Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:20 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
To tylko slogan że dzieci są darem.
Darem są w tym sensie że to Bóg stworzył człowieka i wyposażył go w mechanizm rozrodczy.mechanizm rozrodczy to tylko materia(ciało), która bez Bożego tchnienia wydaje martwe ciało...dawcą życia jedt tylko i wyłącznie Bóg...

Slogany i banały.
Bóg dał mechanizm a reszta odbywa się bez jego ingerencji.

Cytuj:
Adama Bóg wywalił z raju .Więc fajna mi przyjaźń by była.

gdyby go nie "wywalił", to Adam zjadłby owoc nieśmiertelności i na wieki cierpiałby z powodu swojego upadku(grzeszności) więc akt "wyzwalenia" był aktem okazania miłości względem syna Bożego(Adama)...

Nie było w ogrodzie owocu nieśmiertelności.

Cytuj:
Bóg jest stwórcą bo wszystko stworzył.
Ale satanistom chyba nie błogosławi.
A dzieci też im się rodzą.
oj kolego ja, opamiętaj się...w momencie w którym ustałoby błogosławieństwo Boga wobec satanistów(ludzi), to ci przestaliby natychmiast istnieć(żyć), a co dopiero mówić o rodzeniu dzieci...

Nie żartuj. Szatanowi tez błogosławi?
najpierw przemyśl co piszesz za bzdury.

Cytuj:
Ciekawe.
Może zacytuj
Biblia nie gryzie...wystarczy tylko otworzyć na Ps 2:7; Hbr 1:55 i przeczytać z udziałem rozumu...

Takich wersetów nie ma.

Cytuj:
To myślisz że jak jeszcze ktoś z nieba zgrzeszy to nadal będzie żył wiecznie w niebie.?
a sugerujesz, że jeszcze ktoś zgrzeszy...??? ;))))

Sugeruje że może zgrzeszyć.
Nadal będzie żył wtedy wiecznie w niebie?


Cytuj:
Nie .Po śmierci nie mieli.
Mieli po zmartwychwstaniu.
Czy ty nie możesz zrozumieć że po śmierci się nie żyje.

jak to się nie żyje skoro Biblia mówi, że oni po swojej śmierci żyli dalej pod palestyńskim słońcem, a przecież Dnia Ostatecznego i Zmartwychstania jeszcze nie było...ich Jezus przywrócił do życia w tym samym ciele upadłym/grzesznym okazując, że jest Panem i Dawcą Życia...


Niestety nie jesteś w stanie tego pojąc wiec szkoda czasu.Ostatni raz i koniec
1 Po śmierci się nie żyje .
2 Oni żyli po zmartwychwstaniu. (Po śmierci nie żyli.patrz punkt 1)



Cytuj:
jakie inne ?
Fizyczne było.
Cały czas tak pisałem
inne tzn uwielbione/nieśmiertelne...masz jakiś problem ze zrozumieniem, że zmartwychstałe ciało Jezusa jest nieśmiertelne, a ciało Adama było śmiertelne...???

Ciało Jezusa jest duchowe a Adama fizyczne dlatego jest śmiertelne.

Cytuj:
Dla jakiego Boga.
Nie istnieje nigdzie.

p.s.2...jak "ja" będzie wiecznym źródłem życia i będzie pamiętać o swojej babce, to ona będzie w "ja" żyć/istnieć tak długo jak długo wieczny "ja" będzie istnieć...

To już farmazony do kwadratu wiec odpadam

Cytuj:
Człowieku .Bóg to sobie zrobi. Bóg może wszystko zrobić,.
Potem zrobi takie same DNA,osobowość, rozum i da "ja".
Bóg jest wszechmocny.
Umie robić rzeczy o których ci się nawet nie śniło.
człowieku...to, że Pan Bóg może sobie stworzyć coś z niczego, tzn stworzyć z czegoś co nie istnieje, nie oznacza, że byt z takim samym DNA jaki posiadał "ja" gdy istniał, będzie tą sama osobą z całą pamięcią "ja", która żyła i oddziaływała na inne osoby ileś tam dziesięcioleci na ziemi...taka pamięć "ja" musi gdzieś istnieć żeby mogła powrócić do zmartwychstalego ciała z DNA "ja"...o klonowaniu słyszałeś...identyczne ciało o tym samym DNA i co...czy to będzie ta sama ustota z której pobrano DNA...???

Taka pamieć istnieje na kartce książki .
W takiej książce .Potem Bóg sobie otwiera ,patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki.



Cytuj:
Po śmierci nie będzie żyć żaden byt z "ja".
Po śmierci "ja" nie żyje.
Jego ciało fizyczne zostaje zjedzone i tyle.
jak Bóg uzna że warto to go wskrzesi .jak uzna że nie warto to go nie wskrzesi.
człowieku...z czego wskrzesi to osobowe(pamięć, sumienie) "ja" jeśli to "ja" nie żyło nigdzie czyli przestało istnieć...???


Ma zapisane w takiej książce

Cytuj:
Nie istnieje .Ale BÓG UMIE z NICZEGO ZROBIĆ COŚ.
Bóg ma takie umiejętności.
Nie było Adama i Bóg z "niczego" zrobił Adama.

j.w...czy stworzona z niczego natura Adama przed upadkiem, to jest ta sama natura co Adam po upadku...tzn czy Adam po upadku to jest ten sam(to samo DNA) Adam czy jest to już inna osoba...???

Ten sam.

Cytuj:
A skąd dla niego wziął DNA ,rozum osobowość ?Nie wiem.
Może ulepił z plasteliny.
No bo skąd miał wziąć skoro Adama wcześniej nie było.'
Nie istniał dla Boga ale potem istniał

hmm...to doskonały Adam nie istniał w pamięci Boga zanim ten go ulepił...to skąd ta jego doskonałość sie wzięła z plasteliny...???[


Nie istniał .
A doskonałość dał mu Bóg z niczego.
Tak sobie zrobił.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Śr gru 04, 2013 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
ja napisał(a):
Bóg dał mechanizm a reszta odbywa się bez jego ingerencji.
to wg ciebie człowiek jest dawcą życia...no pięknie..."ja" z kreacjonisty przechrzcił się na naturalistę
Cytuj:
Nie było w ogrodzie owocu nieśmiertelności.
jak przeczytasz werset z Rdz 3:22 to się przekonasz, że było...(żyć wiecznie=być nieśmiertelny)
Cytuj:
Nie żartuj. Szatanowi tez błogosławi?
najpierw przemyśl co piszesz za bzdury.
może dla ciebie człowiek(istota cielesnoduchowa) = szatan(istota duchowa)...ale Biblia uczy czegoś innego...
Cytuj:
Takich wersetów nie ma.
są w Biblii...wystarczy tylko otworzyć na Ps 2:7; Hbr 1:5 np tu...
Cytuj:
Sugeruje że może zgrzeszyć.
Nadal będzie żył wtedy wiecznie w niebie?
absolutnie nie...
Cytuj:
Ostatni raz i koniec
1 Po śmierci się nie żyje .
udowodnij
Cytuj:
2 Oni żyli po zmartwychwstaniu.
oni nie żyli po Zmartwychstaniu, bo Chrystus zmartwychstał jako pierwszy spośród tych co ponarli(patrz Biblia)...
Cytuj:
Ciało Jezusa jest duchowe a Adama fizyczne dlatego jest śmiertelne.
skoro jedno ciało jest duchowe(Jezusa), a drugie było fizyczne(Adama), więc róźnią się one(są inne tak jak mówiłem) czy nie...??? logika się kłania
Cytuj:
Taka pamieć istnieje na kartce książki .
W takiej książce .Potem Bóg sobie otwiera ,patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki.
ale Biblia nie mówi, że Bóg jest Bogiem umarłych, którzy są zapisani w "książce" ale mówi wyraźnie, że Bóg jest Bogiem żywych...
Cytuj:
Ma zapisane w takiej książce
hmm...jeśli taką pamieć o "ja" Bóg ma zapisaną na kartce książki
("W takiej książce"-wg "ja") i "potem Bóg sobie otwiera patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki" tzn, że pamięć o osobie "ja" (osobie żyjącej na ziemi) nie idzie w zapomnienie, ale istnieje(żyje) u Boga...zatem cytat podawany przez ciebie (a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, pamięć o nich idzie w zapomnienie.) nie mówi o tym, że "ja" przestaje w ogóle istnieć, ale że pamięć o "ja" idzie w zapomnienie u ludzi, a nie Boga, no nie...?
Cytuj:
Ten sam.
no patrz...ten sam Adam(ta sama osoba), a "ja" twierdzi, że Adam po upadku nie chciał żyć i nie ma za niego ofiary...
Cytuj:
Nie istniał .
A doskonałość dał mu Bóg z niczego.
hmm...to doskonałoś może pochodzić(mieć swoje źródło) w NICZYM...??? możesz tą tezę jakoś logicznie(rozumowo) uzasadnić...("Tak sobie zrobił" , to nie jest ani rozumowe ani biblijne wyjaśnienie)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr gru 04, 2013 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
[
Takich wersetów nie ma.
są w Biblii...wystarczy tylko otworzyć na Ps 2:7; Hbr 1:5

O zmiana wersetu na 1:5?
No to w którym zdaniu jest mowa o nieśmiertelności?

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Śr gru 04, 2013 10:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
Ma zapisane w takiej książce
hmm...jeśli taką pamieć o "ja" Bóg ma zapisaną na kartce książki
("W takiej książce"-wg "ja") i "potem Bóg sobie otwiera patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki" tzn, że pamięć o osobie "ja" (osobie żyjącej na ziemi) nie idzie w zapomnienie, ale istnieje(żyje) u Boga...zatem cytat podawany przez ciebie (a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, pamięć o nich idzie w zapomnienie.) nie mówi o tym, że "ja" przestaje w ogóle istnieć, ale że pamięć o "ja" idzie w zapomnienie u ludzi, a nie Boga, no nie...?


Tak.
ma zapisane.
Nie czytałeś?
(15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

Także proszę i ciebie, prawdziwy Syzygu, pomagaj im, bo one razem ze mną trudziły się dla Ewangelii wraz z Klemensem i pozostałymi moimi współpracownikami, których imiona są w księdze życia.

(List do Filipian 4:1-6, Biblia Tysiąclecia)


No i wiele innych wersetów

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Śr gru 04, 2013 10:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
A doskonałość dał mu Bóg z niczego.
hmm...to doskonałoś może pochodzić(mieć swoje źródło) w NICZYM...??? możesz tą tezę jakoś logicznie(rozumowo) uzasadnić...("Tak sobie zrobił" , to nie jest ani rozumowe ani biblijne wyjaśnienie)


Bo Bóg może zrobić co tylko zechce.
Niestety człowiek tego nie zrozumie jak Bóg może stworzyć ziemie i człowieka.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Śr gru 04, 2013 10:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
ja napisał(a):
sahcim napisał(a):
[
Takich wersetów nie ma.
są w Biblii...wystarczy tylko otworzyć na Ps 2:7; Hbr 1:5

O zmiana wersetu na 1:5?
korekta błędu podwójnej piątki wynikającego z pośpiechu...(zazwyczaj piszę na dużurze w pracy)...
Cytuj:
No to w którym zdaniu jest mowa o nieśmiertelności?
o wrodzonej nieśmiertelności czyli pochodzącej poprzez zrodzenie z nieśmiertelnej natury Jahwe...no właśnie w Ps 2:7 i Hbr 1:5

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr gru 04, 2013 10:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
ja napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ma zapisane w takiej książce
hmm...jeśli taką pamieć o "ja" Bóg ma zapisaną na kartce książki
("W takiej książce"-wg "ja") i "potem Bóg sobie otwiera patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki" tzn, że pamięć o osobie "ja" (osobie żyjącej na ziemi) nie idzie w zapomnienie, ale istnieje(żyje) u Boga...zatem cytat podawany przez ciebie (a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, pamięć o nich idzie w zapomnienie.) nie mówi o tym, że "ja" przestaje w ogóle istnieć, ale że pamięć o "ja" idzie w zapomnienie u ludzi, a nie Boga, no nie...?


Tak.
ma zapisane.
Nie czytałeś?
ależ czytałem ale przecież dla ciebie Apokalipsa to wizja.
To jest tylko taki obraz w głowie Jana.To nie są fakty
...dla mnie natomiast Apokalipsa, to są obrazy prawdziwe rzeczywistości niebiańskiej, którą już Jan widział i nam objawił i dlatego właśnie przez dwie strony już udowadniam ci, że "ja" po śmierci nie idzie w zapomnienie(w sensie przestaje istnieć) ale że żyje/istnieje zawsze u i dla Boga...
Cytuj:
Bo Bóg może zrobić co tylko zechce
prosiłem cię o rozumowe wyjaśnienie jak doskonałoś może pochodzić(mieć źrodło) z NICZEGO...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr gru 04, 2013 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
Bo Bóg może zrobić co tylko zechce
prosiłem cię o rozumowe wyjaśnienie jak doskonałoś może pochodzić(mieć źrodło) z NICZEGO...


Z Boga a nie z niczego.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Cz gru 05, 2013 12:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
Ma zapisane w takiej książce
hmm...jeśli taką pamieć o "ja" Bóg ma zapisaną na kartce książki
("W takiej książce"-wg "ja") i "potem Bóg sobie otwiera patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki" tzn, że pamięć o osobie "ja" (osobie żyjącej na ziemi) nie idzie w zapomnienie, ale istnieje(żyje) u Boga...zatem cytat podawany przez ciebie (a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, pamięć o nich idzie w zapomnienie.) nie mówi o tym, że "ja" przestaje w ogóle istnieć, ale że pamięć o "ja" idzie w zapomnienie u ludzi, a nie Boga, no nie...?

Tak.
ma zapisane.
Nie czytałeś? ależ czytałem ale przecież dla ciebie Apokalipsa to wizja.
To jest tylko taki obraz w głowie Jana.To nie są fakty
...dla mnie natomiast Apokalipsa, to są obrazy prawdziwe rzeczywistości niebiańskiej, którą już Jan widział i nam objawił i dlatego właśnie przez dwie strony już udowadniam ci, że "ja" po śmierci nie idzie w zapomnienie(w sensie przestaje istnieć) ale że żyje/istnieje zawsze u i dla Boga...

Dla ciebie apokalipsa to może byc nawet ksiązka do geografii.
Ważne co Jan na ten temat napisał a nie to co ty uważasz.

A cytowałem z listu do filipian

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Cz gru 05, 2013 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
ja napisał(a):
Z Boga a nie z niczego.
a wyżej jest napisane
ja napisał(a):
A doskonałość dał mu Bóg z niczego.
...więc może w końcu się zdecyduj która opcja z tych dwóch napisanych przez ciebie jest prawdziwa...ta pierwsza czy ta druga...
Cytuj:
Dla ciebie apokalipsa to może byc nawet ksiązka do geografii.
Ważne co Jan na ten temat napisał a nie to co ty uważasz.
no widzisz...a Jan napisał ważne słowa: A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?.I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici., a ty uznałeś je za(cyt) "tylko taki obraz w głowie Jana"...
Cytuj:
A cytowałem z listu do filipian
ale z Flp cytowałeś 4:1-6, a ja odnosiłem się do tego cytatu który podałeś przed...nr (15)... :)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz gru 05, 2013 1:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
Z Boga a nie z niczego.
a wyżej jest napisane A doskonałość dał mu Bóg z niczego..więc może w końcu się zdecyduj która opcja z tych dwóch napisanych przez ciebie jest prawdziwa...ta pierwsza czy ta druga...

czepianie się słówek jest nie za bardzo Na miejscu.
Bóg to jest ktoś a Nie coś ale jeżeli chcesz to wyjaśniam.
Bóg nie musi mieć materialnych rzeczy żeby coś z nich zrobić .
zrobił to z siebie.
Ma taką moc
ale jeżeli uważasz że się mylę to wyjaśni mi z czego bóg zrobił wszechświat

Cytuj:
Dla ciebie apokalipsa to może byc nawet ksiązka do geografii.
Ważne co Jan na ten temat napisał a nie to co ty uważasz.no widzisz...a Jan napisał ważne słowa: A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?.I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici., a ty uznałeś je za(cyt) "tylko taki obraz w głowie Jana"...

jak zwykle werset wyrwany z kontekstu .
przeczytaj pierwszy roździał pierwszy werset.
jeżeli apokalipsa to fakty oznacza to według ciebie że istnieje książka życia.
a to wyjaśnia gdzie bóg zapisuje tych co mają zmartwychwstać.
czyli nie musi pamiętać bo ma zapisane.
Cytuj:
A cytowałem z listu do filipian
ale z Flp cytowałeś 4:1-6, a ja odnosiłem się do tego cytatu który podałeś przed...nr (15)... :)


Ok.jeśli zatem apokalipsa to fakty to co to jest bestia z rogami z10głowami i tp

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Cz gru 05, 2013 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
ja napisał(a):
czepianie się słówek jest nie za bardzo Na miejscu.
Tutaj nie ma "czepiania się" słówek, jest tylko i wyłącznie ustalanie, która z wersji twoich wypowiedzi jest aktualną, bo raz po raz je zmieniasz na inną...
Cytuj:
Bóg to jest ktoś a Nie coś ale jeżeli chcesz to wyjaśniam.
Bóg nie musi mieć materialnych rzeczy żeby coś z nich zrobić .
po pierwsze: czy ja sugeruję gdzieś, że Bóg to jest "coś" żebyś tłumaczył mi, że tym nie jest...a po drugie: czy doskonałość, o źródło(pochodzenie) której pytam jest materią żebyś tłumaczył iż Bóg nie musi mieć materialnych rzeczy żeby coś z nich zrobić...???
Cytuj:
zrobił to z siebie.
Ma taką moc
ale jeżeli uważasz że się mylę to wyjaśni mi z czego bóg zrobił wszechświat
hmm...ok,
przyjrzyjmy się tej wypowiedzi "ja"...piszesz, że Bóg zrobił materialne rzeczy z siebie czy sugerujesz zatem, że cała istniejąca "z Boga" materia jest boską emanacją...???
Cytuj:
jak zwykle werset wyrwany z kontekstu.
przeczytaj pierwszy roździał pierwszy werset.
Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi...przeczytałem i nigdzie nie widzę żeby poprzedni cytat mówiący o istnieniu(życiu) w Bogu dusz(osobowych "ja") zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli, był wyrwany z kontekstu na który wskazują pierwsze słowa wizji Jana...
Cytuj:
jeżeli apokalipsa to fakty oznacza to według ciebie że istnieje książka życia.
a to wyjaśnia gdzie bóg zapisuje tych co mają zmartwychwstać.
czyli nie musi pamiętać bo ma zapisane.
no wybacz ale to ty uważasz, że pamięć o osobowym "ja" u Boga(cytuje) "istnieje na kartce książki. W takiej książce .Potem Bóg sobie otwiera ,patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki.
Bóg ma zapisane.
Nie czytałeś?"...(koniec cytatu) zatem uważasz to co opisujesz za fakty czy tylko wymyślone przez ciebie brednie...???
Cytuj:
Ok.jeśli zatem apokalipsa to fakty to co to jest bestia z rogami z10głowami i tp
[/quote][/quote] po co pytasz, jak i tak nie przyjmujesz interpretacji podawanej przez KK, którą staram ci się(być może zbyt nieudolnie?) wyjaśniać...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz gru 05, 2013 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
Bóg to jest ktoś a Nie coś ale jeżeli chcesz to wyjaśniam.
Bóg nie musi mieć materialnych rzeczy żeby coś z nich zrobić .

po pierwsze: czy ja sugeruję gdzieś, że Bóg to jest "coś" żebyś tłumaczył mi, że tym nie jest...a po drugie: czy doskonałość, o źródło(pochodzenie) której pytam jest materią żebyś tłumaczył iż Bóg nie musi mieć materialnych rzeczy żeby coś z nich zrobić...???

Czy według ciebie Bóg może zrobić coś niematerialnego nie mając nic?

powtarzam pytanie bo nie odpowiedziałeś:
ale jeżeli uważasz że się mylę to wyjaśni mi z czego bóg zrobił wszechświat?



Cytuj:
jak zwykle werset wyrwany z kontekstu.
przeczytaj pierwszy roździał pierwszy werset.

Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi...przeczytałem i nigdzie nie widzę żeby poprzedni cytat mówiący o istnieniu(życiu) w Bogu dusz(osobowych "ja") zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli, był wyrwany z kontekstu na który wskazują pierwsze słowa wizji Jana...

To jest objawienie .To znaczy że wydarzenia opisane w apokalipsie to sa rzeczy opisane w sposób symboliczny.

Cytuj:
jeżeli apokalipsa to fakty oznacza to według ciebie że istnieje książka życia.
a to wyjaśnia gdzie bóg zapisuje tych co mają zmartwychwstać.
czyli nie musi pamiętać bo ma zapisane.
no wybacz ale to ty uważasz, że pamięć o osobowym "ja" u Boga(cytuje) "istnieje na kartce książki. W takiej książce .Potem Bóg sobie otwiera ,patrzy i robi "ja" według " przepisu z książki.
Bóg ma zapisane.
Nie czytałeś?"...(koniec cytatu) zatem uważasz to co opisujesz za fakty czy tylko wymyślone przez ciebie brednie...???

Przecież to ty twierdzisz ze objawienie to fakty.
Więc faktem tez musi być książka życia.
czyż nie? Więc co to jest książka życia według ciebie?
Cytuj:
Ok.jeśli zatem apokalipsa to fakty to co to jest bestia z rogami z10głowami i tppo co pytasz, jak i tak nie przyjmujesz interpretacji podawanej przez KK, którą staram ci się(być może zbyt nieudolnie?) wyjaśniać...???


ja nie dyskutuje z tym co podaje KKK
Tylko co to jest bestia z 10 głowami.
Skoro to fakty a nie wizja .
Gdzie zyje ta bestia.

Powtarzam pytanie:
Co to jest bestia ,gdzie żyje ?

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Cz gru 05, 2013 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
ja napisał(a):
Czy według ciebie Bóg może zrobić coś niematerialnego nie mając nic?
oczywiście...! ! ! skoro ty możesz tworzyć "z nieczego " myśląc abstrakcyjnie, to pewne jest, że i twój Stwórca to może...
p.s...ad "z czego bóg zrobił wszechświat"...po pierwsze: nie bóg tylko Bóg, a po drugie: nie zrobił ale stworzył...a odpowiedź na pytanie brzmi: z nicości tzn to, co teraz określasz jako Wszechświat zacząło się w momencie wypowiedzenia słowa Boga, które powoływało z nieistnienia(nicości) byty widzialne i niewidzialne...
Cytuj:
To jest objawienie .To znaczy że wydarzenia opisane w apokalipsie to sa rzeczy opisane w sposób symboliczny.
jeśli objawienie opisuje rzeczy symbolicznie, tzn że one nie istnieją w ogóle czy istnieją realnie w innej rzeczywistości, którą Autor natchniony Duchem Świętym opisuje poprzez symbole których znaczenie odsłania Kościołowi tenże sam Duch...???
Cytuj:
Przecież to ty twierdzisz ze objawienie to fakty.
wskaż cytat z mojej wypowiedzi gdzie tak napisałem...Apokalipsa św.Jana, to proroctwo, zapowiedź rzeczy, które (tak jak i inne proroctwa biblijne) znalazły wypełnienie lub jeszcze znają w określonej przez Boga rzeczywistości czasowej lub pozaczasowej..
p.s...jak interesuje cię co oznaczają poszczególne wizje z tej księgi, to odsyłam do katolickich stron...
Cytuj:
ja nie dyskutuje z tym co podaje KKK
Tylko co to jest bestia z 10 głowami.
to jest jeden z obrazów(wizji), której jeśli chcesz znać wyjaśnienie, to poszukaj na stronach KK...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz gru 05, 2013 11:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy po śmierci spotkamy nasze zwierzęta?
sahcim napisał(a):
Czy według ciebie Bóg może zrobić coś niematerialnego nie mając nic?
oczywiście...! ! ! skoro ty możesz tworzyć "z nieczego " myśląc abstrakcyjnie, to pewne jest, że i twój Stwórca to może...


Myślenie nic nie stwarza.
Trzeba wziąć młotek i to potem zrobić.

A więc skoro Bóg może zrobić coś niematerialnego z niczego wiec tak własnie zrobił sumienie, i rozum apotem dał to Adamowi.
I tak samo zrobi z NICZEGO sumienie i rozum ludziom po zmartwychwstaniu.


Cytuj:
p.s...ad "z czego bóg zrobił wszechświat"...po pierwsze: nie bóg tylko Bóg, a po drugie: nie zrobił ale stworzył...a odpowiedź na pytanie brzmi: z nicości tzn to, co teraz określasz jako Wszechświat zacząło się w momencie wypowiedzenia słowa Boga, które powoływało z nieistnienia(nicości) byty widzialne i niewidzialne...

czyli Bóg z niczego stworzył wszechświat?
Odpowiesz czy będziesz kombinował.?



Cytuj:
To jest objawienie .To znaczy że wydarzenia opisane w apokalipsie to sa rzeczy opisane w sposób symboliczny.
jeśli objawienie opisuje rzeczy symbolicznie, tzn że one nie istnieją w ogóle czy istnieją realnie w innej rzeczywistości, którą Autor natchniony Duchem Świętym opisuje poprzez symbole których znaczenie odsłania Kościołowi tenże sam Duch...???

Istnieja ale nie w takiej formie jak zostały opisane.

Cytuj:
Przecież to ty twierdzisz ze objawienie to fakty.
wskaż cytat z mojej wypowiedzi gdzie tak napisałem...Apokalipsa św.Jana, to proroctwo, zapowiedź rzeczy, które (tak jak i inne proroctwa biblijne) znalazły wypełnienie lub jeszcze znają w określonej przez Boga rzeczywistości czasowej lub pozaczasowej..

Czyli fakty
Bo jak coś znajduje wypełnienie to jest faktem .
czy nie?
Cytuj:

p.s...jak interesuje cię co oznaczają poszczególne wizje z tej księgi, to odsyłam do katolickich stron...
Cytuj:
ja nie dyskutuje z tym co podaje KKK
Tylko co to jest bestia z 10 głowami.
to jest jeden z obrazów(wizji), której jeśli chcesz znać wyjaśnienie, to poszukaj na stronach KK...


Nie wiesz?
czyli jednak bestia nie istnieje.A ty twierdziłeś że objawienie to rzeczywistość.
A to jednak wizja .
Czyli tak jak mówiłem.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pt gru 06, 2013 12:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL