dobre owoce swojej wiary.
Trzeba przyjąć co Jezus nauczał i co naucza. Zaufać Jego miłości. Zaufać, że pragnie nas zbawić i walczy o nas.

No to mam do ciebie pytanie, wybrana: czy wg ciebie Luteranie, opierający swoje
nauczanie na Sola Scriptura przyjmują co Jezus nauczał i naucza zgodnie z prawdą Ewangelii czy nie ?

Prawda Ewangelii jest jedna - kochaj Boga i bliźniego. Czy żyją zgodnie z tą prawdą - nie wiem, bo nie jestem wstanie ocenić życia każdego człowieka.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 07, 2022 2:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Swoim wpisem iż nie obchodzi cię co w omawianej kwestii wyznają Kościoły stanowiące Kościół pochszechny potwierdzasz tylko moje wcześniejsze stwierdzenie, że postawiłeś się poza Kościołem powszechnym...

Przyjmuję do wiadomości Twój punkt widzenia.
Jednak przytoczę jako odpowiedź poniższą prawdę ewangeliczną:
[II Tym.2.19]:...Zna Pan tych, którzy są jego...
Tak...zna Pan tych, którzy są Jego i ci widzą w Jego ciele świątynię Ducha Świętego wiec nigdy nie dopuściliby się takiej nieprawości aby Jego ciało nazwać opakowaniem...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ja natomiast jestem bardzo ciekawy jakim sposobem wydedukowałeś z tego fragmentu tezę jakoby Pan Jezus w swoim zmartwychstałym czyli niepodlegajacym prawom fizyczym ciele zasiadał fizycznie czyli był ograniczony czasem i przestrzenią...??

A co tu jest do dedukcji?
Zasiadł fizycznie tzn. w swoim zmartwychwstałym ciele po prawicy Ojca.
Czyli wg ciebie Jego zmartwychstałe ciało jest fizyczne, tak ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sie 07, 2022 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
A prawda Ewangelii Jezusa, to za mało?
A oddanie swojego życia Jezusowi i prowadzenie przez Ducha Chrystusowego, to za mało?
Przecież wiarę poznaje się po owocach.
Trzeba wydawać dobre owoce swojej wiary.
Trzeba przyjąć co Jezus nauczał i co naucza. Zaufać Jego miłości. Zaufać, że pragnie nas zbawić i walczy o nas.

No to mam do ciebie pytanie, wybrana: czy wg ciebie Luteranie, opierający swoje
nauczanie na Sola Scriptura przyjmują co Jezus nauczał i naucza zgodnie z prawdą Ewangelii czy nie ?

Prawda Ewangelii jest jedna - kochaj Boga i bliźniego. Czy żyją zgodnie z tą prawdą - nie wiem, bo nie jestem wstanie ocenić życia każdego człowieka.
Ja nie prosiłem cię żebyś oceniała życia każdego człowieka należącego do Kościoła Luteran ale czy Luteranie jako Kościół opierający swoje nauczanie na Sola Scriptura przyjmują co Jezus nauczał i naucza zgodnie z prawdą Ewangelii czy nie ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sie 07, 2022 2:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Merss, nie odniosę się do twojego postu, no szkoda na to mojego czasu. Cokolwiek bym napisała, to i tak ty skrytykujesz swoją utartą teorią. Ja wyrażam swoje pojmownie wiary. Ty masz prawo do swoich poglądów. Nie oskarżyłam ciebie, bo czytając że zrozumieniem wie się, że na końcu znak zapytanie zdania wyraża pytanie a nie stwierdzenie. Lubisz oskarżać i pisać swoje utarte opinie.
To jest forum i każdy piszący ma prawo wyrazić swoją formę postrzegania.
Tych form postrzegania w chrześcijaństwie jest wiele, ponieważ Ewangelie oprócz podstawowej zawartej w niej prawdy zbawienia zawiera również wiele dopisków i złych ujętych form tłumaczenia.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 07, 2022 2:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Prawda Ewangelii jest jedna - kochaj Boga i bliźniego. Czy żyją zgodnie z tą prawdą - nie wiem, bo nie jestem wstanie ocenić życia każdego człowieka.
Ja nie prosiłem cię żebyś oceniała życia każdego człowieka należącego do Kościoła Luteran ale czy Luteranie jako Kościół opierający swoje nauczanie na Sola Scriptura przyjmują co Jezus nauczał i naucza zgodnie z prawdą Ewangelii czy nie ?

Złe zdefiniowałeś pytanie.
Jeżeli pytasz się, czy zgadzam się z nauczaniem tylko Sola Scriptura, to moja odpowiedź brzmi - nie.
Oprócz spisanej prawdy, mamy również bierzące pouczenia przez Ducha Chrystusowego, który jest żywy w sercach wierzących. Poucza, utwierdza i prostuje drogi.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 07, 2022 4:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL