Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Moje pouczenie, które otrzymałam:

" Królestwo moje jest w Niebie, bo tam dusze należą do mnie.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu"
sahcin napisał(a):
Swoim wpisem swiadczysz coś przeciwnego Słowu Bożemu, które mówi wyraźnie, że Jego Królestwo jest w nas, tzn tych, którzy otwarli się na Jego Ducha wlanego w nasze serca. Jeśli jest w nas Duch Chrystusowy, to jesteśmy w obszarze Jego władzy, ponieważ miłość Boża wlana w nasze serca przez Ducha "Przymusza nas ... aby ci, co żyją, nie żyli już dla samych siebie" (2 Kor. 5:14,15) O tym właśnie mówi Ap.Pawel w Kol 1:13-14 gdzie możemy przeczytać: "On to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów. To przeniesienie nie odbyło się w sposób fizyczny, nie zostaliśmy żywcem porwani do nieba. Nadal żyjemy na ziemi w ziemskich ciałach, ale już jako "nowe stworzenie" - nowy umysł i nowe serce poddane woli Bożej zamiast "władzy ciemności" (2 Kor. 5:17).

Tak więc wybrana...porzuć kontakt z tym duchem, bo "poucza" cię na twoją zgubę, a nie na twoje zbawienie...
wybrana napisał(a):
Czy nie odróżniasz określenie -większość dusz - od całości?
To pokazuje, że nie czytasz ze zrozumieniem.
sahcin napisał(a):
To nie ja czytam bez zrozumienia tylko ten twój duch cię oszukuje, bo skoro Słowo Boże wyraźnie mówi, że Jego Królestwo jest w tych, którzy są nowym stworzeniem i słuchają Jego Ducha(a nie ducha kłamstwa), to nie oddziela Nieba od Ziemi jak to czyni ten twój duch...

"Nikt mu tej władzy nie nadał. On ją przejął przez zwiedzenie"

Ziemia i Niebo były oddzielone przez grzech i upadek człowieka.
Jezus Chrystus ponownie połączył duchowo człowieka z Bogiem.
Jednak nie wszyscy pragną tego połączenia.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sie 13, 2022 6:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Cytuj:
"Nikt mu tej władzy nie nadał. On ją przejął przez zwiedzenie"


Czyli według Ciebie ma tą władzę niezależnie od Boga?
Sam sobie ją zdobył?

Łukasz 22
31 Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę;
32 ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci».

2 Tesaloniczan 2
11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu,
12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Hiob 1
12 Rzekł Pan do szatana: «Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki». I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.

Hiob 2
6 I rzekł Pan do szatana: «Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj!»

1 Królewska 22
20 Wówczas Pan rzekł: "Kto zwiedzie Achaba, aby poszedł i poległ w Ramot w Gileadzie?" Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi mówił inaczej,
21 wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Panem, powiedział: "Ja go zwiodę". Wtedy Pan rzekł do niego: "Jak?"
22 On zaś odrzekł: "Wyjdę i stanę się duchem kłamstwa w ustach wszystkich jego proroków". Wówczas rzekł: "Możesz zwieść, to ci się uda. Idź i tak uczyń!"
23 Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków. A na ciebie Pan ma zesłać nieszczęście».

27. LIST LEONA WIELKIEGO QUAM LAUDABILITER DO BISKUPA TURRIBIUSZA Z ASTORGII, 447 r.

Natura diabła 84 (Rozdz. 6). Szósta uwaga wskazuje na tych, którzy mówią, że diabeł nigdy nie był dobry i
że jego natura nie jest dziełem Boga, lecz wyłonił się on z chaosu i ciemności; ponieważ nie ma żadnego sprawcy siebie, lecz sam jest początkiem i substancją wszelkiego zła; natomiast prawdziwa wiara [...] wyznaje, że substancja wszystkich stworzeń, czy to duchowych, czy to cielesnych, jest dobra, i że nie ma żadnej natury zła, ponieważ Bóg, który jest Stworzycielem całego stworzenia, nie uczynił niczego, co nie jest dobre. Stąd i diabeł byłby dobry, jeśliby nie trwało to, co uczynił. Ale ponieważ źle wykorzystał swoją naturalną doskonałość „i nie wytrwał w prawdzie" (J 8, 44), nie przeszedł do przeciwnej substancji, lecz odpadł od najwyższego dobra, z którym powinien być zjednoczony, jak także ci, którzy tak twierdzą, odpadają od prawdy do fałszu i oskarżają naturę w tym, w czym dobrowolnie dopuszczają się przestępstwa i za swoją dobrowolną przewrotność są skazani. To zło rzeczywiście będzie w nich samych i samo zło nie będzie substancją, lecz karą dla substancji.

Cytuj:
Ziemia i Niebo były oddzielone przez grzech i upadek człowieka.


Na czym to oddzielenie polega?

====

Ja to prosiłbym Ciebie ponownie abyś przedstawiła (albo ktoś inny?) jakie słowa powinien wymówić Jezus zamiast tych w Biblii, aby te słowa zostały zinterpretowane przez Ciebie jako rozumienie Katolickie Eucharystii?
Z sugestią, że możesz mieć problem ze znalezieniem takich słów, których jeszcze tam nie ma.

Jeżeli uważasz, że Katolicka interpretacja fragmentów o Eucharystii jest błędna, a te cytaty w Biblii znaczą coś innego, to zakładam, że istnieje taki zestaw słów złączony w zdania (nieopisywalne miałoby być?), który gdyby był w Biblii to opisywałby Twoim zdaniem to co twierdzą Katolicy.

Dam Ci schemat:
Jezus NIE powiedział:
... tutaj napisane o Eucharystii jakich zdań miałby użyć Jezus byś zinterpretowała to jako zgodne z Twoim rozumieniem Eucharystii Katolickiej.

Gdybyś zechciała na to choć odpowiedzieć porządnie może by to wzajemne zrozumienie ruszyło do przodu.


N sie 14, 2022 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Wybrana,

Cytuj:
"Nikt mu tej władzy nie nadał. On ją przejął przez zwiedzenie"


Czyli według Ciebie ma tą władzę niezależnie od Boga?
Sam sobie ją zdobył?

Człowiek ma dane prawo wyboru do czasu, wyznaczonego przez Boga.
Może skorzystać z daru zbawienia lub może ten dar odrzucić.
Gdy przyjdzie czas sądu ostatecznego, to już czas łaski się skończy i będą wszyscy osądzeni.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 14, 2022 9:36 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie o Eucharystii?
Może dlatego, że nie potrafisz?
Masz na tyle prawdy w sobie by się przyznać do błędu?


N sie 14, 2022 9:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Wybrana,

Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie o Eucharystii?
Może dlatego, że nie potrafisz?
Masz na tyle prawdy w sobie by się przyznać do błędu?

Co mam Ci pisać? Przecież w tym temacie wiele na temat uroczystego zjadania chleba napisałam.

" Symbol pojednania"

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N sie 14, 2022 10:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Może nie rozumiesz.
Nie pytam Ciebie co znaczą słowa naprawdę obecne w Biblii.
Pytam co MIAŁOBY być napisane ZAMIAST tego co jest napisane, abyś uznała Katolicką interpretację.

Proszę Ciebie o napisanie takiego tekstu "pseudo-Biblii" tego co MIAŁBY powiedzieć Jezus, abyś ten wymyślony przez siebie tekst rozumiała tak jak Katolicy rozumieją obecny.

Napisz słowa Jezusa, które MIAŁBY napisać abyś uznała Transsubstancjację.

Tak jakby zapytał Cię Jezus:
"Jakie słowa mam napisać byś uznała Transsubstancjację?"
Możesz je napisać, proszę?

Rozumiesz prośbę?


N sie 14, 2022 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Napisz słowa Jezusa, które MIAŁBY napisać abyś uznała Transsubstancjację.

Tak jakby zapytał Cię Jezus:
"Jakie słowa mam napisać byś uznała Transsubstancjację?"
Możesz je napisać, proszę?

Rozumiesz prośbę?

Nie ma coś takiego jak transsubstancjacja.
Uroczyście wspólnie zjadany chleb w postaci opłatka, jest symboliczno-duchową pamiątką Wieczerzy Pańskiej, podczas której Jezus ustanowił - Symbol Pojednania.
Jezus porównał symbolicznie swoje ciało do chleba, by podkreślić jak jest On wielkim pokarmem dla człowieka na życie wieczne.
Tym prawdziwym pokarmem jest prawda i by ją uwiecznić złożył za nią swoje ciało w ofierze za nas ludzi, byśmy my nie chodzili w kłamstwie zwodziciela i nie oddawali czci zwodzicielowi.
Apostołowie podczas Ostatnie wieczerzy też spożywali ciało i krew Jezusa w sposób symboliczny, bo przecież nie jedli wtedy fizycznego ciała i nie pili fizycznej krwi.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 15, 2022 10:24 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Czyli nadal nie rozumiesz pytania?
Bo któryś raz odpowiadasz NIE na pytanie, które zadaję, tylko na inne.
"Ja pytam
Ile jabłek kupiłaś?
Ty odpowiadasz, że deszcz pada na Jamaice."

Ty odpowiadasz Twoją interpretacją prawdziwie występujących w Biblii fragmentów.
Mówisz jakby: "jest napisane tak, moim zdaniem to oznacza to."
Napis Twój --> Interpretacja Twoja
Interpretujesz tekst prawdziwy.
Nie o to proszę.

Teraz mamy rozdwojenie:
1) "Klucz Interpretacyjny Kościoła" ("system generujący z napisów ich interpretacje"):
Napis w Biblii nr. 1 --> Treść Interpretacji Katolickiej Napisu nr. 1
2) "Klucz Interpretacyjny Wybranej":
Napis w Biblii nr. 1 (ten sam) --> Treść Interpretacji Wybranej Napisu nr. 1

Klucz Interpretacji Katolickiej nie jest równy Kluczowi Interpretacji Wybranej. Dają różne interpretacje. Są co najmniej dwa różne Klucze Interpretacji.

Więc mówisz, "czytamy ten tekst oboje, ale wy interpretujecie źle, a ja dobrze".

Ty mi w kółko mówisz jak Tobie się tekst zamienia w interpretację w Twoim Kluczu.
Proces zaczyna się od Napisu a kończy na Interpretacji. A ja nie pytam Ciebie o to jak rozumiesz ten tekst.

Ja proszę Ciebie o ODWROTNĄ rzecz, "wymyślenie z głowy" i napisanie FIKCYJNEGO tekstu, który przez Jezusa NIE BYŁ WYPOWIEDZIANY w Biblii, a który używając Klucza Interpretacyjnego Wybranej da interpretację:
Napis nr. 2, którego NIE MA W BIBLII (inny niż Napis z Biblii nr. 1) --> Transsubstancjacja wyprodukowana Kluczem Interpretacji Wybranej

Dam przykład:
Jan 19
26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój».
27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

No to mamy co najmniej dwa klucze interpretacji:
1) Jezus ustanowił Maryję Matką wszystkich uczniów? (Kościoła?)
2) Jezus umierając na Krzyżu uznał, że warto zanim umrze ("w końcu można by pomyśleć ma ostatnią okazję by ustawić Matkę finansowo, przecież nie to, że jest Bogiem i zmartwychwstanie i zarządza całym światem") przekazać opiekę ziemską nad swoją Matką jednemu konkretnemu uczniowi, żeby miała gdzie mieszkać i co jeść, itd. W końcu "jak inaczej mógłby się Maryją zająć Bóg który umarł i już nic nie może"? "Przecież nie spadnie Maryi jedzenie z nieba? Przed bandytami Jej nie obroni ogniem z nieba? Deszczu nie powstrzyma?"

No więc załóżmy, że skłania się ktoś ku interpretacji drugiej. (a Ty jak?) No to ja pytam analogicznie jak miałoby to być napisane, aby osoba uznająca Interpretację drugą uznała pierwszą.

Przykład odpowiedzi:
NIE-Jan 19
26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, będziesz od teraz Matką całego Kościoła. Ja Ciebie taką ustanawiam. Słuchajcie Protestanci (oops spoiler)».
27 Następnie rzekł do ucznia i wszystkich innych obecnych uczniów: «Oto Matka wasza, Matka całego Kościoła, ale Ty jeden się nią zajmiesz finansowo». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Na podobnej zasadzie proszę o sugestię słów zastępujących np. te fragmenty:

Łukasz 22
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc:
«To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc:
«Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Jan 6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

Teraz proszę o uzupełnienie FIKCYJNĄ treścią fragmentów:

NIE-Łukasz 22
19 WPISZ TEKST

Oraz:
NIE-Jan 6
55 WPISZ TEKST

W taki sposób by ta wymyślona fikcyjna treść (która NIE występuje w Biblii) w Twoim Kluczu Interpretacji oznaczała Transsubstancjację.

"De-Interpretacja czyjejś interpretacji kluczem własnym".
Nie:
Tekst prawdziwy --> Interpretacja
Tylko:
Interpretacja --> Tekst zmyślony

Jakie zdania powinny być Twoim zdaniem zawarte w Biblii (a które obecnie nie są zawarte) aby na podstawie tych słów zinterpretować, że jest to Transsubstancjacja?

Teraz rozumiesz pytanie?


Pn sie 15, 2022 11:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Ja potwierdziłam wszystko, co mówią zacytowane przez ciebie cytaty z Biblii.
Jeżeli ty je rozumiesz inaczej, to twoja wola.
Ja nic nie wymyślę, bo to co piszę potwierdza Biblia.
Nowe Przymierze daje możliwość człowiekowi pojednania z Bogiem.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 15, 2022 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
To nie ja czytam bez zrozumienia tylko ten twój duch cię oszukuje, bo skoro Słowo Boże wyraźnie mówi, że Jego Królestwo jest w tych, którzy są nowym stworzeniem i słuchają Jego Ducha(a nie ducha kłamstwa), to nie oddziela Nieba od Ziemi jak to czyni ten twój duch...

"Nikt mu tej władzy nie nadał. On ją przejął przez zwiedzenie"

Ziemia i Niebo były oddzielone przez grzech i upadek człowieka.
Jezus Chrystus ponownie połączył duchowo człowieka z Bogiem.
Wybrana...piszesz, że Chrystus duchowo połączył człowieka z Bogiem natomiast Słowo Boże mówi, że narodzeni z Ducha Świętego(nowe stworzenie) mają nie tylko "nowego" ducha ale także ich ciała są połączone z Bogiem tak, że są świątynią Ducha Świętego...kto tu zatem mówi pełną prawdę, a kto tylko część prawdy ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn sie 15, 2022 2:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Wybrana,
Dam przykład:
Jan 19
26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój».
27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

No to mamy co najmniej dwa klucze interpretacji:
1) Jezus ustanowił Maryję Matką wszystkich uczniów? (Kościoła?)
2) Jezus umierając na Krzyżu uznał, że warto zanim umrze ("w końcu można by pomyśleć ma ostatnią okazję by ustawić Matkę finansowo, przecież nie to, że jest Bogiem i zmartwychwstanie i zarządza całym światem") przekazać opiekę ziemską nad swoją Matką jednemu konkretnemu uczniowi, żeby miała gdzie mieszkać i co jeść, itd. W końcu "jak inaczej mógłby się Maryją zająć Bóg który umarł i już nic nie może"? "Przecież nie spadnie Maryi jedzenie z nieba? Przed bandytami Jej nie obroni ogniem z nieba? Deszczu nie powstrzyma?"

No więc załóżmy, że skłania się ktoś ku interpretacji drugiej. (a Ty jak?) No to ja pytam analogicznie jak miałoby to być napisane, aby osoba uznająca Interpretację drugą uznała pierwszą.
Na podobnej zasadzie proszę o sugestię słów zastępujących np. te fragmenty:

Skłaniam się do drugiej interpretacji.
Nie będę tu konfrontowała moją interpretację z interpretacją Rzymskiego Kościoła.
Ja podaję swoją interpretację a ty masz możliwość, by ją porównać z interpretacją przez ciebie uznawaną.
Rób to ty, bo niby dlaczego ja mam to robić?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 15, 2022 2:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Nie wg rzymskiego katolicyzmu ale twojego nieuporządkowanego pojmowania tegoż, gdyż to dwa różne spojrzenia, czego dowodem jest min. cytowany przez ciebie fragment z Katechizmu dotyczacy duchowej rzeczywistości jaką jest "prawica Ojca" której ty przypisałeś naturę fizyczną/ograniczoną...

A co ma wspólnego "prawica Ojca" z powszechnością Kościoła?
sahcim napisał(a):
Jaaasne...najpierw pogardliwie poniżać ciało Chrystusa nazywając go opakowaniem, a potem mienić się członkiem Jego Kościoła... :dokitu:

Myślę, że masz świadomość tego iż to co tu piszemy Pan Bóg zna zanim dotkniemy klawiatury, a gdy piszemy posty to Pan Bóg patrzy na nasze serca i wszystko przed Nim jest jawne.
Używając określenia "opakowanie" w moim sercu nie było cienia pogardy, o którą mnie posądzasz. Pan Bóg doskonale to widział.
Skoro jednak Ciebie ten zwrot zbulwersował - to przepraszam.

Co do samej jednak istoty spożywania tego co zewnętrzne/ciała zdania nie zmieniam.
A to na podstawie wyjaśnienia Pana Jezusa, którym podsumował całą swoją wypowiedź do żydów, którzy odbierali dosłownie/błędnie kwestię spożywania ciała Pana Jezusa:
[Jana 6.63.]: Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,

Dlatego uczniowie podczas ostatniej wieczerzy doskonale rozumieli symbolikę słów Pana Jezusa o spożywaniu ciała i krwi.

z chrześcijańskim pozdrowieniem


Pn sie 15, 2022 2:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Powtarzasz fragment odnoszący się do zupełnie czegoś innego, interpretując go całkowicie przeciw wymowie całego fragmentu biblijnego (i jeszcze obłudnie opowiadasz o rzekomym "kontekście'!).
Tymczasem Pismo jest jednoznaczne:
  • Jedyne, co jest zbawione, to Ciało Chrystusa (bo tylko On był się w stanie sam zbawić przez swoje czyny).
  • Jedyną szansą na zbawienie jest uśmiercenie naszego grzesznego ciała i włączenie w zbawione Ciało Chrystusa

Twierdzenie, jakoby w zdaniu "ciało na nic się nie przyda" rzekomo chodziło o Ciało Chrystusa (a nie o skłonności naszego grzesznego ciała) to po prostu czystej wody zaparcie się Słowa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sie 15, 2022 2:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Twierdzenie, jakoby w zdaniu "ciało na nic się nie przyda" rzekomo chodziło o Ciało Chrystusa (a nie o skłonności naszego grzesznego ciała) to po prostu czystej wody zaparcie się Słowa.

To zdanie jest integralną częścią całej nauki dotyczącej prawdziwego chleba życia, a nie wypowiedzią bez związku.
Przeczytaj sobie całą wypowiedź Pana Jezusa [Jana 6.1-68], to z kontekstu to zobaczysz.


Pn sie 15, 2022 2:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie wg rzymskiego katolicyzmu ale twojego nieuporządkowanego pojmowania tegoż, gdyż to dwa różne spojrzenia, czego dowodem jest min. cytowany przez ciebie fragment z Katechizmu dotyczacy duchowej rzeczywistości jaką jest "prawica Ojca" której ty przypisałeś naturę fizyczną/ograniczoną...
A co ma wspólnego "prawica Ojca" z powszechnością Kościoła?
Jak wrócisz dwie stony wcześniej do swojego wpisu to się dowiesz...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jaaasne...najpierw pogardliwie poniżać ciało Chrystusa nazywając go opakowaniem, a potem mienić się członkiem Jego Kościoła... :dokitu:

Myślę, że masz świadomość tego iż to co tu piszemy Pan Bóg zna zanim dotkniemy klawiatury, a gdy piszemy posty to Pan Bóg patrzy na nasze serca i wszystko przed Nim jest jawne.
Używając określenia "opakowanie" w moim sercu nie było cienia pogardy, o którą mnie posądzasz. Pan Bóg doskonale to widział.
Skoro jednak Ciebie ten zwrot zbulwersował - to przepraszam.
Nie mnie powinieneś przepraszać, bo to nie ja będąc twoim Stwórcą przyjąłem ludzkie ciało za swoje tak, że każde słowo wychodzące z ust narodzonego z Maryi Jezusa było/jest Słowem Boga, a każdy Jego czyn był/jest dziełem Boga Najwyższego...
Cytuj:
Co do samej jednak istoty spożywania tego co zewnętrzne/ciała zdania nie zmieniam.
Mając takie postrzeganie świątyni Ducha Świętego(ciała Jezusa) jak zaprezentowałeś we wcześniejszych dyskusjach i obecnie, to wcale się nie dziwię...gdybyś widział ciało Jezusa tak jak je widzi Duch Święty, to zmienił byś zdanie...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn sie 15, 2022 3:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL