Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Obmycie nóg - co oznacza? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 6:26 pm
Posty: 278
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
Małgosia napisał(a):
Nie spożywamy chleba i wina na pamiątkę, a Ciało i Krew Chrystusa i nie jest to pamiątka w rozumieniu protestantów ewangelikalnych, bo ewangelicy uznają rzeczywistą obecność Chrystusa w chlebie i winie.


To nie jest pamiątka?? chyba kazdy kosciol czyni to na pamiętke "czyńcie to na moją pamiątke" Bo inaczej zaprzeczal by tym slowom Jezusa. Moj jest ewangeliczny.

Małgosia napisał(a):
a te, które nie mają są potępione, rozumiem (tak mnie oceniłeś). Dlaczego nie pogonicie ich stamtąd na cztery wiatry?


To są sporadyczne przypadki, pojedyncze osoby. Te osoby rzadko sie pojawiaja i zwykle nie maja ladnych wlosow;p A poza tym nikogo nie potepiamy i nie pogonimy, kazdy ma prawo przyjsc, nawet Malgosia:)


Małgosia napisał(a):
"Kto z was jest bez grzechu ... ." Co to znaczy być uczniem, słuchać Jego słowa i wierzyć w Tego, który posłał Jezusa? Czy nie przypadkiem służyć innym i nikogo nie potępiać, bo nikt nie jest bez grzechu? Jezus powiedział św. Piotrowi, że ma wybaczać 77 razy to znaczy zawsze. Chyba nie rozumiesz liczby 77 dosłownie i nie liczysz ile razy przebaczyłeś?


Hen Ci podal kolejne miejsce w Pismie Swietym potwierdzajace to ,ze nie z uczynkow bedziemy zbawieni a Ty dalej swoje.
Uczynkami mozemy zasluzyc jedynie na nagrode, czyli miejsce w królestwie niebieskim, lecz na zbawienie to tylko z łaski przez wiare.
Uczynki sa nam tez potrzebne do utrzymania wiary takiej by sie podobala Bogu. Drzewo bez owocow jest malo wartosciowe, tak samo wiara bez uczynkow. Jednak uczynki to jedynie owoc wiary . Dzieki wierze bedziemy zbawieni, a nie dzieki uczynkom.
Ateisci tez maja wiele dobrych uczynkow , czy oni tez pojda do nieba???

_________________
CHWZ
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84ska_Wsp%C3%B3lnota_Zielono%C5%9Bwi%C4%85tkowa


Śr kwi 23, 2014 11:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obmycie nóg - co oznacza?
Dosłowne tłumaczenie jest oczywiste.Głębsze jest inne,jednak nie sprzeczne z powszechną interpretacją.Umycie nóg przez Jezusa ,to zmycie z nas grzechu.Ilekroć przystępujemy do spowiedzi ,tylekroć święty Bóg uniża samego siebie dotykając naszego brudu.Tym jest przebaczenie z którym i my winniśmy spieszyć ku innym dotykając ich grzechu.To interpretacja B16 ,którą mogę rozwinąć w razie potrzeby.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn paź 06, 2014 11:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL