Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Jakoś pominąłeś sąsiedni werset:
1Kor 11,27 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winnym staje się Ciała i Krwi Pańskiej."

wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Niestety, tu żartów nie ma:
"Dziwię się, że od tego, który, powołał was za łaską Chrystusa odchodzicie tak szybko ku innej ewangelii.
Tymczasem nie ma innej ewangelii; są tylko ludzie, którzy siejąc wśród was zamęt, chcieliby odmienić Ewangelię Chrystusa.
I jeśli znalazłby się ktoś - mniejsza o to, kto by to był: my sami czy jakiś anioł z nieba - kto głosiłby inną Ewangelię niż ta, którą myśmy wam głosili - niech będzie przeklęty.
Już powiedzieliśmy to, a teraz jeszcze raz powtarzamy: niech będzie przeklęty każdy, kto by wam głosił ewangelię inną niż ta, którą otrzymaliście.
"/Ga 1:6-9/

A.Paweł w tej Ewangelii dalej pisał tak:
Cytuj:
1:11
A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem, nie jest pochodzenia ludzkiego;
1:12
Albowiem nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa.


W Liście do Hebrajczyków czytamy:
Cytuj:
10:14
Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.
10:15
Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem:
10:16
Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,


List do Rzymian czytamy:
Cytuj:
5:15
Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa.
Twoja stała technika: aby zakryć kwestię, iż negujesz Ewangelię, przytaczasz szereg cytatów bez związku z tematem.

Gdybyś potrafił czytać ze zrozieniem, to zrozumiał byś ich treść.
Podałeś cytat w którym A.Paweł pisze w Liście, że kto odchodzi od Ewangelii, którą on zwiastuje - niech będzie przeklęty. Jednak dalej A.Paweł pisze, że ta Ewangelia nie jest przekazana mu przez ludzi i nie jest ludzką nauką lecz sam Jezus Chrystus mu ją przekazał.
Rozumiesz, co napisał?

W Liście do Rzymian podałam cytaty w które nauczają, że grzech wszedł przez jednego człowieka Adama I przez jednego człowieka Jezusa została nam dana łaska.
Rozumiesz- przez człowieka?

Chyba nie trudno zrozumieć List do Hebrajczyków
10:15
Poświadcza nam to również Duch Święty; powiedziawszy bowiem:
10:16
Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,

Wszystkie cytaty jakie podałam dotyczą roli człowieka Jezusa i Ducha Świętego, który został wylany.
Ja piszę na ten temat już kilka stron.
Chyba nie zrozumiałeś i czym piszemy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sie 19, 2022 6:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Kolejny raz przeciwstawiasz natchnienie Ducha Świętego (które uważasz, że masz) tekstowi Ewangelii.
Powiadasz (słusznie) ze Paweł ( i inni) spisali Ewangelię i pozostałe Pisma w natchnieniu Ducha. Tyle, że to argument przeciw Tobie.

Jeżeli tekst Ewangelii i Twoje natchnienia pozostają w sprzeczności, to znaczy, że ten, kto Cię natchnął, to nie Duch Święty.
Tak trudno to zrozumieć?

Nie rozstrzygam, czy dyktuje Ci je szatan, czy tylko Twoja pycha - ale tak właśnie jest.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sie 19, 2022 9:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Kolejny raz przeciwstawiasz natchnienie Ducha Świętego (które uważasz, że masz) tekstowi Ewangelii.
Powiadasz (słusznie) ze Paweł ( i inni) spisali Ewangelię i pozostałe Pisma w natchnieniu Ducha. Tyle, że to argument przeciw Tobie.

Jeżeli tekst Ewangelii i Twoje natchnienia pozostają w sprzeczności, to znaczy, że ten, kto Cię natchnął, to nie Duch Święty.
Tak trudno to zrozumieć?

Nie rozstrzygam, czy dyktuje Ci je szatan, czy tylko Twoja pycha - ale tak właśnie jest.

A ja myślę, że Ty się popisujesz swoim cynizmem.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sie 19, 2022 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Podałem przesłanki do wniosku, który wyciągnąłem. Naprawdę myślisz, że jak się odszczekasz zarzucając mi bezpodstawnie cynizm, to coś zakryjesz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sie 19, 2022 12:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
:dokitu:
sahcim napisał(a):
Przytoczony przez ciebie fragment potwierdza, że w Jezusie była pełnia boskości na sposób cielesny zatem pytam jeszcze raz czy Rodzicielka Jezusa wydając na świat osobę w której była pełnia boskości porodziła Boga(Syna) ??
Czy to ci tak ciężko zrozumieć, że urodziła dziecko, którego Bóg wybrał w celu obdarzenia sobą przez duchowe wcielenie.
Jezus był w pełni 100 procentowym człowiekiem z ciała, którego Bóg obdarzył swoim Duchem.
Wybrana...wyżej napisałaś, że(cyt):
"Jezus z ciała jest Synem człowieczym.
Z Ducha jest Bogiem, bo Duch Boży wypełniał Jego duszę
(...) od chwili poczęcia"
Jak sama potwierdzasz(cyt): "Człowiek, to nie tylko ciało, to i dusza"
Zatem jeśli sama potwierdzasz, że dusza Jezusa od momentu poczęcia wypełniona była Bogiem(Duchem), to Maryja wydając na świat(rodząc) Jezusa(człowieka z duszą przepełnioną Bogiem/Duchem) nie mogła przecież usunąć tegoż Boga z duszy Jezusa no nie ? Zatem Bóg(Duch) wszedł na świat nie inaczej ale wraz z duszą Jezusa...zgadzasz się czy nie ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt sie 19, 2022 4:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
:dokitu:
sahcim napisał(a):
Przytoczony przez ciebie fragment potwierdza, że w Jezusie była pełnia boskości na sposób cielesny zatem pytam jeszcze raz czy Rodzicielka Jezusa wydając na świat osobę w której była pełnia boskości porodziła Boga(Syna) ??
Czy to ci tak ciężko zrozumieć, że urodziła dziecko, którego Bóg wybrał w celu obdarzenia sobą przez duchowe wcielenie.
Jezus był w pełni 100 procentowym człowiekiem z ciała, którego Bóg obdarzył swoim Duchem.
Wybrana...wyżej napisałaś, że(cyt):
"Jezus z ciała jest Synem człowieczym.
Z Ducha jest Bogiem, bo Duch Boży wypełniał Jego duszę
(...) od chwili poczęcia"
Jak sama potwierdzasz(cyt): "Człowiek, to nie tylko ciało, to i dusza"
Zatem jeśli sama potwierdzasz, że dusza Jezusa od momentu poczęcia wypełniona była Bogiem(Duchem), to Maryja wydając na świat(rodząc) Jezusa(człowieka z duszą przepełnioną Bogiem/Duchem) nie mogła przecież usunąć tegoż Boga z duszy Jezusa no nie ? Zatem Bóg(Duch) wszedł na świat nie inaczej ale wraz z duszą Jezusa...zgadzasz się czy nie ??

Nikt nie kwestionyje Boskiego pochodzenia Jezusa.
Był na ziemi obrazem Boga.
Maria urodziła Syna człowieka Jezusa.
Boskość Jezusa to dar Boży.
Czy od poczęcia był napełniony Duchem Bożym, czy było to stopniowe wraz z dojrzewaniem napełnienie, tygo nie wiemy.
To sprawa Boga jak to uczynił, bo sprawy duchowe nie są dla nas widzialne ani nie są pojmowane naszym rozumem.
Tak samo nie widzimy jak Duch Święty napełnia naszą duszę.
Nie wszystko jest nam objawione.
Maria była matką Syna Człowieczego, którego Bóg wybrał do wypełnienia szczególnej misji.
Jezus nazywał siebie Synem Człowieczym.
Syn Człowieczy wypełnił wolę Bożą i jako pierwszy człowiek uzyskał życie wieczne w Królestwie Ojca.
Miał wszystkie odczucia i uczucia w pełni ludzkie.
Jego ciało pochodziło w pełni od ludzi, którzy dali mu życie.
Jezus będąc w pełni człowiekiem poprzez wypełnienie w pełni wolej Bożej pokonał dla człowieka śmierć duchową, która utrzymywała ludzi w mocy grzechu i władcy tego świata, który zniewolił przez zwiedzenie świat.
Gdy przyszedł Jezus świat był pogrążony w ciemności duchowej.
Jak już wcześniej napisałam każdy człowiek rodzi się z duszą.
Priorytetem jest Duch jako ją wypełnia.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sie 19, 2022 7:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Nikt nie kwestionyje Boskiego pochodzenia Jezusa.
Był na ziemi obrazem Boga.
Maria urodziła Syna człowieka Jezusa.
Boskość Jezusa to dar Boży.
Czy od poczęcia był napełniony Duchem Bożym, czy było to stopniowe wraz z dojrzewaniem napełnienie, tygo nie wiemy.

Skoro został poczęty za sprawą Ducha Św... A tak, zapomniałem - Ty nie wierzysz w cud dziewiczego poczęcia...

Cytuj:
Tak samo nie widzimy jak Duch Święty napełnia naszą duszę.
Nie wszystko jest nam objawione.

Niepokojące jest Twoje zrównywanie działania Ducha Św... Jezus Chrystus jest jedyny, Ty (nawet jeśli przyjmiemy, aczkolwiek to wątpliwe - ale załóżmy roboczo) że działa w Tobie Duch Św., to nie oznacza że stajesz się Chrystusem.

Cytuj:
Maria była matką Syna Człowieczego, którego Bóg wybrał do wypełnienia szczególnej misji.

Błąd. Bóg wybrał Maryję do wypełnienia szczególnej misji: urodzenia wcielonego Syna Bożego. Ty cały czas sugerujesz, że najpierw narodził się Jezus, a potem jakoś takoś stał się Synem Bożym - błąd!

Cytuj:
Jezus nazywał siebie Synem Człowieczym.

Odwoływał się do Księgi Daniela gdzie zapisano proroctwo o Nim:

Dn 7
13 Patrzałem w nocnych widzeniach:
a oto na obłokach nieba przybywa
jakby Syn Człowieczy6.
Podchodzi do Przedwiecznego
i wprowadzają Go przed Niego.
14 Powierzono Mu panowanie,
chwałę i władzę królewską,
a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem,
które nie przeminie,
a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt sie 19, 2022 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy to ci tak ciężko zrozumieć, że urodziła dziecko, którego Bóg wybrał w celu obdarzenia sobą przez duchowe wcielenie.
Jezus był w pełni 100 procentowym człowiekiem z ciała, którego Bóg obdarzył swoim Duchem.
Wybrana...wyżej napisałaś, że(cyt):
"Jezus z ciała jest Synem człowieczym.
Z Ducha jest Bogiem, bo Duch Boży wypełniał Jego duszę
(...) od chwili poczęcia"
Jak sama potwierdzasz(cyt): "Człowiek, to nie tylko ciało, to i dusza"
Zatem jeśli sama potwierdzasz, że dusza Jezusa od momentu poczęcia wypełniona była Bogiem(Duchem), to Maryja wydając na świat(rodząc) Jezusa(człowieka z duszą przepełnioną Bogiem/Duchem) nie mogła przecież usunąć tegoż Boga z duszy Jezusa no nie ? Zatem Bóg(Duch) wszedł na świat nie inaczej ale wraz z duszą Jezusa...zgadzasz się czy nie ??
Nikt nie kwestionyje Boskiego pochodzenia Jezusa.
Skoro twierdzisz, że nie kwestionujesz boskiego pochodzenia Osoby noszącej imię Jezus, to dlaczego to robisz pytając:
Cytuj:
Czy od poczęcia był napełniony Duchem Bożym, czy było to stopniowe wraz z dojrzewaniem napełnienie, tygo nie wiemy.
??
wybrana napisał(a):
Był na ziemi obrazem Boga.
Od którego momentu istnienia na ziemi był obrazem Boga...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt sie 19, 2022 9:03 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Nie jest dla mnie jasne wiele rzeczy co mówisz. Dopytuję więc dalej.

Cytuj:
10:16
Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,


"Z nimi" tzn. z kim?

Czy np. tym dwóm osobom też Bóg włożył swoje Prawa w ich serca i na umysłach wypisał je?

Obrazek

Cytuj:
Nie ja wprowadzam rozłamy i niezgodę, lecz ci, którym na sercu nie leży prawda Boża.


O kim konkretnie mówisz?
Papieżom nie leży prawda Boża na sercu?
Kardynałom?
Biskupom?
Świętym Kościoła Katolickiego?

Oni wprowadzają rozłamy i niezgodę?

Czym się to objawia?

Cytuj:
Pan, to osoba władająca niewolnikami


Czyli jak czytasz to zdanie:

„Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego «Panem jest Jezus»" (por. 1 Kor 12, 3).

To rozumiesz je jako:
"Jezus jest władcą niewolników"?

Cytuj:
Chrystus wcielił się w ciało człowieka Jezusa, dlatego stał się człowiekiem i możliśmy Go poznać - inkarnacja.


Czyli Słowo zwane też Chrystusem (druga osoba Trójcy Świętej?) to pierwsza z dwóch osób "dwuosoby" Jezusa Chrystusa?

A druga osoba "dwuosoby" Jezusa Chrystusa to Jezus zwykły człowiek?

Cytuj:
<<dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa.>>


Jeżeli Chrystus to jest Słowo, a Jezus to człowiek z którym się "zespolił", to dlaczego tutaj jest napisane, że "człowieka Jezusa Chrystusa"?

Chrystus złączył się z Jezusem stając się człowiekiem Jezusem Chrystusem?
Słowo stało się człowiekiem i straciło Bóstwo?

Cytuj:
Każdy człowiek rodzi się z duszą. Znaczenie ma Duch, który w niej króluje.


Co to znaczy, że Duch króluje w duszy?
Czym się różni Duch od duszy?

Cytuj:
Ja znam tylko jednego Jezusa Chrystusa


A gdyby Słowo wybrało sobie inną kobietę niż Maryję i jej syna Jezusa?
To wtedy Jezus byłby zwykłym człowiekiem? A Chrystus "zespoliłby się" z np. Piotrem i byłby Piotr Chrystus?

Cytuj:
Są jednością duchową.
Człowiek przez wiarę musi pragnąć duchowego Królowania Ducha Świętego.
(...)
obdarzony Duchem Bożym


Czym się różnią?:
1) "jedność duchowa"
2) "duchowe Królowanie Ducha Świętego"
3) "obdarzenie Duchem Bożym"

Cytuj:
W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus uczynił SYMBOL POJEDNANIA.
Jemy chleb i pijemy uroczyście wino jako symbol ofiary złożonej za ludzi.


Powiedz prawdę, czy nie jesteś zdolna na tą chwilę zrozumieć mojego pytania, że ciągle odpowiadasz na inne?

Czy po prostu udajesz, że nie rozumiesz, żeby się od tego pytania wywinąć?


=======

1 Koryntian 11
26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.

Znowu to powtarzające się "domyślne Tylko"?
Jeden z powtarzających się problemów, próba umieszczenia w tekście "TYLKO" którego tam nie ma.

Czy jest napisane, że TYLKO śmierć Pańską się głosi? I nic innego te czynności nie powodują?

"Ilekroć bowiem płacisz gotówką, otrzymasz produkt."

Czy to zdanie oznacza, że nie można płacić kartą?

"Ilekroć bowiem ukończysz szkołę, otrzymasz dyplom."

A wiedzy przy tym nie uzyskasz?

=======

Wybrana,

Cytuj:
Nikt nie kwestionyje Boskiego pochodzenia Jezusa.


Nie liczy się tylko wypowiadanie jakichś słów, ale także co te słowa oznaczają dla Ciebie konkretnie.

Co oznacza dla Ciebie "Boskie pochodzenie"?

Cytuj:
Był na ziemi obrazem Boga.


Co to znaczy "być obrazem Boga"?

Cytuj:
Boskość Jezusa to dar Boży.


Marek 12
35 Nauczając w świątyni, Jezus zapytał: «Jak mogą twierdzić uczeni w Piśmie, że Mesjasz jest Synem Dawida ?
36 Wszak sam Dawid mówi w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje.
37 Sam Dawid nazywa Go Panem, skądże więc jest [tylko] jego synem?» A wielki tłum chętnie Go słuchał.

Jeżeli Chrystus (= Mesjasz) to Słowo, które "zespoliło się" z człowiekiem Jezusem, to jak Bóg Słowo może być Synem Dawida?

Cytuj:
Jego ciało pochodziło w pełni od ludzi, którzy dali mu życie.


Mateusz 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.
19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida,nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.

O co tu chodzi Józefowi?
Jaki ma problem?

+++++++

Obrazek

Chrystus + Jezus = "Jezus Chrystus"?

A co się stało z tym "człowiekiem Jezusem", kiedy "zjednoczył się", ze Słowem?
Utracił na wieczność osobowość?
Jego osobowość zmarła?

Czy też "Jezus+Chrystus" ma rozdwojenie osobowości i te osoby decydują co robić na zmianę?


Pt sie 19, 2022 10:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7, zadajesz tak absurdalne pytania, że się zastanawiam czy jesteś dzieckiem, osobą niekumatą czy urządzasz happening?
To już przestaje być poważna rozmowa.
Więc dalej mnie w nią nie wciągniesz.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sie 19, 2022 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Kolejny unik wobec niewygodnego pytania.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sie 19, 2022 10:49 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Gdyby tak było, to nie przywoływałbyś nauczania tegoż Kościoła obok cytatów biblijnych jako potwierdzenie swoich przekonań... :

Gdy przychodzi do szczegółów, to interpretacja jaką podałeś właś przeczy Biblii.
sahcim napisał(a):
Gdyby Apostoł Paweł postrzegał namiot tak jak ty opakowanie czyli jako coś niezintegrowanego z wnętrzem(jak coś co się odrzuca gdy spełni swoją rolę), to jego porównanie też byłoby pogardliwe dla osoby ludzkiej. On jednak był żydem i widział namiot tak jak Duch Święty widzi ludzkie ciało czyli jako zintegrowany z duszą i duchem "element" osoby ludzkiej więc daruj sobie to porównanie...

Zintegrowane do czasu, bo podobnie jak opakowanie ulega niszczeniu i ostatecznie się rozpada.
sahcim napisał(a):
Gdyby nie dał swojego ciała w znaku(pod postacią) Chleba, to podając ten Chleb nie mówiłby "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje..."

Tylko doczytaj dalej, że ciało było wydane za grzechy na krzyż, a nie do spożycia, a krew została przelana dopiero na krzyżu i nit jej nie pił.
Ale uważaj jak chcesz.

Rozumiem, że pomimo swojej pewności nie odpowiesz mi na te dwa pytania, które Ci zadałem?
W czym tkwi problem?


Pt sie 19, 2022 11:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Jakoś pominąłeś sąsiedni werset:
1Kor 11,27 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winnym staje się Ciała i Krwi Pańskiej."

To akurat jest bez związku.
A przy okazji to rozdział 11 od wersetu 20 do 34 opisuje i wyjaśnia m.in. cóż to jest to niegodne spożywanie wieczerzy przez Koryntian i co to znaczy nie rozróżniać ciała Pańskiego.
Tylko trzeba tekst przeczytać nie przez filtr teologii - zrób ten wysiłek i spróbuj. ;)


Pt sie 19, 2022 11:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby tak było, to nie przywoływałbyś nauczania tegoż Kościoła obok cytatów biblijnych jako potwierdzenie swoich przekonań... :
Gdy przychodzi do szczegółów, to interpretacja jaką podałeś właś przeczy Biblii.
Nie Biblii tylko twojej opacznej interpretacji tejże...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby Apostoł Paweł postrzegał namiot tak jak ty opakowanie czyli jako coś niezintegrowanego z wnętrzem(jak coś co się odrzuca gdy spełni swoją rolę), to jego porównanie też byłoby pogardliwe dla osoby ludzkiej. On jednak był żydem i widział namiot tak jak Duch Święty widzi ludzkie ciało czyli jako zintegrowany z duszą i duchem "element" osoby ludzkiej więc daruj sobie to porównanie...

Zintegrowane do czasu, bo podobnie jak opakowanie ulega niszczeniu i ostatecznie się rozpada.
Być może już zapomniałeś ale opakowaniem nazwałeś ciało swojego Stworzyciela, które (jak mówi Pismo) nie uległo zniszczeniu/nie rozpadło się...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby nie dał swojego ciała w znaku(pod postacią) Chleba, to podając ten Chleb nie mówiłby "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje..."
Tylko doczytaj dalej, że ciało było wydane za grzechy na krzyż, a nie do spożycia, a krew została przelana dopiero na krzyżu i nit jej nie pił.
Być może nie zrozumiałeś co mówiłem gdy użyłem słowa ZNAK CHLEBA, na który wskazywał Jezus mówiąc TO JEST CIAŁO MOJE...
Cytuj:
Rozumiem, że pomimo swojej pewności nie odpowiesz mi na te dwa pytania, które Ci zadałem?
W czym tkwi problem?
W twoim opacznym rozumieniu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So sie 20, 2022 12:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Jakoś pominąłeś sąsiedni werset:
1Kor 11,27 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winnym staje się Ciała i Krwi Pańskiej."

To akurat jest bez związku.
Stwierdzenie, że profanacja Eucharystii równa się profanacji Ciała i Krwi Pańskiej jest "bez związku"?
Aha :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 20, 2022 11:47 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL