Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:48 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Następna strona
 Jedność Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Jockey napisał(a):
Ciekawi mnie wasze stanowisko w sprawie budowania ekumenizmu po tej deklaracji
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/05 ... ki/1144809

I kiedy polscy protestanci dojdą do podobnych wniosków


Na razie polskie prawo nie przewiduje, niestety,-inaczej niż we Francji - takiej możliwości. Możemy się z prawem nie zgadzać, dążyć do jego zmiany, ale je szanujemy.

_________________
www.reformowani.pl


Pn maja 18, 2015 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
P524 napisał(a):
Jockey napisał(a):
Ciekawi mnie wasze stanowisko w sprawie budowania ekumenizmu po tej deklaracji
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/05 ... ki/1144809

I kiedy polscy protestanci dojdą do podobnych wniosków


Na razie polskie prawo nie przewiduje, niestety,-inaczej niż we Francji - takiej możliwości. Możemy się z prawem nie zgadzać, dążyć do jego zmiany, ale je szanujemy.
Czy z tego "niestety" można wniosować, że P524 jest zwolennikiem tych pro-homoseksualnych dążeń Protestantów...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn maja 18, 2015 10:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Generalnie po wypowiedziach takich jak P524 widać, że protestantyzm to dobrowolne rozcieńczanie Ewangelii.
Widać też jak łatwo odejść od Ewangelii i iść za pożądliwościami ciała.

P524 napisał(a):
Na razie polskie prawo nie przewiduje, niestety,-inaczej niż we Francji - takiej możliwości.
Tylko moje pytanie nie dotyczyło czy homoseksualiści mają wypaczać prawo moralne tak aby zło nazywać dobrem a dobro złem, a jedynie czy jest możliwy dalszy dialog ekumeniczny i kiedy polscy protestanci dojdą do zaprzeczania Ewangelii. Proces rozpoczął Luter ale widzę, że niektórzy polscy protestanci już doszli do tego samego poziomu.

Domyślam się że tęcza w avatarze to nie przypadek

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn maja 18, 2015 11:19 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Jockey napisał(a):
Ciekawi mnie wasze stanowisko w sprawie budowania ekumenizmu po tej deklaracji
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/05 ... ki/1144809

I kiedy polscy protestanci dojdą do podobnych wniosków


Tyle wiem, że Cerkiew na to nie pójdzie. Nieszykanowanie homoseksualistów i wstawianie się za nimi nie może równać się błogosławieniu ich zachowań.

A moje stanowisko ws. budowania ekumenizmu po takich zdarzeniach - łatwiej jest zepsuć niż naprawić. Takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i będą jeszcze zdarzać, bo nikt tu nie zaczyna z czystą kartą. Trzeba zatem być przygotowanym i na utrudnienia, ale nie zrywać dialogu, bo to droga donikąd.


Wt maja 19, 2015 10:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Jockey napisał(a):
Tylko moje pytanie .... czy jest możliwy dalszy dialog ekumeniczny i kiedy polscy protestanci dojdą do zaprzeczania Ewangelii.


A dlaczego miałby nie być możliwy? W większości nasze Kościoły błogosławią związki czy małżeństwa bez dyskryminacji ze względu na płeć, wszędzie tam, gdzie dopuszcza to prawo i nie ma to wpływu na możliwość ekumenicznej współpracy. Nie może być w niej miejsca na narzucanie drugiej stronie swoich przekonań.
Na niedawnym spotkaniu z arcybiskupką Uppsali, zwierzchniczką Kościoła Szwecji, ks. Antje Jackelén, Wasz zwierzchnik, biskup Rzymu, stwierdził, że kluczowe pytania dotyczące godności ludzkiego życia i seksualności nie mogą być ignorowane w obawie przed wyrządzeniem szkody porozumieniom ekumenicznym, które już zdołano osiągnąć. Myślę, że papież Bergoglio jest zwierzchnikiem rzymskokatolików także nad Wisłą, i będziemy także naszym kraju podejmować kluczowe pytania dotyczące ludzkiego zycia i seksualności bez obawy o wyrzadzenie szkody porozumieniom ekumenicznym ze strony naszych rzymskokatolickich partnerów.
Straszyliście nas już zresztą "konsekwencjami dla ekumenicznych relacji" kiedy w 2003 r. ordynowano u nas ks. Wierę Jelinek. Jak nie chcecie to nie, trudno, ale my się Wam nie mieszamy w to kogo i co błogosławicie a kogo i czego nie.

_________________
www.reformowani.pl


Wt maja 19, 2015 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
P524 napisał(a):
Jockey napisał(a):
Tylko moje pytanie .... czy jest możliwy dalszy dialog ekumeniczny i kiedy polscy protestanci dojdą do zaprzeczania Ewangelii.


A dlaczego miałby nie być możliwy? W większości nasze Kościoły błogosławią związki czy małżeństwa bez dyskryminacji ze względu na płeć, wszędzie tam, gdzie dopuszcza to prawo i nie ma to wpływu na możliwość ekumenicznej współpracy.
A można wiedziec na jakiej podstawie błogosławicie sodomickim związkom jeżeli z Biblii wyraźnie wynika, że osoby tej samej płci wspołżyjace ze sobą nie odziedziczą krolestwa Bożego...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt maja 19, 2015 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
A można wiedziec na jakiej podstawie błogosławicie sodomickim związkom jeżeli z Biblii wyraźnie wynika, że osoby tej samej płci wspołżyjace ze sobą nie odziedziczą krolestwa Bożego...?


1. ἀρσενοκοίτης - bo chyba o to Ci chodzi - to nie "osoby" tylko "mężczyźni". Osobami są też kobiety, a o nich nie ma tu mowy.
2. Na jakiej podstawie uważasz, że słowo ἀρσενοκοίτης - którego nie spotykamy w literaturze poza oba wystąpieniami w NT - odnosi się do stałego, partnerskiego związku lu małżeństwa dwóch mężczyzn? Autorom litu do Koryntian czy do Tymoteusza nie było znane ani obecna forma małżeństwa, ani związków (abstrahując zupełnie od kwestii różnic płci). skąd zatem przypuszczenie, że można to odnieść do sytuacji błogosławienia małżeństwa lu związku dwóch mężczyzn (o kobietach) nie wspominając.

2. Już kilkakrotnie pisałem tu o roli, jaką ma Biblia w Kościołach Reformacji i sposobu jej używania. O źródłach rozeznania, w tym Piśmie, o różnicach i o tym co wspólne w obu naszych tradycjach, rzymskiej i reformowanej, możesz przeczytać we wspólnym raporcie naszych Kościołów, zb.pkt 130-147, w tym zwlaszcza 140 w odnisieniu do rozeznania zagadnień etycznych i moralnych: Report of the Third Phase of the International Theological Dialogue between the Catholic Church and the
World Alliance of Reformed Churches (1998-2005)
.
Pismo, głoszone i przyjmowane w społeczności Kościoła, jest miejscem spotkania żyjącego Chrystusa, jedynego Słowa, dzięki Duchowi św, jako nieustannemu i odnawiającemu darowi Wniebowstępującego Pana. I to spotkanie ma moc przemiany umysłu serca i ducha, by tu i teraz, dokonywać rozeznania w sytuacjach życia.

_________________
www.reformowani.pl


Śr maja 20, 2015 11:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Batlogin napisał(a):
Takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i będą jeszcze zdarzać, bo nikt tu nie zaczyna z czystą kartą. Trzeba zatem być przygotowanym i na utrudnienia, ale nie zrywać dialogu, bo to droga donikąd.

Akurat dialog teologiczny kanonicznych Cerkwi prawosławnych i Kościołów luterańskich (które od dziesięcioleci bez dyskryminacji traktują związki tak mieszane jak i jednopłciowe) rozwija się dynamicznie, owocnie i bez przeszkód - w przeciwieństwie do dialogu z Kościołem rzymskokatolickim, który ponad 20 lat temu utknął w martwym punkcie i nie może się jej ożywić nawet wspólne stanowisko w sprawie LGBT.
NB.Właśnie kilkanaście dni temu zakończono 16 zgromadzenie Ogólne Wspólnej Komisji Dialogu Luterańsko-Prawosławnego, od prowadzącego od 3 lat prace na temat wspólnego stanowiska na temat Kościoła i Urzędu kościelnego. Teologiczny dorobek Komisji, z ostatnich 30 lat jest imponujący. To jeden z najbardziej (o ile nie najbardziej ze wszystkich) teologicznie obszerny i owocny, na takim szczeblu,oficjalny dialog pomiędzy Kosciolami chrześcijańskimi.

_________________
www.reformowani.pl


Śr maja 20, 2015 11:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
P524 napisał(a):
sahcim napisał(a):
A można wiedziec na jakiej podstawie błogosławicie sodomickim związkom jeżeli z Biblii wyraźnie wynika, że osoby tej samej płci wspołżyjace ze sobą nie odziedziczą krolestwa Bożego...?

1. ἀρσενοκοίτης - bo chyba o to Ci chodzi - to nie "osoby" tylko "mężczyźni". Osobami są też kobiety, a o nich nie ma tu mowy.
Wow... 8O Czyżby twoja argumentacja zmierzało do tego, że skoro w owym cytacie użyte zostało słowo ἀρσενοκοίτης, tzn że ta groźba natchnionego Duchem Apostoła dotycząca współżyjących ze sobą mężczyzn nie dotyczyła także wchodzących w sodomickie związki kobiet, skoro zarówno mężczyźni jak i kobiety są istotami osobowymi, stworzonymi na obraz i podobieństwo samego Boga...?
Jak można udzielać błogosławieństwa związkom współżyjących ze sobą mężczyzn wiedząc, że nie są one zgodne z wolą Boża wobec istot ludzkich i jednocześnie uważać się za naśladowców Chrystusa...??
Cytuj:
2. Na jakiej podstawie uważasz, że słowo ἀρσενοκοίτης - którego nie spotykamy w literaturze poza oba wystąpieniami w NT - odnosi się do stałego, partnerskiego związku lu małżeństwa dwóch mężczyzn?
Bo wg Bożego planu wobec człowieka tylko(powtarzam TYLKO) związek mężczyzny z kobietą jest zgodny z Jego święta, tzn niepodważalną wolą i dlatego udzielanie błogosławieństwa takim związkom jest występowaniem przeciwko woli Bożej...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr maja 20, 2015 4:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
I P524 wprowadził rozmowę w offtop.
O potępieniu przez Boga homoseksualizmu porozmawiaj gdzie indziej. Tutaj temat jest o Jedności Chrześcijan i w tym kontekście należy dyskutować.

Juz wiemy że przykazania dla ciebie nic nie znaczą, ale wracaj do tematu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr maja 20, 2015 5:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
P524 napisał(a):
sahcim napisał(a):
A można wiedziec na jakiej podstawie błogosławicie sodomickim związkom jeżeli z Biblii wyraźnie wynika, że osoby tej samej płci wspołżyjace ze sobą nie odziedziczą krolestwa Bożego...?

1. ἀρσενοκοίτης - bo chyba o to Ci chodzi - to nie "osoby" tylko "mężczyźni". Osobami są też kobiety, a o nich nie ma tu mowy.
Wow... 8O Czyżby twoja argumentacja zmierzało do tego, że skoro w owym cytacie użyte zostało słowo ἀρσενοκοίτης, tzn że ta groźba natchnionego Duchem Apostoła dotycząca współżyjących ze sobą mężczyzn nie dotyczyła także wchodzących w sodomickie związki kobiet, skoro zarówno mężczyźni jak i kobiety są istotami osobowymi, stworzonymi na obraz i podobieństwo samego Boga...?

Czy dotyczyła czy nie, to już jest nasza interpretacja, którą można przyjmować lub nie, ja tylko zauważyłem, że jeżeli powołujesz się na autorytatywny tekst Bibiii, to ten tekst,podobnie jak w innych miejscach,dotyczy zachowań seksualnych mężczyzn, a nie kobiet. Możesz oczywiście interpretować, słusznie lub nie, czy owo wyrażenie obejmuje również takie czy inne zachowania seksualne kobiet, ale to już nie tekst Biblii, ale Twoje - słuszne lub nie - interpretacje. Interpretacja - jakkolwiek konieczna, naturalna i nieodzowna - nie jest jednak Biblią.


Cytuj:
Jak można udzielać błogosławieństwa związkom współżyjących ze sobą mężczyzn wiedząc, że nie są one zgodne z wolą Boża wobec istot ludzkich i jednocześnie uważać się za naśladowców Chrystusa...??

Oczywiście - udzielając błogosławieństwa małżeństwom czy związkom, bez względu na płeć, uważamy, że jest to zgodne z wolą Bożą wobec istot ludzkich i zgodne z Ewangelią, do której głoszenia Kościół został zobowiązany. Przyjmuje, ze uważasz inaczej, i przyjmuję Twoją dobrą wolę, nie rzucając po chrześcijańsku tonami obelg i oskarżeń, tylko dlatego, że mam inne zdanie. Bo taka rozmowa, polegająca na insynuacjach wobec rozmówców (rozpisców? ;)) jest kontrproduktywna.
A o różnicach i wspólnocie naszych tradycji w rozpoznawaniu woli Boga względem nas na podstawie źródeł, w tym Pisma świętego, możesz się do tego odnieść jeśli chcesz. Ale nie w trybie insynuacji.


Cytuj:
2. Na jakiej podstawie uważasz, że słowo ἀρσενοκοίτης - którego nie spotykamy w literaturze poza oba wystąpieniami w NT - odnosi się do stałego, partnerskiego związku lu małżeństwa dwóch mężczyzn?
Bo wg Bożego planu wobec człowieka tylko(powtarzam TYLKO) związek mężczyzny z kobietą jest zgodny z Jego święta, tzn niepodważalną wolą i dlatego udzielanie błogosławieństwa takim związkom jest występowaniem przeciwko woli Bożej...[/quote]
To Ty tak uważasz. Uważamy po prostu inaczej.

_________________
www.reformowani.pl


Śr maja 20, 2015 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
P524 napisał(a):
sahcim napisał(a):
A można wiedziec na jakiej podstawie błogosławicie sodomickim związkom jeżeli z Biblii wyraźnie wynika, że osoby tej samej płci wspołżyjace ze sobą nie odziedziczą krolestwa Bożego...?

1. ἀρσενοκοίτης - bo chyba o to Ci chodzi - to nie "osoby" tylko "mężczyźni". Osobami są też kobiety, a o nich nie ma tu mowy.
Wow... 8O Czyżby twoja argumentacja zmierzało do tego, że skoro w owym cytacie użyte zostało słowo ἀρσενοκοίτης, tzn że ta groźba natchnionego Duchem Apostoła dotycząca współżyjących ze sobą mężczyzn nie dotyczyła także wchodzących w sodomickie związki kobiet, skoro zarówno mężczyźni jak i kobiety są istotami osobowymi, stworzonymi na obraz i podobieństwo samego Boga...?

Czy dotyczyła czy nie, to już jest nasza interpretacja, którą można przyjmować lub nie, ja tylko zauważyłem, że jeżeli powołujesz się na autorytatywny tekst Bibiii, to ten tekst,podobnie jak w innych miejscach,dotyczy zachowań seksualnych mężczyzn, a nie kobiet. Możesz oczywiście interpretować, słusznie lub nie, czy owo wyrażenie obejmuje również takie czy inne zachowania seksualne kobiet, ale to już nie tekst Biblii, ale Twoje - słuszne lub nie - interpretacje. Interpretacja - jakkolwiek konieczna, naturalna i nieodzowna - nie jest jednak Biblią.


sahcim napisał(a):
Jak można udzielać błogosławieństwa związkom współżyjących ze sobą mężczyzn wiedząc, że nie są one zgodne z wolą Boża wobec istot ludzkich i jednocześnie uważać się za naśladowców Chrystusa...??

Oczywiście - udzielając błogosławieństwa małżeństwom czy związkom, bez względu na płeć, uważamy, że jest to zgodne z wolą Bożą wobec istot ludzkich i zgodne z Ewangelią, do której głoszenia Kościół został zobowiązany. Przyjmuje, ze uważasz inaczej, i przyjmuję Twoją dobrą wolę, nie rzucając po chrześcijańsku tonami obelg i oskarżeń, tylko dlatego, że mam inne zdanie. Bo taka rozmowa, polegająca na insynuacjach wobec rozmówców (rozpisców? ;)) jest kontrproduktywna.
A o różnicach i wspólnocie naszych tradycji w rozpoznawaniu woli Boga względem nas na podstawie źródeł, w tym Pisma świętego, - podałem link do wspólnej wypowiedzi naszych Kościołów - możesz się do tego odnieść jeśli chcesz. Ale nie w trybie insynuacji.


sahcim napisał(a):
p524 napisał(a):
2. Na jakiej podstawie uważasz, że słowo ἀρσενοκοίτης - którego nie spotykamy w literaturze poza oba wystąpieniami w NT - odnosi się do stałego, partnerskiego związku lu małżeństwa dwóch mężczyzn?
Bo wg Bożego planu wobec człowieka tylko(powtarzam TYLKO) związek mężczyzny z kobietą jest zgodny z Jego święta, tzn niepodważalną wolą i dlatego udzielanie błogosławieństwa takim związkom jest występowaniem przeciwko woli Bożej...

To Ty tak uważasz. Uważamy po prostu inaczej. Ale to już nie kwestia Słowa Bożego, ani nawet biblii, ale naszych przekonań. Nie widzę powodu dla którego nie możemy się w nich różnić.

_________________
www.reformowani.pl


Śr maja 20, 2015 8:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Jockey napisał(a):
I P524 wprowadził rozmowę w offtop.
O potępieniu przez Boga homoseksualizmu porozmawiaj gdzie indziej. Tutaj temat jest o Jedności Chrześcijan i w tym kontekście należy dyskutować.

Odpowiedziałem na pytanie zadane przez sahcima; przyczep się do niego, że je zadał nie w tym wątku co trzeba, jeżeli tak uważasz.

Cytuj:
Juz wiemy że przykazania dla ciebie nic nie znaczą, ale wracaj do tematu.

Regulamin:
7. Na forum obowiązuje poszanowanie uczuć osób wierzących i niewierzących.
7.1. Poszanowanie uczuć religijnych oznacza zakaz wyrażania obelżywych i prowokacyjnych uwag na ich temat, doktryny oraz praktykowanego kultu religijnego. Zezwala się na krytykę poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji.


Prowokacyjne i obelżywe uwagi ad personam nie są chyba "krytyką w formie argumentów". Ja odpowiedziałem na pytanie zadane tu przez sahcima, pisząc o moich poglądach, wierzeniach, czy stanowisku dotyczących tego, o co pytał się sahcim. Możesz ich nie podzielać,tak samo ja ja Twoich, i pisać o swoim stanowisku, pogladzie czy sposobie wiary. Ale Ty wypowiedziałeś się nie o jedności chrześcijan, ani nie o wpływie decyzji ostatniego Synodu Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego Francji i jej wpływie na dialog ekumeniczny, ani nie o tym w jaki sposób można dojść do wniosku, że ἀρσενοκοίτης z listu do Koryntian czy Tymoteusza miałoby odnosić się do rzeczywistości tego, co współcześnie rozumiemy i praktykujemy jako małżeństwo czy inny życiowy związek dwojga osób. Wypowiedziałeś się, do tego w sposób sprzeczny z Regulaminem, który zaakceptowałeś, na temat mojej osoby, a ja nie jestem tematem tego wątku. Więc albo załóż nowy wątek, albo wróć do tematu. I jeżeli zaakceptowałeś Regulamin, to spróbuj go szanować. Tego też, danego słowa, dotyczą przykazania pańskie.

_________________
www.reformowani.pl


Śr maja 20, 2015 9:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
P524 napisał(a):
Czy dotyczyła czy nie, to już jest nasza interpretacja, którą można przyjmować lub nie, ja tylko zauważyłem, że jeżeli powołujesz się na autorytatywny tekst Bibiii, to ten tekst,podobnie jak w innych miejscach,dotyczy zachowań seksualnych mężczyzn, a nie kobiet.
Ok...zatem ponawiam pytanie w wersji skorygowanej tzn bez interpretacji...
A więc czy można wiedziec na jakiej podstawie błogosławicie sodomickim związkom jeżeli z Biblii wyraźnie wynika, że wspołżyjacy ze sobą mężczyźni nie odziedziczą krolestwa Bożego...?
Cytuj:
Oczywiście - udzielając błogosławieństwa małżeństwom czy związkom, bez względu na płeć, uważamy, że jest to zgodne z wolą Bożą wobec istot ludzkich i zgodne z Ewangelią, do której głoszenia Kościół został zobowiązany.
Zatem wskaż w Biblii takie nauczanie(cytaty), które są dla ciebie podstawą do tego aby uważać iż związek mężczyzny z mężczyzną jest zgodny w wolą Boża...
Cytuj:
To Ty tak uważasz. Uważamy po prostu inaczej. Ale to już nie kwestia Słowa Bożego, ani nawet biblii, ale naszych przekonań. Nie widzę powodu dla którego nie możemy się w nich różnić.
No wiesz P524...można mieć różne przekonania ale żeby twierdzić jakoby związek mężczyzny z mężczyzną był zgodny z wolą Bożą wobec istot ludzkich i zgodny z Ewangelią, to należałoby wskazać gdzie w Ewangelii Bóg poprzez swoje Słowo czegoś takiego naucza...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr maja 20, 2015 9:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
P524 napisał(a):
Akurat dialog teologiczny kanonicznych Cerkwi prawosławnych i Kościołów luterańskich (które od dziesięcioleci bez dyskryminacji traktują związki tak mieszane jak i jednopłciowe) rozwija się dynamicznie, owocnie i bez przeszkód - w przeciwieństwie do dialogu z Kościołem rzymskokatolickim, który ponad 20 lat temu utknął w martwym punkcie i nie może się jej ożywić nawet wspólne stanowisko w sprawie LGBT.
NB.Właśnie kilkanaście dni temu zakończono 16 zgromadzenie Ogólne Wspólnej Komisji Dialogu Luterańsko-Prawosławnego, od prowadzącego od 3 lat prace na temat wspólnego stanowiska na temat Kościoła i Urzędu kościelnego. Teologiczny dorobek Komisji, z ostatnich 30 lat jest imponujący. To jeden z najbardziej (o ile nie najbardziej ze wszystkich) teologicznie obszerny i owocny, na takim szczeblu,oficjalny dialog pomiędzy Kosciolami chrześcijańskimi.


Ciekawe, tego nie wiedziałem. Dzięki za informacje.


Śr maja 20, 2015 10:57 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL