Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:50 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Modlitwa za Polskę 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
tesia napisał(a):
Ty się modlisz,a kościół milczy,dlaczego nie ma mszy w intencji, biednych bezrobotnych,dlaczego nie słyszę na kazaniach o wyzysku biednych robotników,pracujących za najniższą krajową,tzw."roboli' na śmieciówkach?Bądźmy sprawiedliwi.

Nie wiem gdzie ty chodzisz ale w moim parafialnym kościele jest modlitwa w tych wszystkich intencjach. Na kazaniach tez jest mowa o wyzysku a i o zmuszaniu do pracy w 7 dni w tygodniu. Kościół wyraźnie mówi o tych problemach a potem środowiska wrogie zaczynaja swój krzyk.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn maja 09, 2016 7:01 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N cze 12, 2016 4:47 pm
Posty: 24
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Dzisiaj z okazji meczu Euro 2016 módlmy się za naszych piłkarzy!
Niech Bóg im sprzyja! ++++


Cz cze 16, 2016 3:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 8:32 am
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Modlitwa o zjednoczenie Chrześcijan

Boże! Boże! Wyślij swego Anioła
Niech zgoni chrześcijan, do jednego sioła.
Aby jednakowo Twe nauki interpretowali
I jednym głosem - Hosanna na Wysokości! - wołali.


Cz cze 16, 2016 11:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Modlitwę za Polskę i wybrana osobę:prezydenta, premiera,ministra, posła, lub senatora można zadeklarować tutaj:

http://zapolske.pl/

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So cze 18, 2016 4:30 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 8:32 am
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Już chyba wszystko buło tu wypowiedziane i nie tylko w temacie wątku. Ja bym chciał zwrócić uwagę na samą jakość naszych modlitw, a także na przekaz zawarty w słowach ewangelii.

Jeśli chodzi o jakość, to pozwolę sobie zauważyć niekonsekwencje w modlitwie "Ojcze Nasz" i "Pod Twoją Obronę". Powszechnie słyszymy, że nasz Bóg jest nieskończenie doskonały i miłosierny. Czemu więc w tej - jakże ważnej - modlitwie posądzamy naszego Boga o wodzenie nas na pokuszenie.Poruszałem ten temat na Katoliku viewtopic.php?f=1&t=26212
ale przekonywujących argumentów jakoś się nie doczytałem.
Ostatnio zaś - czytając pismo święte - natrafiłem na "Kuszenie Jezusa" https://www.biblegateway.com/passage/?s ... sion=SZ-PL
No i między innymi przeczytałem: "Następnie diabeł wziął Go na górę, skąd w mgnieniu oka pokazał Mu wszystkie królestwa świata 6 i zaproponował:

– Dam Ci te wszystkie potężne królestwa świata z całym ich przepychem. Do mnie należą i mogę je dać, komu tylko zechcę. 7 Jeśli oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje.

8 – Pismo uczy: „Pokłon i cześć oddawał będziesz Bogu, swojemu Panu, i tylko Jemu będziesz posłuszny”– odrzekł na to Jezus."
To według mojej interpretacji wygląda, jakoby wszystkie królestwa przynależały do szatana, a on sam jest sługą Bożym - jako że Bóg jest jego Panem. - Trochę to pogmatwane, tym bardziej, że - jak się słyszy - bez woli Boga nic się nie dzieje.


N cze 19, 2016 10:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 06, 2013 12:03 am
Posty: 169
Lokalizacja: ok/Wrocławia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Zygzak napisał(a):
Już chyba wszystko buło tu wypowiedziane i nie tylko w temacie wątku. Ja bym chciał zwrócić uwagę na samą jakość naszych modlitw, a także na przekaz zawarty w słowach ewangelii.

Jeśli chodzi o jakość, to pozwolę sobie zauważyć niekonsekwencje w modlitwie "Ojcze Nasz" i "Pod Twoją Obronę". Powszechnie słyszymy, że nasz Bóg jest nieskończenie doskonały i miłosierny. Czemu więc w tej - jakże ważnej - modlitwie posądzamy naszego Boga o wodzenie nas na pokuszenie.Poruszałem ten temat na Katoliku viewtopic.php?f=1&t=26212
ale przekonywujących argumentów jakoś się nie doczytałem.
Ostatnio zaś - czytając pismo święte - natrafiłem na "Kuszenie Jezusa" https://www.biblegateway.com/passage/?s ... sion=SZ-PL
No i między innymi przeczytałem: "Następnie diabeł wziął Go na górę, skąd w mgnieniu oka pokazał Mu wszystkie królestwa świata 6 i zaproponował:

– Dam Ci te wszystkie potężne królestwa świata z całym ich przepychem. Do mnie należą i mogę je dać, komu tylko zechcę. 7 Jeśli oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje.

8 – Pismo uczy: „Pokłon i cześć oddawał będziesz Bogu, swojemu Panu, i tylko Jemu będziesz posłuszny”– odrzekł na to Jezus."
To według mojej interpretacji wygląda, jakoby wszystkie królestwa przynależały do szatana, a on sam jest sługą Bożym - jako że Bóg jest jego Panem. - Trochę to pogmatwane, tym bardziej, że - jak się słyszy - bez woli Boga nic się nie dzieje.


Trochę inaczej to widzę.
Każdy człowiek żyjący na ziemi -bez żadnego wyjątku - jest nieustannie "kuszony" przez Szatana. Ale oczywiście Szatan nigdy nie był i nie będzie wyższy od Boga, więc działa tylko w takim zakresie jaki jest tolerowany przez Najwyższego. Inaczej mówiąc, jesteśmy wodzeni na pokuszenie, ale jednocześnie otrzymuje "narzędzia" aby się im oprzeć, tak wiec nigdy Bóg nie dopuszcza na nas pokus takich, które były ponad nasze siły. Oczywiście te pokusy to też nie tak, ze działa jakaś straszna, demoniczna siła zewnętrzna, która łapie swoje ofiary, nie takie podejście to zwykłe demonizowanie świata. Wszystkie pokusy są tak jakby naszymi własnymi wewnętrznymi nieuporządkowaniami. Czyli inaczej mówiąc wszystko co złe rodzi się na początku w naszym sercu, a pokusa jest jak gdyby tego konsekwencją/uzewnętrzenieniem. Czyli jeśli pielęgnujemy w swoim sercu jakieś wady/grzechy/pożądliwości itp. to jednocześnie sami narażamy się na pokusy złego, ale zawsze mamy możliwość ich zwalczenia (optymalnie już w samym zalążku, bo im dalej tym trudniej niestety ) i jeżlei to nam się udaje to z pewnością doskonalimy się w swoim życiu wewnętrznym/duchowym, co mocniej nas przyciaga do Boga, i podobnie w drugą stronę. Tak sprawę pokus widzą ojcowie pustyni, oczywiście pisząc w dużym uproszczeniu.

_________________
Panie Jezu Chryste, Synu Boga, zmiłuj się nade mną grzesznikiem.
Piękno zbawi świat.


Cz lip 21, 2016 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
"Z Polski wyjdzie ISKRA....." Możemy być świadkami tej przepowiedni, jeśli będziemy modlić się za Polskę oraz jej katolicką przyszłość.
Podczas ŚDM nachodziły mnie refleksje, że jest to bardzo możliwe.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pn sie 01, 2016 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Zapraszam do modlitwy
http://www.intronizacja.pl/images/obraz ... on_JKP.pdf

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 29, 2016 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Boże cuda

Na naszych oczach ukazują się Boże znaki. Jeszcze trzy lata temu nie uwierzylibyśmy, gdyby ktoś nam powiedział, że razem z Episkopatem Polski będziemy przygotowywać uroczysty ogólnopolski Akt Intronizacji Jezusa Króla w Polsce. Że będzie wyznaczona specjalna Komisja Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie, że będzie ustalona data Aktu, jego miejsce, że będzie aktywna pomoc biskupów i kapłanów w tej sprawie i wspólne starania o udział władz świeckich Państwa Polskiego w tym wydarzeniu.

Przecież to ponad trzy lata temu ukazał się List Episkopatu „O królowaniu Jezusa Chrystusa”, w którym całkowicie zanegowano nasze Dzieło. Wydawało się wówczas, że zostało ono na lata pogrzebane. Tymczasem Pan Bóg czyni cuda i ofiara życia ks. Tadeusza Kiersztyna przynosi zadziwiające owoce. Obserwujemy, jak Pan Bóg czyni z Szawłów – Pawłów, a z nieprzekonanych – gorliwych i aktywnych w tym Dziele.

Starania o udział władz świeckich są zaawansowane, o czym świadczyć może aktywna obecność Księdza Kapelana pana Prezydenta Andrzeja Dudy na wszystkich spotkaniach Komisji Episkopatu ds. Intronizacji. Ksiądz Kapelan wielokrotnie zapewniał, że p. Prezydent jest żywo zainteresowany przygotowaniami do Jubileuszowego Aktu Intronizacji. Jednocześnie przestrzegał przez nachalnym ponaglaniem Prezydenta, gdyż takie inicjatywy bardziej mogą zaszkodzić sprawie niż jej pomóc. Tu potrzeba wielkiej dyplomacji, klasy, cierpliwości i znajomości wielu niuansów.

Włączmy się w nie ze wszystkimi siłami, na jakie nas stać. Mamy formułę Aktu, mamy Komentarz do niego i mamy zgodę Episkopatu, by z tymi materiałami firmowanymi przez Konferencję Episkopatu Polski iść do kapłanów, ludzi świeckich, wspólnot, władz lokalnych, by dotrzeć z tą ważną sprawą do wszystkich Polaków. Pewne kroki na skalę ogólnopolską będą poczynione po Światowych Dniach Młodzieży, tak aby każda parafia i diecezja była do tego Aktu przygotowana, ale ciągle wiele zależy od nas – Apostołów Dzieła Intronizacji. Liczymy na Wasze zaangażowanie. To kluczowy czas dla Działa Intronizacji. Niech Jezus Król dodaje nam Ducha, byśmy z Wiarą, Nadzieją i Miłością podjęli na nowo misję Rozalii – pamiętając, że ogólnopolski Akt Intronizacji nie jest końcem, ale początkiem dzieła odnowy oblicza Polski w Duchu Królestwa Bożego. Jezu Królu Polski, przyjdź Królestwo Twoje!

Intronizacja Jezusa Króla w Polsce nie oznacza końca misji Rozalii. To dopiero początek. Pan Jezus bardzo często przypominał Rozalii, że Polska ma być jedynie „środkiem” pomocnym do zrealizowania całego planu zbawczego Boga wobec wszystkich narodów.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N wrz 25, 2016 11:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Chciałabym zwrócić uwagę na program telewizyjny OPOKA.TV
OPOKA.TV to jedyny w Polsce (polskojęzyczny) kanał telewizyjny, prezentujący polskie i zagraniczne teledyski największych gwiazd Współczesnej Muzyki Chrześcijan (CCM) - blok NON-STOP CCM. Program w sposób lekki i nowoczesny promuje wartości chrześcijańskie i prorodzinne. Teledyski, stanowiące 90% contentu Stacji, uzupełniane są przez wywiady z TOP-owymi artystami chrześcijańskiej sceny muzycznej - GOŚĆ DNIA w OPOKA.TV, prezentację nowości i ciekawostek CCM - WEEKENDOWY FLASH oraz programy rozrywkowo-edukacyjne, filmy dokumentalne i fabularne.

Wizytówką Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV jest pierwsza w Polsce wideo-lista przebojów Współczesnej Muzyki Chrześcijan (CCM) - GORĄCA 10- CCM, ukazująca aktualne trendy muzyczne i preferencje osób słuchających CCM. Uzupełnieniem listy jest blok interaktywny z propozycjami PROPOZYCJA DO 10-CCM, w trakcie którego można głosować na swoje ulubione klipy, uzyskując szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Podstawowy program OPOKA.TV emitowany jest od Poniedziałku do Soboty w godzinach od 10.00 do 24.00, w Niedziele od 9.00 do 24.00. W pozostałych godzinach emitowane jest specjalne pasmo planszowe - infoOPOKA.TV, zawierające informacje, z życia Kościoła, o pogodzie, nowościach wydawniczych, ciekawych wydarzeniach, reklamy planszowe oraz pozdrowienia i konkursy dla telewidzów.

Przepiękny program, jestem pod dużym jego wrażeniem. Jak pięknie głoszona jest chwała Boga. Program ten nie wyświetla żadnych reklam. Głoszone są również świadectwa nawrócenia i świadectwa dotyku Boga.
Chwała twórcą tego programu. Jak pięknie można wyrazić uwielbienie Boga. Widzimy, jak ludzie na całym świecie pragną publicznie wielbić Boga. Tworzy się nowy trend, trend radości z głoszenia i wielbienia Boga.
EdytujZgłoś ten postCytuj

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N paź 02, 2016 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Chwała naszemu Kościołowi

http://www.pch24.pl/polscy-biskupi--prz ... 602,i.html

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz paź 13, 2016 12:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Króluj na Chryste


Jak wygląda to przygotowywanie ?
Jeden jedyny raz na Mszy Świętej i to na samym końcu w moim Kościele odczytano tak nie wyraźnie list Episkopatu informujący o uroczystości 19.11.2016.
Więcej nic na ten temat nie słyszałam w Kościele na żadnym kazaniu.
Jak wierni są duchowo i emocjonalnie przygotowywani przez Kościół do te uroczystości. Wiele ludzi nie będąc akurat w tą niedzielę odczytu listu na Mszy, nie wie, że taka uroczystość będzie miała w ogóle miejsce.
A co z sercami wiernych. Jak one są przygotowane ? Po co czytać Akt, gdy serce jest zimne. Gdzie chcemy, by Jezus Chrystus Królował ?
Dla mnie, jest to niepojęte. Wierni nie wiedzą i w ogóle duchowo nie są przygotowywani.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz lis 10, 2016 1:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Wygląda konkretnie. W mojej parafii zapowiedziano w niedzielę rozpoczynającą się właśnie nowennę przed tym Aktem. I rusza, odmawiana przy każdej mszy.
Sprawdziłam - też poszukaj, systematycznie - ogłoszenia parafialne różnych parafii, nie tylko w moim mieście. No i sobie zajrzyj, tutaj np. http://michaelwroc.blogspot.com/
http://www.franciszkanie.poznan.pl/?p=main&what=46
http://www.parafiamuchoborwielki.pl/ind ... gloszenia3
http://www.parafia.swietej-anny.pl/
http://www.winogrady.salezjanie.pl/oglo ... asterskie/
http://www.parafiamichal.waw.pl/oglosze ... age=&year=
http://www.chrystuskrol.pl/aktualnosci
http://chrystuskrolkielce.info/ogloszen ... 06-11-2016
http://www.chrystus-wejherowo.pl/ogloszenia-parafialne
:)
Można tak kilometrami. Są zapowiedzi nowenny, jest nowenna codzienna, jest wielomiesięczna, są msze, są obrazki, wprowadzenia, itp. czyli trochę tych działań jest. Nie mówię, że starczy i świetnie, ale mówię: są. Nie zamykajmy na nie oczu.

Ale fakt, w trzech parafiach, wybranych na oko, nie było w zapowiedziach na ten tydzień nic. Statystyki nie prowadzę.


Cz lis 10, 2016 3:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
Jerycho Różańcowe daje radę, są parafie dziękować Bogu i proboszczowie, którzy wzięli sobie do serca przesłanie o modlitwie w tej intencji,Niech będzie uwielbiony i wywyższony w Narodzie Nasz Król Polski i Wszechświata Jezus Chrystus :) Amen, Amen, Amen.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lis 13, 2016 7:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za Polskę
"Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu"
To stała intencja Wspólnoty Różańcowej do której należę przy mojej parafii.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N lis 27, 2016 1:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL