Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:26 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Tatuaże pieczeć diabła 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Według Mark'a W. Chavalas'a (na podstawie "Unholy Ink: What Does the Bible Say about Tattoos?" w Biblical Archaeology Review 42:6, November/December 2016 klik tatuaże były używane w Egipcie do znakowania niewolników i możliwe, że Bóg nie chciał, by Jego lud nosił na ciele takie oznaczenia jako, że było to wspomnienie niewoli.
Iz 44, 5
5 Jeden powie: "Należę do Pana",
a drugi się nazwie imieniem Jakuba,
inny zaś napisze na swej ręce: "Pan"2
i otrzyma imię Izrael.

ma podobno świadczyć o tym, że oznaczenie przynależności do Boga na ciele występowało w Ludzie Bożym i nie było traktowane negatywnie.


So kwi 07, 2018 6:54 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 8:01 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie o tatuaż :)
Witam, zacznę prosto z mostu: chciałabym zrobić sobie tatuaż. Nieduży, bo nieduży ale jednak słyszałam, że katolik nie powinien. Szukałam w internecie, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem czy jest to grzech, czy nie, a jeśli tak to jaki. Proszę o odpowiedź. Chciałabym w końcu wiedzieć jak to jest tymi tatuażami (i przy okazji piercingiem) u katolików :wink: Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :-D


Wt sty 08, 2019 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o tatuaż :)
Justyna334 napisał(a):
Witam, zacznę prosto z mostu: chciałabym zrobić sobie tatuaż. Nieduży, bo nieduży ale jednak słyszałam, że katolik nie powinien. Szukałam w internecie, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem czy jest to grzech, czy nie, a jeśli tak to jaki. Proszę o odpowiedź. Chciałabym w końcu wiedzieć jak to jest tymi tatuażami (i przy okazji piercingiem) u katolików :wink: Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :-D

Czy moge zapytac, czy jestes osoba pelnoletnia?


Wt sty 08, 2019 11:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Znasz ten tekst?
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spo ... obisz.html
Przemyślałaś każdy z punktów?


Śr sty 09, 2019 1:18 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Mam jeden tatuaż na ramieniu. Zrobiłem go jak miałem 20 lat, a teraz żałuję. Nie żałuję jednak tego, że zrobiłem tatuaż tylko tego, co sobie wytatuowałem. To nie jest nic strasznego. Fajnie też wygląda, ale jakby nie odzwierciedla mojego "jestestwa." Zwyczajnie nie pasuje do mnie.

Gdy robiłem ten tatuaż, to nawet nie przyszło mi do głowy, że może to być grzech. Istnieją ludzie, którzy mają Chrystusa na sercu, ale są i tacy, którzy tatuują sobie jakieś symbole satanistyczne, okultystyczne czy innych religii.

Myślę więc, że większe znaczenie ma to co sobie tatuujemy i jaką część ciała, a nie to, że w ogóle się tatuujemy. Grzechem jest tatuaż na tyłku czy ptaszku, ale na ramieniu raczej nie, ale nie znam się. Piszę co mi się wydaje.

Najistotniejsza jest część ciała. Chrystus na sercu a Chrystus na tyłku to jednak jest różnica.

Najbezpieczniej się w ogóle nie tatuować. Bóg stworzył nas wystarczająco pięknych.


Śr sty 09, 2019 6:05 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 8:01 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o tatuaż :)
Brandeisbluesky napisał(a):
Justyna334 napisał(a):
Witam, zacznę prosto z mostu: chciałabym zrobić sobie tatuaż. Nieduży, bo nieduży ale jednak słyszałam, że katolik nie powinien. Szukałam w internecie, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem czy jest to grzech, czy nie, a jeśli tak to jaki. Proszę o odpowiedź. Chciałabym w końcu wiedzieć jak to jest tymi tatuażami (i przy okazji piercingiem) u katolików :wink: Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :-D

Czy moge zapytac, czy jestes osoba pelnoletnia?


Tak,jestem pełnoletnia, od niedawna.


Śr sty 09, 2019 6:49 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 8:01 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Terremoto napisał(a):
Znasz ten tekst?
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spo ... obisz.html
Przemyślałaś każdy z punktów?


Czytałam ten tekst, nie chcę zrobić jakiegoś obraźliwego, wulgarnego ani dużego tatuażu. Głównie mam wątpliwości w stylu czy zrobienie tatuażu jest grzechem?


Śr sty 09, 2019 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Justyna334,

Pewnie przeczytałaś cały wątek?

Przywołam mój wcześniejszy wpis w wątku:
Brandeisbluesky napisał(a):
Tek de Cart napisał(a):
ciekawostka - jezuita Grzegorz Kramer ma tatuaż?
https://youtu.be/1Woo0RCNevo?t=264



Sprawa jest opisana na blogu ks. Kramera:
http://grzegorzkramer.pl/tatto/

Na blogu jezuita napisał tak
Cytuj:
Chcę mieć dla siebie ślad/znak, który będzie mi przypominał o tym, że do końca moich dni Bóg jest i będzie dobry, potrzebuję tego, bo jestem Bożmy nędzarzem. Nędzarz (Boży) jest zależny od Boga (całkowicie).


Gdy odsłuchiwałam nagrania modlitwy https://youtu.be/iFuPrkU2_dM?t=389 ks. Daniela Galusa, zwróciłam uwagę na słowa, mówiące o tym, że jednak Bóg woli inne zewnętrzne znaki (krzyżyk, medalik, obrazek) i nie chce tatuaży, nawet jeśli są to wizerunki związane ze świętymi, czy z Panem (sami posłuchajcie). Taki grzech oszpecenia ciała należy wyznać na spowiedzi, a w przyszłości tatuaż usunąć. W trakcie słuchania przyszedł mi na myśl właśnie ks. Kramer. Jestem przekonana, że ks. Galus dobrze powiedział, tj. przekazał słowo Boga, i że ludzie nie powinni się tatuować, nawet jeśli ks. Kramer dał swoim czynem przykład wytatuowania się.


Przedstawiłam w nim podejście dwóch różnych księży. Możesz jeszcze zapytać swojego spowiednika w tej sprawie. Będzie miał on okazję wniknąć w Twoje motywacje i zadać inne pytania, czyli indywidualnie ocenić sprawę tatuażu w Twoim przypadku. Pewnie powie Ci, czy to grzech, czy nie. Gdyby moje dziecko chciało tatuaż, nie pozwoliłabym, chociaż pewnie wypytywałabym, dlaczego chce na stałe się naznaczyć. Historia tatuaży, moim zdaniem, nie jest zbyt chwalebna, (https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_tattooing), gdyż tatuowano m.in. niewolników, bandytów, więźniów, prostytutki, niewolników. Chciałabym zrozumieć, dlaczego młoda osoba chce niejako w pewien sposób przyłączyć się do takiej grupy ludzi, chociaż podobno chrześcijanie też mogli otrzymywać znak krzyża na ciele — co pewnie nie ułatwiało im życia, gdyż mogło przyczyniać się do ich prześladowania, czy nawet zabijania.


Cz sty 10, 2019 12:29 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 08, 2019 8:01 pm
Posty: 4
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Cytuj:
Przedstawiłam w nim podejście dwóch różnych księży. Możesz jeszcze zapytać swojego spowiednika w tej sprawie. Będzie miał on okazję wniknąć w Twoje motywacje i zadać inne pytania, czyli indywidualnie ocenić sprawę tatuażu w Twoim przypadku. Pewnie powie Ci, czy to grzech, czy nie. Gdyby moje dziecko chciało tatuaż, nie pozwoliłabym, chociaż pewnie wypytywałabym, dlaczego chce na stałe się naznaczyć. Historia tatuaży, moim zdaniem, nie jest zbyt chwalebna, (https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_tattooing), gdyż tatuowano m.in. niewolników, bandytów, więźniów, prostytutki, niewolników. Chciałabym zrozumieć, dlaczego młoda osoba chce niejako w pewien sposób przyłączyć się do takiej grupy ludzi, chociaż podobno chrześcijanie też mogli otrzymywać znak krzyża na ciele — co pewnie nie ułatwiało im życia, gdyż mogło przyczyniać się do ich prześladowania, czy nawet zabijania.



W moim przypadku, motywacją do zrobienia tego, jest chęć wyrażenia siebie. I nie miałby to być jakiś święty symbol, tylko po prostu jakiś mały tatuaż z jakimś wzorem. Chciałam właśnie dowiedzieć się czy to byłoby grzechem, czy trzeba się z tego spowiadać, a to zostanie normalnie odpuszczone.


Ostatnio edytowano Cz sty 10, 2019 8:09 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono cytowanie



Cz sty 10, 2019 12:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Wpis z października 19th, 2017
Brandeisbluesky napisał(a):
(...)
Zainteresowałam się tym, jakich rad w sprawie tatuaży udzielają niektórzy amerykańscy duchowni. Zwróciłam uwagę na radę Fr. Mike'a Schmitz'a, który jest kapelanem w Newman Catholic Campus Ministries przy University of Minnesota Duluth, a przy tym ewangelizatorom na YouTube (kanał: Ascension Presents). Ma on ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą koniecznie mieć na sobie jakiś chrześcijański identyfikator w postaci tatuażu. Duchowny sugeruje, aby zamówić zestaw siedmiu koszulek (jedna na każdy dzień tygodnia) z wizerunkiem upragnionego tatuażu i nosić je przez cały rok, a dopiero potem decydować się na coś stałego na skórze.(...)


Mamy 2022 r. i Fr. Mike ma już tatuaż https://youtu.be/hcjevulLkuM?t=235
:?


Cz kwi 28, 2022 11:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
O swoim doświadczeniu modlitwy za pary pragnące mieć dziecko, ale mającymi z tym trudności i powiązaniu tego z tatuażami mówi ks. Rafał Jarosiewicz: https://www.youtube.com/watch?v=Jyvz_4QJgPY

Tutaj kontynuacja dotycząca reakcji na tę wypowiedź, która rzekomo miałaby sprzeciwiać się opinii Papieża Franciszka: https://youtu.be/FUV9hKampWc?t=580


Śr cze 29, 2022 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Bardzo ciekawy wywiad Łukasza Karpiela (Pch24) z Grzegorzem Kasjaniukiem, który temat zagrożeń z tatuażami zna od podszewki, bo niestety sam dał się wytatuować (ale może przez to jest bardziej wiarygodny):
https://www.youtube.com/watch?v=LfZSFVBIwJI&t=79s


Śr cze 28, 2023 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Moje zdanie jest takie, że wprawdzie tatuaże to głupota, ale też opowieści o jakimś ich strasznym wpływie duchowym to zabobon.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt cze 30, 2023 1:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Nie mam takich znajomych jak pan Kasjaniuk, u których można byłoby zauważyć wpływ duchowy objawiający się fizycznie przez ciało, ale znam człowieka z bardzo ładnym, sporym tatuażem, u którego stwierdzono raka. Ponieważ są pewne wskazania, że tusze do tatuaży są skorelowane z rakiem, uważam, że nie powinno się ich nakładać na skórę, bo nie ma żadnego obowiązku/konieczności, by je mieć, a fizycznie zaszkodzić mogą. W odniesieniu do wpływu duchowego, gdybym zobaczyła kogoś, kto ma tatuaże typowe dla np. członków MS13, czy dla religii sprzecznych z naszą wiarą, to raczej podejrzewałabym wpływ duchowy.

Jaka jest różnica między strasznym wpływem duchowym a niestrasznym? Niestraszny jest ok?


Pt cze 30, 2023 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tatuaże pieczeć diabła
Zgadzam się z Barney`em.
Przekonanie o zgubnym wpływie tatuaży pachnie okultystycznymi wierzeniami.
Tu zwyczajnie chodzi o to, aby w przypadku ludzi wierzących podejmować świadome decyzje, kierując się ewangelicznymi zasadami wolności chrześcijańskiej określonymi przez Ap. Pawła [I Kor.6.12]:

1. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne.
2. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić.

To dotyczy każdej rzeczy, której pragniemy doświadczyć czy posiąść.


Pt cze 30, 2023 10:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL