Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Cytuj:
Każda ziemska kobieta, gdyby usłyszała, że taka jest wola Bożą byłaby szczęśliwa, że może uczestniczyć w wypełnianiu tej woli.


Np. te kobiety?

Mateusz 14
6 Otóż, kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła córka Herodiady wobec gości i spodobała się Herodowi.
7 Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi.
8 A ona przedtem już podmówiona przez swą matkę: «Daj mi - rzekła - tu na misie głowę Jana Chrzciciela!»
(...)
10 Posłał więc [kata] i kazał ściąć Jana w więzieniu.
11 Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce.

Jak wyglądałaby ich rozmowa z Gabrielem?

NIE-Łukasz 1
38 Na to rzekła Herodiada: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł.

Dodatkowo:

8. WYZNANIE WIARY Z SIRMIUM, PODPISANE PRZEZ LIBERIUSZA, 357 r.
12. Jeśli ktoś słyszy: „słowo stało się ciałem" (J 1, 14) i sądzi, że słowo przemieniło się w
ciało, albo mówi, że poddając się zmianie, przyjęło ciało
, ten niech będzie obłożony anatemą.

44. XI SYNOD W TOLEDO, 675 r.
(42) Bóg bowiem, Słowo, nie przyjął osoby człowieka, lecz naturę, i do wiecznej osoby Bóstwa przyjął czasową substancję ciała.

44. XI SYNOD W TOLEDO, 675 r.
(45) ta postać została w Nim dołączona do jedności osoby, tj. aby Syn Boga i syn człowieka był jednym Chrystusem. Ten sam również Chrystus w tych dwóch naturach, składa się z trzech substancji: Słowa, które należy odnieść do istoty samego Boga, ciała i duszy, co dotyczy prawdziwego człowieka.

46. XIV SYNOD W TOLEDO, 684-685 r.
(Rozdz. 10) [...] Jeśli więc ktoś Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu, który narodził się z łona Maryi Dziewicy, albo odejmuje coś z Bóstwa, albo usuwa z przyjętego człowieczeństwa, z wyjątkiem tylko prawa grzechu, i nie wierzy całkiem poprawnie, że On jako prawdziwy Bóg i doskonały człowiek istnieje w jednej osobie, ten niech będzie obłożony anatemą.

====

Marek 13
22 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe wybranych.
23 Wy przeto uważajcie! Wszystko wam przepowiedziałem.


Wt sie 16, 2022 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
A od którego momentu Duch Boży wypełniał Jego ludzką duszę..

Myślę, że od chwili poczęcia, bo był Synem wybranym.
No więc jeśli Duch Boży(Bóg) wypełniał ludzką duszę Jezusa od poczęcia, to czy Rodzicielka Jezusa wydając Go na świat(rodząc Go) nie wydała na świat wcielonego Boga...?

Urodziła dziecko - człowieka.
To wola Boża wypełniła Duchem, to dziecko.
Człowiek, to nie tylko ciało, to i dusza.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 16, 2022 6:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
List do Kolosan na potwierdzenie powyższych postów:

1:15
On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
1:16
Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
1:17
On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
1:18
On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
1:19
Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 16, 2022 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
List do Kolosan na potwierdzenie powyższych postów:

1:15
On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
1:16
Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
1:17
On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
1:18
On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
1:19
Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
Przytoczony przez ciebie fragment potwierdza, że w Jezusie była pełnia boskości na sposób cielesny zatem pytam jeszcze raz czy Rodzicielka Jezusa wydając na świat osobę w której była pełnia boskości porodziła Boga(Syna) ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 16, 2022 8:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
No więc jeśli Duch Boży(Bóg) wypełniał ludzką duszę Jezusa od poczęcia, to czy Rodzicielka Jezusa wydając Go na świat(rodząc Go) nie wydała na świat wcielonego Boga...?
Słuszna uwaga.
Jednak trzeba pamiętać o tym, co trafnie sformułował św.JPII w Katechezie środowej z 27 XI 1996:
św.Jan Paweł II napisał(a):
„Określenie Theotókos, dosłownie oznaczające „Tę, która zrodziła Boga”, może się wydać w pierwszym momencie zaskakujące; nasuwa bowiem pytanie, jak to jest możliwe, by istota ludzka zrodziła Boga. Odpowiedź wiary Kościoła jest jasna: boskie macierzyństwo Maryi dotyczy jedynie ludzkiego zrodzenia Syna Bożego, a nie Jego zrodzenia boskiego. Syn Boży został odwiecznie zrodzony przez Boga Ojca i jest Mu współistotny. W tym odwiecznym zrodzeniu Maryja oczywiście nie odegrała żadnej roli. Jednakże Syn Boga przed dwoma tysiącami lat przyjął naszą ludzką naturę; wówczas został poczęty przez Maryję i przez Nią wydany na świat.
(...)
Ogłaszając Maryję „Matką Boga” Kościół pragnie zatem potwierdzić, iż jest Ona „Matką Słowa Wcielonego, które jest Bogiem”. Jej macierzyństwo nie dotyczy zatem całej Trójcy, lecz jedynie jej drugiej Osoby, Syna, który wcielając się przyjął od Niej naturę ludzką.
Macierzyństwo jest relacją międzyosobową; matka nie jest matką jedynie w sposób cielesny, matką istoty fizycznej, która pochodzi z jej łona lecz jest matką osoby, którą rodzi. Tak więc Maryja, skoro wedle natury ludzkiej zrodziła Jezusa, który jest Osobą Boską, jest Matką Boga.”


Myślę że to jest podobnie jak z każdym człowiekiem – jego rodzice współdziałają z Bogiem w akcie poczęcia, kiedy to Bóg obdarza nowego człowieka duszą nieśmiertelną.
Jednak mówię iż moja Matka urodziła mnie – Marka Piotrowskiego – a nie tylko „moje ciało” (mimo że nie jest Ona przecież stworzycielką mojej duszy). Nie mówię także iż była „tylko nosicielką mojego ciała”.
Podobnie widział to też chyba anioł Gabriel, skoro zwrócił się do Maryi ze słowami:
„Dlatego też święte, które się narodzi będzie nazwane Synem Bożym”/Łk 1,35/
Podobnie Elżbieta wita nawiedzającą ją Maryję słowami „A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?”/Łk 1,43/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 16, 2022 10:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
List do Kolosan na potwierdzenie powyższych postów:

1:15
On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
1:16
Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
1:17
On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
1:18
On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
1:19
Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
Przytoczony przez ciebie fragment potwierdza, że w Jezusie była pełnia boskości na sposób cielesny zatem pytam jeszcze raz czy Rodzicielka Jezusa wydając na świat osobę w której była pełnia boskości porodziła Boga(Syna) ??

Czy to ci tak ciężko zrozumieć, że urodziła dziecko, którego Bóg wybrał w celu obdarzenia sobą przez duchowe wcielenie.
Jezus był w pełni 100 procentowym człowiekiem z ciała, którego Bóg obdarzył swoim Duchem.

Rodowód Jezusa ujęty w E.Mateusza, wywodzi się od Abrachama do Józefa
Cytuj:
1:16
A Jakub był ojcem Józefa, męża Marii, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.


W tej samej Ewangelii czytamy:
Cytuj:
Jezus i jego bracia
7:1
A potem chodził Jezus po Galilei; nie chciał bowiem iść do Judei, bo Żydzi zamierzali go zabić.
7:2
A było blisko żydowskie święto namiotów.
7:3
Rzekli więc do niego bracia jego: Odejdź stąd i idź do Judei, żeby i uczniowie twoi widzieli dzieła, które czynisz.
7:4
Nikt bowiem nic w skrytości nie czyni, jeśli chce być znany. Skoro takie rzeczy czynisz, daj się poznać światu.
7:5
Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.

Dziwny ten werset, bo jak mogli Jego bracia nie wierzyć?
Czyżby nikt ich nie uświadomił mimo, że Jezus miał już ponad 30 lat?

Również w tej samej Ewangelii Mateusza czytamy:
Cytuj:
12:46
A gdy On jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
12:47
I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
12:48
A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49
I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50
Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.


W Ewangelii Jana czytamy:
Cytuj:
2:1
A trzeciego dnia było wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Jezusa.
2:2
Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele.
2:3
A gdy zabrakło wina, rzekła matka Jezusa do niego: Wina nie mają.
2:4
I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja.


A teraz ty wskaż mi choć jeden werset z Ewangelii lub z Listów, który świadczy, że Jezus nie był w pełni człowiekiem urodzonym przez ziemską kobietę.
By urodził się człowiek musi nastąpić połączenie chromosonu żeńskiego X i męskiego Y.
Jeżeli wykluczacie pełne człowieczeństwo w ciele Jezusa, to wasza teologia mówi, że urodził się nie człowiek, który w pełni wypełnił wolę Bożą lecz półbóg.
Jezus jest pierworodnym z umarłych, odrodzonym w Duchu Bożym.

Był wybranym Synem Bożym z wybrania Bożego.
Bóg objawił siebie światu, przez wcielenie swojego Ducha w wybranego człowieka - Syna, który do końca wypełnił jako człowiek wolę Bożą.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 16, 2022 10:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Jak wrócisz dwie stony wcześniej do to się dowiesz...

Sprawdziłem i nic tam nie ma w kwestii powszechności Kościoła.
Cytuj:
Mając takie postrzeganie świątyni Ducha Świętego(ciała Jezusa) jak zaprezentowałeś we wcześniejszych dyskusjach i obecnie, to wcale się nie dziwię...gdybyś widział ciało Jezusa tak jak je widzi Duch Święty, to zmienił byś zdanie...

Właśnie zmieniłem zdanie i przestałem być rzymskim katolikiem.
Cytuj:
A czy Ciało Pana Jezusa nie było też integralną "częścią" Jego boskiej natury gdy mówił: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata ??

A gdzie Pan Jezus dał swoje ciało, aby świat mógł otrzymać życie wieczne?
Czy nie na krzyż?
Oddał swoje ciało na sąd grzechu, a nie do jedzenia, a życie wieczne ukryte jest w mocy słowa, co Pan Jezus jasno powiedział:
[Mt.4.4]:A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
I Pan Jezus nigdy nie zmienił zdania i nie zamienił tego pokarmu duchowego na inny.
No, ale Ty uważasz inaczej - więc trzymaj się swego.


Wt sie 16, 2022 11:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Był wybranym Synem Bożym z wybrania Bożego.
Bóg objawił siebie światu, przez wcielenie swojego Ducha w wybranego człowieka - Syna, który do końca wypełnił jako człowiek wolę Bożą.


Ty możesz w kółko.. to i ja mogę:

J 1

1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.

(...)
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
(...)
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy
.


Powiększyłem i wytłuściłem bo może nie widzisz..
Wyraźnie napisano "Słowo STAŁO SIĘ ciałem", a nie na odwrót, że ciało stało się Bogiem (Słowem).
Chyba masz jeden zasadniczy problem, dosyć pokrewny do problemu Gregora. Oboje (no i nie tylko, także Wasi współwyznawcy) postanowiliście "uwspółcześnić" przekaz wynajdując jakieś pseudo-racjonalne, pseudo-naukowe interpretacje. A wijecie się jak węże.. (tak, to TE węże). No niestety, ale dużo w tekstach biblijnych jest mistyki i ona ma tam być. Weźcie w końcu zrozumcie że słowa "oto Ciało Moje", "oto Krew Moja" nie zawierają żadnego "tak jakby", a narodziny Jezusa to po prostu cud niewytłumaczalny, narodziny z dziewicy, BEZ UDZIAŁU mężczyzny. Tak - to są cudy - rzeczy niewyjaśnialne językiem naukowym.
KONIEC i KROPKA.
Interpretując te zapisy (i inne) po swojemu zbliżacie się albo do Islamu, albo do Świadków Jehowy - obie te religie owszem - mają korzenie abrahamowe, ale mimo podobieństw - nie są chrześcijaństwem.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 17, 2022 1:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Był wybranym Synem Bożym z wybrania Bożego.
Bóg objawił siebie światu, przez wcielenie swojego Ducha w wybranego człowieka - Syna, który do końca wypełnił jako człowiek wolę Bożą.


Ty możesz w kółko.. to i ja mogę:

J 1

1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.

(...)
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
(...)
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy
.


Powiększyłem i wytłuściłem bo może nie widzisz..
Wyraźnie napisano "Słowo STAŁO SIĘ ciałem", a nie na odwrót, że ciało stało się Bogiem (Słowem).
Chyba masz jeden zasadniczy problem, dosyć pokrewny do problemu Gregora. Oboje (no i nie tylko, także Wasi współwyznawcy) postanowiliście "uwspółcześnić" przekaz wynajdując jakieś pseudo-racjonalne, pseudo-naukowe interpretacje. A wijecie się jak węże.. (tak, to TE węże). No niestety, ale dużo w tekstach biblijnych jest mistyki i ona ma tam być. Weźcie w końcu zrozumcie że słowa "oto Ciało Moje", "oto Krew Moja" nie zawierają żadnego "tak jakby", a narodziny Jezusa to po prostu cud niewytłumaczalny, narodziny z dziewicy, BEZ UDZIAŁU mężczyzny. Tak - to są cudy - rzeczy niewyjaśnialne językiem naukowym.
KONIEC i KROPKA.
Interpretując te zapisy (i inne) po swojemu zbliżacie się albo do Islamu, albo do Świadków Jehowy - obie te religie owszem - mają korzenie abrahamowe, ale mimo podobieństw - nie są chrześcijaństwem.

Cytaty jakie tu zamieściłeś świadczą wyraźnie o tym, źe Bóg, który jest Duchem sam osobiście wcielił się w ciało człowieka wybranego - Jezusa.
Przyjął to ciało, by być z nami na ziemi i osobiście dać światu prawdę.
Pisałam wcześniej, że Jezus z ciała był pełnym i 100 procentowym człowiekiem z ziemskiej matki i ziemskiego Ojca.
Jego ciało było zrodzone z ludzi i niczym nie różniło się od ciał innych ludzi.
Wy zaprzeczacie temu i tworzycie teorię, że Jezus z ciała był półbogiem, bo to plazma Boga sprawiła, że Maria zaszła w ciążę. U Izraelitów w literaturze jest wiele takich narodzin z dziewicy.
Ta teoria została dopasowana do tamtych wierzeń.
Jezus narodził się z prawego łoża kobiety i mężczyzny, którzy byli małżeństwem.
To dziecko wybrał Bóg do specjalnej misji dla świata.
To dusza ma najważniejsze znaczenie dla człowieka. Ciało jest tylko oprawą - szatą ziemską tymczasową.
"Słowo stało się ciałem" - przez Duchowe wcielenie - napełnienie Duchem Bożym.
Jezus był na ziemi Bogiem, który przyjął ziemskie ciało.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sie 17, 2022 7:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Wy zaprzeczacie temu i tworzycie teorię, że Jezus z ciała był półbogiem, bo to plazma Boga sprawiła, że Maria zaszła w ciążę. U Izraelitów w literaturze jest wiele takich narodzin z dziewicy.
Ta teoria została dopasowana do tamtych wierzeń.
Jezus narodził się z prawego łoża kobiety i mężczyzny, którzy byli małżeństwem.


WYBRANA - taka jest prawda wiary chrześcijańskiej. Maryja poczęła i porodziła Syna za sprawą Ducha Świętego. Miałaś już stosowne cytaty z Biblii (tylko Biblii - nieprawdaż?) Ty nie czytasz i stosujesz Biblii tylko przedstawiasz swoje własne pomysły. Zrozum wreszcie, że nastąpiło CUDOWNE, niepowtarzalne zdarzenie, że Dziewica porodziła Syna. Wymyślasz racjonalizacje nie wiadomo po co, chyba jedynie po to by być takim "nowoczesnym". Jeszcze raz - cudem były narodziny Jezusa bez udziału mężczyzny, cudem jest Przemiana Eucharystyczna, cudem jest Zmartwychwstanie. TO WSZYSTKO SĄ CUDA. Wszystko to masz zapisane w Biblii, ale uważasz że to co napisano to bzdury. Zrozum, że mimo swoich afirmacyjnych wierszyków (jak to nazwała merss) oddalasz się od chrześcijaństwa. Wystarczy jeszcze jedna drobna "racjonalizacja" i wyjdzie Ci że Chrystus zmartwychwstał w sposób niematerialny, symboliczny i niedosłowny. To bardzo prosta droga. Zrozum, że Twoje powoływanie się na Ducha Świętego jest kłamstwem które przekazał Ci duch nieczysty. Taka jest jego rola - sianie kłamstwa pod pozorem prawdy i racjonalizacji.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 17, 2022 8:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Wy zaprzeczacie temu i tworzycie teorię, że Jezus z ciała był półbogiem, bo to plazma Boga sprawiła, że Maria zaszła w ciążę. U Izraelitów w literaturze jest wiele takich narodzin z dziewicy.
Ta teoria została dopasowana do tamtych wierzeń.
Jezus narodził się z prawego łoża kobiety i mężczyzny, którzy byli małżeństwem.


WYBRANA - taka jest prawda wiary chrześcijańskiej. Maryja poczęła i porodziła Syna za sprawą Ducha Świętego. Miałaś już stosowne cytaty z Biblii (tylko Biblii - nieprawdaż?) Ty nie czytasz i stosujesz Biblii tylko przedstawiasz swoje własne pomysły. Zrozum wreszcie, że nastąpiło CUDOWNE, niepowtarzalne zdarzenie, że Dziewica porodziła Syna. Wymyślasz racjonalizacje nie wiadomo po co, chyba jedynie po to by być takim "nowoczesnym". Jeszcze raz - cudem były narodziny Jezusa bez udziału mężczyzny, cudem jest Przemiana Eucharystyczna, cudem jest Zmartwychwstanie. TO WSZYSTKO SĄ CUDA. Wszystko to masz zapisane w Biblii, ale uważasz że to co napisano to bzdury. Zrozum, że mimo swoich afirmacyjnych wierszyków (jak to nazwała merss) oddalasz się od chrześcijaństwa. Wystarczy jeszcze jedna drobna "racjonalizacja" i wyjdzie Ci że Chrystus zmartwychwstał w sposób niematerialny, symboliczny i niedosłowny. To bardzo prosta droga. Zrozum, że Twoje powoływanie się na Ducha Świętego jest kłamstwem które przekazał Ci duch nieczysty. Taka jest jego rola - sianie kłamstwa pod pozorem prawdy i racjonalizacji.

Za sprawą Ducha Świętego Maria porodziła Syna, taka teoria była ujęta tylko w E.Łukasza, który nie był Apostołom jak również w wersji hebrajskie tej Ewangelii nie ma ujętego początku o narodzinach lecz zaczyna się ona od misji nauk Jsna Chrzciciela.
Jezus był zrodzonym pełnym człowiekiem i wypełnił swoją misję jako pełny człowiek, który wypełnił jako człowiek wolę Bożą do końca. Po śmierci krzyżowej został uwielbiony jako człowiek w Niebie, przez co dla nas jest otwarte Niebo.
Gdy Jego ciało nie było w pełni ludzkie, to nie był by 100 procentowym człowiekiem jak inni ludzie - z ciała. Ta ofiara z ciała była by fikcją, bo to ciało było by inne od innych ludzi.
Bóg przez wybranie udzielił człowiekowi ziemskiemu swojego Ducha, przez co nastąpiło Duchowe zespolenie między ziemskim człowiekiem Bogiem.

Ta więź, to zespolenie po grzechu ludzi zostało zerwane.
Jezus odzyskał to, co było utracone.

Jesteśmy powołani do ojcostwa i synostwa duchowego, to jest Boża obietnica dla tych wszystkich, którzy Boga miłują.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sie 17, 2022 8:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Za sprawą Ducha Świętego Maria porodziła Syna, taka teoria była ujęta tylko w E.Łukasza, który nie był Apostołom jak również w wersji hebrajskie tej Ewangelii nie ma ujętego początku o narodzinach lecz zaczyna się ona od misji nauk Jsna Chrzciciela.
A więc Eweangelia wg świętego Łukasza to fałszywa teoria.
Kolejny dowód, iż nie wierzysz Pismu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 17, 2022 8:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Za sprawą Ducha Świętego Maria porodziła Syna, taka teoria była ujęta tylko w E.Łukasza, który nie był Apostołom jak również w wersji hebrajskie tej Ewangelii nie ma ujętego początku o narodzinach lecz zaczyna się ona od misji nauk Jsna Chrzciciela.
A więc Eweangelia wg świętego Łukasza to fałszywa teoria.
Kolejny dowód, iż nie wierzysz Pismu.

Rozmawiasz czy wykazujesz swój cynizm?
Słyszałeś radę jaką otrzymali Apostołowie, którzy zostali wybrani do nauczania?
Co mówi Pismo i jak Kościół się do tego nauczania ustosunkował?
Wierzy Pismu?
Cytuj:
E.Mateusza:
10:7
A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
10:8
Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie.
10:9
Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi,
10:10
Ani torby podróżnej, ani dwu sukien, ani sandałów, ani laski; albowiem godzien jest robotnik wyżywienia swego.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sie 17, 2022 2:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
No ale to co cytujesz to jest nie na temat. W sumie zastanawiam się, czy tego Twojego ostatniego wpisu nie wyciąć, ale - niech tam. Barney i ja zarzucamy Ci, że głosisz nieprawdę, powołując się (rzekomo) na Pismo, jak co do czego przychodzi, to okazuje się że Pismo traktujesz wybiórczo, oceniając która księga jest ta właściwa, a która nie. I owszem Ewangelia wg. św. Łukasza jest ważna na równi z pozostałymi.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 17, 2022 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Za sprawą Ducha Świętego Maria porodziła Syna, taka teoria była ujęta tylko w E.Łukasza, który nie był Apostołom jak również w wersji hebrajskie tej Ewangelii nie ma ujętego początku o narodzinach lecz zaczyna się ona od misji nauk Jsna Chrzciciela.
A więc Eweangelia wg świętego Łukasza to fałszywa teoria.
Kolejny dowód, iż nie wierzysz Pismu.

Rozmawiasz czy wykazujesz swój cynizm?
Nie. Pokazuję Twoje kłamstwo.
Cytuj:
Słyszałeś radę jaką otrzymali Apostołowie, którzy zostali wybrani do nauczania?
Co mówi Pismo i jak Kościół się do tego nauczania ustosunkował?
Wierzy Pismu?
Cytuj:
E.Mateusza:
10:7
A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
10:8
Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie.
10:9
Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi,
10:10
Ani torby podróżnej, ani dwu sukien, ani sandałów, ani laski; albowiem godzien jest robotnik wyżywienia swego.
Nie na temat - marna próba odwrócenia uwagi od Twojego negowania Ewangelii.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 17, 2022 3:39 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL