Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 10:06 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Chrześcijaństwo a oddanie zwłok??? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo a oddanie zwłok???
Ciało jest świątynią Ducha Świętego, ale tylko do momentu śmierci. To chyba oczywiste, że gnijące, jedzone przez larwy truchło nią nie jest...

Co się dzieje z duszą pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem? Tego nie wiem, ale na pewno martwe ciało nie jest jej do niczego potrzebne. A żywym może się ono jeszcze przydać.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz cze 12, 2014 12:28 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo a oddanie zwłok???
Boro napisał(a):
Ciało jest świątynią Ducha Świętego, ale tylko do momentu śmierci. To chyba oczywiste, że gnijące, jedzone przez larwy truchło nią nie jest...

Co się dzieje z duszą pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem? Tego nie wiem, ale na pewno martwe ciało nie jest jej do niczego potrzebne. A żywym może się ono jeszcze przydać.


To z kolei pozwala chrześcijanom robić z ciałem co tylko się chce?
tylko zuważ, że raczej żadne działania z ciałami zmarłych nie wchodza na taki poziom na jaki ty stawiasz ciało zmarłego.
Zastanawiamy się czy dopuszczalne jest uznanie woli zmarłego chrześcijanina i naukowca chrześcijanina na dowolne zajmowanie się ciałem. czy są jednak jakieś, ale.

To co piszesz o fizyce, chemii ciała jest jak najbardziej prawdziwe szukamy jednak granic jakie stawia chrześcijaństwo.

Ja zauważam ma szereg kulturowo - sanitarnych. Chętnie poznałbym te wynikających z prawd wiary.


Cz cze 12, 2014 9:11 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chrześcijaństwo a oddanie zwłok???
Osobowość nekrofilityczna w tem stonę czy w drugą to ta sama cierpionca dusza człowiecza nieszanowanie ciała drugiego człowieka i swojego to droga do nekromancji ciemność na dole i w sercu człowieka człowiek jako towar jako przedmiot wyszydzenia i poniżenia pod pozorem szczytnych celów .


Pt cze 13, 2014 9:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL