Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 11:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Powrót do katolicyzmu 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 3:19 pm
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Powrót do katolicyzmu
W maju bieżącego roku przeszedłem konwersje na luteranizm.Czy obecnie możliwy jest powrót do KK,co musiał bym zrobić?


Śr gru 04, 2013 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Powrót do prawdziwej wiary jest zawsze możliwy. Na pewno musiałbyś wyrzec się wszystkich herezji i złożyć wyznanie wiary. Wyznanie wiary, które powinien złożyć konwertyta z protestantyzmu brzmi:

Ja N. N., syn (córka) N. N., mający(ca) lat ..., klęknąwszy wobec ciebie N. N., (hic exprimenda sunt nomen et gradus illius qui abjurationem recipit, et proin utrum sit Episcopus, an delegatus), mając przed sobą ewangelię świętą i dotykając się jej swoją ręką, wyznaję swoje przekonanie w to, że nikt nie może osiągnąć zbawienia wiecznego, jeżeli nie wierzy w to, co utrzymuje i w co wierzy, co głosi i czego naucza święty, apostolski Kościół rzymsko-katolicki. Żałuję, żem przeciw tej wierze ciężko błądził(ła), gdyż urodzony(na) poza tym Kościołem, utrzymywałem(łam) i wierzyłem(łam) w błędy jego nauce przeciwne.
Teraz łaską Bożą oświecony(na) oświadczam, iż wierzę, że święty, katolicki i apostolski Kościół rzymski jest tym jedynie prawdziwym Kościołem, który Jezus Chrystus na ziemi ustanowił, i temu Kościołowi z całego serca się poddaję. Wierzę we wszystkie prawdy, które on podaje do wierzenia, odrzucam i potępiam, cokolwiek on odrzuca i potępia, i gotów (gotowa) jestem zachowywać wszystko, cokolwiek on mi nakazuje. W szczególności zaś wyznaję. Wierzę, że jeden tylko jest Bóg w trzech różnych, a równych sobie Osobach, mianowicie w Osobach Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przyjmuję katolicką naukę o Wcieleniu, Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierzę w zjednoczenie istotne dwóch natur Boskiej i ludzkiej w Panu Jezusie, w Boskie macierzyństwo Najśw. Maryi Panny oraz w jej nienaruszone Panieństwo i niepokalane Poczęcie.
Wierzę w prawdziwą, rzeczywistą i istotną obecność Ciała razem z Duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Eucharystii. Przyjmuję siedem sakramentów świętych, ustanowionych przez Jezusa Chrystusa dla zbawienia ludzkiego, mianowicie: chrzest, bierzmowanie, Eucharystię, pokutę, ostatnie namaszczenie, kapłaństwo i małżeństwo.
Wierzę w czyściec, zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Uznaję, że biskup rzymski, następca św. Piotra, księcia apostołów i nieomylny namiestnik Jezusa Chrystusa, ma nie tylko pierwszeństwo czci, lecz i najwyższą władzę w Kościele.
Oddaję cześć, oddawaną świętym oraz ich obrazom.
Wierzę w to, co apostołowie przekazali, a Kościół do wierzenia podaje, oraz w Pismo święte, które rozumieć i wykładać się godzi tylko w tym znaczeniu, jakiego się trzymał i trzyma święta matka Kościół katolicki. Wierzę również we wszystko, co przez święte kanony i Sobory powszechne, a zwłaszcza przez święty Sobór Trydencki i Watykański, zostało określone i wyjaśnione.
Przeto sercem szczerym i z wiarą nieudaną odrzucam i wyrzekam się wszelkich błędów, herezji i sekt, które są przeciwne świętemu, apostolskiemu i rzymskokatolickiemu Kościołowi.
Tak niech mi dopomoże Bóg i ta święta ewangelia, której się własnymi rękoma dotykam.
Ja N. N., wyżej wymieniony(na), ten dowód swego nawrócenia i powrotu na łono Kościoła katolickiego własnoręcznie podpisuję, po dokładnym przeczytaniu złożonego przeze mnie wyznania wiary.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr gru 04, 2013 5:15 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 3:19 pm
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Ja nie wyrzekałem się przecież Jezusa Chrystusa i Chrześcijaństwa.Przed konwersją bylem katolikiem od urodzenia,zresztą o jakich herezjach mówisz.


Śr gru 04, 2013 5:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
A zwróciłeś się z tą sprawą do swego proboszcza?


Śr gru 04, 2013 5:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
kriss1977 napisał(a):
Ja nie wyrzekałem się przecież Jezusa Chrystusa i Chrześcijaństwa.Przed konwersją bylem katolikiem od urodzenia,zresztą o jakich herezjach mówisz.

Odpowiedz mi na pytanie:
Czy wierzysz we wszystko, co Kościół podaje do wierzenia?


Śr gru 04, 2013 5:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
kriss1977 napisał(a):
Ja nie wyrzekałem się przecież Jezusa Chrystusa i Chrześcijaństwa.
Kto wami gardzi, Mną gardzi,
A jeśli Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
Jeśli wyrzekłeś się łączności z wiarą biskupa Rzymu, wyrzekłeś się Tego, który go posłał.

kriss1977 napisał(a):
Przed konwersją bylem katolikiem od urodzenia,
Jednak konwersja była przestępstwem i grzechem,
dlatego złożenie pełnego wyznania wiary jest niezbędnym krokiem na drodze pokuty.

kriss1977 napisał(a):
zresztą o jakich herezjach mówisz.
Mowa o luterańskich herezjach rzecz jasna.
Gdy przeszedłeś na luteranizm, przyjąłeś luterańską wiarę.
Chyba że nie, a jeśli nie, to po co była ta konwersja?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Śr gru 04, 2013 5:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
kriss1977 napisał(a):
Ja nie wyrzekałem się przecież Jezusa Chrystusa i Chrześcijaństwa.Przed konwersją bylem katolikiem od urodzenia,zresztą o jakich herezjach mówisz.


Sola Scriptura, nieuznawanie papieża, niewiara w czyściec. Można tak ciągnąć długo. Różnice w nauce o łasce, o sakramentach, o grzechu pierworodnym, o Matce Bożej.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr gru 04, 2013 6:41 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 3:19 pm
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Temat rzeka...Myślałem ,że jesteśmy po prostu Chrześcijanami.A tu zrzuca mi się zdradę wiary,jakbym co najmniej na islam przeszedł.


Śr gru 04, 2013 6:48 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 3:19 pm
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Oddaję cześć, oddawaną świętym oraz ich obrazom??? , czy to jest zgodne z drugim przykazaniem ?


Śr gru 04, 2013 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
kriss1977 napisał(a):
Oddaję cześć, oddawaną świętym oraz ich obrazom??? , czy to jest zgodne z drugim przykazaniem ?

Chyba jednak trochę daleko Ci do Kościoła katolickiego, skoro nie wiesz, że fragment o obrazach stanowi część I przykazania, a cześć im oddawana (o ile nie jest uwielbieniem należnym Bogu i nie jest dla ich samych), nie jest jego naruszeniem.


Śr gru 04, 2013 7:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 07, 2004 9:17 pm
Posty: 239
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
kriss1977 napisał(a):
W maju bieżącego roku przeszedłem konwersje na luteranizm.Czy obecnie możliwy jest powrót do KK,co musiał bym zrobić?

1. W jakim celu rozważałbyś powrót do Kościoła katolickiego?
2. Zamierzasz tak dalej skakać z wyznania na wyznanie średnio co pół roku?


Śr gru 04, 2013 7:16 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 3:19 pm
Posty: 11
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Nie skacze jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa.II. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. wg Biblii Tysiąclecia o obrazach jest mowa w drugim przykazaniu!


Śr gru 04, 2013 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
kriss1977 napisał(a):
Nie skacze jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa.II. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. wg Biblii Tysiąclecia o obrazach jest mowa w drugim przykazaniu!

Wiesz, właśnie mam Biblię Tysiąclecia otwartą na 20 rozdziale Księgi Wyjścia i w niej nie ma podanej informacji o tym, jak brzmi I czy II przykazanie. Także i przy wersach w tym rozdziale nie zamieszczono numerków wskazujących na to, który fragment to I, a który II przykazanie.

Aha... Powrót do Kościoła katolickiego oznacza akceptację i przyjęcie katolickiego podziału Wj 20,3-17 na Dziesięć przykazań, czyli to, że Wj 20,4-6 stanowi część pierwszego, a nie drugie przykazanie.


Śr gru 04, 2013 8:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 3:42 pm
Posty: 492
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Poza tym katolicy i luteranie są zgodni w numeracji biblijnego I./II. przykazania:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog#Tekst_biblijny_i_spos.C3.B3b_podzia.C5.82u
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm
http://old.luteranie.pl/pl/?D=177

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)


Śr gru 04, 2013 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powrót do katolicyzmu
Kriss, nie chcę Ci odpowiadać na forum, bo - uczciwie mówiąc - podejrzewam że nas trochę "wpuszczasz w maliny".
Jeśli się mylę i faktycznie chcesz odpowiedzi w sprawie I (nie: drugiego) przykazania, być może znajdziesz ją w analizie biblijnej, którą zamieściłem tu www.analizy.biz/marek1962/przykazania.pdf (znajdź podrozdział Wizerunki i Bóg)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 04, 2013 8:52 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL