Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 11:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna strona
 Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Naprzód z tym królem słomianym! Musimy pokazać Radzie, jaką to cześc wielką Mu oddalismy" W sali znajdował się jeszcze Kajfasz i wielu członków Rady. Gdy wprowadzono Jezusa, rozpoczęły sie na nowo naigrywania, pełne prostackich dowcipów i ciągłego świętokradzkiego gwałacenia świetych zwyczajów i czynności. Jak przedtem plujac nań i obrzucając plugastwem, wołali: "Oto twe namaszczenie na króla i proroka", tak teraz naigrywali sie z namaszczeń Magdaleny i ze chrztu. "Jak to - wołali szyderczo - taki nieczysty chcesz stawać przed Wysoką Radą? Innych zawsze oczyszczasz a sam nie jesteś czysty. Czekaj, my sami Cie oczyścimy" Przynieśli więc zaraz mise ełna brudnej, mętnej cieczy, w której leżała gruba szmata. Zaczęły sie nowe popychania i naigrywania, łajania pomieszane z szyderczymi ukłonami i powitaniami, jedni pokazywali Mu język, inni obracali sie do Niego tyłem, a tymczasem jeden obcierał Mu oblicze i barki tą mokrą, lepką szmatą, niby to obmywając Go, a właściwie jeszcze bardziej Go brudząc. Wreszcie wylali Mu niegodziwcy wszystkie nieczystości z misy na twarz, wołając z uraganiem: "Oto masz kosztowną maść, oto woda nardowa za trzysta denarów, oto Twój chrzest w sadzawce Betesda!"
To ostatnie szyderstwo wbrew ich zamiarom upodobniło Jezusa do baranka paschalnego; gdyz baranki ofiarne przeznaczone dziś na rzeź, myto najpierw z grubsza w stawie obok bramy Owczej, a potem zanim zarżnięto je w świątyni na paschę, skrapiano je jeszcze ceremonialnie wodą w sadzawce Betesda na południowy zachód od świątyni."

"Pasja" według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich


Pn mar 30, 2015 8:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Nie wahaj się dawać, a gdy dasz, nie narzekaj, przekonasz się bowiem kiedyś, kto cię za wszystko hojnie wynagrodzi."

Didache IV 7

Cały dokument:

http://www.apologetyka.katolik.pl/odnow ... u-apostoow


Wt mar 31, 2015 3:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Człowiek zły łatwo innych posądza o zło, podobnie jak ten, co ma zawroty głowy, myśli, że wszystko dokoła niego wiruje."

"Rekreacja jest nie tylko po to, żeby po posiłku praca nie szkodziła zdrowiu, ale i po to, żeby bracia przestawali z sobą, rozmawiali, poznawali się wzajemnie i miłowali. To właśnie zapala i podtrzymuje miłość wzajemną."
św. Ignacy z Loyoli


Śr kwi 01, 2015 9:09 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Starożytna homilia na Świętą i Wielką Sobotę; autor nieznany.

Zstąpienie Pana do Otchłani
Co się stało? Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka. Cisza wielka, bo Król zasnął. Ziemia się przelękła i zamilkła, bo Bóg zasnął w ludzkim ciele, a wzbudził tych, którzy spali od wieków. Bóg umarł w ciele, a poruszył Otchłań.
Idzie, aby odnaleźć pierwszego człowieka, jak zgubioną owieczkę.
Pragnie nawiedzić tych, którzy siedzą zupełnie pogrążeni w cieniu śmierci; aby wyzwolić z bólów niewolnika Adama, a wraz z nim niewolnicę Ewę, idzie On, który jest ich Bogiem i synem Ewy.
Przyszedł więc do nich Pan, trzymając w ręku zwycięski oręż krzyża. Ujrzawszy Go praojciec Adam, pełen zdumienia, uderzył się w piersi i zawołał do wszystkich: „Pan mój z nami wszystkimi!”
I odrzekł Chrystus Adamowi: „I z Duchem Twoim!” A pochwyciwszy go za rękę, podniósł go mówiąc: „Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus”.
Oto Ja, twój Bóg, który dla ciebie stałem się twoim synem. Oto teraz mówię tobie i wszystkim, którzy będą twoimi synami, i moją władzą rozkazuję wszystkim, którzy są w okowach: Wyjdźcie! A tym, którzy są w ciemnościach, powiadam: „Niech zajaśnieje wam światło! Tym zaś, którzy zasnęli, rozkazuję: Powstańcie!
Tobie Adamie rozkazuję: Zbudź się który spisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo. Powstań, wyjdźmy stąd! Ty bowiem jesteś we Mnie, a Ja w tobie, jako jedna i niepodzielna osoba.
Dla ciebie Ja, twój Bóg, stałem się twoim synem. Dla ciebie Ja, Pan, przybrałem postać sługi. Dla ciebie Ja, który jestem ponad niebiosami, przyszedłem na ziemię i zstąpiłem w jej głębiny. Dla ciebie, człowieka, stałem się jako człowiek bezsilny, lecz wolny pośród umarłych. Dla ciebie, który porzuciłeś ogród rajski, Ja w ogrodzie oliwnym zostałem wydany Żydom i ukrzyżowany w ogrodzie.
Przypatrz się moje twarzy dla ciebie oplutej, bym mógł ci przywrócić ducha, którego niegdyś tchnąłem w ciebie. Zobacz na moim obliczu ślady uderzeń, które zniosłem, aby na twoim zeszpeconym obliczu przywrócić mój obraz.
Spójrz na moje plecy przeorane razami, które wycierpiałem, aby z twoich ramion zdjąć ciężar grzechów przytłaczających ciebie. Obejrzyj moje ręce tak mocno przybite do drzewa za ciebie, który niegdyś przewrotnie wyciągnąłeś swą rękę do drzewa.
Snem śmierci zasnąłem na krzyżu i włócznia przebiła mój bok za ciebie, który usnąłeś w raju i z twojego boku wydałeś Ewę, a ta moja rana uzdrowiła twoje zranienie. Sen mojej śmierci wywiedzie cię ze snu Otchłani. Cios zadany Mi włócznią złamał włócznię skierowaną przeciw tobie.
Powstań, pójdźmy stąd! Niegdyś szatan wywiódł cię z ziemskiej ziemi, Ja zaś wprowadzę cię już nie do raju, lecz na tron niebiański. Zakazano ci dostępu do drzewa będącego obrazem życia, ale Ja, który jestem życiem, oddaję się tobie. Przykazałem aniołom, aby cię strzegli, tak jak słudzy, teraz zaś sprawię, że będą ci oddawać cześć taką, jaka należy się Bogu.
Gotowy już jest niebiański tron, w pogotowiu czekają słudzy, już wzniesiono salę godową, jedzenie zastawione, przyozdobione wieczne mieszkanie, skarby dóbr wiekuistych są już otwarte, a królestwo niebieskie, przygotowane od założenia świata, już otwarte".



W Wielką Sobotę lubię popołudniową ciszę...i to czytanie z Brewiarza. Zanim zamkną forum chcę się nim podzielić.


Pt kwi 03, 2015 11:27 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Czym sie karmią oczy, tym sie karmi dusza" św. Augustyn

Te słowa przyszły dziś do mnie na Adoracji.
Gdzie byłam rok temu o tej samej porze?
Na kanonizacji JP II.
I w Asyżu....
Dlaczego tam byłam? Dlaczego pragnęłam tam być? Za co dziękowałam? O co prosiłam?
Co sie zmieniło przez ten rok? Czego doświadczyłam?

Ja znam już odpowiedź na te pytania.


https://www.youtube.com/watch?v=t8glLw4m3hI


N kwi 12, 2015 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Dwo­jako chy­biamy w naszych sto­sun­kach z ludźmi: gdy ich krzyw­dzi­my i gdy im nie po­maga­my, choć pomóc możemy."

Św. Augustyn

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Cz kwi 16, 2015 6:27 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"
Dz 5, 29


Cz kwi 16, 2015 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Zastanów się, czy uczyniłeś postępy na drodze cnoty, mądrości, pojętności, dobroci. Jesteś bardziej zuchwały czy bardziej pokorny? Bardziej łaskawy czy bardziej wyniosły? Bardziej pobłażliwy czy bardziej nieprzejednany? Co w sobie rozwinąłeś: bojaźń Bożą czy niebezpieczną bezczelność?"
Św. Bernard.

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Pt kwi 17, 2015 2:02 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
„Badajcie duchy” - Józef Augustyn SJ
„Doświadczamy, że jesteśmy terenem różnych poruszeń, natchnień, podniet duchowych: jak
rozpoznać ich źródło? Jak rozeznać, które poruszenia pochodzą od Ducha Bożego
działającego w nas?” Z pomocą przychodzi nam tutaj św. Jan Ewangelista: „Umiłowani, nie
dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych
proroków pojawiło się na świecie” (1 J 4, 1).
Św. Jan zachęca nas tutaj do nieufności wobec
naszych odczuć, pragnień, upodobań, natchnień i poleca badanie źródeł ich pochodzenia.
Możemy przyjmować i realizować tylko te nasze odczucia, natchnienia, pragnienia, które „są z Boga”.
Przestroga Ewangelisty o fałszywych prorokach jest nie mniej aktualna dzisiaj niż w czasach
św. Jana. Czas kryzysu jest szczególnym czasem fałszywych proroków, którzy odwołując się do własnej „mądrości” pokazują swoje wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazł się człowiek. Fałszywym
prorokiem nie musi być koniecznie drugi człowiek. Każdy sam dla siebie może być fałszywym prorokiem.
Jeżeli bowiem człowiek przepowiada sobie sens swojego istnienia w stylu życia i
myślenia, który zaniedbuje, pomija lub wprost neguje zamysł Boga wobec człowieka, sam staje się dla siebie fałszywym prorokiem.


Źródło: http://www.centrsi.nazwa.pl/index.php?o ... &Itemid=56


Cz kwi 30, 2015 10:42 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
1 Pan posłał do Dawida [proroka] Natana. Ten przybył do niego i powiedział:
«W pewnym mieście było dwóch ludzi,
jeden był bogaczem, a drugi biedakiem.
2 Bogacz miał owce i wielką liczbę bydła,
3 biedak nie miał nic, prócz jednej małej owieczki, którą nabył.
On ją karmił i wyrosła przy nim wraz z jego dziećmi,
jadła jego chleb i piła z jego kubka,
spała u jego boku i była dla niego jak córka.
4 Raz przyszedł gość do bogacza,
lecz jemu żal było brać coś z owiec i własnego bydła,
czym mógłby posłużyć podróżnemu, który do niego zawitał.
Więc zabrał owieczkę owemu biednemu mężowi
i tę przygotował człowiekowi, co przybył do niego».
5 Dawid oburzył się bardzo na tego człowieka i powiedział do Natana: «Na życie Pana, człowiek, który tego dokonał, jest winien śmierci. 6 Nagrodzi on za owieczkę w czwórnasób, gdyż dopuścił się czynu bez miłosierdzia». 7 Natan oświadczył Dawidowi: «Ty jesteś tym człowiekiem. To mówi Pan, Bóg Izraela: Ja namaściłem cię na króla nad Izraelem. Ja uwolniłem cię z rąk Saula. 8 Dałem ci dom twojego pana, a żony twego pana na twoje łono, oddałem ci dom Izraela i Judy, a gdyby i tego było za mało, dodałbym ci jeszcze więcej.
2Sm12, 1-9

O tym jak każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka, by ukazał mu prawdę o sobie samym.
Byśmy sami dla siebie nie byli fałszywymi prorokami.

Dziękując Bogu za Jego hojność, oraz za ludzi których stawia na mojej drodze.


Pt maja 01, 2015 10:14 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:43 am
Posty: 341
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
J 14,12-14
Cytuj:
12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.


Cytuj:
Wolą Bożą jest przede wszystkim nasze zbawienie i tego On nam udzieli, gdy będziemy żyli według zasad Jego Ewangelii. Rzeczy doczesne, materialne i duchowe, będą nam udzielone, jeżeli będą temu służyć.

diakon Franciszek

Dzisiaj mnie coś tchnęło i wszedłem na Codziennik Katolika i nie wiem kim jest diakon Franciszek, ale dziękuję mu za ten komentarz.

_________________
Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie


Śr maja 06, 2015 8:48 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Pragnienie Boga
"Naucz mnie jak mam Cie szukać,
i ukaż się poszukującemu.
Bo nie mogę Cię szukać,
jeśli mnie nie pouczysz,
ani Cię znaleźć jeśli się nie ukażesz.
Obym Cie szukał mym pragnieniem,
obym Cię pragnął szukając,
obym Cię znalazł miłując,
a miłował znajdując."
św. Anzelm, biskup


Cz maja 28, 2015 5:50 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Modlitwa odmówiona przed krucyfiksem w kościele św. Damiana

"Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniał Twoje święte i prawdziwe posłannictwo."

św. Franciszek z Asyżu


Pt maja 29, 2015 2:59 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
To od Faustynki, prosto z Łagiewnik:)
Dopomóż mi Panie aby mój język był miłosierny.
Dz 163

Nie wiem czy dobrze kojarzę z Dzienniczka, że Faustyna właśnie w podkrakowskich Łagiewnikach odprawiła swoje 30-dniowe rekolekcje ignacjańskie...a po nich pojechała na wschód...do Wilna.


To dla mnie szalenie ważne...w "przededniu" moich rekolekcji...to cudowny znak...a raczej słowa pełne miłości, tęsknoty...


N maja 31, 2015 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
The Breton Fisherman's Prayer

Boże, Twój ocean jest tak rozległy, a moja łódź jest taka mała.

Obrazek


N maja 31, 2015 9:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL