Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:13 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna strona
 Jedność Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
hmhmm napisał(a):
sahcim
Jeśli lubisz bawić się w chirurga, który wycina nowotwory
A możesz z łaski swojej wskazać słowo(zdanie), które pozwoliło ci na takie wnioskowanie...?
bo to nie ja wymyśliłem, twierdzenie, że to Biblia tak działa, na człowieka, że gdy ją zacznie samodzielnie interpretować, to po głowie chodzi mu zakładanie nie tyle nowego Kościoła, co nowej jego komórki...

Nie chodzi o to, czy masz rację, czy nie. Nie chodzi o to, co jest prawdą, tylko co widzisz. Dopiero potem się można zająć dywagacjami, na ile to jest prawda, a na ile własne zdanie. Chodzi o formę w jakiej swoje zdanie podajesz.

Mógłbyś to zobaczyć, pod warunkiem, że wszedłbyś w moją skórę i przeczytał swoje posty. Jeśli oczywiście potrafisz to zrobić... Jeśli się
nie boisz...

A co do Biblii, to ona tak sobie się nie rozeszła na cały świat. Pismo Święte jest tak właśnie zaprojektowane. To, że pisma rybaków ze starożytnej Palestyny czyta cały świat już samo w sobie jest cudem.


Pt maja 15, 2015 7:54 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 8:32 am
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
"To, że pisma rybaków ze starożytnej Palestyny czyta cały świat już samo w sobie jest cudem." - Wyrazy wielkiego uznania, od siebie przekazuję.


Pt maja 15, 2015 8:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
hmhmm napisał(a):
sahcim napisał(a):
hmhmm napisał(a):
sahcim
Jeśli lubisz bawić się w chirurga, który wycina nowotwory
A możesz z łaski swojej wskazać słowo(zdanie), które pozwoliło ci na takie wnioskowanie...?
bo to nie ja wymyśliłem, twierdzenie, że to Biblia tak działa, na człowieka, że gdy ją zacznie samodzielnie interpretować, to po głowie chodzi mu zakładanie nie tyle nowego Kościoła, co nowej jego komórki...

Nie chodzi o to, czy masz rację, czy nie. Nie chodzi o to, co jest prawdą, tylko co widzisz. Dopiero potem się można zająć dywagacjami, na ile to jest prawda, a na ile własne zdanie. Chodzi o formę w jakiej swoje zdanie podajesz.
No więc może wskażesz lub wyjasnisz mi w którym miejscu ja lubię bawić się w chirurga, który wycina nowotwory, tzn te nowe komórki w Kościele...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 15, 2015 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Zygzak napisał(a):
"To, że pisma rybaków ze starożytnej Palestyny czyta cały świat już samo w sobie jest cudem." - Wyrazy wielkiego uznania, od siebie przekazuję.

Cóż, dziękuję.
sahcim napisał(a):
No więc może wskażesz lub wyjasnisz mi w którym miejscu ja lubię bawić się w chirurga, który wycina nowotwory, tzn te nowe komórki w Kościele...?

Mówię Ci raz jeszcze. Nie chodzi o prawdę, nie od razu przynajmniej. Chodzi o postrzeganie. A dopiero potem można się zastanawiać na ile to jest prawdziwe. I znowu nie chodzi o miejsce, czy konkretne zdanie, chodzi o "ogólną melodię".

Jeśli kogoś krytykuję, to ta osoba musi to odebrać jako personalny atak.
Ja mogę mieć jak najlepsze intencje, to nic nie zmieni.

Kolejna sprawa z Biblią, człowiek zobaczy w niej siebie, a ewentualne wady przypisze Bogu. Jeśli chcesz zobaczyć siebie, to czytaj Biblię. Tylko właśnie bez interpretacji. Bo to zepsuje cały efekt "lustra".


Pt maja 15, 2015 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Zygzak napisał(a):
No bo jak można naszego Boga Ojca podejrzewać o taki - niecny - czyn, jakim jest wodzenie nas na pokuszenie.


Cytat Pwt 13,02
Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud,
i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: ”Chodźmy
do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im”,
nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój,
doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego
serca i z całej duszy.

koniec cytatu.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pt maja 15, 2015 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
hmhmm napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc może wskażesz lub wyjasnisz mi w którym miejscu ja lubię bawić się w chirurga, który wycina nowotwory, tzn te nowe komórki w Kościele...?
Mówię Ci raz jeszcze. Nie chodzi o prawdę, nie od razu przynajmniej. Chodzi o postrzeganie. A dopiero potem można się zastanawiać na ile to jest prawdziwe. I znowu nie chodzi o miejsce, czy konkretne zdanie, chodzi o "ogólną melodię".
Jeśli w temacie "Jednośc chrześcijan" tobie nie chodzi o prawde(nie od razu przynajmniej-jak piszesz) ale o postrzeganie(czego...moich/twoich wpisów jako personalne ataki ?), to powiem ci, że ja twoich postów tak nie postrzegam.
Mnie chodzi o prawdę, tzn o uzasadnienie tezy, iż to katolicy powinni interpretacje Biblii zostawić protestantom, której to tezy nie poparłeś żadnym wiarygodnym dowodem, że interpretacja protestancka(wg zasady albo się widzi co tam jest, albo nie) jest właściwa...wręcz przeciwnie zauważyłeś zgodnie z prawdą, że protestancka interpretacja prowadzi do coraz większych podziałów i wykluczania...
Cytuj:
Jeśli kogoś krytykuję, to ta osoba musi to odebrać jako personalny atak.
Ja mogę mieć jak najlepsze intencje, to nic nie zmieni.
Jeśli krytykujesz osobę, a nie poglądy z którymi się nie zgadzasz, to masz rację...osoba krytykowana może(nie musi) to odebrać jako atak ad personam, dlatego własnie chodzi o weryfikowalną prawdę, a nie o subiektywne postrzeganie...
Cytuj:
Kolejna sprawa z Biblią, człowiek zobaczy w niej siebie, a ewentualne wady przypisze Bogu. Jeśli chcesz zobaczyć siebie, to czytaj Biblię. Tylko właśnie bez interpretacji. Bo to zepsuje cały efekt "lustra".
Jak możesz kolego proponować czytanie Biblii bez interpretacji jeśli literalnie czytane Pismo jest martwe, pozbawione Ducha z natchnienia którego zostało napisane...? Czy ty mając świadomość iż twoje oko, język czy inna część ciała dopuszcza się grzechu postępujesz wg litery Pisma, tzn pozbywasz się grzeszących części ciała poprzez odcięcie i odrzucenie ich od siebie, czy jednak pozwalasz sobie na interpretacje tego fragmentu zgodną z Duchem Świętym...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 15, 2015 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
Mnie chodzi o prawdę, tzn o uzasadnienie tezy, iż to katolicy powinni interpretacje Biblii zostawić protestantom, nie podając żadnego dowodu, że interpretacja protestancka(wg zasady albo się widzi co tam jest, albo nie) jest właściwa...

Ja wiem, że Ci chodzi o prawdę. Mnie również. Co jeśli dany człowiek widzi tylko część prawdy? Hmm?
Ktoś zobaczy las, ktoś inny drzewa, ktoś jeszcze inny drewno, przyjdzie czwarta osoba i zobaczy krajobraz. Kto tu ma rację?
sahcim napisał(a):
Jeśli w temacie "Jednośc chrześcijan" tobie nie chodzi o prawde(nie od razu przynajmniej-jak piszesz) ale o postrzeganie(czego...moich/twoich wpisów jako personalne ataki ?), to powiem ci, że ja twoich postów tak nie postrzegam.

Mnie chodzi o prawdę, natomiast uważam, że nie da się do niej dojść na hurra i natychmiast.
sahcim napisał(a):
Jeśli krytykujesz osobę, a nie poglądy z którymi się nie zgadzasz, to masz rację...osoba krytykowana może(nie musi) to odebrać jako atak ad personam, dlatego własnie chodzi o weryfikowalną prawdę, a nie o subiektywne postrzeganie...

A co jeśli człowiek uważa że jest swoimi poglądami, albo stanem, w którym się obecnie znajduje?
sahcim napisał(a):
Jak możesz kolego proponować czytanie Biblii bez interpretacji jeśli literalnie czytane Pismo jest martwe, pozbawione Ducha z natchnienia którego zostało napisane...?

Normalnie. Próbowałeś kiedyś? Po prostu czytasz i obserwujesz jak reaguje na to Twój umysł. To jest proste jak drut.

Wielu katolików, gdy zobaczy fragment, który działa na nich przykro, jest niefajny, pomyśli sobie: "Niee, to na pewno nie znaczy, to co tam jest napisane. To znaczy dokładnie to, co nie znaczy", nie pozwalają sobie na ekspresje uczuć.

Jedna pannica tutaj napisała, po przeczytaniu paru fragmentów taki post, jakby miała ochotę wrzeszczeć. Zobaczyła w Biblii siebie, to, co ma w sercu, a przypisała cechy Bogu. Tyle że jej cechy jeszcze nie miały okazji się pokazać... Ale w próbie to by z niej wyszło.

sahcim napisał(a):
Czy ty mając świadomość iż twoje oko, język czy inna część ciała dopuszcza się grzechu postępujesz wg litery Pisma, tzn pozbywasz się grzeszących części ciała poprzez odcięcie i odrzucenie ich od siebie, czy jednak pozwalasz sobie na interpretacje tego fragmentu zgodną z Duchem Świętym...?

A jaka to jest interpretacja zgodna z Duchem Świętym? Tego fragmentu o wyłupywaniu oka i odrzucaniu ich? Pytam bo nie jestem do końca pewien, co to znaczy. Jeśli mi wyjaśnisz będę wdzięczny. Mówię serio.


Pt maja 15, 2015 9:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
hmhmm napisał(a):
Ja wiem, że Ci chodzi o prawdę. Mnie również. Co jeśli dany człowiek widzi tylko część prawdy? Hmm?
Jak to co...nie udawać, że część prawdy jest Prawdą tylko sięgać do komentarzy(pism)
Ojców Apostolskich i od nich uczyć się Prawdy gdyż to oni byli świadkami apostołów i to oni otrzymali przez nich poznanie zgodne z natchnieniem Ducha Świętego...
Cytuj:
Mnie chodzi o prawdę, natomiast uważam, że nie da się do niej dojść na hurra i natychmiast.
Jeśli ci chodzi o prawdę, to nie pisz, że(cyt): Nie chodzi o prawdę, nie od razu przynajmniej. Chodzi o postrzeganie, i zastanawianie się na ile owo postrzeganie jest prawdziwe...
Prawdę albo się przyjmuje, albo ją odrzuca dlatego ci, co odrzucają realną obecność Chrystusa Jezusa w Eucharystii odrzucają Prawdę i tutaj nie ma co się rozdrabniać tylko mówić jak jest...
Cytuj:
A co jeśli człowiek uważa że jest swoimi poglądami, albo stanem, w którym się obecnie znajduje?
Takiego człowieka należy otoczyć opieka specjalistyczną(psychiatryczną)...
Cytuj:
Normalnie. Próbowałeś kiedyś? Po prostu czytasz i obserwujesz jak reaguje na to Twój umysł. To jest proste jak drut.
Nigdy nie czytam Pisma św. bez świadomości, że każde słowo które czytam w swoim języku jest interpretacją wielu tłumaczy(egzegetów) znających kulturę semicką, obyczaje, kontekst historyczny i wiele, wiele innych kwesti które złożyły się na taki, a nie inny przekład tego, co czytam...
Cytuj:
A jaka to jest interpretacja zgodna z Duchem Świętym? Tego fragmentu o wyłupywaniu oka i odrzucaniu ich
Taka, której skutkiem nie jest samookaleczanie gdyż to jest wbrew przykazaniu miłości Boga, i bliźniego jak siebie samego...
ps...a jak potrzebujesz egzegezy specjalistów z tej dziedziny, to wpisz sobie ten cytat w wyszukiwarkę...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 15, 2015 10:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Zygzak napisał(a):
Ciekawe, kiedy to Chrześcijanie się zjednoczą i kto pierwszy wyciągnie prawicę do reszty? Już wielki czas na to, aby wyznawcy Chrystusa się pojednali i jednym głosem swego Boga wychwalali. Może szybciej do tego procesu dojdzie, gdy zawołamy:
Boże! Boże! Wyślij swego Anioła
Niech zgoni chrześcijan do jednego sioła.
Aby jak Bóg przykazał, wzajem się miłowali
I Pismo Święte jednakowo interpretowali.


hmhmm napisał(a):
Ekumenizm to pic na wodę i to się nie ma prawa udać.



Ech.

To jak z dwoma dentystami. Przychodzi facet z ubytkiem w zębie do stomatologa. Ten mu mówi "panie, tu już po ptokach, trzeba rwać". Idzie do drugiego, ten mu mówi "panie, dej pan spokój, nic się nie dzieje". Nie wiadomo, który gorszy.

Ekumenizm zaś zaczyna się od dołu, nie od góry. Jedność buduje się na wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu. Trzeba poznawać ludzi, poznawać ich wiarę, poznawać ich zwyczaje.


Pt maja 15, 2015 10:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
Jak to co...nie udawać, że część prawdy jest Prawdą tylko sięgać do komentarzy(pism)
Ojców Apostolskich i od nich uczyć się Prawdy gdyż to oni byli świadkami apostołów i to oni otrzymali przez nich poznanie zgodne z natchnieniem Ducha Świętego...

Mhm... A myślałeś kiedyś dlaczego sami Apostołowie nie zostawili w Ewangeliach praktycznie żadnych komentarzy?
sahcim napisał(a):
Jeśli ci chodzi o prawdę, to nie pisz, że(cyt): Nie chodzi o prawdę, nie od razu przynajmniej. Chodzi o postrzeganie, i zastanawianie się na ile owo postrzeganie jest prawdziwe...
Prawdę albo się przyjmuje, albo ją odrzuca dlatego ci, co odrzucają realną obecność Chrystusa Jezusa w Eucharystii odrzucają Prawdę i tutaj nie ma co się rozdrabniać tylko mówić jak jest...

A co z prawdą o człowieku?
sahcim napisał(a):
Takiego człowieka należy otoczyć opieka specjalistyczną(psychiatryczną)...

Sprawa tyczyła się ludzi utożsamiających się ze swoim stanem i przekonaniami. Więc jeśli Ty powiesz, że jesteś katolikiem, to automatycznie utożsamiasz się ze swoją przynależnością. Czy też wymagasz opieki specjalisty?
sahcim napisał(a):
Nigdy nie czytam Pisma św. bez świadomości, że każde słowo które czytam w swoim języku jest interpretacją wielu tłumaczy(egzegetów) znających kulturę semicką, obyczaje, kontekst historyczny i wiele, wiele innych kwesti które złożyły się na taki, a nie inny przekład tego, co czytam...

Czy zatem masz własne zdanie na temat Biblii? Czy jest to tylko opinia egzegetów?
sahcim napisał(a):
Taka, której skutkiem nie jest samookaleczanie gdyż to jest wbrew przykazaniu miłości Boga, i bliźniego jak siebie samego...
ps...a jak potrzebujesz egzegezy specjalistów z tej dziedziny, to wpisz sobie ten cytat w wyszukiwarkę...

Nie ciekawi mnie opinia egzegetów, chce Twojej opinii na temat wspomnianego fragmentu. Czy masz takową?


Pt maja 15, 2015 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Batlogin napisał(a):

hmhmm napisał(a):
Ekumenizm to pic na wodę i to się nie ma prawa udać.



Ech.

To jak z dwoma dentystami. Przychodzi facet z ubytkiem w zębie do stomatologa. Ten mu mówi "panie, tu już po ptokach, trzeba rwać". Idzie do drugiego, ten mu mówi "panie, dej pan spokój, nic się nie dzieje". Nie wiadomo, który gorszy.

Ekumenizm zaś zaczyna się od dołu, nie od góry. Jedność buduje się na wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu. Trzeba poznawać ludzi, poznawać ich wiarę, poznawać ich zwyczaje.

Może porozmawiajmy inaczej. Czym dla Ciebie jest Ekumenizm? Co oznacza? Bo ja odebrałem to pojęcie jako sytuację, w której wszystkie denominacje porzucają nagle swoje własne przekonania i każdy ich członek automatycznie przyjmuje katolicyzm.


Pt maja 15, 2015 10:48 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
hmhmm napisał(a):
Może porozmawiajmy inaczej. Czym dla Ciebie jest Ekumenizm? Co oznacza? Bo ja odebrałem to pojęcie jako sytuację, w której wszystkie denominacje porzucają nagle swoje własne przekonania i każdy ich członek automatycznie przyjmuje katolicyzm.


I faktycznie niemało osób z każdego Kościoła tak sądzi, każde z nich przydając katolicyzmowi inny desygnat - przy okazji myląc monolog z dialogiem. I poniekąd mają rację, jak to z półprawdami bywa.

A ekumenizm dla mnie jest tym, co napisałem wyżej.


Ostatnio edytowano Pt maja 15, 2015 11:04 pm przez Batkonto, łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 15, 2015 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
hmhmm napisał(a):
Mhm... A myślałeś kiedyś dlaczego sami Apostołowie nie zostawili w Ewangeliach praktycznie żadnych komentarzy?
Bo działali z natchnienia Ducha Świętego, a nie swojego...
Cytuj:
A co z prawdą o człowieku?
Prawdę o człowieku zna tylko jeden Bóg, natomiast Prawdę(Słowo Boże) można poznać poprzez otwarcie się na nauczanie Kościoła, gdyż Chrystus obecny jest w i przez Kościół, a wiara bierze się ze słuchania tego, co się głosi w Kościele...
Cytuj:
Sprawa tyczyła się ludzi utożsamiających się ze swoim stanem i przekonaniami. Więc jeśli Ty powiesz, że jesteś katolikiem, to automatycznie utożsamiasz się ze swoją przynależnością.
Masz jakiś dziwny sposób postrzegania czym jest przynależność do Kościoła...wybacz ale pozostawię to bez komentarza, bo nie potrafię "wejść" w twoje rozumowanie...
Cytuj:
[color=#0040FF]Czy zatem masz własne zdanie na temat Biblii? Czy jest to tylko opinia egzegetów?
Moje zdanie na temat Biblii oparte jest na wiedzy, która jest ogólnie dostępna dla wszystkich...
Cytuj:
Nie ciekawi mnie opinia egzegetów, chce Twojej opinii na temat wspomnianego fragmentu. Czy masz takową?
Już napisałem...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 15, 2015 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
sahcim napisał(a):
Masz jakiś dziwny sposób postrzegania czym jest przynależność do Kościoła...wybacz ale pozostawię to bez komentarza, bo nie potrafię "wejść" w twoje rozumowanie...

Potrafisz, tylko nie chcesz. Z jakiegoś powodu...
Wiedz, że od tego zdanie człowieka nie ulega zmianie. Zasadniczo :|

Nie mówiłem o przynależności do Kościoła, równie dobrze słowo "katolik" mógłbym zastąpić "forumowiczem", "kucharzem" itd. Chodziło mi o kwestie identyfikowania się ze swoim stanem, przekonaniami, emocjami itd. Tego typu rzeczy, a nie o samą przynależność czy o czepianie się słówek.
sahcim napisał(a):
Już napisałem...

Napisałeś czym wspominany fragment Biblii nie jest według Ciebie, czy jakie nie jest jego znaczenie, a nie czym jest i co znaczy. Ale dobrze, nie naciskam.


Pt maja 15, 2015 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Batlogin napisał(a):

I faktycznie niemało osób z każdego Kościoła tak sądzi, każde z nich przydając katolicyzmowi inny desygnat - przy okazji myląc monolog z dialogiem. I poniekąd mają rację, jak to z półprawdami bywa.

A ekumenizm dla mnie jest tym, co napisałem wyżej.

Może warto zacząć używać nowego słowa w miejsce ekumenizmu? Do tego przylgnęło negatywnie odbierane znaczenie. Ciekawe, czy hierarchia na to wpadnie... Czy w ogóle się zainteresuje...


Pt maja 15, 2015 11:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL