Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:53 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Tatuaże pieczeć diabła 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Tatuaże pieczeć diabła
Specjalnie tutaj zamieszczam, żeby ominąć dziwaczne komentarze ateistów. Dziś bardzo popularne a jeszcze nie tak dawno tatuowali się ludzie z marginesu społecznego.
Przeczytałem wprawdzie tutaj
http://pikio.pl/tatuaz-to-pieczec-diabl ... -internet/
Obrazek
Autorzy powołują się na Kpł 19,28 Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!
Ciekawi mnie wasze stanowisko w tym temacie. Zwłaszcza braci protestantów. Wszak wyraźnie napisano nie będziecie się tatuować.
Osobiście mam mieszane uczucia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 31, 2016 12:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Jockey napisał(a):
Wszak wyraźnie napisano nie będziecie się tatuować.

Ważne jest to co przez dane słowa Bóg chciał nam przekazać, a nie same słowa. Napisane jest również: "Boga nie ma" :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr sie 31, 2016 1:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
Ważne jest to co przez dane słowa Bóg chciał nam przekazać, a nie same słowa.
Co wg ciebie chciał zatem Bóg przekazać tym słowem...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 31, 2016 1:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
sahcim napisał(a):
Co wg ciebie chciał zatem Bóg przekazać tym słowem...?

Nie znam dokładnego kontekstu, ale posiadanie tatuaży oznaczało zazwyczaj przynależność do obcej religii. Nie ma powodu żeby sądzić, że tatuowanie się samo w sobie jest grzechem.
W innej części biblii jest napisane: "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę". Czy to oznacza, że Bóg zabrania np. przeskakiwania przez ognisko z synem za rękę? Raczej nie :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr sie 31, 2016 1:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Jeden werset wyżej KPL 19:27 jest napisane" Nie strzyżcie w koło włosów głowy waszej, ani brody swojej oszpecajcie. "
Czy łysi i z "oszpeconymi" brodami też są skazani na potępienie.
Czy powinniśmy wybierać co przestrzegamy z PŚ, a co
pomijamy?


Śr sie 31, 2016 1:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
Jockey napisał(a):
Wszak wyraźnie napisano nie będziecie się tatuować.

Ważne jest to co przez dane słowa Bóg chciał nam przekazać, a nie same słowa. Napisane jest również: "Boga nie ma" :wink:
A to już jest interpretacja a nie tylko biblia.
Mam mieszane uczucia bo w tamtych czasach tatuaże były religijne i określały przynależność. Z drugiej strony ludzie tatuują sobie różne sataniczne symbole o których mówią w tym plakacie. Czy chociażby jakieś ładne napisy po chińsku czy japońsku. Napisy których sensu nie są w stanie zrozumieć.
Ale są też tatuaże ozdobne które nie mają żadnego wydźwięku religijnego. Takie niby dekoracyjne. Pomijam sprawę gustów bo o nich nie dyskutujemy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 31, 2016 2:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Co wg ciebie chciał zatem Bóg przekazać tym słowem...?
Nie znam dokładnego kontekstu, ale posiadanie tatuaży oznaczało zazwyczaj przynależność do obcej religii. Nie ma powodu żeby sądzić, że tatuowanie się samo w sobie jest grzechem.
Gdyby tatuowanie się było zgodne z wolą Bożą/porządkiem natury, to nie mielibyśmy ww zakazu w Biblii. Według mnie tatuowanie się nie ma w sobie nic co można by określić jako dobre...
Cytuj:
W innej części biblii jest napisane: "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę". Czy to oznacza, że Bóg zabrania np. przeskakiwania przez ognisko z synem za rękę? Raczej nie :wink:
Nie widzę w tym wersecie nic o przeskakiwaniu...za to zakaz przeprowadzania przez ogień rozumiem doskonale tak w kontekście religijnym(jako rytuał) jak i związanym z udowadnianiem swojej wytrzymałości na ból...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 31, 2016 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
tatuowanie jeśli nie ma wydźwięku religijnego (symbole) można podciągnąć po prostu pod niszczenie swojego ciała, podobnie jak okaleczanie się
ew. pod poprawianie urody, podobnie jak znaczna część operacji plastycznych, powiększanie piersi itd. (Oczywiście czym innym jest operacja plastyczna PRZYWRACAJĄCA wygląd, wtedy jest to leczenie)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr sie 31, 2016 2:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Jockey napisał(a):
A to już jest interpretacja a nie tylko biblia.

Co dokładnie?
Jockey napisał(a):
Mam mieszane uczucia bo w tamtych czasach tatuaże były religijne i określały przynależność. Z drugiej strony ludzie tatuują sobie różne sataniczne symbole o których mówią w tym plakacie. Czy chociażby jakieś ładne napisy po chińsku czy japońsku. Napisy których sensu nie są w stanie zrozumieć.

Trzeba wyraźnie odróżnić czynność samą w sobie oraz jej złe wykorzystanie. Jeśli możliwość wykorzystania jakiejś rzeczy do złych celów miałaby sprawiać, że dana rzecz jest zła sama w sobie, to tym sposobem można udowodnić każdą bzdurę. Nawet to, że wiara Katolicka jest zła, bo przecież da się ją wykorzystać w niecny sposób.
sahcim napisał(a):
Gdyby tatuowanie się było zgodne z wolą Bożą/porządkiem natury, to nie mielibyśmy ww zakazu w Biblii.

Przywiązujesz się bardziej do samych słów niż do ich znaczenia. Jeśli jest napisane, że należy trwać w czystości, to znaczy, że każdy kto wpadnie w błoto popełnił grzech? :wink: Słowa są tylko pewną projekcją. Spłaszczeniem znaczenia aby umożliwić komunikację.
sahcim napisał(a):
Według mnie tatuowanie się nie ma w sobie nic co można by określić jako dobre...

A czy radość nie jest dobra? Jeśli posiadanie tatuażu sprawia komuś radość, to nie widzę w tym nic złego.
sahcim napisał(a):
Nie widzę w tym wersecie nic o przeskakiwaniu...za to zakaz przeprowadzania przez ogień rozumiem doskonale tak w kontekście religijnym(jako rytuał) jak i związanym z udowadnianiem swojej wytrzymałości na ból...

janikt podał lepsze przykłady.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr sie 31, 2016 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdyby tatuowanie się było zgodne z wolą Bożą/porządkiem natury, to nie mielibyśmy ww zakazu w Biblii.

Przywiązujesz się bardziej do samych słów niż do ich znaczenia.
Znaczenie słów odnośnie tatuowania się(Kpł 19,28) jest jednoznaczne - jest to zakaz - ale niektórzy mają to gdzieś i widzą w tych słowach to, co chcą widzieć...
Cytuj:
Jeśli jest napisane, że należy trwać w czystości, to znaczy, że każdy kto wpadnie w błoto popełnił grzech?
Jeśli jest napisane, że należy trwać w czystości, to każdy posiadający minimum wykształcenia religijnego chrześcijanin wie o jaką czystość chodzi...
Cytuj:
Słowa są tylko pewną projekcją. Spłaszczeniem znaczenia aby umożliwić komunikację.
No proszę, ciekawe dlaczego na to nie wpadłeś gdy rozmawialiśmy na temat tego czy to Bóg kazał zabijać...
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Według mnie tatuowanie się nie ma w sobie nic co można by określić jako dobre...
Jeśli posiadanie tatuażu sprawia komuś radość, to nie widzę w tym nic złego....
Kobiety przychodzące do klinik aborcyjnych w celu zabicia poczętego w ich łonie dziecka też nie widzą nic złego, że za ich zgodą lekarz zabija ich dziecko...co więcej odczuwają radość, że pozbył się "kłopotu"...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 31, 2016 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
sahcim napisał(a):
Znaczenie słów odnośnie tatuowania się(Kpł 19,28) jest jednoznaczne - jest to zakaz - ale niektórzy mają to gdzieś i widzą w tych słowach to, co chcą widzieć...

A co z zakazem golenia głowy albo oszpecania brody? Przecież to też jest jednoznacznie zabronione. Ciekawi mnie też czy przestrzegasz zakazu z Kpł. 19,19 "Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici". Czy jeśli zakładam koszulkę z bawełny i poliestru to pójdę do piekła? Zakaz jest przecież wyraźny.
sahcim napisał(a):
Jeśli jest napisane, że należy trwać w czystości, to każdy posiadający minimum wykształcenia religijnego chrześcijanin wie o jaką czystość chodzi...

No widzisz, więc ustaliliśmy, że aby poprawnie rozumieć biblię należy mieć pewną dodatkową wiedzę. W przypadku czystości minimalną a w innych przypadkach nieco większą. Taką, którą nie każdy już posiada, dlatego argument w stylu "przecież to oczywiste" jest co najmniej naiwny.
sahcim napisał(a):
No proszę, ciekawe dlaczego na to nie wpadłeś gdy rozmawialiśmy na temat tego czy to Bóg kazał zabijać...

1) Czyli przyznajesz mi rację w kwestii znaczenia słów, czy nie?
2) Wpadłem. Widocznie nie zrozumiałeś.
sahcim napisał(a):
Kobiety przychodzące do klinik aborcyjnych w celu zabicia poczętego w ich łonie dziecka też nie widzą nic złego, że za ich zgodą lekarz zabija ich dziecko...co więcej odczuwają radość, że pozbył się "kłopotu"...

Zaprezentuję teraz Twój sposób myślenia:
sahcim: Słuchanie muzyki to zło, co niby dobrego z tego wynika?
oponent: Muzyka relaksuje, pozwala odpocząć i sprawia radość.
sachcim: Kobiety w klinikach aborcyjnych również odczuwają radość, że pozbyły się problemu.

Wybacz, ale do takiego poziomu dyskusji nie będę się zniżał :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr sie 31, 2016 5:19 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Tek de Cart napisał(a):
tatuowanie jeśli nie ma wydźwięku religijnego (symbole) można podciągnąć po prostu pod niszczenie swojego ciała, podobnie jak okaleczanie się
ew. pod poprawianie urody, podobnie jak znaczna część operacji plastycznych, powiększanie piersi itd. (Oczywiście czym innym jest operacja plastyczna PRZYWRACAJĄCA wygląd, wtedy jest to leczenie)


A skoro leczenie to byla to jakas choroba. :-)

A tak na powaznie, to znakujac cialo, bedzie ono mialo ten znak (jakikolwiek by nie byl) na nowym ciele, wiec raczej w Niebie bedzie nieodpowiedni.


Śr sie 31, 2016 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Cytuj:
Tatuowanie jeśli nie ma wydźwięku religijnego (symbole) można podciągnąć po prostu pod niszczenie swojego ciała, podobnie jak okaleczanie się
ew. pod poprawianie urody, podobnie jak znaczna część operacji plastycznych, powiększanie piersi itd. (Oczywiście czym innym jest operacja plastyczna PRZYWRACAJĄCA wygląd, wtedy jest to leczenie)


Zgodzę się.
Tatuaż w sumie od rogacza pochodzi. Dlaczego?
Po co ludzie to robią?
żeby zwrócić na siebie uwagę - pycha
żeby "poprawić" swój wygląd - pycha
żeby się oszpecić - choroba
żeby przynależeć do czegoś - hmmmmm - strach...

Są ludzie jak np ja którzy nielubią kobiet poplamianych jakimś pigmentem.
W sumie nawet ok jest taki mały tatuażyk jeśli jest estetyczny i dobrze wykonany - taki może i zaakceptuje ale pokrywanie dużej części ciała w przypadku kobiety - po prostu odbiera jej urode. Po co się krzywdzić - normalny facet potem niebedzie jej chciał.

Z operacjami pow. piersi jest identycznie.
Co prawda chciałbym żeby moja żonka miała takie potężne wielkie piersi - czysto dlatego że jestem egoistą i wiem że to bym lubiał. Wiem jednocześnie że byłbym o nia bardziej zazdrosny niż już jestem. Co na pewno sprawiałoby problemy. A po co - jest nam dobrze. Po co to niszczyć?
Pozatym kochać mamy się duszą nie ciałem. Takie upiększanie ciała służy ciału i rządzom- nie duszy.

Z tymi które mają charakter rekonstrukcji sporawa jest oczywista - to leczenie i trzeba jeśli jesn nadzieja na poprawę i małe ryzyko na pogorszenie sytuacji bo i tak bywa.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sie 31, 2016 7:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Boro napisał(a):
A co z zakazem golenia głowy albo oszpecania brody? Przecież to też jest jednoznacznie zabronione.
Jak to co...to są starotestamentalne zakazy wyraźnie zapisane w Piśmie...
Cytuj:
Ciekawi mnie też czy przestrzegasz zakazu z Kpł. 19,19
Nie przestrzegam starotestamentalnych zakazów moralno-obyczajowych ponieważ wyznawców Chrystusa przestały one obowiązywać zatem wszystko mi wolno, ale że nie wszystko przynosi korzyść, to nie uznaję tatuowania się za coś dobrego...
Boro napisał(a):
Czyli przyznajesz mi rację w kwestii znaczenia słów, czy nie?
2) Wpadłem. Widocznie nie zrozumiałeś.
Ad 1) - przyznaję
Ad 2) Czego niby nie zrozumiałem...mam ci przypomnieć twoje zdanie jakie prezentowałeś w temacie: Po co Bóg czeka do Sądu Ostatecznego ?
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Kobiety przychodzące do klinik aborcyjnych w celu zabicia poczętego w ich łonie dziecka też nie widzą nic złego, że za ich zgodą lekarz zabija ich dziecko...co więcej odczuwają radość, że pozbył się "kłopotu"...
Zaprezentuję teraz Twój sposób myślenia
[/quote] Tak się składa, że zaprezentowałeś swoje spojrzenie na moje myślenie, a nie mój sposób myślenia, no ale u ciebie to dość częsta skłonność...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 31, 2016 8:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
sahcim napisał(a):
Nie przestrzegam starotestamentalnych zakazów moralno-obyczajowych ponieważ wyznawców Chrystusa przestały one obowiązywać zatem wszystko mi wolno, ale że nie wszystko przynosi korzyść, to nie uznaję tatuowania się za coś dobrego...

Zakaz tatuowania również jest starotestamentowy a mimo to w swojej wcześniejszej argumentacji powoływałeś się na niego pisząc m.in. "Gdyby tatuowanie się było zgodne z wolą Bożą/porządkiem natury, to nie mielibyśmy ww zakazu w Biblii.".
sahcim napisał(a):
Czego niby nie zrozumiałem...mam ci przypomnieć twoje zdanie jakie prezentowałeś w temacie: Po co Bóg czeka do Sądu Ostatecznego ?

Jeśli bardzo chcesz, to możemy wrócić do tamtej dyskusji. Oczywiście nie tutaj, lecz w odpowiednim temacie.
sahcim napisał(a):
Tak się składa, że zaprezentowałeś swoje spojrzenie na moje myślenie, a nie mój sposób myślenia

W takim razie wytłumacz proszę, w jaki sposób radość po zabiciu własnego dziecka może być argumentem przeciwko robieniu tatuaży :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr sie 31, 2016 11:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL