Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 4:38 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane?
To nie zaczepka, to jakaś refleksja. Rozumiem, że Bóg wysłuchuje człowieka niedoskonałego, grzesznego.
Jednakże jak ma się rzecz z szydercami, ludźmi zatwardziałymi, nieuczciwymi, którzy deklarują piękne intencje modlitwy? Czy taka modlitwa ma moc wznieść się do Boga?
Piszę, na jedno, ku przestrodze, a na drugie, bo niezbyt ogarniam pewne sprawy.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt kwi 29, 2014 10:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane?
(16) A do grzesznika Bóg mówi: Czemu wyliczasz moje przykazania i masz na ustach moje przymierze (17) ty, co nienawidzisz karności i moje słowa rzuciłeś za siebie? (18) Ty widząc złodzieja, razem z nim biegniesz i trzymasz z cudzołożnikami. (19) W złym celu otwierasz usta, a język twój knuje podstępy. (20) Zasiadłszy, przemawiasz przeciw swemu bratu, znieważasz syna swojej matki. (21) Ty to czynisz, a Ja mam milczeć? Czy myślisz, że jestem podobny do ciebie? Skarcę ciebie i postawię ci to przed oczy. (22) Zrozumcie to wy, co zapominacie o Bogu, bym nie porwał, a nie byłoby komu zbawić.
(Ks. Psalmów 50:16-22)

(8) Ofiara bezbożnych jest ohydą dla Pana, lecz modlitwa prawych podoba mu się.
(Ks. Przysłów 15:8)


Wt kwi 29, 2014 10:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane?
"9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 <<Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony"

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Wt kwi 29, 2014 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane?
markus

Mi nie chodzi o postawę celnika i faryzeusza, lecz o ten rodzaj działania, który jest dziwnie dwojaki, choć można to podpiąć pod faryzejstwo. Ponadto postawę faryzejską zarzuca się na tym forum osobom nieskorym do kompromisów z grzechem.

Labarum

Dziękuję za przypomnienie, znałam, lecz wyleciało z głowy.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Śr kwi 30, 2014 9:02 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane?
Ewa Agnieszka napisał(a):
markus

Mi nie chodzi o postawę celnika i faryzeusza, lecz o ten rodzaj działania, który jest dziwnie dwojaki, choć można to podpiąć pod faryzejstwo. Ponadto postawę faryzejską zarzuca się na tym forum osobom nieskorym do kompromisów z grzechem.


Bog wysluchje modlitwy zgodne z Jego wola, pozostalych nie.

1 Jana 5:14
„Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.”

Jesli ktoś jest dwulicowy to Bog go nie wyslucha.

"Przebacz nam nasze winy tak jak i my przebaczamy naszym winowajcą"

Nie mozna robic jedno, a w tym samym czasie prosic Boga o pomoc

Mat 6:24
"Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie."

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Śr kwi 30, 2014 9:51 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N maja 04, 2014 9:56 pm
Posty: 151
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwy szyderców bywają wysłuchane?
markus777 napisał(a):
Ewa Agnieszka napisał(a):
markus

Mi nie chodzi o postawę celnika i faryzeusza, lecz o ten rodzaj działania, który jest dziwnie dwojaki, choć można to podpiąć pod faryzejstwo. Ponadto postawę faryzejską zarzuca się na tym forum osobom nieskorym do kompromisów z grzechem.


Bog wysluchje modlitwy zgodne z Jego wola, pozostalych nie.

1 Jana 5:14
„Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.”

Jesli ktoś jest dwulicowy to Bog go nie wyslucha.

"Przebacz nam nasze winy tak jak i my przebaczamy naszym winowajcą"

Nie mozna robic jedno, a w tym samym czasie prosic Boga o pomoc

Mat 6:24
"Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie."


Markusie gdzie jestes, fajnie pisales !


N maja 04, 2014 10:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL