Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:00 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Nowy Testament

Hebrajczyków 13
10 Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa spożywać ci, którzy służą przybytkowi.
11 Ciała bowiem tych zwierząt, których krew arcykapłan wnosi do świątyni jako ofiarę przebłagalną, pali się poza obozem.
12 Dlatego i Jezus, aby krwią swoją uświęcić lud, poniósł mękę poza miastem.

Hebrajczyków 9
6 Tak zaś te rzeczy były urządzone, iż do pierwszej części przybytku zawsze wchodzą kapłani sprawujący służbę świętą,
7 do drugiej zaś części jedynie arcykapłan, i to tylko raz w roku, i nie bez krwi, którą składa w ofierze za grzechy swoje i swojego ludu.
Przez to pokazuje Duch Święty , że jeszcze nie została otwarta droga do Miejsca Świętego, dopóki istnieje pierwszy przybytek.
9 To zaś jest obrazem czasu teraźniejszego, a składa się w nim dary i ofiary, nie mogące jednak udoskonalić w sumieniu tego, który spełnia służbę Bożą.
10 Są to tylko przepisy tyczące się ciała, nałożone do czasu naprawy, a [polegają] jedynie na pokarmach, napojach i różnych obmyciach.
11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek,
12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie.
13 Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała,
14 to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu.
15 I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.
16 Gdzie bowiem jest testament, tam musi ponieść śmierć ten, który sporządza testament.
17 Testament bowiem po śmierci nabiera mocy, nie ma zaś znaczenia, gdy żyje ten, który sporządził testament.

18 Stąd także i pierwszy nie bez krwi był zaprowadzony.
19 Gdy bowiem Mojżesz ogłosił całemu ludowi wszystkie przepisy Prawa, wziął krew cielców i kozłów z wodą, wełną szkarłatną oraz hizopem i pokropił tak samą księgę, jak i cały lud, mówiąc:
20 To [jest] krew Przymierza, które Bóg wam polecił .
21 Podobnie także skropił krwią przybytek i wszystkie naczynia przeznaczone do służby Bożej.
22 I prawie wszystko oczyszcza się krwią według Prawa, a bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia [grzechów].
23 Przeto obrazy rzeczy niebieskich w taki sposób musiały być oczyszczone, same zaś rzeczy niebieskie potrzebowały o wiele doskonalszych ofiar od tamtych.
24 Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej [świątyni], ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga,
25 nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą.
26 Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie.
27 A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
28 tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

Dobrze, gdybyś jeszcze podał autora tych tej Księgi, bo z tego co wiem, do tej pory go nie ustalono.
Treść jaką podałeś nie ma nic wspólnego z przekazem wybranych Apostołów.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lip 04, 2022 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Właśnie dobitnie potwierdziłaś, @wybrana, że nie wierzysz Słowu.
Gdzie Ci "nie pasuje" odrzucasz. To jest zaprzeczenie ufania Biblii.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 04, 2022 6:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Przeczytaj opis Ostatniej Wieczerzy, która była TĄ SAMĄ OFIARĄ, co KRZYŻ.
Na Mszy Świętej są WSZYSTKIE te same elementy, co podczas Ostatniej Wieczerzy, która była Ofiarą Jezusa.

Niestety mylisz się lub świadomie zaprzeczasz.
Dokumenty Twojego Kościoła są pisane bardzo precyzyjnym językiem, aby nie można było poddawać ich interpretacji. Kardynał Gasparri jasno więc napisał w Katechizmie, że msza jest również ofiarą krzyżową - nie możesz więc temu zaprzeczać, ani redefiniować znaczenia słów.
Dla pełnej jasności przytoczę wypowiedź JPII z Encykliki "ECCLESIA DE EUCHARISTIA", która wskazuje na dwa elementy, a nie na jeden jak twierdzisz:
Msza święta jest równocześnie i nierozdzielnie pamiątką ofiarną, w której przedłuża się ofiara Krzyża, i świętą ucztą komunii w Ciele i Krwi Pana.
Masz jak byk dwa elementy: ofiara krzyża i uczta komunii.

Nawet jednak bez tych dokumentów Twojego Kościoła Biblia jasno wskazuje gdzie dokonał się akt ofiarniczy Jezusa, i że nie była to jego ostatnia wieczerza paschalna.
- Jezus nie cierpiał podczas Ostatniej Wieczerzy jak to prorokował Izajasz [Iz.53]
- nie oddał przy stole swojego życia w ofierze [Iz.53]

Miejscem ofiary Jezusa zgodnie z prorockimi zapowiedziami był krzyż, a nie Ostatnia Wieczerza:
- na krzyżu przebili mu ręce i nogi [Ps.27]
- pod krzyżem mówili aby sam siebie ratował [Ps.27]
- pod krzyżem dzielili szaty Jezusa, a o suknię rzucili los [Ps.27]
- na krzyżu Jezus wypowiedział słowa: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił...? [Ps.27], [Mt.27.46, Mk.15.34]
- na krzyżu powiedział: "Wykonało się"
- na krzyżu przebili mu włócznią bok

Barney niestety problem polega na tym, że nie możesz wskazać nawet jednego wspólnego elementu dla ofiary krzyżowej Golgoty i ofiary krzyżowej mszy.
Powód jest prosty i oczywisty: te dwie ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego.
Fundamentalna różnica tkwi w osobie Jezusa Chrystusa i Jezusa eucharystycznego.

Jezus Chrystus ≠ Jezus eucharystyczny


Pn lip 04, 2022 7:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Miejscem ofiary Jezusa zgodnie z prorockimi zapowiedziami był krzyż, a nie Ostatnia Wieczerza:
Właśnie potwierdziłeś swoją ignorancję.
Miejscem Paschy był ZARÓWNO podwórzec swiątynny, gdzie zabijano baranki, jak i domy, w których je spożywano. Inaczej rodzina nie miałaby udziału w ofierze.
Pascha Chrystusa odbyła się zarówno na Krzyżu, jak i w Wieczerniku.

Niestety, ten błąd i trwanie przy nim uniemożliwia CI zrozumienie, czym jest Ofiara Chrystusa (to pośrednio spowodowane jest podejściem "handlowym" do ofiary, które zaprezentowałeś wcześniej) i w konsekwencji - czym jest Eucharystia.
Szkoda tylko, ze powołujesz sie fałszywie na dokumenty Kościoła, usiłując wprowadzić innych w błąd.

No cóż, Gregorze, jeśli nie będziesz spożywał Ciała CHrystusa i pił Jego Krwi, nie będziesz miał życia w sobie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 04, 2022 8:59 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Z tego co pamietam to w przeistoczenie wierzą tylko luteranie. Wprawdzie dla nich to jest Ciałem i Krwią ale tylko w czasie nabożeństwa. Po już jest tylko chlebem i winem i potrafią sprofanowac.

Teraz nastąpią pokrętne tłumaczenie ze to nie jest Ciało i Krew i nie trzeba spożywać bo to chodziło o coś innego niż to co wprost Jezus mówił. Czas start.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 04, 2022 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
Z tego co pamietam to w przeistoczenie wierzą tylko luteranie. Wprawdzie dla nich to jest Ciałem i Krwią ale tylko w czasie nabożeństwa. Po już jest tylko chlebem i winem i potrafią sprofanowac.

Teraz nastąpią pokrętne tłumaczenie ze to nie jest Ciało i Krew i nie trzeba spożywać bo to chodziło o coś innego niż to co wprost Jezus mówił. Czas start.

Startuję.

Jezus podczas Ostatniej pożegnalnej wieczerzy oddał swoje ciało i krew do spożycia w sposób symboliczni-porównawczy.
Na drugi dzień został ukrzyżowany.
Spożywanie ciała i krwi jest symboliczno-duchowym spożywaniem.
To ciało I krew wylana na następny dzień jest symbolem pojednania człowieka z Bogiem. Podczas Komunii Świętej spożywamy ciało i krew Jezusa jako symbol pojednania - symbol miłości i ofiarowania dla nas ludzi.
Nie następuje żadne fizyczne przeistoczenie jak naucza Kościół.
Jezus jest żywy, bo zmartwychwstał i żyje w sercu wierzącego. Nie jest ograniczony czy przypisywany do wyznaczonego przez Magistrum Kościoła miejsca.
Spotykamy się i spożywamy uroczyście chleb na pamiątkę jako symbol duchowy pojednania.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lip 04, 2022 11:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
Teraz nastąpią pokrętne tłumaczenie ze to nie jest Ciało i Krew i nie trzeba spożywać bo to chodziło o coś innego niż to co wprost Jezus mówił. Czas start.

Jeszcze dodadza ze to nie jest droga, prawda i zycie tylko inna droga, moja prawda i zycie tylko dla wybranych.


Wt lip 05, 2022 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Nie następuje żadne fizyczne przeistoczenie jak naucza Kościół.

Po pierwsze: To, że następuje przeistoczenie, naucza przede wszystkim Ewangelia.
Po drugie, jest to przeistoczenie rzeczywiste, ale NIE "fizyczne"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 05, 2022 9:18 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
@wybrana
Polecam zapoznanie się z cudami eucharystycznymi. Dwa były w Polsce. Miedzy innymi w Legnicy. Możesz podjechać i sprawdzić jak to tam było. Są badania naukowe

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lip 05, 2022 10:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
@wybrana
Polecam zapoznanie się z cudami eucharystycznymi. Dwa były w Polsce. Miedzy innymi w Legnicy. Możesz podjechać i sprawdzić jak to tam było. Są badania naukowe

Wcale się nie dziwię. Wszak szatan chce udowodnić, że staliśmy się kanibalami.
Ciało Jezusa jest symbolem pojednania człowieka z Bogiem.
W czasie Ostatniej Wieczerzy, gdy Jezus żył, Apostołowie nie spożywali fizycznego ciała i nie pili fizycznej krwi, lecz jedli chleb i pili wino jako symbol porównawczy.
W ten sposób Jezus pragnął zaznaczyć, że jest pokarmem na życie wieczne. Tak jak bez fizycznego pokarmu nie możemy żyć, tak też bez duchowego pokarmu, który jest nam dany z nieba, nie mamy życia wiecznego. Tym pokarmem jest prawda jaką dał Bóg światu przez swojego Syna Jezusa. Przyjmując tą prawdę, przyjmujemy duchowy pokarm.
Uroczyście spożywany chleb jest symbolem spożywanym na pamiątkę, byśmy upamiętniali ofiarę jaką dla nas złożył Syn Boży - Jezus.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 05, 2022 12:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
O poważnie. To masz jakaś alternatywna wersje ewangelii?
Bo w tych pisanych przez apostołów i ich uczniów to jest wyraźnie powiedziane.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lip 05, 2022 1:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 636
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana,

Cytuj:
Dobrze, gdybyś jeszcze podał autora tych tej Księgi, bo z tego co wiem, do tej pory go nie ustalono.


Jakby to było kluczowe.
Kościół się mylił tysiącami lat?
Bóg to dozwolił by wszyscy żyli i umierali w błędzie przez te wszystkie lata zanim nadeszła "nowa fala proroków", która ujawni "błędy tysiącletnie"?
Czy jednak była jakaś linia ludzi przechowującą "prawdziwy depozyt wiary"?
Kto to skoro nie Kościół Katolicki?

Lepiej Ty podaj swój kanon Pism Świętych, coby mi się dostępna Biblia nie kruszyła w dłoniach w trakcie rozmowy. Fajnie wiedzieć na co się mogę powoływać zamiast toczyć rozmowy typu "zgaduj zgadula".
Ale coś niektórzy chowają swoją listę uznanych Pism jak skarb i nie chcą ujawnić.

Może następnego zasadniczego pytania się obawiają?
Na jakiej podstawie decydujesz czy księga jest "natchniona" czy nie?

Cytuj:
Treść jaką podałeś nie ma nic wspólnego z przekazem wybranych Apostołów.


A którzy to są "wybrani Apostołowie"?
I o którym przekazie mówisz?
Podaj cytaty z innych ksiąg sprzeczne z tym przekazem.

----

Więc badamy te poglądy o symboliczności:

Jan 6
48 Jam jest chleb życia.
49 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli.
50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata».

{Ciało symboliczne? Co symbolizuje ciało Jezusa? Symbol symbolizuje symbol? Symbol chleba symbolizuje symbol ciała Chrystusa, który symbolizuje trzecią rzecz?}

52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»

{Jeżeli to wszystko jest symboliczne to o co się sprzeczali i co ich dziwi?}

53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

{Jak się symbolicznie zjada symboliczne ciało i pije symboliczną krew?}

54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

{Co oznacza "prawdziwy"? "Prawdziwy symboliczny"?}

56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy?
(...)
66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło.

Co tych ludzi tak gorszy? Cóż tu jest trudnego? Że aż "któż tego może słuchać"?
Że zjesz sobie zwykłego chlebka i zwykłym winkiem popijesz?

Obrazek

A po tym "traumatycznym wydarzeniu" jaka "straszna rzecz" Ciebie czeka?
Wskrzeszenie i życie wieczne?

Nie dziwo, że przestali z Nim chodzić skoro kazał im zjadać zwykły CHLEB i pić zwykłe WINO, a potem (o zgrozo) dawał życie wieczne za to, że się najedli chlebkiem i opili alkoholem?

W końcu w Izraleskiej kulturze zarzynanie owieczek i innych zwierzątek czy bryzganie krwią po ludziach i przedmiotach jest ok, ale już jeść zwykły CHLEB i pić zwykłe WINO? Są jakieś granice nie?

1 Koryntian 11
29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

Ktoś zje trochę zwykłego CHLEBKA i zwykłego WINKA i może zachorować i umrzeć?
Co to znaczy "nie zważać na Ciało [Pańskie]"?
Warto by tego nie robić chyba, ale co to znaczy?

Nie wiem co też z tymi wszystkimi ateistami co to chodzą do Biedronki kupują razowy i winko, a potem je zjadają "nie zważając na Ciało [Pańskie]". Pomrą wszyscy? W końcu niczym się ten zwykły CHLEBEK i zwykłe WINKO z Biedronki Twoim zdaniem nie różni od tego z ołtarza?

Czy jednak czymś się różni?
CZYM?


Wt lip 05, 2022 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Wybrana,

Cytuj:
Dobrze, gdybyś jeszcze podał autora tych tej Księgi, bo z tego co wiem, do tej pory go nie ustalono.


Jakby to było kluczowe.
Kościół się mylił tysiącami lat?
Bóg to dozwolił by wszyscy żyli i umierali w błędzie przez te wszystkie lata zanim nadeszła "nowa fala proroków", która ujawni "błędy tysiącletnie"?
Czy jednak była jakaś linia ludzi przechowującą "prawdziwy depozyt wiary"?
Kto to skoro nie Kościół Katolicki?

Lepiej Ty podaj swój kanon Pism Świętych, coby mi się dostępna Biblia nie kruszyła w dłoniach w trakcie rozmowy. Fajnie wiedzieć na co się mogę powoływać zamiast toczyć rozmowy typu "zgaduj zgadula".
Ale coś niektórzy chowają swoją listę uznanych Pism jak skarb i nie chcą ujawnić.

Może następnego zasadniczego pytania się obawiają?
Na jakiej podstawie decydujesz czy księga jest "natchniona" czy nie?

Cytuj:
Treść jaką podałeś nie ma nic wspólnego z przekazem wybranych Apostołów.


A którzy to są "wybrani Apostołowie"?
I o którym przekazie mówisz?
Podaj cytaty z innych ksiąg sprzeczne z tym przekazem.

----

Więc badamy te poglądy o symboliczności:

Jan 6
48 Jam jest chleb życia.
49 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli.
50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata».

{Ciało symboliczne? Co symbolizuje ciało Jezusa? Symbol symbolizuje symbol? Symbol chleba symbolizuje symbol ciała Chrystusa, który symbolizuje trzecią rzecz?}

52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»

{Jeżeli to wszystko jest symboliczne to o co się sprzeczali i co ich dziwi?}

53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

{Jak się symbolicznie zjada symboliczne ciało i pije symboliczną krew?}

54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

{Co oznacza "prawdziwy"? "Prawdziwy symboliczny"?}

56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy?
(...)
66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło.

Co tych ludzi tak gorszy? Cóż tu jest trudnego? Że aż "któż tego może słuchać"?
Że zjesz sobie zwykłego chlebka i zwykłym winkiem popijesz?

Obrazek

A po tym "traumatycznym wydarzeniu" jaka "straszna rzecz" Ciebie czeka?
Wskrzeszenie i życie wieczne?

Nie dziwo, że przestali z Nim chodzić skoro kazał im zjadać zwykły CHLEB i pić zwykłe WINO, a potem (o zgrozo) dawał życie wieczne za to, że się najedli chlebkiem i opili alkoholem?

W końcu w Izraleskiej kulturze zarzynanie owieczek i innych zwierzątek czy bryzganie krwią po ludziach i przedmiotach jest ok, ale już jeść zwykły CHLEB i pić zwykłe WINO? Są jakieś granice nie?

1 Koryntian 11
29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.
30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

Ktoś zje trochę zwykłego CHLEBKA i zwykłego WINKA i może zachorować i umrzeć?
Co to znaczy "nie zważać na Ciało [Pańskie]"?
Warto by tego nie robić chyba, ale co to znaczy?

Nie wiem co też z tymi wszystkimi ateistami co to chodzą do Biedronki kupują razowy i winko, a potem je zjadają "nie zważając na Ciało [Pańskie]". Pomrą wszyscy? W końcu niczym się ten zwykły CHLEBEK i zwykłe WINKO z Biedronki Twoim zdaniem nie różni od tego z ołtarza?

Czy jednak czymś się różni?
CZYM?

Gdy Jezus mówił, że jest chlebem z nieba, niektórzy czuli się zgprszeni, bo oni widzieli tylko to co ziemskie i fizyczne.
Jezus nie zrobił z ludzi kanibali. W czasie Ostatniej Wieczerzy porównał swoje ciało do chleba I swoją Krew do wina, czy uważasz, że w czasie tej Wieczerzy Apostołowie jedli żywe fizyczne ciało i pili żywą fizyczną Krew? I na dodatek Jezus był żywy.

Wiesz skąd czerpię się prawdę? A słyszałeś, że Jezus obiecał po swojej śmierci dać ludziom Ducha Prawdy?

Piszesz, że tylko Magistrum Kościoła jest w stanie ją poznać a przecież to Magistrum wysyłało tysiące ludzi na stos, bo uważało, że to ziemski ogień oczyszcza człowieka.
Zgadzasz się z taką tezą?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 05, 2022 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Niczego nie "porównywał". Tekst zarówno Ewangelii, jak i opisu w Liście do Koryntian jest jednoznaczny: Eucharystia to Ciało i Krew Chrystusa.
Kto go nie spożywa, ten nie ma życia w sobie.

Ale, oczywiście, @wybrana, masz prawo nie wierzyć Pismu Świętemu.
Tylko nie kłam, że wierzysz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 05, 2022 6:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Niczego nie "porównywał". Tekst zarówno Ewangelii, jak i opisu w Liście do Koryntian jest jednoznaczny: Eucharystia to Ciało i Krew Chrystusa.
Kto go nie spożywa, ten nie ma życia w sobie.

Ale, oczywiście, @wybrana, masz prawo nie wierzyć Pismu Świętemu.
Tylko nie kłam, że wierzysz.
Wierzę w Boga a Pismo trzeba rozumieć.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 05, 2022 7:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL