Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Tek de Cart napisał(a):
Człowiek sam z Pismem nie potrafi i nie może tego dokonać - potrzebne jest pośrednictwo Kościoła.

Czyli przestańmy sprzedawać Biblie, bo jeśli niewierzący ją kupi i zacznie czytać, to i tak mu to nie pomoże. Przestańmy ją rozdawać ludziom na ulicach aby czytali, bo to jest bez sensu - niewierzący i tak nie zrozumie, a wierzący (katolik?) źle zrozumie i zostanie zwiedziony. :evil:
Ograniczmy dostęp do Słowa Bożego i niech będzie monopol kościelny.
Takie jest stanowisko Twojego kościoła czy Twoje?
Biblia zupełnie inaczej o tym mówi i na przykładzie Dawida pokazuje, że poznanie Boga i wzrastanie w wierze następuje również poprzez samodzielne rozważanie Słowa. Dawid nie chodził to kapłanów, aby mu interpretowali Pisma.
W NT jest tak samo. Są nauczyciele, ale osobisty kontakt i rozważanie Słowa są niezbędne do wzrastania w wierze.
W tym momencie nasuwa się proste pytanie: komu zależy na odebraniu ludziom możliwości czytania Słowa i rozważania go indywidualnie? Komu zależy, aby ludzie wiedzieli jak najmniej o grzechu, sprawiedliwości i sądzie?


Zwyczajnie, nie chce mi się po raz enty pisać tego samego. Jesteś nie reformowalny. Naginasz Pismo do własnych teorii i interpretacji. Czy nie czas z tym w końcu skończyć?

Tek de Cart napisał(a):
Człowiek sam z Pismem nie potrafi i nie może tego dokonać - potrzebne jest pośrednictwo Kościoła.


I to jest prawda!

O godzinie dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eloi, Eloi, lema sabachthani, to znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? Niektórzy ze stojących obok, słysząc to, mówili: Patrz, woła Eliasza.

I taka refleksja na koniec. Dokąd prowadzi własna interpretacja owych "niektórych" ,którzy sobie wzajemnie Słowo z dzióbków spijają ? Tak właśnie było z Gregorem. Ktoś mu powiedział ,że pośrednictwo Kościoła potrzebne nie już jest. Że sam Duch ,człowieka prowadzić będzie. Powiedział też wiele innych rzeczy, które Gregor nam tutaj powtarza i ... a po co ja to w ogóle piszę? Masz Gregorze fragment Pisma podważający twoje teorie. Od ciebie zależy, co z tym zrobisz.

Dziękuje za uwagę.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt sty 17, 2017 12:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Tek de Cart napisał(a):
Powoływanie się na "duchowe wykształcenie" to już całkiem odlot

Nie osądzaj tego czego nie znasz. :x
Jozek napisał(a):
Masz Gregorze fragment Pisma podważający twoje teorie.

No proszę Cię Jozek. :D
Jezus wypowiedział te słowa w języku aramejskim, który nie wszyscy znali tak jak grekę, więc nie dziwi, że ci co to słyszeli błędnie rozumieli słowa myśląc, że woła Eliasza ze względu na podobieństwo w wymowie słów: Eloi (Bóg) i Eliyyâ (Eliasz).
Dlatego zostało to wyjaśnione przez ewangelistów.
Twój rzekomy argument tylko świadczy, że jak tonący brzytwy się chwytasz.
Jozek napisał(a):
Ktoś mu powiedział ,że pośrednictwo Kościoła potrzebne nie już jest.

Jest zbędne i szkodliwe mentalne i duchowe niewolnictwo. O tym pisałem.
Jozek napisał(a):
Że sam Duch ,człowieka prowadzić będzie.

Jozek idź i naucz się co to znaczy [Rzym.8.14]:
Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.

Też dziękuję za uwagę.


Ostatnio edytowano Śr sty 18, 2017 2:39 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Poprawienie niebieskiego. Ma być kolor o kodzie #0000FF



Śr sty 18, 2017 2:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Jezus wypowiedział te słowa w języku aramejskim, który nie wszyscy znali tak jak grekę, więc nie dziwi, że ci co to słyszeli błędnie rozumieli słowa myśląc, że woła Eliasza ze względu na podobieństwo w wymowie słów: Eloi (Bóg) i Eliyyâ (Eliasz).


Gregor.. Zlituj się!
Pod krzyżem to stali ci co akurat znali i aramejski i hebrajski, a niekoniecznie grecki..
Cytuj:
Dlatego zostało to wyjaśnione przez ewangelistów.

Dla czytelników greckiego tekstu..
No to ja już widzę te Twoje studiowanie Biblii..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sty 18, 2017 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
Pod krzyżem to stali ci co akurat znali i aramejski i hebrajski, a niekoniecznie grecki..

I dlatego błędnie twierdzili, że Jezus wzywa Eliasza? :mrgreen:
PeterW napisał(a):
Dla czytelników greckiego tekstu..No to ja już widzę te Twoje studiowanie Biblii..

Dla każdego kto czyta Biblię, aby było wiadomo, że Jezus odwoływał się do konkretnego psalmu[Ps.22], który proroczo o tym mówił.
Polecam lekturę.
Więc jakie jest Twoje studiowanie Biblii?


Śr sty 18, 2017 3:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
PeterW napisał(a):
Pod krzyżem to stali ci co akurat znali i aramejski i hebrajski, a niekoniecznie grecki..

I dlatego błędnie twierdzili, że Jezus wzywa Eliasza? :mrgreen:

Hipoteza nr 1 - Jezus mówił niewyraźnie (umęczony, konający człowiek)
Hipoteza nr 2 - po prostu szydzili z Niego

Nie wiem skąd niby akurat pod Jego krzyżem mieli by się znaleźć Grecy co nie znają hebrajskiego/aramejskiego (oba języki pokrewne)?? Wokół Żydzi, paru Rzymian.. Akurat tam Grecy?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sty 18, 2017 4:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Jozek napisał(a):
Masz Gregorze fragment Pisma podważający twoje teorie.

No proszę Cię Jozek. :D
Jezus wypowiedział te słowa w języku aramejskim, który nie wszyscy znali tak jak grekę, więc nie dziwi, że ci co to słyszeli błędnie rozumieli słowa myśląc, że woła Eliasza ze względu na podobieństwo w wymowie słów: Eloi (Bóg) i Eliyyâ (Eliasz).
Dlatego zostało to wyjaśnione przez ewangelistów.
Twój rzekomy argument tylko świadczy, że jak tonący brzytwy się chwytasz.


Heh. Co ty Gregor piszesz ?

Komu zostało to przetłumaczone ? Kto potrzebował tłumaczenia narratora w tekście spisanym w ewangelii? My, czy żydzi pod krzyżem, którzy tam stali i którzy faktycznie mogli nie znać aramejskiego ? Pytam, bo piszesz to tak, jak gdyby to oni, potrzebowali tłumacza i narrator pospieszył im z pomocą. Problem w tym, że owa ingerencja narratora do nich nie dotarła.

Stawaj na głowie, ale fakt jest taki, że pośrednictwo narratora było skierowane do nas czytających. Skoro jednak do nas, to dlaczego słowa Jezusa nie zostały od razu podane w tłumaczeniu ? To dosyć banalne pytanie, powinno być istotne szczególnie dla ciebie, bo przecież w swojej wypowiedzi ograniczasz rolę komentatorów wyłącznie, do przekładu tekstu z aramejskiego.I to tyle, co wynika z twojej wypowiedzi.Czy coś źle wywnioskowałem z twojego wpisu? Tym czasem aramejska wstawka w narracji sporządzonej po grecku może mieć jeszcze jedno znaczenie – uwypuklenie samotności Jezusa.

A co było dalej? Ewangeliści cytują pełne ironii słowa osób zgromadzonych wokół krzyża: "Zobaczymy, czy przyjdzie Eliasz, żeby Go wybawić", 'żeby Go zdjąć z krzyża" Żydzi nadal i do końca tkwią w błędzie mylnej interpretacji.

W tym miejscu pojawia się interesujące zjawisko narracyjne. Sytuacja czytelnika względem postaci występujących w tekście, jest inna. Okazuje się, że tylko on wie, jaki jest sens słów wypowiedzianych przez Jezusa, podczas gdy wszystkie pozostałe postacie występujące w opowiadaniu interpretują je w sposób opaczny. Tym samym czytelnik wie, że tkwią oni w błędzie, i może doświadczać jakby szczególnego uprzywilejowania. On jest jedyną osobą, która rozumie słowa Jezusa, przełamuje mur wyobcowania, jaki otacza Zbawiciela, a przez to ma szansę uchwycenia właściwego znaczenia przedstawionych wydarzeń. Czytelnik zostaje poniekąd zaproszony do tego, by w swoim rozumieniu tekstu odłączyć się od oprawców otaczających krzyż i stanąć po stronie Jezusa.

Dlatego to stwierdzenie będzie aktualne do końca świata.
Tek de Cart napisał(a):
Człowiek sam z Pismem nie potrafi i nie może tego dokonać - potrzebne jest pośrednictwo Kościoła.


A wszystko to nam wiadomo, na podstawie Pisma.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz sty 19, 2017 12:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Ewangelia Św.Jana
Droga do Ojca
14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
14:11
Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.
14:12
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
14:13
I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.
14:14
Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.

Słowa, które tu zacytowałam wyjaśniają nam zależność Ojca i Syna.
Jezus powiedział - "nikt nie przychodzi do Ojca tylko przeze mnie"
Jezus jest jednością duchową z Ojcem. Jest Bogiem Ojcem, który ukazał się nam w swoim ziemskim Synu - Jezusie.
Tylko w imieniu Jezus wyznajemy i wielbimy Boga Ojca. Bóg przyjął to imię, byśmy w tym imieniu poznali Boga.
Jezus powiedział - " Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go"

Chrześcijanie tylko w imieniu Jezus wyznają Boga.
Starotestamentowe nazwy - Jahwe czy Jehowa są obrazem starosemickich wierzeń odbiegających od prawdy objawionej nam przez Jezusa.
Są obrazem kultu wierzeń ludzi, którzy nie poznali Boga i kult ten rozwijali według swoich wyobrażeń i formy pojmowania.
My otrzymaliśmy nową prawdę objawioną i ta prawda jest nam dana w imieniu Jezus.
Jezus i Bóg Ojciec w Niebie są duchową jednością.
Tylko w tym imieniu wielbimy Boga Ojca.

"Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami"
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So maja 21, 2022 10:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Nim powstał idealny człowiek - Adam i Ewa, na obraz i podobieństwo Boże, na ziemi istnieli już rasy ludzkie będące wynikiem biologicznego kształtowania życia. Wiemy, że przed stworzeniem Adama i Ewy na ziemie przybył niebiański korpus w ilości 100, w celu kształtowania życia i ulepszania jego formy. Ci przybyli łączyli się z kobietami ziemskimi, które zrodziły dzieci. Większa część tego korpusu należała do zbuntowanych aniołów, którzy sprzeciwili się prawu Bożemu. O przybyćiu korpusu zaświadcza Księga Henocha, jak również cząstkowo o tym pisze w Biblii.
Życie na ziemi jest biologiczną formą ewolucji udoskonaloną przez Kosmiczny system zarządzania. Jesteśmy synami wszechświata wznoszącymi się w wyższy poziom przestrzeni duchowej życia. Nasz celem jest uszlachetnienie naszej duchowości, by wznieść się ponad ten ziemski śmiertelny poziom bytowania.
To Królestwo Boże w Niebie jest naszym celem naszego zamieszkania, bo to jest pierwotny dom naszego ducha. Nasz duch musi pragnąć powrócić do domu Ojca, bo z tamtąd pochodzi.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt maja 27, 2022 9:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Starotestamentowe nazwy - Jahwe czy Jehowa są obrazem starosemickich wierzeń odbiegających od prawdy objawionej nam przez Jezusa.
Nie.
Cytuj:
Wiemy, że przed stworzeniem Adama i Ewy na ziemie przybył niebiański korpus w ilości 100, w celu kształtowania życia i ulepszania jego formy.
@Wybrana, co Ty za g... czytasz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 27, 2022 12:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Nim powstał idealny człowiek - Adam i Ewa, na obraz i podobieństwo Boże, na ziemi istnieli już rasy ludzkie będące wynikiem biologicznego kształtowania życia. Wiemy, że przed stworzeniem Adama i Ewy na ziemie przybył niebiański korpus w ilości 100, w celu kształtowania życia i ulepszania jego formy. Ci przybyli łączyli się z kobietami ziemskimi, które zrodziły dzieci. Większa część tego korpusu należała do zbuntowanych aniołów, którzy sprzeciwili się prawu Bożemu. O przybyćiu korpusu zaświadcza Księga Henocha, jak również cząstkowo o tym pisze w Biblii.
Życie na ziemi jest biologiczną formą ewolucji udoskonaloną przez Kosmiczny system zarządzania. Jesteśmy synami wszechświata wznoszącymi się w wyższy poziom przestrzeni duchowej życia. Nasz celem jest uszlachetnienie naszej duchowości, by wznieść się ponad ten ziemski śmiertelny poziom bytowania.
To Królestwo Boże w Niebie jest naszym celem naszego zamieszkania, bo to jest pierwotny dom naszego ducha. Nasz duch musi pragnąć powrócić do domu Ojca, bo z tamtąd pochodzi.

o w mordę. A to jakieś alternatywne przekazy z alternatywnego pisma i z alternatywnych proroctw? A stoi za tym taki byt co to ma imię na literę L. Czasami podaje się za anioła światłości.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt maja 27, 2022 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
wybrana napisał(a):
Nim powstał idealny człowiek - Adam i Ewa, na obraz i podobieństwo Boże, na ziemi istnieli już rasy ludzkie będące wynikiem biologicznego kształtowania życia. Wiemy, że przed stworzeniem Adama i Ewy na ziemie przybył niebiański korpus w ilości 100, w celu kształtowania życia i ulepszania jego formy. Ci przybyli łączyli się z kobietami ziemskimi, które zrodziły dzieci. Większa część tego korpusu należała do zbuntowanych aniołów, którzy sprzeciwili się prawu Bożemu. O przybyćiu korpusu zaświadcza Księga Henocha, jak również cząstkowo o tym pisze w Biblii.
Życie na ziemi jest biologiczną formą ewolucji udoskonaloną przez Kosmiczny system zarządzania. Jesteśmy synami wszechświata wznoszącymi się w wyższy poziom przestrzeni duchowej życia. Nasz celem jest uszlachetnienie naszej duchowości, by wznieść się ponad ten ziemski śmiertelny poziom bytowania.
To Królestwo Boże w Niebie jest naszym celem naszego zamieszkania, bo to jest pierwotny dom naszego ducha. Nasz duch musi pragnąć powrócić do domu Ojca, bo z tamtąd pochodzi.

o w mordę. A to jakieś alternatywne przekazy z alternatywnego pisma i z alternatywnych proroctw? A stoi za tym taki byt co to ma imię na literę L. Czasami podaje się za anioła światłości.

I alternatywnie Kain poszedł do krainy Nod i z tamtąd wzjął sobie żonę.
Słyszałeś o Nodytach?
Czy Biblia w małej cząsce nie potwierdza, że anioławie przybyli na ziemię brali sobie córki ludzkie za żony.
Czy Biblia nie potwierdza, że Ewa w Edenie została zwiedzona? - przez kogo?
Czy Biblia nie potwierdza, że Kain wzjął sobie żonę z krainy Nod oraz to, że bał się, że zostanie zabity - przez kogo się bał, że zostanie zabity?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt maja 27, 2022 2:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Tak to jest jak się myli opowiadania dydaktyczne z kronikami..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt maja 27, 2022 3:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 636
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Co robił Jezus przed wcieleniem?
Dlaczego pozwolił by przez tyle lat Izrael "był w błędzie"?


Pt maja 27, 2022 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Wybrana,

Co robił Jezus przed wcieleniem?
Dlaczego pozwolił by przez tyle lat Izrael "był w błędzie"?

A czy człowiek nie utracił duchowego połączenia z Bogiem poprzez grzech?
Mimo upadku, Bóg napominał człowieka przez wybranych Proroków ale tych prawdziwych nie chciano słuchać i mordowano ich. Człowiek wolał zaspokajać swoje żądze.
Bóg dał prawdę przez Kapłana Melchizedeka, który zawarł przymierze z Abrahamem. Jednak tą prawdę wyparto na poczet ludzkich nauk.
Jezus jest obiecanym Mesjaszem - darem pojednania człowieka z Bogiem.
Dlaczego Bóg pozwolił i pozwala na odstępstwo ludzi?- Mamy daną wolną wolę.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt maja 27, 2022 7:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 636
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Cytuj:
A czy człowiek nie utracił duchowego połączenia z Bogiem poprzez grzech?


A czym jest dla Ciebie "duchowe połączenie"?

Cytuj:
Mimo upadku, Bóg napominał człowieka przez wybranych Proroków ale tych prawdziwych nie chciano słuchać


To już nie bardzo rozumiem.
Czy nie jest używane imię YHWH w Biblii?

Obrazek

https://biblehub.com/interlinear/exodus/20-7.htm

To jest jakieś błędne źródło czy nie uznajesz Księgi Wyjścia?
Uznajesz w końcu cały Stary Testament i Nowy?

Cytuj:
Bóg dał prawdę przez Kapłana Melchizedeka, który zawarł przymierze z Abrahamem. Jednak tą prawdę wyparto na poczet ludzkich nauk.


To po co ta reszta tekstu Starego Testamentu?
Po co Prawo Mojżeszowe?
Czy większość Starego Testamentu jest dla Ciebie "pomyłką Boga"?

Cytuj:
Jezus jest obiecanym Mesjaszem - darem pojednania człowieka z Bogiem.
Dlaczego Bóg pozwolił i pozwala na odstępstwo ludzi?- Mamy daną wolną wolę.


Cytuj:
Są obrazem kultu wierzeń ludzi, którzy nie poznali Boga i kult ten rozwijali według swoich wyobrażeń i formy pojmowania.


"Dlaczego nie przyszedł wcześniej"?
Dlaczego pozwolił by wcześniej "nie znano pełnego przesłania" i by "rozwijali kult według swoich wyobrażeń i formy pojmowania"?
Mógł przyjść do Adama?
Do Noego?
Do Abrahama?
Do Izraela?
Do Mojżesza?
Do Dawida?
Do Salomona?
Do Izajasza?
Do Jeremiasza?
Czemu "dopiero" do Józefa i Maryi?


So maja 28, 2022 1:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL