Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 3:21 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
 Pytania do protestantów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No patrz, widać Bóg się pomylił, kiedy dał przykazanie "nie zabijaj"... Ciężko nie dojść do wniosku, że nie służysz Bogu, skoro zamiast powstrzymać drugiego człowieka przed czynieniem zła, głosisz tezy, iż należmy mu na to pozwolić ograniczając się wyłącznie do pouczenia go.

Takie widzę działanie Boga na przestrzeni całej Biblii.
Choć Izrael miał nadane prawo, to (... [Ograniczę to trochę-YZ])

Chrześcijaństwo biblijne nawraca słowem, prawdą, ewangelią, życiem, a nie więzieniem i sądami.

Czyli, jak dobrze rozumiem, jeżeli zobaczysz, że ktoś np. będzie próbował zabić innego człowieka, to niczego nie zrobisz, a jedynie ograniczysz się do pouczania, że to jest złe?


Wt kwi 24, 2018 11:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3954
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli, jak dobrze rozumiem, jeżeli zobaczysz, że ktoś np. będzie próbował zabić innego człowieka, to niczego nie zrobisz, a jedynie ograniczysz się do pouczania, że to jest złe?

To nie jest nic.
Zawsze potem można wkręcić numer 997.

Poza tym jest takie powiedzenie: Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono.
Dopiero będąc w takiej sytuacji okaże się co każdy z nas tak na prawdę by zrobił, więc wszelkie deklaracje teraz nie mają sensu.


Wt kwi 24, 2018 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Gregor napisał(a):
Zaostrzanie prawa niczego tu nie uzdrowi, tylko jeszcze bardziej wykrzywi obraz Boga, a kobiety dokonujące aborcji, stygmatyzowane przez prawo będą się tylko od Boga oddalać, zamiast Go szukać i przychodzić do Niego po przebaczenie.

Innymi slowy:"Pozwolmy ludziom sie zabijac to uwierza w Boga"

Moderatorzy, nie moglbyscie wyrzucic tego lajdaka i bezczelnego hucpiarza z dzialow chrzescijanskich albo co?


Wt kwi 24, 2018 2:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Wespecjan napisał(a):
Moderatorzy, nie moglbyscie wyrzucic tego lajdaka i bezczelnego hucpiarza z dzialow chrzescijanskich albo co?
Po pierwsze nie obrażaj Gregora. Po drugie to co pisze mieści się w chrześcijaństwie.
Gregor napisał(a):
To nie jest nic.
Zawsze potem można wkręcić numer 997.
Oczywiście i najlepiej żeby nikt sie nie dowiedział. A dzwonić jak już się oddalisz wystarczająco daleko żeby nikt nie posądził cię o dzwonienie na 997. To że gość już będzie martwy to szczegół. Najważniejsze że sumienie będzie czyste.
Gregor napisał(a):
Poza tym jest takie powiedzenie: Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono.
Dopiero będąc w takiej sytuacji okaże się co każdy z nas tak na prawdę by zrobił, więc wszelkie deklaracje teraz nie mają sensu.
Co nie zmienia faktu, że prawo w Polsce powinno być takie które będzie przeciwdziałało mordowaniu niewinnych dzieci.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 24, 2018 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Moderatorzy, nie moglbyscie wyrzucic tego lajdaka i bezczelnego hucpiarza z dzialow chrzescijanskich albo co?
Po pierwsze nie obrażaj Gregora. Po drugie to co pisze mieści się w chrześcijaństwie.

ReNce opadaja.
Nie pamietasz, ze diabel Panu Jezusowi cytowal Pismo Sw na pustyni?


Wt kwi 24, 2018 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Gregor napisał(a):
Zaostrzanie prawa niczego tu nie uzdrowi, tylko jeszcze bardziej wykrzywi obraz Boga, a kobiety dokonujące aborcji, stygmatyzowane przez prawo będą się tylko od Boga oddalać, zamiast Go szukać i przychodzić do Niego po przebaczenie.
Metoda nawrócenia wg Gregora: Przez grzeszenie i mordowanie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt kwi 24, 2018 2:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3954
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Barney napisał(a):
Metoda nawrócenia wg Gregora: Przez grzeszenie i mordowanie.

Taka była droga m.in. łotra, który wisiał na krzyżu czy choćby Ap. Pawła.
Bóg nie ma z tym problemu.
On w Jezusie usprawiedliwia każdego, kto do Niego przychodzi i nie wspomina więcej jego grzechów.


Śr kwi 25, 2018 11:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Metoda nawrócenia wg Gregora: Przez grzeszenie i mordowanie.

Taka była droga m.in. łotra, który wisiał na krzyżu czy choćby Ap. Pawła.
Bóg nie ma z tym problemu.
On w Jezusie usprawiedliwia każdego, kto do Niego przychodzi i nie wspomina więcej jego grzechów.


W zasadzie to co ty twierdzisz, to że Bóg nakazuje ludziom by sami nie zabijali, ale równocześnie nakazuje by nie przeszkadzali zabijać drugim.

To ty jesteś jak Jehowcy, którzy by nie bronili swojego dziecka przed bandytą.


Cz kwi 26, 2018 2:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Można pociągnąć to dalej i wydedukować że wg tego co pisze Gregor, to Francja, gdzie zakazuje się spotów zniechęcających do aborcji ludzi z zespołem Downa czy Kanada gdzie karają Mary Wagner za proszenie innych kobiet by się jeszcze raz zastanowiły przed aborcją - najlepiej realizują "chrześcijaństwo" Gregora. Kraje gdzie najszerzej daje się możliwości zabiajnia innych, to są wg zasad Gregora kraje zapewne najlepiej realizujące zasady biblijne, bo się "nie przeszkadza w wolnościach" danych przecież przez Boga.
No ja dziękuje za takie kraje "biblijne".


Cz kwi 26, 2018 3:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Wespecjan napisał(a):
Można pociągnąć to dalej i wydedukować że wg tego co pisze Gregor, ................ No ja dziękuje za takie kraje "biblijne".

Po prostu w roznych dziedzinach mamy prawne ograniczenia narzucajace zakaz jazdy po pijanemu, zakaz kradziezy, podpalania czyjegos domu, oszustw finansowych, zakaz sciagania na klasowce, zakaz noszenia czapek, lowienia niewymiarowych ryb ... i aborcji. W kazdym przypadku mozemy sie zgadzac lub byc przeciwny takiej czy innej legislacji i kiedys uslyszymy czy nasze "mysla, mowa, uczynkiem lub zaniedbaniem" bylo przystajace do Wzorca czy nie. A Wzorcem oczywiscie jest Jezus.
Mnie sie nie wydaje aby podwazanie sensu istnienia wiezien i sadow np w zdaniu: "chrześcijaństwo biblijne nawraca słowem, prawdą, ewangelią, życiem, a nie więzieniem i sądami" mialo umocowanie w Prawdzie.
1. Manipulacja
2. Odwolywanie sie do wartosci najwyzszych - drugie przykazanie.
3. Decydowanie ze jedno zycie jest wiecej warte niz inne - to akurat ostatnio poruszane zagadnienie.
Ale ja nie jestem Prawda.


Cz kwi 26, 2018 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
robaczek2 napisał(a):
Po prostu w roznych dziedzinach mamy prawne ograniczenia narzucajace zakaz jazdy po pijanemu, zakaz kradziezy, podpalania czyjegos domu, oszustw finansowych, zakaz sciagania na klasowce, zakaz noszenia czapek, lowienia niewymiarowych ryb ... i aborcji. W kazdym przypadku mozemy sie zgadzac lub byc przeciwny takiej czy innej legislacji i kiedys uslyszymy czy nasze "mysla, mowa, uczynkiem lub zaniedbaniem" bylo przystajace do Wzorca czy nie. A Wzorcem oczywiscie jest Jezus.
Mnie sie nie wydaje aby podwazanie sensu istnienia wiezien i sadow np w zdaniu: "chrześcijaństwo biblijne nawraca słowem, prawdą, ewangelią, życiem, a nie więzieniem i sądami" mialo umocowanie w Prawdzie.
1. Manipulacja
2. Odwolywanie sie do wartosci najwyzszych - drugie przykazanie.
3. Decydowanie ze jedno zycie jest wiecej warte niz inne - to akurat ostatnio poruszane zagadnienie.
Ale ja nie jestem Prawda.

Trzeba sobie zadać proste pytanie: kogo nauczał, do kogo mówił Chrystus? Do ludzi martwych? By mieć możliwość stosowania się lub nie do Jego przykazań to wpierw trzeba być żywym. By korzystać z wyborów w życiu i dawanych przez Boga, to trzeba żyć. Nie można pozbawiać kogoś prawa do wyboru (razem z życiem) - w imię prawa do wyboru (jak proponuje Gregor).
Dlatego prawo do życia w chrześcijaństwie jest prawem konstytutywnym a nie warunkowym.


Cz kwi 26, 2018 3:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Wespecjan napisał(a):
Dlatego prawo do życia w chrześcijaństwie jest prawem konstytutywnym a nie warunkowym.

Chyba nie tylko w chrzescijanstwie ale jest to kwestia prawa naturalnego.
Ale ... Nie jestesmy w swiecie idealnym. Dlatego kazdy z nas moze miec takie czy inne poglady. Poglady moga sie zmieniac w zaleznosci od tego czy czyjes kontrargumenty uznajemy za wystarczajaco silne. Blogoslawienstwo albo przeklenstwo - proste.

Swoja droga nasz przyjaciel chyba sie za bardzo rozpedzil w jego:
"Pozbawianie kobiet ich praw i ludzkiej podmiotowości jest niemoralne. Protestanci są za prawem do decyzji i do życia kobiet."
1. Nie on decyduje co jest moralne a co nie.
2. Niepotrzebnie uogolnia swoj poglad na wszystkich protestantow bo na jakiejs stronie Baptystow czytam: "Uznaje aborcję za grzech - złamanie przykazania: "Nie zabijaj".
Wierze ze oprocz P524 i Gregora sa tacy, ktorzy maja inny poglad.


Cz kwi 26, 2018 4:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Gregor napisał(a):
Zależy Ci na tych dzieciach, to mów tym kobietom od dobrym Bogu, który jest miłością, który w Jezusie przebaczył każdemu i w ten sposób daj mi możliwość wyboru decyzji nie tylko co do czynu, ale jeszcze bardziej w kontekście wieczności/zbawienia/nowego narodzenia/duchowej przemiany serca


To jest za mało, najpierw trzeba powiedzieć tym rodzicom tego dziecka, co mówi Bóg.

Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo. (Pwt 30, 19)

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię. (Jr 1,5)

Tak mówi Pan, który cię uczynił i ukształtował w łonie matki, który cię wspomaga: Nie bój się, mój sługo, Jakubie, i Jeszurunie, którego wybrałem! (Iz 44,2, BW)


Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój jeszcze w łonie matki: Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną? (Iz 44,24)


A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.(Łk 1, 43-44)
Święta Elżbieta nazywa Maryję matką, gdy Jezus przebywa ciągle w Jej łonie a Jan Chrzciciel ciągle jeszcze płodem, z tej radości ze Matka jego Pana go odwiedziła, fikał koziołki.

Oprócz wersetów Biblii warto przypomnieć dokument z pierwszego wieku, którego autorami są być może sami apostołowie. Przynajmniej tak głosi tradycja przez małe "k". Chodzi oczywiście o "Didache". Możemy tam przeczytać:


II. 1. A oto dalsze zalecenia nauki: 2. Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie uwodź młodych chłopców, nie uprawiaj rozpusty, nie kradnij, nie zajmuj się magią ani czarami, nie zabijaj dzieci przez poronienie ani nie przyprawiaj ich o śmierć już po urodzeniu, nie pożądaj własności twego bliźniego


Cz kwi 26, 2018 6:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do protestantów
Podrzucam bardzo ciekawe porównanie katolicyzmu z protestantyzmem. Liczy sobie już trochę czasu niemniej nie zestarzało się. Mamy dłuuuugi weekend i czas dla przetrawienia..... :)

Jednak zbadanie statystyk kryminalnych pod kątem wyznaniowym wciąż pozostawia kilka pytań bez odpowiedzi. Stwierdziłem, że grzesznika należy odróżnić od przestępcy, ale przecież często obie te kwestie się pokrywają. W przedwojennej Holandii katolicy przejawiali najwyższą skłonność do przestępczości, po nich protestanci, żydzi oraz osoby bezwyznaniowe. Na terenach mieszanych socjologiczny wzorzec wykazuje stopniowalność, ale pozostaje faktem, że na terenach zdecydowanie katolickich występuje większa przestępczość niż w regionac hczysto protestanckich.Warto zauważyć jednak, że w Niemczech najwięcej głosów popierających nazistów padło w regionach luterańskich ze szczególnie niską stopą przestępczości. Jest to ważna okoliczność rzucająca dodatkowe światło na omawiany problem.


Wt maja 01, 2018 2:33 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 734 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL