Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 8:57 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Protestantyzm i jego dziwne oblicza 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
mamali napisał(a):
wypraszam sobie takie inwektywy, reprezentujmy jakiś poziom, przynajmniej minimum braterstwa chrześcijańskiego.
Problem w tym, że żadnego braterstwa nie widzę.
Na resztę szkoda pisania - nic merytorycznego.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 06, 2016 9:35 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr paź 16, 2013 10:32 am
Posty: 487
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
To przynajmniej mając na uwadze naukę Jezusa o milowaniu nieprzyjaciół zacznij zachowywać się zgodnie z tym i nie ubliżaj. Bo twoja wiarygodność co do głoszonych przez ciebie teorii jeszcze bardziej przez to podupada.

A merytorycznego to ty jeszcze tu nic nie napisałeś, w żadnym twoim poście.

_________________
Bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą (Ks. Jonasza 4:2)


So sie 06, 2016 10:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
mamali napisał(a):
To przynajmniej mając na uwadze naukę Jezusa o milowaniu nieprzyjaciół zacznij zachowywać się zgodnie z tym i nie ubliżaj. Bo twoja wiarygodność co do głoszonych przez ciebie teorii jeszcze bardziej przez to podupada.

A merytorycznego to ty jeszcze tu nic nie napisałeś, w żadnym twoim poście.
Stwierdzenie, iż ktoś posługuje się tzw. " babskim gadaniem" nie jest obrazą, tylko właśnie określenim pewnej formy rozmowy, z której to nic dobrego nie będzie wynikać, i ty taką formę prezentujesz m.in. w tym co wyżej napisałaś ( i to że jesteś kobietą nic nie zmienia, bo są faceci, którzy też tak argumentują) pisząc m.in. że nic merytorycznie nie napisałem.

Problem nie w tym, że nic merytorycznie nie napisałem, problem w tym, że ty tego nie widzisz:
viewtopic.php?p=1048275#p1048275

Pomiędzy byciem dla kogoś bratem/siostrą a byciem nieprzyjacielem jest bardzo duża przestrzeń. To, że mam wąpliwości do ciebie, nie oznacza, że jesteś automatycznie moim nieprzyjacielem. Także polecam trochę zdrowego rozsądku, bo zdaje się, że go zabrakło.

Moja wiarygodność dla takich osób jak ty będzie zawsze niedostateczna, także twoje zdanie na mój temat nie ma żadnego znaczenia.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 06, 2016 5:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr paź 16, 2013 10:32 am
Posty: 487
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Przedstawiłam ci przyklady z doświadczenia - czyli FAKTY, a ty lejesz wodę w postaci teoretycznej teologii. Żadna to merytoryka.

EOT.

_________________
Bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą (Ks. Jonasza 4:2)


So sie 13, 2016 10:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
mamali napisał(a):
Przedstawiłam ci przyklady z doświadczenia - czyli FAKTY, a ty lejesz wodę w postaci teoretycznej teologii. Żadna to merytoryka.

EOT.
Tak, przedstawiłaś fakty, ale obok faktów przedstawiłaś również ich interpretację i to błędną. Z faktu, iż ktoś powiedział np., cyt." Całe ich życie polega na (nieświadomym!!!) udowadnianiu sobie (i innym przy okazji), że dobrze zrobili wychodząc z KK. " nie oznacza, iż jest to prawda. Fakt, taka wypowiedź miała miejsce, ale czy to oznacza, że to jest prawda ? Wcale tak być nie musi.

mamali napisał(a):
Całe ich życie polega na (nieświadomym!!!) udowadnianiu sobie (i innym przy okazji), że dobrze zrobili wychodząc z KK. O tym wspomniał Jockey w innym wątku przywołując to co powiedział kiedyś kardynał Gulbinowicz i jest to tak głęboka prawda - można by rzec prorocze słowa (aż je wytłuszczę), bo sama tego doświadczyłam na sobie oraz mój mąż.
To jest "prawda" kardynała Gulbinowicza, to jego "prawda". Ale to nie moja prawda.
NIe kwestionuje tego, iż są ludzie, którzy nawracają się na "antykatolicyzm", trudno to kwestionować skoro podajesz siebie samą i swojego męża jako przykład. Mogę ci tylko współczuć :(
Ja nie spotkałem ludzi, co do których mógłbym powiedzieć, iż nawrócili się na antykatolicyjam i całe ich życie polega na nieświadomym udawadnianiu sobie, że dobrze zrobili. Fakt, iż tacy ludzie są, nie oznacza, że dotyczy to wszystkich.


Jeśli nawróciłaś się i narodziłaś na nowo, to powinnaś wiedzieć, że proroctwa są normalną rzeczą w chrześcijaństwie ( Kościele). Więc zamiast mieć na uwadze Pismo, które mówi, i już ci to cytowałem ( I TO SĄ FAKTY), ale powtórzę:
1Kor 14:29 bw "A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;"
Mt 7:20 bw "Tak więc po owocach poznacie ich."
i oceniać te proroctwa ( proroków) to zaczynasz kwestionować zasadę "sola sciptura"! Tak, są i będą fałszywi prorocy, ale to nie jest powód do tego, żeby takimi rzeczami się gorszyć i odrzucać w ogóle proroctwa. Gdyby nie było fałszywych proroctw, to ww. przestrogi Pisma by nie było. I żeby mi zaraz jakiś " Janusz tego forum" nie wyleciał z oskarżeniem, to zaznaczę, ci ludzie, którzy powoływali się na Pana, a prorokowali fałszywie odpowiedzą za to przed Bogiem. I odpowiedzą również za zgorszenie, które tym wywołali.
Zamiast te "proroctwa" osądzić ( nie gorszyć nimi i ludzmi, którzy je głosili), a ich osądzenie było sprawą prostą i trwać przy tym co mówi Słowo, to dałaś się zgorszyć, czego skutkiem jest kwestionowanie zasady " sola scriptura", która właśnie takim "prorokom" pozwla dać odpór i nazwać ich - ze spokojem - fałszywymi prorokami !
Wyrzucenie zasady "sola scriptura" to jest coś co już pisałem : to oddanie "zwykłych wierzących" ( czyli nas, osób czytających to forum) na pastwę ludzi, którzy przybierają maski pobożności ( wszelkiej maści pastorów, biskupów, papieży).

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 13, 2016 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
wujo44 napisał(a):
Wyrzucenie zasady "sola scriptura" to jest coś co już pisałem : to oddanie "zwykłych wierzących" ( czyli nas, osób czytających to forum) na pastwę ludzi, którzy przybierają maski pobożności ( wszelkiej maści pastorów, biskupów, papieży).


A gdzie w tym wszystkim działanie i opieka Ducha Świętego? Po co Duch Święty w Kościele wiernych, skoro nie ma władzy, by prowadzić ich do swojego Królestwa?


So sie 13, 2016 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
lekarstwo napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Wyrzucenie zasady "sola scriptura" to jest coś co już pisałem : to oddanie "zwykłych wierzących" ( czyli nas, osób czytających to forum) na pastwę ludzi, którzy przybierają maski pobożności ( wszelkiej maści pastorów, biskupów, papieży).


A gdzie w tym wszystkim działanie i opieka Ducha Świętego? Po co Duch Święty w Kościele wiernych, skoro nie ma władzy, by prowadzić ich do swojego Królestwa?
A gdzie w tym co napisałem jest odsunięcie DŚ na boczny tor ? Gdzie ja mówię o braku władzy w Kościele ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 13, 2016 4:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Twierdzisz, że Duch Święty nie może niczego zdziałać, bo bez Pisma Świętego wszyscy tylko próbują oszukać zwykłych wiernych i w ogóle mogą sobie robić co chcą bez wiedzy Boga.


So sie 13, 2016 5:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
lekarstwo napisał(a):
Twierdzisz, że Duch Święty nie może niczego zdziałać, bo bez Pisma Świętego wszyscy tylko próbują oszukać zwykłych wiernych i w ogóle mogą sobie robić co chcą bez wiedzy Boga.
Opowiadasz jakieś straszne historie :D
W którym miejscu napisałem, że DŚ nie może niczego zdziałać ?? Gdzie napisałem, że wszyscy tylko próbuja oszukać zwykłych wiernych ?? Gdzie napisałem, że wierni mogą sobie robić co chcą bez wiedzy Boga ??
Po prostu zmyślasz ! Nigdzie tego nie napisałem, więc dyskusje uważam z tobą za zakończoną :P

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 13, 2016 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Piszesz to pośrednio sugerując, że wierni zostają wydani na pastwę złych biskupów i papieży. A wydanie na pastwę, to tak jakby Duch Święty nie miał władzy, aby nad wszystkim czuwać.
Cytuj:
wujo44 napisał(a):
Wyrzucenie zasady "sola scriptura" to jest coś co już pisałem : to oddanie "zwykłych wierzących" ( czyli nas, osób czytających to forum) na pastwę ludzi, którzy przybierają maski pobożności ( wszelkiej maści pastorów, biskupów, papieży).


Pytanie. Czy to co się dzieje z wiernymi jest za przyzwoleniem Boga czy nie?


So sie 13, 2016 6:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
lekarstwo napisał(a):
Piszesz to pośrednio sugerując, że wierni zostają wydani na pastwę złych biskupów i papieży. A wydanie na pastwę, to tak jakby Duch Święty nie miał władzy, aby nad wszystkim czuwać.
Cytuj:
wujo44 napisał(a):
Wyrzucenie zasady "sola scriptura" to jest coś co już pisałem : to oddanie "zwykłych wierzących" ( czyli nas, osób czytających to forum) na pastwę ludzi, którzy przybierają maski pobożności ( wszelkiej maści pastorów, biskupów, papieży).


Pytanie. Czy to co się dzieje z wiernymi jest za przyzwoleniem Boga czy nie?
Wymyślasz coś, najpierw poprosiłem cię abyś wykazał, że to co napisałeś o moich twierdzeniach ma jakieś potwierdzenie:
Cytuj:
A gdzie w tym co napisałem jest odsunięcie DŚ na boczny tor ? Gdzie ja mówię o braku władzy w Kościele ?
nie odpowidziałeś, napisałeś następne oskarżenia.
To ja znowu proszę, abyś wskazał miejsca, z których mają wynikać poniższe stwierdzenia:
Cytuj:
W którym miejscu napisałem, że DŚ nie może niczego zdziałać ?? Gdzie napisałem, że wszyscy tylko próbuja oszukać zwykłych wiernych ?? Gdzie napisałem, że wierni mogą sobie robić co chcą bez wiedzy Boga ??
znowu nie odpowiadasz na to, ale znowu wymyślasz, tym razem coś innego.
Tak się nie dyskutuje !!
Pytanie nie brzmi, czy DŚ może, czy nie może czegoś zrobić, pytanie brzmi: co my robimy ? Uważasz, że ludzie nie mają wolnej woli ? Są bezmyślnymi, zdeterminowanymi osobami, które nic nie mogą zrobić ze swoim życiem ? To jeśli tak to przeczysz rzeczywistości !
Każdy z nas dokonuje wyborów, w zasadzie żyjąc ciągle dokonujemy wyborów: złych, dobrych, obojętnych ( ??). Myślisz, że Bóg nie będzie zezwalał na twoje/moje złe wybory ? Przecież on dał nam wolność ! DŚ będzie przekonywał o grzechu, sprawiedliwości, sądzie, sumienie będzie cię napominało itp. ale to nie znaczy, że nie możesz popełniać błędów.

Wierni nie muszą być wydani na pastwę złych biskupów, papieży, wierni sami mogą "ciągnąć" do biskupów, którzy nie spełniają warunków do bycia biskupem. Myślisz, że jak nie będziemy posłuszni Słowu, to i tak to nie ma znaczenia, bo DŚ ma władzę, aby nad wszystkim czuwać ?
Bóg wie, co się dzieje z wierzącymi, ale ten sam Bóg nawoluje ich np. do nawrócenia. I teraz co, ty się nie będziesz chciał nawrócić, a Bóg i tak będzie przymykał na to oko ? Głosisz jakąś inną Ewangelię.

Sugerujesz, że możesz robić co chcesz, bo i tak DŚ czuwa nad wszystkim ?
Odnoszę wrażenie, że myślisz, iż będąć w KRK masz już z głowy czuwanie:
1P 5:8 bw "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć."

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 13, 2016 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Patrzę na te wujowe wygibasy i przypomina mi się ten fragment Biblii:

2 Ptr 3,14-16
14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


I mamy takiego wuja, który niedouczony i nieutwierdzony w wierze dorwał się do wyjaśniania Pisma Świętego na własną zgubę, a teraz innych chce wciągnąć w to samo bagienko. Najtragiczniejsze jest to, że niby wzywając do trzymania się Biblii, jednocześnie chce, abyśmy odrzucili to wszystko, co w niej jest zawarte na temat roli Kościoła, papieża, biskupów i prezbiterów. :(


So sie 13, 2016 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
@Wujo
Ja cię przepraszam, wydaje mi się, że zbyt wiele poziomów pomieszaliśmy i mówimy o różnych sprawach, pomieszaliśmy sprawy indywidualnej wiary z życiem Kościoła jako ciała Chrystusa i instytucji. Swoje rozumienie opisałem wcześniej. Nie gniewaj się, po prostu się nie zrozumieliśmy, ale wszyscy kochamy Boga, więc sobie wybaczmy i nie kontynuujmy tego nieporozumienia.


So sie 13, 2016 8:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
Yarpen Zirgin napisał(a):
Patrzę na te wujowe wygibasy i przypomina mi się ten fragment Biblii:

2 Ptr 3,14-16
14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


I mamy takiego wuja, który niedouczony i nieutwierdzony w wierze dorwał się do wyjaśniania Pisma Świętego na własną zgubę, a teraz innych chce wciągnąć w to samo bagienko. Najtragiczniejsze jest to, że niby wzywając do trzymania się Biblii, jednocześnie chce, abyśmy odrzucili to wszystko, co w niej jest zawarte na temat roli Kościoła, papieża, biskupów i prezbiterów. :(
Czytam to co napisałeś, nie ma tam nic merytorycznego, jest po prostu twoje zdanie i to w dodatku błędne, bo
nie chcę abyście odrzucali to co jest napisane n/t roli Kościoła, biskupów, prezbiterów w Biblii, wręcz przeciwnie, chcę abyście to przyjęli, np :
2 Tym 3:1-13 1) Prawdziwa to mowa: Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie. (2) Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, (3) nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, (4) który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? (6) Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie. (7) A powinien też cieszyć się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą, aby nie narazić się na zarzuty i nie popaść w sidła diabelskie. (8) Również diakoni mają być uczciwi, nie dwulicowi, nie nałogowi pijacy, nie chciwi brudnego zysku, (9) zachowujący tajemnicę wiary wraz z czystym sumieniem. (10) Niech oni najpierw odbędą próbę, a potem, jeśli się okaże, że są nienaganni, niech przystąpią do pełnienia służby. (11) Podobnie kobiety: powinny być poważne, nie przewrotne, trzeźwe, wierne we wszystkim. (12) Diakoni niech będą mężami jednej żony, mężami, którzy potrafią dobrze kierować dziećmi i domami swoimi. (13) Bo ci, którzy dobrze służbę pełnili, zyskują sobie wysokie stanowisko i prawo występowania w sprawie wiary, która jest w Chrystusie Jezusie. (14)

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 13, 2016 8:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protestantyzm i jego dziwne oblicza
lekarstwo napisał(a):
@Wujo
Ja cię przepraszam, wydaje mi się, że zbyt wiele poziomów pomieszaliśmy i mówimy o różnych sprawach, pomieszaliśmy sprawy indywidualnej wiary z życiem Kościoła jako ciała Chrystusa i instytucji. Swoje rozumienie opisałem wcześniej. Nie gniewaj się, po prostu się nie zrozumieliśmy, ale wszyscy kochamy Boga, więc sobie wybaczmy i nie kontynuujmy tego nieporozumienia.
Ja się nie gniewam :-D tylko jak dyskutujemy to warto sprawdzać i pilnować na jakiej podstawie formułujemy twierdzenia, które przypisujemy drugiej stronie.
Miłość Boga - tak, tylko, że jest coś takiego jak Prawda. I tego też nie możemy zaniedbywać : J 17:17 bw "Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą."

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So sie 13, 2016 8:50 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL