Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Tatuaże pieczeć diabła 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro, czy Ty sam masz dziary że tak usilnie bronisz? :wink: :P

Bo dla mnie to jest obciach, kiedys mieli ino kryminalisci a teraz niestety i kobiety sobie dziargają i to na pół ciała albo i więcej, masakra.

Radosc im to sprawia? Raczej chcą zaistniec.
Jak to ja mówię, kolczyk w języku a rozum w kolczyku.

Normalny człowiek obdarzony rozsądkiem nie kupi takiej głupiej mody.
A kto chce dziarami sztukować ego ten owszem.

Tylko co jak się takiej czy takiemu odwidzi za iles lat?
Radosc będzie znacznie mniejsza, jak sądzę.
Dodzia Elektrodzia już sobie imię Radzia usuwac musiała bo się z nim rozstała. Itd.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr sie 31, 2016 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Derayes napisał(a):
Boro, czy Ty sam masz dziary że tak usilnie bronisz?

Nie mam, ale kto wie... może kiedyś walnę sobie jakiegoś motylka na tyłku czy coś :P
Derayes napisał(a):
Radosc im to sprawia? Raczej chcą zaistniec.
Jak to ja mówię, kolczyk w języku a rozum w kolczyku.

Normalny człowiek obdarzony rozsądkiem nie kupi takiej głupiej mody.
A kto chce dziarami sztukować ego ten owszem.

To prawda. Tatuaże zazwyczaj służą podbudowaniu ego lub zaspokojeniu pychy. Podobnie jak biżuteria, modne ubrania, samochody, ładne meble, makijaż i właściwie wszystko :wink:
Jednak jeśli ktoś dla czystej radości chce sobie zrobić tatuaż, to absolutnie nie widzę w tym nic złego. Jeśli Wy widzicie, to czekam na argumenty. Błagam tylko o coś trafniejszego niż radość kobiety po usunięciu ciąży :-P

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz wrz 01, 2016 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):

To prawda. Tatuaże zazwyczaj służą podbudowaniu ego lub zaspokojeniu pychy. Podobnie jak biżuteria, modne ubrania, samochody, ładne meble, makijaż i właściwie wszystko :wink:
Jednak jeśli ktoś dla czystej radości chce sobie zrobić tatuaż, to absolutnie nie widzę w tym nic złego. Jeśli Wy widzicie, to czekam na argumenty. Błagam tylko o coś trafniejszego niż radość kobiety po usunięciu ciąży :-P


Alec owe atrybuty cos je wymienił zaspokajają także poczucie estetyki, a dziary na pół ciała że wygląda jak krokodyl to jest chyba psychopatologia.
Poza tym z dziarami się chadza cały czas.

Motylek na tyłku ujdzie, serduszko na łopatce i takie tam :wink:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz wrz 01, 2016 12:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
Zakaz tatuowania również jest starotestamentowy a mimo to w swojej wcześniejszej argumentacji powoływałeś się na niego pisząc m.in. "Gdyby tatuowanie się było zgodne z wolą Bożą/porządkiem natury, to nie mielibyśmy ww zakazu w Biblii."
I dalej tak samo uważam czyli, że tatuowanie się nie jest zgodne z wolą Bożą/porządkiem natury, a tylko z wolą człowieka, którą tenże argumentuje na różne wymyślne sposoby nie mające nic wspólnego z tym, co można by nazywać korzyścią w takim sensie o jakim mówi Apostoł Paweł w 1Kor 6:12...
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak się składa, że zaprezentowałeś swoje spojrzenie na moje myślenie, a nie mój sposób myślenia
W takim razie wytłumacz proszę, w jaki sposób radość po zabiciu własnego dziecka może być argumentem przeciwko robieniu tatuaży :wink:
No przecież to ty użyłeś argumentu iż radość jest dobra, no nie ? zatem ja argumentem o aborcji wykazałem ci, że nie wszystko co sprawia komuś radość jest dobre...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz wrz 01, 2016 12:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Derayes napisał(a):
Alec owe atrybuty cos je wymienił zaspokajają także poczucie estetyki, a dziary na pół ciała że wygląda jak krokodyl to jest chyba psychopatologia.

Kwestia gustu. Jeśli ktoś kupi sobie buty, które według mnie są ochydne to nie krzyczę od razu, że to grzech :-P

sahcim
sahcim napisał(a):
I dalej tak samo uważam czyli, że tatuowanie się nie jest zgodne z wolą Bożą

Ale jak to argumentujesz na gruncie biblii? Bo co do starotestamentowych zasad chyba obaj się zgadzamy, że dla chrześcijanina nie są wiążące.
sahcim napisał(a):
No przecież to ty użyłeś argumentu iż radość jest dobra, no nie ?

Tak i wciąż podtrzymuję stwierdzenie, że radość jest dobra.
sahcim napisał(a):
zatem ja argumentem o aborcji wykazałem ci, że nie wszystko co sprawia komuś radość jest dobre...

Ależ to chyba oczywiste, że nie można usprawiedliwić dowolnego czynu tym, że sprawia on radość :-D
Napisałeś, że zrobienie tatuażu nie przynosi nic dobrego. Nie zgodziłem się i napisałem, że może przynosić radość, która jest dobra. Wtedy Ty wyskoczyłeś z jakąś aborcją...

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz wrz 01, 2016 3:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
I dalej tak samo uważam czyli, że tatuowanie się nie jest zgodne z wolą Bożą
Ale jak to argumentujesz na gruncie biblii? Bo co do starotestamentowych zasad chyba obaj się zgadzamy, że dla chrześcijanina nie są wiążące.
Już pisałem...tatuowanie się nie przynosi chrześcijanowi żadnej korzyści na drodze zbawienia zatem nie jest zgodne z wolą Bożą...
Cytuj:
Ależ to chyba oczywiste, że nie można usprawiedliwić dowolnego czynu tym, że sprawia on radość
No więc masz argument dlaczego tatuowanie się(jako dowolny czyn) pomimo iż może przynieść komuś radość, to to nie jest usprawiedliwieniem tegoż jako przynoszącego coś dobrego...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz wrz 01, 2016 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
sahcim napisał(a):
Już pisałem...tatuowanie się nie przynosi chrześcijanowi żadnej korzyści na drodze zbawienia zatem nie jest zgodne z wolą Bożą...

Czyli uważasz, że wszystko co nie przynosi korzyści na drodze do zbawienia jest grzechem? Taki pogląd można z łatwością obalić wymieniając pierwszą lepszą moralnie neutralną czynność.
sahcim napisał(a):
No więc masz argument dlaczego tatuowanie się(jako dowolny czyn) pomimo iż może przynieść komuś radość, to to nie jest usprawiedliwieniem tegoż jako przynoszącego coś dobrego...

Jedyny zarzut jaki napisałeś do tamtej pory przeciwko tatuowaniu się to brak korzyści (dopiero teraz doprecyzowałeś, że chodzi o korzyść na drodze do zbawienia). Odparłem ten zarzut pisząc, że radość jest korzyścią, tak więc do czasu podania nowych zarzutów nic nie zostało wykazane. Teraz rozumiesz dlaczego przykład z aborcją był bzdurny? Zło aborcji wynika z ewidentnej krzywdy a nie z braku korzyści. Zero analogii.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz wrz 01, 2016 7:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro czemu manipulujesz wypowiedzią sahcima?
Przecież wyraźnie mówi o woli Bożej a nie o grzechu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz wrz 01, 2016 7:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Jockey napisał(a):
Boro czemu manipulujesz wypowiedzią sahcima?

Nie zarzucaj mi manipulacji bo nie miałem takiego zamiaru.
Jockey napisał(a):
Przecież wyraźnie mówi o woli Bożej a nie o grzechu.

To dość niejasne stwierdzenie. Może sahcim sam doprecyzuje co ma przez to na myśli. Czy np. wolą Bożą były telefony komórkowe? Jeśli nie, to czy chrześcijanin powinien ich unikać? Tego typu rozważania są dla mnie nieco dziwne i niekonkretne.
W pierwszym poście jak i w temacie postawiłeś dość poważne zarzuty przeciwko tatuowaniu i do tych zarzutów się odnoszę.

Podsumowując, nie wiem czy tatuaże są Bożą wolą, dopustem, czy czymś jeszcze innym bo do końca nie znam definicji tych słów. Uważam natomiast, że na pewno nie są "diabelską pieczęcią" i tylko taki pogląd obalam.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz wrz 01, 2016 7:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Ja nie stawiałem zarzutów. Ja zacytowałem plakat duszpasterstwa i powiedziałem ze osobiście mam uczucia mieszane.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz wrz 01, 2016 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Już pisałem...tatuowanie się nie przynosi chrześcijanowi żadnej korzyści na drodze zbawienia zatem nie jest zgodne z wolą Bożą...

Czyli uważasz, że wszystko co nie przynosi korzyści na drodze do zbawienia jest grzechem?
No to jeszcze raz, łopatologicznie...uważam, że wszystko co było zakazane w ST, a w Nowym nie przynosi człowiekowi korzyść na drodze do zbawienia nie jest zgodne z wolą Bożą gdyż Bóg jest niezmienny, tzn jeśli w ST tatuowanie się było przez Niego zakazane czyli niezgodne z Jego wolą dla człowieka, to to iż starotestamentalne zakazy obyczajowe chrześcijan nie obowiązują nie zmienia faktu, że Jego wola w kwestii tatuowania się pozostała taka sama jak była w ST...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz wrz 01, 2016 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Cytuj:
Jego wola w kwestii tatuowania się pozostała taka sama jak była w ST...


Amen.
Zawiera się tez w nowym przykazaniu o miłości i poszanowaniu tego co do Boga należy.
A że stworzył nas ulepiwszy z prochu - nasze ciało Jego jest dziełem. Wszelkie kaprysy na "pierdołki" pozornie służące poprawianiem tego co od Boga pochodzi raczej marnie nam wychodzi.
A postępowanie wbrew Jego woli ja nazywam grzechem co i sumienie u mnie potwierdza.

Tatuaże są tez czasem skutkiem ciężkiego dzieciństwa - na tle psychologicznym - wyrazem słabości (czy manifestacja wewnętrzego nieładu). Warto dodać.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Cz wrz 01, 2016 9:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Bożą wolą jest miłość, szczęście i radość jego dzieci. Nie jest nią natomiast cierpienie, zawiść i konflikty (wewnętrzne jak i zewnętrzne). Każde stwierdzenie w rodzaju "podlewanie kwiatków jest Bożą wolą a granie w gry komputerowe nie jest" lub "roznoszenie ulotek jest, a robienie tatuażu już nie" są jedynie ludzkimi wymysłami.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz wrz 01, 2016 11:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Cytuj:
Każde stwierdzenia w rodzaju "podlewanie kwiatków jest Bożą wolą a granie w gry komputerowe nie jest - są jedynie ludzkimi wymysłami.


To ludzkie stwierdzenia - dla mnie oczywista jest tu też wola Boża. Bez żadnego zastanowienia. Przecie w końcu na tym to polega abyśmy czynili i wybierali to co dobre i to co wydaje dobry owoc. Nie marnowali czasu ...
Mamy się uświęcać nie leżeć na kanapach z joystickiem czy mysza twierdząc: "po co jak i tak już jesteśmy zbawieni". życie to ciężka praca nie Eden.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Cz wrz 01, 2016 11:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
Bożą wolą jest miłość, szczęście i radość jego dzieci. Nie jest nią natomiast cierpienie, zawiść i konflikty (wewnętrzne jak i zewnętrzne). Każde stwierdzenie w rodzaju "podlewanie kwiatków jest Bożą wolą a granie w gry komputerowe nie jest" lub "roznoszenie ulotek jest, a robienie tatuażu już nie" są jedynie ludzkimi wymysłami.



Mały off top.
Otóż lewactwo od dekad wmawia społeczeństwom w bezczelny sposób że brutalne gry komupterowe oraz takież filmy nie wpływają wcale to a wcale na postawy zwłaszcza młodych ludzi, którzy mają nie do końca ukształtowaną psychikę oraz trudnosci w oddzieleniu fikcji od realnego świata.
Podobnie bzdeci iż rzekomo kara za przestępstwo nie stanowi czynnika odstraszającego bo jakieś badania miały to wykazac.

Tymczasem jest zupełnie odwrotnie, o czym przekonują inne badania.

Co więc do gier to raz ze mogą wypaczac osobowośc, dwa że mogą absorbowacv czasowo, i robią to skutecznie, zwłaszcza gry posiadające skomplilowaną fabułę, i człowiek miast czynic dobro w realu zatraca się w matriksowej fikcji.

Nie jestem całkiem przeciwny ale uwaga.

Moja opinia o dziarach jest taka, że ktos nadmiernie i w złym guście wytatuowany sam sobie wystawia marne świadectwo.
BTW ostatnio dziewczyny mają na nogach, bokach, plecach wydziargne jakieś teksty, nie wiem czy to poezja? :roll: :no:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt wrz 02, 2016 12:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL