Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:09 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy wy komunią z Chrystusem nazywacie to, że człowiek upiecze z mąki chleb w postaci opłatka, a później ksiądz zamknie w skrzynce, a później według przez siebie ustalonej godzinie i własnego widzimisie da do zjedzenia, strawienia i wydalenia drugiemu człowiekowi, - wy to nazywacie komunią z Jezusem?


Wybrana. Pamiętam to Twoje święte oburzenie jak poddaliśmy w wątpliwość to że jesteś katoliczką.. Jak to z Tobą jest? Tak totalnie zapomniałaś wiary, wyparłaś się jej?

Ostatnia Wieczerza: Jezus łamie chleb i mówi "Jedzcie, to jest Ciało Moje", potem bierze kielich z winem i mówi "Pijcie, to jest Krew Moja". Co po tych słowach zrobili Jego uczniowie? Zjedli i wypili. Nie "na niby" tylko NAPRAWDĘ - Jego Ciało i Krew. I dostali polecenie by to powtarzali. Czego nie rozumiesz?

Zamknęliście całą istotą wiary, całą komunię z Chrystusem w skrzynce i we fizycznie upieczonym chlebie. Zniszczona została istota duchowości.
To, co cielesne - jest dla ciała.
Co duchowe - jest dla duszy.
Bóg jest duchem i Boga wyznajemy w duchu i w prawdzie.
Jezus już mieszka w niebie, a na ziemi będzie jak ponownie przyjdzie.
Teraz pragnie mieszkać w naszym sercu.
Jest chlebem, który spożywanie sprawi, że nigdy nie będziemy łaknąć.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sty 25, 2019 6:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
wybrana napisał(a):
Zamknęliście

Ja widze taki problem, ze Twoje "zamkneliscie" odnosi sie do milinow swiadkow Chrystusa na przestrzeni wiekow ktorych poznalismy po ich czynach. Sw Justyn, sw. Hieronim, sw. Jan Zlotousty, sw. Franciszek, sw. Barnaba, sw. Jadwiga, sw. Tomasz Morus, sw. Maksymilian Kolbe, sw. Jan Pawel II, .....
Masz jakies zastrzezenia?
Bo ja mam - uwazasz, ze ich wiara nie byla prawdziwa bo "zamkneli"
To jest po prostu pycha.
Cytuj:
Bóg jest duchem i Boga wyznajemy w duchu i w prawdzie.
Teraz pragnie mieszkać w naszym sercu.
Jest chlebem, który spożywanie sprawi, że nigdy nie będziemy łaknąć.

Bardzo slusznie ale zadne piekne slowka nie maja znaczenia. Znasz odpowiednie cytaty.


Pt sty 25, 2019 7:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
robaczek2 napisał(a):
wybrana napisał(a):
Zamknęliście

Ja widze taki problem, ze Twoje "zamkneliscie" odnosi sie do milinow swiadkow Chrystusa na przestrzeni wiekow ktorych poznalismy po ich czynach. Sw Justyn, sw. Hieronim, sw. Jan Zlotousty, sw. Franciszek, sw. Barnaba, sw. Jadwiga, sw. Tomasz Morus, sw. Maksymilian Kolbe, sw. Jan Pawel II, .....
Masz jakies zastrzezenia?
Bo ja mam - uwazasz, ze ich wiara nie byla prawdziwa bo "zamkneli"
To jest po prostu pycha.
Cytuj:
Bóg jest duchem i Boga wyznajemy w duchu i w prawdzie.
Teraz pragnie mieszkać w naszym sercu.
Jest chlebem, który spożywanie sprawi, że nigdy nie będziemy łaknąć.

Bardzo slusznie ale zadne piekne slowka nie maja znaczenia. Znasz odpowiednie cytaty.


A kto jest dla ciebie ważniejszy - Bóg, czy człowiek?
Kto da ci życie wieczne - Bóg, czy człowiek?
Wybieraj...............

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt sty 25, 2019 7:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
wybrana napisał(a):
Kto da ci życie wieczne - Bóg, czy człowiek?
Wybieraj...............

Bóg - Człowiek?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt sty 25, 2019 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
wybrana napisał(a):
A kto jest dla ciebie ważniejszy - Bóg, czy człowiek?
Kto da ci życie wieczne - Bóg, czy człowiek?
Wybieraj...............

Wazniejszy jest Bog.
Zycie wieczne da mi Bog.
Chcialbym zawsze tak wybierac jak ci ktorych wymienilem.
Oni wszyscy zamkneli.


Pt sty 25, 2019 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
wybrana napisał(a):
Czy wy


Do kogo to "wy"? jest pod moimi postami, a jestem w pojedynczej osobie.

Cytuj:
komunią z Chrystusem nazywacie to, że człowiek upiecze z mąki chleb w postaci opłatka, a później ksiądz zamknie w skrzynce, a później według przez siebie ustalonej godzinie i własnego widzimisie da do zjedzenia, strawienia i wydalenia drugiemu człowiekowi, - wy to nazywacie komunią z Jezusem?


Nie nazywam.

Cytuj:
Jezus jest chlebem z nieba, który dał nam Bóg byśmy spożywali w każdej sekundzie swojego życia, bo Jezus ma królować w nas - w naszym życiu, w naszym sercu.

Zgoda. Sakrament świętej Wieczerzy jest tego danym przez Zbawiciela znakiem, zapewnieniem i rękojmią. Chrystus w sposób tak rzeczywisty karmi i poi mnie swoim ukrzyżowanym ciałem i przelaną krwią, abym żył wiecznie, jak rzeczywiście z rąk sługi Bożego otrzymuję i materialnie spożywam chleb i kielich Pański - dane mi jako niezawodne znaki ciała i krwi Chrystusa.

Cytuj:
To spożycie jest duchowe, a nie fizyczne. To spożycie, to wiara, to przyjęcie Jezusa do swojego życia w pełni, czyli przyjmujemy Jego nauki, rady i wdrażamy w życie przykazania jakie nam dał - przykazania miłości.

W tradycji, którą kontynuują nasze Kościoły Istnieje duchowe spożywanie (manducatio spiritualis) Ciała Chrystusa, jednakże nie takie, jakobyśmy twierdzili, że pokarm zamienia się w Ducha, lecz takie, że Ciało i Krew Pana zachowują swoją istotę i cechy, i że zostają nam udzielone duchowo, to znaczy: nie w sposób cielesny, lecz duchowy poprzez Ducha Świętego, który (...) sprawia i darowuje nam odpuszczenie grzechów, zbawienie i życie wieczne tak, aby Chrystus w nas żył, a my w nim.
Owo Manducatio spiritualis, czyli duchowe spożywanie sakramentu, przestrzega radykalnego rozróżnienia między tym, co ludzkie i boskie: Bóg jest tym, który działa, Bóg jest tym, który przez Ducha Świętego urzeczywistnia spiritualiter (duchowo) Jezusa Chrystusa, a Kościół (wszyscy wierzący) otrzymuje ten Dar poprzez prawdziwą wiarę (per veram fidem). Sakrament jest także niczym innym, jak widzialnym Słowem Bożym, a przez to nie jest ograniczony tylko do czynności kultowych. Właściwe manducatio Sakramentu dzieje się poza liturgiczną ceremonią kościelną i ma miejsce wszędzie tam, gdzie wyznawany jest Chrystus. Zgodnie z tym manducatio spiritualis nie jest ograniczone czasem i dzieje się w ramach horyzontu wiary, uniezależnionego od ludzkich wyobrażeń czasu i przestrzeni. Wszędzie tam, gdzie zwiastowany jest Chrystus, w sposób rzeczywisty przeprowadzana jest Wieczerza Święta.

_________________
www.reformowani.pl


Pt sty 25, 2019 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Kto da ci życie wieczne - Bóg, czy człowiek?
Wybieraj...............

Bóg - Człowiek?


Bóg jest duchem, więc jak miał objawić siebie człowiekowi? Przemawiał ustami proroków, ale to dużo nie dało. Świat bardziej pogrążał się w ciemności. Ludzie wielbili szatana i oddawali cześć demonom. Objawił się człowiekowi w swoim Synu. Bóg i Syn - to jedność.
Jezus wiedział, że zostanie zabity kiedy i gdzie, bo Bóg wie wszystko.
Pokornie zgadzał się na swoje cierpienie i śmierć, po to, by dać ratunek ludzkości , by zaczęli chodzić w świetle. Był światłem, które zaświeciło w ciemności.
Dzięki miłości Bożej każdy człowiek może przyjąć światło i zerwać z ciemnością.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sty 26, 2019 1:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
A teraz wyjaśnij jak się ma Twoja wypowiedź do tego, co zacytowałaś.


So sty 26, 2019 2:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz wyjaśnij jak się ma Twoja wypowiedź do tego, co zacytowałaś.

A czy można Jezusa porównać do innego człowieka?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So sty 26, 2019 5:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Można, bo JEST człowiekiem.. i owszem także jest Bogiem. W niczym się nie różnił od innych ludzi, za wyjątkiem grzechu.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 26, 2019 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
wybrana napisał(a):
Dzięki miłości Bożej każdy człowiek może przyjąć światło i zerwać z ciemnością.

Bardzo slusznie.
W tej chwili mysle, ze sw. Franciszek mogl kontynuowac kupiectwo, Edyta Stein pozostawac Zydowka lub kardynal Newman byc znaczaca figura w Kosciele Anglikanskim.
Jednak oni i wielu innych zobaczyli Chrystusa w Eucharystii.


So sty 26, 2019 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
robaczek2 napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dzięki miłości Bożej każdy człowiek może przyjąć światło i zerwać z ciemnością.

Bardzo slusznie.
W tej chwili mysle, ze sw. Franciszek mogl kontynuowac kupiectwo, Edyta Stein pozostawac Zydowka lub kardynal Newman byc znaczaca figura w Kosciele Anglikanskim.
Jednak oni i wielu innych zobaczyli Chrystusa w Eucharystii.


To niezwykle ważne. To fundament wszystkiego o czym tu piszemy, jeśli to stracimy jako punkt odniesienia, to wszystkie choćby najprawdziwsze z tych najprawdziwszych i jedynie prawdziwych i najbardziej udowodnione, najbardziej dogmatyczne i najświętsze z najświętszych twierdzenia, systemy, doktryny, zwyczaje, ceremonie, głoszenia, dokumenty, teksty biblii, będą znaczyły tyle co miedź brzęcząca i cymbał brzmiący.
Przypominają mi się tutaj rozmowy z jednym z moich promotorów, nieżyjącym już prof. Johnem Longiem SJ. Powojenny zwrot ekumeniczny Kościołów widział w doświadczeniu, który przyniosły tragiczne lata wojny. Chrześcijanie, żyjący od kilkuset lat wygodnie w bańkach swoich doktryn, zwyczajów i praktyk zostali umieszczeni razem w obozach, gdzie został im jedynie ten sam chleb, i ten same słowa, pozbawione blichtru całego kilkuwiekowego sztafarzu. Zmuszono ich, by doświadczyli i odkryli, że ten sam chleb i wino, i te same słowa, są dla nich siłą i mocą, i nadzieją; i niosą w różny sposób tego samego Pana w tym ludzkim piekle, pomimo wszystkich różnic, które przecież nie zniknęły, ale pojawiły się w innej perspektywie. Powojenny ekumenizm, do którego dołączył oficjalnie w latach 60tych ub. w. także Kościół rzymskokatolicki był świadectwem tego doświadczenia i odkrycia.

_________________
www.reformowani.pl


Śr sty 30, 2019 10:59 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL