Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:58 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Hello,
co by mój wątek nie zginął (może się jeszcze kiedyś przydać) postanowiłam go trochę odświeżyć.
Otóż w poszukiwaniu w necie czegokolwiek na temat "złych oczu" czy bardziej "złego spojrzenia" trafiłam na wypowiedź jakiegośtam księdza. Jeśli klient mu mówi, że siedzi w nim diabeł (w tym kliencie oczywiście), ksiądz uznaje go za chorego psychicznie. Analogicznie, jak to się ma do osoby, która twierdzi, że Bóg w niej mieszka?
pozdrawiam.


Śr maja 27, 2015 8:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Ten ksiądz chyba udogólnil. Święci odczuwali obecność Boga. Ludzie mylą emocje i złe ukształtowanie duchowe, wiara budowana na emocjach.
W sensie psychologicznym etykietuje się mianem' źli ludzie' osobowość dyssocjalną psychopatyczną.


Śr maja 27, 2015 8:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Oto całość wypowiedzi:
" Z doświadczenia wiem, że ten, kto oznajmia, że diabeł jest w nim, najprawdopodobniej jest chory psychicznie. Kiedy ktoś jest naprawdę uzależniony od złego ducha, boi się mówić wprost, że jest opętany przez diabła. "
ks. Andrzej Grefkowicz
Z artykułu "Wypędzam szatana w imię Chrystusa".
merss napisał(a):
Ludzie mylą emocje i złe ukształtowanie duchowe, wiara budowana na emocjach.

No dobra, ale osoba mówiąca, że siedzi w niej diabeł też może opierać się na emocjach. Coś na zasadzie: źle się ze mną dzieje, mam same kłopoty itp, więc musi panować nade mną jakiś zły duch. Dlaczego o człowieku "uduchowionym" powiemy, że jego wiara opiera się na emocjach, jest niedojrzała, czy dziecinna, a jeśli ktoś uzna, że panuje nad nim diabeł odsyłamy go do psychiatry zamiast postąpić z nim tak, jak z osobnikiem niedojrzałym w wierze? Tego drugiego zdaje się nie odsyła się do specjalisty.


Śr maja 27, 2015 9:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
No bo tak jest, jak napisał ow ksiadz. Użył nieostrego- najpewniej.
Ostatnią bowiem sprawą Złego jest to, że chciałby się ujawnić. A jak następuje demontracja szatańska, to już sprawka Boga.
Wczoraj sobie chwilę pogadalam z moim proboszczem i ten na wstępie zaznaczyl, że egzorcyzmy moga przynieść dużo szkody. Jak jest złe rozpoznanie , zapytałam? Tak, odpowiedział.


Śr maja 27, 2015 9:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Ok, a co z moja drugą częścią pytania?
merss napisał(a):
Wczoraj sobie chwilę pogadalam z moim proboszczem i ten na wstępie zaznaczyl, że egzorcyzmy moga przynieść dużo szkody. Jak jest złe rozpoznanie , zapytałam? Tak, odpowiedział.

Musi Cię bardzo interesować ten temat, że zaprzątasz sobie nim głowę. Jakich szkód mogą przynieść egzorcyzmy? Podobno modlitwa nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a i wariatowi już gorzej być nie może, jak to się mówi.


Śr maja 27, 2015 11:12 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
To przypadkowo wynikło. Proboszcz szuka filmu 'Biala sukienka' i nie może go znaleźć w sieci, chciał kupić. Opowiedział mi ten film, stąd wpadło na egorcyzmy.


Śr maja 27, 2015 11:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Acha, może sobie poszuka na cda. Tylko, że tam można obejrzeć on line.
Ja też szukałam czegoś innego i tak wyszło, że wpadłam na forum. No i dalej nie wiem jak to jest z tą niedojrzałością.


Śr maja 27, 2015 1:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Jeśli ktoś Cię przekonuje na serio, że mieszka w nim zły duch i podpowiada co ma robić, że słyszy jak go niego gada, wniosek staje się oczywisty. Wskazuje na objawy wytwórcze. Gadać nic do nas nie powinno. Nie powinien też gadać dobry duszek. Tyle, że ci, którzy opowiadają o dobrych duszkach przytaczają zwykle jakąś historyjkę z gotowym wnioskiem- doznałem dotknęcia Boga. I czuje przymus podzielenia się emocją z całym światem. Prawdziwe dotknięcie zamyka majczęściej człowieka w sobie i nie trąbi o tym całemu światu.

Rozpoznanie należy do egzorcysty i lekarza. Ludzie gadają na podstawie tego co wiedzą, zwykle to prawdy, które są powszechnie znane i oczywiste.


Śr maja 27, 2015 2:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr paź 16, 2013 10:32 am
Posty: 487
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Mam "Białą sukienkę" ściągniętą na kompa :D

_________________
Bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą (Ks. Jonasza 4:2)


Śr maja 27, 2015 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
merss napisał(a):
Jeśli ktoś Cię przekonuje na serio, że mieszka w nim zły duch i podpowiada co ma robić, że słyszy jak go niego gada, wniosek staje się oczywisty. Wskazuje na objawy wytwórcze. Gadać nic do nas nie powinno. Nie powinien też gadać dobry duszek. Tyle, że ci, którzy opowiadają o dobrych duszkach przytaczają zwykle jakąś historyjkę z gotowym wnioskiem- doznałem dotknęcia Boga. I czuje przymus podzielenia się emocją z całym światem. Prawdziwe dotknięcie zamyka majczęściej człowieka w sobie i nie trąbi o tym całemu światu.

Rozpoznanie należy do egzorcysty i lekarza. Ludzie gadają na podstawie tego co wiedzą, zwykle to prawdy, które są powszechnie znane i oczywiste.

Jest jakaś różnica w przekonaniu, że ma się w sobie diabła i w przekonaniu o byciu w mocy Boga? Jeśli nie, to dlaczego tak różnie traktuje się oba (jakże podobne w moich oczach) przypadki?
mamali napisał(a):
Mam "Białą sukienkę" ściągniętą na kompa :D

Co to w ogóle jest?


Śr maja 27, 2015 11:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
Ludzie przypisują chorobie psychicznej diabły, podczas, gdy w psychiatrykach jest sporo proroków i Jezusów. Napisałam Ci, takie mają rozeznanie.


Śr maja 27, 2015 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
merss napisał(a):
w psychiatrykach jest sporo proroków i Jezusów.

Oni się podają za Boga, albo jakiegoś wybrańca bożego. Coś w rodzaju manii wielkości.
Cofnijmy się do osobnika, któremu źle się w życiu dzieje, czego nie ruszy to się rozsypuje. Stwierdza, że to sprawka diabła. Idzie z tym do ks. egzorcysty. I po przedstawieniu "faktu", że diabeł go męczy zostaje odesłany do specjalisty.
Drugi, rozmodlony, uważający że między Bogiem, a nim jest kanał łączący i uważający, że uratował z piekła i czyśćca tysiące dusz zostanie poklepany przez księdza po ramieniu, ew. kapłan znacząco się uśmiechnie, ale raczej do psychiatry nie wyśle. Gdzieś się pomyliłam w rozumowaniu?


Śr maja 27, 2015 11:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
1. To nienapisane pewno ksiądz wrzucił do tego nieudawania się. I szala wagi się przechyliła na brak zdecydowania. Mądry ksiądz.
2. Swoją drogą ten od szatanów nie dawałby księdzu spokoju, lekarz uzna chorobę i ksiądz ma spokój.


Śr maja 27, 2015 11:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
No cóż, nie ma jak zostawić sobie niedomkniętą furtkę tak na w razie czego. I tak coraz więcej pytań pozostaje bez odpowiedzi.
mamali napisał(a):
Mam "Białą sukienkę" ściągniętą na kompa :D

Teraz dopiero skojarzyłam ten film. Jest na cda.


Cz maja 28, 2015 9:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne (i nie tylko) ,,odkrycia'' j-bw
joannabw napisał(a):
Teraz dopiero skojarzyłam ten film. Jest na cda.

http://gloria.tv/?media=259711&language=YiwzPCkSG6u

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz maja 28, 2015 10:19 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL