Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 636
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Udajesz, że nie rozumiesz co mówię?

Cytuj:
Jeżeli ty je rozumiesz inaczej, to twoja wola.


Czyli to jak człowiek coś rozumie zależy od jego woli?
I druga osoba nie ma na to żadnego wpływu?
Czyli można sobie wmówić to jak coś rozumiesz?
Jak to się robi?

Czy kiedykolwiek w życiu się pomyliłaś czy zawsze masz rację?

Cytuj:
Skłaniam się do drugiej interpretacji.


Łukasz 1
38 Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł.

Co gdyby Maryja powiedziała:
"Nie ma mowy, mam swoje życie z Józefem, znajdź sobie kogoś innego."
To czy wtedy przyszedłby Jezus na Świat i go zbawił?
Czy istniałby wtedy Kościół?

Czy Maryja miała wolną wolę by odmówić "sprowadzenia Boga na świat"?
Czy od jej decyzji coś zależało czy nic?

====

Kolosan 1
22 teraz znów pojednał w doczesnym Jego ciele przez śmierć, by stawić was wobec siebie jako świętych i nieskalanych, i nienagannych,
23 bylebyście tylko trwali w wierze - ugruntowani i stateczni - a nie chwiejący się w nadziei [właściwej dla] Ewangelii.

Czyli ciało doczesne było użyte do pojednania, ale na nic się nie przyda?

Jan 6
63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

Czyli pojednanie jest nieprzydatne?


Pn sie 15, 2022 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7, Maryja jest wybrana jako ziemska kobieta do szczególnej misji. Jest to zaszczytna misja wyznaczona przez Boga.
Jest błogosławioną między niewiastami.
Celem życia człowieka jest Bóg. Myślę, że Maria poprzez to wyróżnienie czuła się szczególnie wybrana i zaszczycona.
Każda ziemska kobieta, gdyby usłyszała, że taka jest wola Bożą byłaby szczęśliwa, że może uczestniczyć w wypełnianiu tej woli.
Jezus jest cielesnym synem małżeństwa Marii i Józefa. Tego Syna upodobał Bóg i Duch Boży wcielił się w tego Syna.
Bóg na górze przemienienia powiedział - To jest mój Syn, którego wybrałem, upodobałem.
Ten syn został obdarzony Duchem Bożym.
Jezus był w pełni człowiekiem z ciała i Bogiem z Ducha.
Maria nie urodziła Boga lecz Syna Bożego namaszczonego, wybranego przez Boga.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 15, 2022 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Twierdzenie, jakoby w zdaniu "ciało na nic się nie przyda" rzekomo chodziło o Ciało Chrystusa (a nie o skłonności naszego grzesznego ciała) to po prostu czystej wody zaparcie się Słowa.

To zdanie jest integralną częścią całej nauki dotyczącej prawdziwego chleba życia, a nie wypowiedzią bez związku.
A czy Ciało Pana Jezusa nie było też integralną "częścią" Jego boskiej natury gdy mówił: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn sie 15, 2022 6:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Jezus jest cielesnym synem małżeństwa Marii i Józefa. Tego Syna upodobał Bóg i Duch Boży wcielił się w tego Syna.


Że co proszę?
Łk 1
30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»12 35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Jak widać u Ciebie wybrana następna "sola scriptura - inaczej". Skoro piszesz, że wszystko sprawdzasz z Pismem, to skąd u Ciebie takie herezje???? Duch Święty tak Ci to wyłożył? No chrześcijanka jak się patrzy... Muzułmanie są bardziej chrześcijańscy niż Ty, bo wierzą że Maryja porodziła Syna będąc dziewicą.
Wróć z tej drogi wybrana, bo grzęźniesz coraz bardziej...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn sie 15, 2022 6:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus jest cielesnym synem małżeństwa Marii i Józefa. Tego Syna upodobał Bóg i Duch Boży wcielił się w tego Syna.


Że co proszę?
Łk 1
30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»12 35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Jak widać u Ciebie wybrana następna "sola scriptura - inaczej". Skoro piszesz, że wszystko sprawdzasz z Pismem, to skąd u Ciebie takie herezje???? Duch Święty tak Ci to wyłożył? No chrześcijanka jak się patrzy... Muzułmanie są bardziej chrześcijańscy niż Ty, bo wierzą że Maryja porodziła Syna będąc dziewicą.
Wróć z tej drogi wybrana, bo grzęźniesz coraz bardziej...

A z czym zapodany przez ciebie cytat, nie zgadza się z tym co napisałam?
Gdzie w tym cytacie jest mowa o dziewictwie?
Muzułmanie posilają się starymi wierzeniami wywodzącymi się z judaizmu.
No może trochę na swoją potrzebę pozmieniali.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 15, 2022 6:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
A wiesz co to znaczy "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?"? I nie, jako tako Maryja znała Józefa - wiedziała jak wygląda i kim jest.

dalej:
Mt 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego2. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie .

Więc nadal pozostaje otwarte skąd Ci wiadomo, że Jezus narodził się ze związku Maryi i Józefa szanowna sola-scripturowa chrześcijanko?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn sie 15, 2022 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
A wiesz co to znaczy "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?"? I nie, jako tako Maryja znała Józefa - wiedziała jak wygląda i kim jest.

dalej:
Mt 1
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego2. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie .

Więc nadal pozostaje otwarte skąd Ci wiadomo, że Jezus narodził się ze związku Maryi i Józefa szanowna sola-scripturowa chrześcijanko?
Łukasz wiele ciekawostek pisał, bo w różne miejsca ucho przystawiał. Wiesz chyba, że nie był Apostołom i Jezusa nie słuchał.
U Mateusza to też ciekawy werset, przecież to Mateusz na początku swojej Ewangelii pisał o rodowodzie Jezusa, który zakończył się na Józefie.
Pisma były odtwarzane za czasów Konstantyna i również modyfikowane na potrzebę tego Kościoła. Również tłumaczenie nie zawsze zgodne z oryginałami.
Mimo tego najważniejsza treść Ewangelii jest zachowania, która naucza o naszym Ojcu w Niebie, że jest miłością I to, że w naszych sercach ma królować miłość.
Jezus był na ziemi w pełni 100 procentowym człowiekiem - pierwszym człowiekiem, który przez pełne do końca wypełnienie woli Bożej stał się Dzieckiem Bożym. Jest naszym pierwowzorem do naśladowania. Boga wielbimy przez imię Jezus idąc drogą Ewangelii Chrystusowej.

Moje pouczenie:
" Ci co pójdą drogą Ewangelii i dojrzą - będą zbawieni"

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 15, 2022 10:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Łukasz wiele ciekawostek pisał, bo w różne miejsca ucho przystawiał. Wiesz chyba, że nie był Apostołom i Jezusa nie słuchał.
U Mateusza to też ciekawy werset, przecież to Mateusz na początku swojej Ewangelii pisał o rodowodzie Jezusa, który zakończył się na Józefie.
Pisma były odtwarzane za czasów Konstantyna i również modyfikowane na potrzebę tego Kościoła. Również tłumaczenie nie zawsze zgodne z oryginałami.

Acha, czyli sfałszowane... Gdzieś to słyszałem/czytałem już... Aaa... Mahomet zdaje się coś takiego głosił i dlatego założył Islam..

Cytuj:
Mimo tego najważniejsza treść Ewangelii jest zachowania, która naucza o naszym Ojcu w Niebie, że jest miłością I to, że w naszych sercach ma królować miłość.


Czyli nieważne jest to co zostało napisane, ważne co odczuwa wybrana...

Cytuj:
Jezus był na ziemi w pełni 100 procentowym człowiekiem - pierwszym człowiekiem, który przez pełne do końca wypełnienie woli Bożej stał się Dzieckiem Bożym.


Czyli nie wierzysz w Trójcę i w to że Jezus jest Synem Bożym (drugą Osobą Bożą) od zawsze...
Bo:
J 1

1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
(...)
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
(...)
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.


Zaraz się dowiemy że św. Jan też sobie pisał trzy po trzy...

Cytuj:
Moje pouczenie:
" Ci co pójdą drogą Ewangelii i dojrzą - będą zbawieni"

Twoje pouczenie jest nic nie warte, bo głosisz całkiem inną Ewangelię, niż taką jaka jest.

Przeczytaj uważnie wybrana fragment z Listu do Galatów (Ga 1):
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sie 16, 2022 12:39 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
No i jasno tu wynika to, że kiedyś też ludzie mieli różne wizje. Jak co ma wyglądać. Jednak nie określona bliżej grupa osób ( zaczyn Kościoła ). Ustaliła że najważniejsza jest prawda, a nie to co ktoś chce rozumieć i głosić to innym. Nie oznacza to złej woli tego głosiciela, on może mieć nawet rację. Tylko że nie można głosić na raz wielu racji, zwłaszcza w tym samym. Bo powstaje zament. Trzeba uzgodnić jedną rację i ją głosić.
Jak widzę wtedy i aż do teraz, istnieją sprawy nie oczywiste do rozwiązania. Które nie koniecznie pasują do tego, co przyjęto w opisach biblijnych. By nie było niedomówień. Przyjęto jako wyznacznik prawdy to, co zostało spisane i podane do wierzenia. Wszelkie komentarze, służą jako pomoc w zrozumieniu tych prawdziwych zapisów. Nie są bezpośrednio tą prawdą, tak są cały czas postrzegane. Bo w czym jest żecz? Zapisy też dotyczą sprawy i zasady kłamstw wszelakich. Które to te zapisy są też tą prawdą. Nie mogą bowiem być zapisy o kłamstwie też kłamstwem, pomimo zawartego w nich wyrazu kłamstwo.

Urazowość człowieka jednak powoduje to, ( a kto z nas teraz, czy inni kiedyś, nie mieli jakichś urazów? ). Że ten wyraz typu kłamstwo, już źle się kojarzy. Więc lepiej by było go, usunąć z zapisów biblijnych.
Lecz wtedy tak zmieniona nauka, nie miała by najważniejszego argumentu. Mianowicie, nie mogło by być określane to co jest kłastwem. A inne wygibasy słowne w zamian za słowo kłamstwo, bardziej by odstraszały od owej treści pouczeń. Aniżeli do niej zachęcały. Były by zawiłe. By tego uniknąć w głoszeniu Ewangelii. Powstał zapis, niech wasza mowa będzie tak tak, nie nie. By była dobrze rozumiana. A to oznacza to, że jak coś jest przyjęte do przekazów. To należy to bez zmian przytaczać dosłownie. By było to zgodne z tym co jest zapisane, tak tak. Albo jak ktoś przytoczy coś nie zgodnie z zapisem. Będzie wtedy zaprzeczeniem, nie nie. Wtedy to oznacza, to wcześniej tak tak. A to ostatnie, nie nie. Tak to można rozeznać czy ktoś wiernie przekazuje zapisy, czy je zmienia.
Tak w biblii są zapisy, które wyjaśniają sens innych zapisów, tak jak na tym przykładzie.
Czy to jest wystarczające, by skutecznie pouczać? Jak kiedyś, tak i teraz jest ta skuteczność niepełna. To tak jak obecne przepisy drogowe. One same wystarczająco mówią o tym, jak się na drodze zachować. A niestety trzeba było jeszcze wymyślić znaki drogowe, które by przypominały w odpowiednim miejscu o tych przepisach. Mało tego, nawet to nie rozwiązało problemu, nie stosowania się do przepisów. Trzeba było jeszcze stawiać żywych ludzi ( policjantów, bądź organizatorów ruchu ) by ci ten ruch nadzorowali. Czy to wystarczyło? Nie! Trzeba było jeszcze wymyślić karanie, za nie stosowanie się do przepisów drogowych. By uskutecznić wprowadzone przepisy. Czy to wystarczyło? Wiemy, że to nie wystarczyło.

Więc tak i tu z zapisami biblijnymi. Same zapisy już są wystarczające do tego, by bezbłędnie żyć. Lecz nawet powołany Kościół do pilnowania wierności tych zapisów, nie wystarcza by wszyscy ludzie żyli bezbłędnie.
Tego nie da się ominąć, ani przeskoczyć. Dlatego każde szukanie innego rozwiązania jest skazane na porażkę. Czyli nikt nie wniesie coś lepszego, od tego co już jest. By ludzie skuteczniej przyjęli upomnienia biblijne, na poziomie samej informacji w treści tam zawartej. Bo jak na jedne niezrozumienie zaradzimy, to to u kogoś innego znów spowoduje niezrozumienie. Tak po prostu bywa.
A z faktami się nie dyskutuje, a je przyjmuje.

No i historia się dalej kołem toczy. Zarówno kiedyś zapisy biblijne. Nie wystarczały do poprawnego życia wszystkich ludzi. Tak i do teraz, nic się w tym nie zmieniło bo. Bo wymyślone współcześnie przepisy o ruchu drogowym, są równie nie skutecznym narzędziem do tego, by usunąć ludzkie błędy. Co jak na dłoni widać, że nic się w nas ludziach nie zmieniło od zamierzchłych czasów. W pojmowaniu dowolnych przepisów. Każde spisane, lub nawet te które będą spisane. Nie będą w pełni skuteczne, w przestrzeganiu ludzi. Powód prosty, taka konstrukcja człowieka, obwarowana genetycznie. Tu nawet zmiana genów, nie usunęła by wszystkich problemów, nie tylko z nie stosowaniem się do przepisów. Lecz też nie wykluczyła by tego, że ludzie gdzieś w czymś popełniają błędy.

Gdy to do danego człowieka w pełni dotrze, to jest on zbawiony od złudnego myślenia. Że wszystko do końca można rozwiązać. No właśnie nie do końca i nie wszystko. Choć rozwiązywać nieustannie należy. Nie ma po prostu innego wyboru, by lepiej żyć.
To stan, o którym na szczęście nie musimy dyskutować, a tylko go przyjmować. Dla wielu nie rozumiejących go, lepiej go przyjmować na zasadzie zawierzenia, wiary. A wtedy już to, oznacza wiele. O wiele mniej słownych wyjaśnień. Więc mniej nieporozumień. Bo słowo za słowem i końca nie widać. Zastanie nas wieczność, wieczne wyjaśnianie. Dla jednych zrozumiałe, dla innych nie wystarczające. Tego nie da się obejść.
Nie ma lepszego wyjaśnienia tego. Że konieczna jest wiara w Boga jedynego. Jako zwiastuna, jedynego kierunku upominających wyjaśnień, jedynej religii. By po prostu osiągnąć chociaż, jak największy efekt upomnień.
Inne pomysły będą już mniej efektywne.
To zbawiony człowiek wie.

Lepiej jednak upominać, aniżeli cierpieć i nic w sobie nie zmieniać.
Ostatecznie to można nabudować ogromnym kosztem bariery ochronne. Tak jak te na autostradach, które i tak nie ochronią do końca ludzkiego życia. Tak samo w duchowych poczynaniach człowieka. Można obwarować dosłownie wszystko co znane przepisami. A i tak one nie wszystkim pomogą dobrze żyć. A wielu jeszcze utrudnią owe lepsze życie, z powodu mnogości tych przepisów. Błędne koło.
Czy to ciebie czytelniku zbawiło, od niepotrzebnych przemyśleń?


Wt sie 16, 2022 7:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Pisma były odtwarzane za czasów Konstantyna i również modyfikowane na potrzebę tego Kościoła.
Przykro mi, ale mijasz się z faktami.
Jedyne co uczynił cesarz Konstantyn, to w parę lat po Soborze Nicejskim (a dokładnie w 332 roku) sfinansował sporządzenie 50 kopii Pisma Świętego jako swoiste „odszkodowanie” za spalenie wielu jego egzemplarzy zarekwirowanych gminom chrześcijańskim podczas prześladowań w latach 303-310 przez jego poprzednika, cesarza Dioklecjana:

List Konstantyna do Euzebiusza o przygotowaniu kopii Ksiąg świętych
Cytuj:
Zwycięzca Konstantyn, Najwyższy August, do Euzebiusza. Dzięki łaskawej pomocy Opatrzności Boga Zbawiciela wielkie rzesze ludzi przyłączyły się do najświętszego Kościoła w mieście, które nazwane jest od mego imienia. Wydaje się więc rzeczą ze wszechmiar pożądaną, ażeby tam, gdzie nastąpił ogromny rozwój we wszystkich innych dziedzinach, budowane też były coraz liczniejsze kościoły. A zatem przyjmij z radosną gotowością powzięty przeze mnie plan. Wydało mi się oto stosowne wskazać Twojej Roztropności, abyś profesjonalnym kopistom, dobrze znającym się na swej sztuce, polecił przepisać na starannie przygotowanych pergaminach, w sposób czytelny i w poręcznej, przenośnej formie, pięćdziesiąt kodeksów Świętych Pism, których przygotowanie i użytek uważasz za niezbędny dla nauczania Kościoła. Nasza Łaskawość raczyła też wysłać list do wikariusza diecezji, z instrukcją, by zatroszczył się o dostarczenie wszystkich rzeczy niezbędnych do przygotowania tych kopii, zaś sprawą twojego starania będzie, aby napisane księgi wykonane zostały tak szybko, jak tylko możliwe. (…) (Euzebiusz, Życie Konstantyna IV,36)


Jak sfałszować Pismo Święte?
Mimo iż wszelkie przesłanki historyczne przeczą tezie o rzekomym fałszowaniu Pisma Świętego, proponuję zrobić eksperyment myślowy i rozważyć, jakie działania trzeba by było podjąć, by sfałszować Nowy Testament? Czy wystarczyłoby sporządzić fałszywy tekst i puścić go w obieg? Chyba nie. Fałszerstwo napotkałoby szereg trudności nie do pokonania – przede wszystkim było w obiegu zbyt dużo kopii Nowego Testamentu, powstałych w wiekach wcześniejszych. Mimo iż do naszych czasów dotrwała znikoma ich część (były przeważnie sporządzane na tanich papirusach), to nawet dziś dysponujemy olbrzymią liczbą fragmentów pochodzących sprzed ery Konstantyna Wielkiego; mamy nadto pochodzący z II wieku Kodeks Chestera Beatty zawierający prawie cały Nowy Testament. Nie koniec na tym – w licznych pismach ojców Kościoła z pierwszych trzech wieków jest tyle biblijnych cytatów z Nowego Testamentu, że pozwalają one na jego niezależne zrekonstruowanie!
Fałszerstwo musiałoby się wiązać z przechwyceniem i sfałszowaniem setek (czy raczej tysięcy ) kopii, rozproszonych po całym świecie, a także przepisaniu setek tekstów chrześcijańskich z pierwszych trzech wieków, w których cytowano pisma kanoniczne. Nawet taka akcja – zupełnie niemożliwa do przeprowadzenia – nie załatwiłaby sprawy. Wczesny Kościół żył Słowem Bożym, wielu wiernych znało całe księgi na pamięć.
Warto też zwrócić uwagę, iż biskupi – zarówno ci zgromadzeni na Soborze w Nicei, jak i ci, którzy w nim nie uczestniczyli – nie byli ludźmi bojaźliwymi. Przeciwnie, wyszli zwycięsko z prześladowań. Myśl, iż przyzwoliliby na zupełną zmianę treści Nowego Testamentu, wydaje się absurdalna. Jeszcze większym absurdem jest sądzenie, iż mogłoby się to odbyć bez śladów w piśmiennictwie chrześcijańskim, bez jednego choćby protestu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 16, 2022 8:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus jest cielesnym synem małżeństwa Marii i Józefa. Tego Syna upodobał Bóg i Duch Boży wcielił się w tego Syna.


Że co proszę?
Łk 1
30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»12 35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Jak widać u Ciebie wybrana następna "sola scriptura - inaczej". Skoro piszesz, że wszystko sprawdzasz z Pismem, to skąd u Ciebie takie herezje???? Duch Święty tak Ci to wyłożył? No chrześcijanka jak się patrzy... Muzułmanie są bardziej chrześcijańscy niż Ty, bo wierzą że Maryja porodziła Syna będąc dziewicą.
Wróć z tej drogi wybrana, bo grzęźniesz coraz bardziej...

A z czym zapodany przez ciebie cytat, nie zgadza się z tym co napisałam?
Z tym, że to rzekomo Duch Boży wcielił się w tego Syna...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 16, 2022 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
A z czym zapodany przez ciebie cytat, nie zgadza się z tym co napisałam?
sahcin napisał(a):
tym, że to rzekomo Duch Boży wcielił się w tego Syna...

Jezus nazywał siebie - synem człowieczym.
W Objawieniu Jana czytamy:
Cytuj:
5:5
A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.


W Ewangeli Jana czytamy:
Cytuj:
7:38
Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.
7:39
A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.


Jezus z ciała jest Synem człowieczym
Z Ducha jest Bogiem, bo Duch Boży wypełniał Jego duszę.

W Ewangelii Jana czytamy:
Cytuj:
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
14:11
Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 16, 2022 2:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
wybrana napisał(a):
A z czym zapodany przez ciebie cytat, nie zgadza się z tym co napisałam?
sahcin napisał(a):
tym, że to rzekomo Duch Boży wcielił się w tego Syna...

Jezus nazywał siebie - synem człowieczym.
W Objawieniu Jana czytamy:
Cytuj:
5:5
A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.


W Ewangeli Jana czytamy:
Cytuj:
7:38
Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.
7:39
A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony.


Jezus z ciała jest Synem człowieczym
Z Ducha jest Bogiem, bo Duch Boży wypełniał Jego duszę.
A od którego momentu Duch Boży wypełniał Jego ludzką duszę...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 16, 2022 2:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
A od którego momentu Duch Boży wypełniał Jego ludzką duszę..

Myślę, że od chwili poczęcia, bo był Synem wybranym.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 16, 2022 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
A od którego momentu Duch Boży wypełniał Jego ludzką duszę..

Myślę, że od chwili poczęcia, bo był Synem wybranym.
No więc jeśli Duch Boży(Bóg) wypełniał ludzką duszę Jezusa od poczęcia, to czy Rodzicielka Jezusa wydając Go na świat(rodząc Go) nie wydała na świat wcielonego Boga...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 16, 2022 5:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL