Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Następna strona
 Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Jezu Ukrzyżowany!

Zawsze noszę Cię przy sobie,
nad wszystko wybieram.
Gdy upadam, Ty mnie podnosisz.
gdy płaczę, Ty mnie pocieszasz.
Gdy cierpię, Ty mnie uzdrawiasz.
Gdy Cię wzywam, Ty mi odpowiadasz.
Ty jesteś światłem, które mnie oświeca,
słońcem, które mnie ogrzewa,
pokarmem, który mnie żywi,
źródłem, które gasi moje pragnienie,
słodyczą, która mnie upaja,
balsamem, który przywraca mi siły,
pięknem, które mnie urzeka.
Jezu Ukrzyżowany!
Bądź moją obroną w zyciu,
wsparciem i ufnością w mej agonii,
i spocznij na mym sercu,
gdy nadejdzie moja ostatnia godzina.


Wt mar 22, 2011 7:53 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Radość trwała to z reguły owoc nie tylko łaski, ale i naszego współdziałania. Zwykle o tym zapominamy. Może niektórych zdziwi zdanie, że radość trzeba wypracowywać. Wydaje się im, że albo rodzi się w sercu sama, albo jej po prostu nie ma. Tymczasem wymaga ona także naszego wysiłku. Takie jest prawo łaski. Dar radości daje Pan Bóg przejściowo, natomiast łaskę do jej wypracowywania daje zawsze, jeśli o nią prosimy. Z łaską jest podobnie jak z talentem, który otrzymujemy. Może ktoś posiadać wybitny talent muzyczny, ale jeśli nie będzie godzinami ćwiczył, nie zagra dobrego koncertu. Natomiast praca połączona z talentem da wspaniałe wyniki. Z darem trzeba współdziałać. Jeżeli będziemy współpracować z łaską, jeżeli zdobędziemy się na większy wysiłek jak artysta, który wytrwale pracuje nad dziełem, nad zdolnością tworzenia coraz piękniej, wówczas będziemy umieli przezwyciężać smutek i przygnębienie, a osiągać zadowolenie i pokój.

Na czym polega współpraca z łaską? Jesteśmy istotami rozumnymi i z samej natury otrzymanej od Boga wynika, że naszym życiem powinien kierować rozum, dodajmy — rozum oświecony wiarą. Trzeba zatem szukać argumentów rozumu na rzecz radości, a utrwalać w sobie racje przeciw niepotrzebnemu smutkowi. Radość nie może być pusta, powinna być umotywowana. Kto wypije parę kieliszków, może być wesoły, ale taka radość nie ma rozumnej podstawy, jest sztuczna. Trwała radość musi opierać się na prawdziwych i trwałych motywach.

Św. Tomasz z Akwinu uczy, że radość jest reakcją osoby na dobro obecne. Zawsze więc jest związana z uświadomieniem sobie i przeżyciem jakiegoś dobra. Nasz wysiłek intelektualny musi iść w tym kierunku, by uświadomić sobie dobro obecne, zauważyć je i cieszyć się nim. Często nie dostrzegamy posiadanego dobra i dlatego bywamy smutni.

Potrzebny jest tu także wysiłek woli. Ma to szczególne znaczenie w dziedzinie negacji grzechu, zła, które powoduje smutek. Smutek jest bowiem reakcją na zło obecne. Podstawowym sposobem osiągania radości i zadowolenia jest zatem także działanie „na przedpolu”, polegające na usuwaniu przeszkód radości. Takimi przeszkodami są: grzech, nieporządek, przesadne oczekiwania, niedostrzeganie posiadanego dobra, nieumiejętność przyjęcia krzyża. Teologia mówi, że łaska działa tam, gdzie usunięte są przeszkody, a Pan Bóg daje nam siłę do ich usunięcia."

Ks. Marian Piątkowski
Jak być radosnym i zadowolonym?


Cz mar 24, 2011 10:38 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
św. Paweł od Krzyża (†1775)

Jeśli nauczysz się widzieć wolę Bożą jako źródło siły, biorąc każdą trudność przez którą przechodzisz jako coś co pochodzi nie tylko z okoliczności ale z kochającej ręki Boga twego Stwórcy, wkrótce będziesz szybko podążał po krótkiej drodze do świętości... Nawet kiedy sprawy są w najgorszym stanie, zachowaj pokój serca i przyjmij cokolwiek Bóg zsyła ci jako coś dla twojego dobra... We wszystkim co się dzieje najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest poddać się Jego woli.


Moria, dziękuję


N mar 27, 2011 2:59 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
św. Paweł od Krzyża (†1775)

"Nawet jeśli cały twój świat jest wywrócony do góry nogami, nie trać pokoju serca. Nic, oprócz grzechu, nie może oddzielić cię od Boga. Dąż do utrzymania pokoju serca, ponieważ wróg łowi we wzburzonych wodach."

Moria, dziękuję.


Wt mar 29, 2011 8:23 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
św. Augustyn

"To drzewo, na którym zostały ukrzyżowane członki, stało się równocześnie katedrą, z której Chrystus naucza".

„Nie mieczem, lecz krzyżem uczynił Chrystus ziemię sobie poddaną.”

„Krzyż jest szeroki w swojej belce poprzecznej, na której rozciągnięto ręce Wiszącego. Belka ta oznacza dobre czyny, które winna cechować właściwa miłości szerokość. Jest długi w swojej belce pionowej, sięgającej aż do ziemi. Do tej belki przymocowano plecy i nogi. Oznacza ona wytrwałość, która urzeczywistnia się przez długi czas aż do końca. Jest wysoki w swym wierzchołku, który góruje ponad belką poprzeczną. Wierzchołek zaś oznacza najwyższy cel, ku któremu winny być zwrócone wszystkie czyny.
(...) Głęboki zaś jest krzyż w tej swojej części, którą jest wbity w ziemię. Jest ona wprawdzie ukryta i niewidoczna, ale właśnie z niej wznosi się to co widoczne i wysokie. Podobnie wszystkie nasze dobra pochodzą z głębi łaski Bożej, której nie da się pojąć ani opisać.”

św. Cyryl z Jerozolimy

"Nie wstydźmy się wyznać Ukrzyżowanego! Ufnie uczyńmy znak krzyża palcami na czole i na wszystkim, na chlebie, który spożywamy, na kielichu, który pijemy, przy wejściu i wyjściu, przed snem kładąc się na spoczynek, przy wstawaniu, chodzeniu i spoczynku. Jest on wielką obroną: Nie muszą za niego płacić ubodzy, trudzić się słabi. Od Boga jest dany jako łaska. Krzyż jest znakiem wierzących, postrachem szatanów. W krzyżu triumfuje nad nimi wierny, jeżeli się nim znaczy z ufnością. Na widok krzyża przypominają sobie Ukrzyżowanego. Lękają się Tego, który smokowi starł głowę. Ceń tę pieczęć, a ponieważ jest darmo dana, tym więcej czcij Dobroczyńce" (Katecheza 13,36).

św. Jan Maria Vianney

"Krzyż jest światłem oświetlającym niebo i ziemię."

Moria,
dziękuję.


_________________
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... twy-rcowej
http://blog.wiara.pl/moria/
http://blog.wiara.pl/Moria1


Śr mar 30, 2011 4:23 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Doświadczenie uczy nas, że tam, gdzie napotyka się na liczne sprzeciwy, można zazwyczaj spodziewać się większych owoców.
św. Ignacy Loyola


Cz mar 31, 2011 10:55 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
św. Augustyn (†430)

Każdy człowiek boi się śmierci fizycznej, ale tylko niewielu śmierci duchowej (...). Śmiertelny człowiek podejmuje wysiłki, aby nie umrzeć. Czyż zatem ten, który przeznaczony jest do życia wiecznego, nie powinien podejmować wysiłków, aby nie grzeszyć?
In Joannis Evangelium, 49,2


Moria,
za każdym razem, gdy potrzebuję odpowiedzi, jest mi ona dana.


So kwi 02, 2011 8:10 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"W tej chwili zapytał mnie Jezus: dziecię Moje, jak ci idą rekolekcje? - Odpowiedziałam: Jezu, przecież Ty wiesz jak mi idą. Tak, wiem, ale Ja chce usłyszeć [z] ust i serca twego. O mój Mistrzu, kiedy Ty mnie prowadzisz, to wszystko mi idzie łatwo, i proszę Cię, Panie, nie odstępuj nigdy ode mnie. i powiedział Jezus: tak, zawsze będe przy tobie, jeżeli zawsze będziesz dzieckiem małym i nie lękaj się niczego, jak byłem tu twoim początkiem, tak też będę twoim końcem. Nie polegaj na stworzeniach, chociażby w rzeczy najmniejszej, bo to mi się nie podoba. Ja Sam chce być w duszy twojej. Dam ci umocnienie w duszy i światło i dowiesz się z ust zastępcy Mojego, że Ja jestem w tobie, a niepokój rozwieje się jak mgła przed promieniem słońca".
Dzienniczek św. Faustyny, zeszyt 1, 295


N kwi 03, 2011 8:53 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Misja od Boga

Osładzasz ból miłością,
rozszarpane serce leczysz słowem uzdrowienia.
Przenikasz do szpiku kości Swą obecnością...
Podnosisz, gdy upadam pod krzyżem cierpienia

Zabierasz wszystko, aby dać jedno - Siebie bez granic.
Nie chcesz nic w zamian, robisz aż tyle - za nić!
Niesiesz na rękasz obolałego z czułą delikatnością,
wiesz, co on myśli; patrzysz na niego z wyrozumiałością.

Wyglądając światu wytchnienia,
tłumaczysz głosem ściszonym:
że kocha się, pomimo bolesnego doświadczenia;
że kocha się nawet sercem zranionym.

Tłumaczysz, że Twa miłość
jest ponad wszystko stworzenie.
Dajesz wciąż drugą szansę,
oczyszczając ludzkie sumienie.

Dostałam od Ciebie trudne zadanie,
nie wiem czy podołam jego spełnienia.
Kochać pośród cierpienia,
które czynisz na zewnątrz mojego uświecenia.

Wiersz mojej 17 letniej córki Oli-Rity, opublikowany w ubiegłorocznym, wakacyjnym "Rycerzu Młodych".


N kwi 03, 2011 9:49 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
"Nie jesteś daleki, o mój Boże, od tego, kto się sam nie oddale od Ciebie. Dlaczego więc mówią, że Ty się oddalasz?"
św. Jan od Krzyża


Wt kwi 05, 2011 6:18 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Akatyst ku czci Ducha Świętego

KONDAK 1
Królu Niebieski, Pocieszycielu, Duchu Prawdy,
Który wszędzie jesteś i wszystko wypełniasz,
Skarbnico wszelkiego dobra i Dawco życia, przyjdź i zamieszkaj w nas,
Oczyść nas od wszelkiej zmazy, i zbaw, o Dobry, dusze nasze!

IKOS 1
Jakżeż mam, najbardziej grzeszny z ludzi, wysławiać Cię, jak ogarnąć umysłem, pierwsza świątynio bytu, którego samo miano - Świętość, który cały jest utkany, cały utworzony ze świętości i jaśnieje świętością w samej Trójcy Przenajświętszej. Przebacz, Duchu Prawdy, jeśli przeciw Prawdzie zgrzeszę, tak przedstawiając swój stosunek do wszystkiego, co istnieje:

Więzi wszystkiego, co istnieje - zamieszkaj w nas.
Źródło energii - zamieszkaj w nas.
Nienaruszalności wszechświata - zamieszkaj w nas.
Przyczyno niezmienności - zamieszkaj w nas.
Który krystalizujesz minerały i czynisz stałymi metale - zamieszkaj w nas.
Przez kogo cenne jest złoto i świeci się srebro - zamieszkaj w nas.
I mieni się światłem szafir - zamieszkaj nas.
A blaskiem lśni diament - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 2
Czyż nie lepiej jednak Duchu Światy, aby myśl moja trwała w całkowitym milczeniu oddając Tobie w zachwycie cześć najgłębszą? Czyż nie lepiej zastąpić wszelkie o Tobie filozofowanie tą pieśnią, w którą w ciągu wieków weszło tyle westchnień, łez i radości, a więc pieśnią - Alleluja.

IKOS 2
Jest jedyny bezpieczny sposób wysławiania Ciebie: trzymać się mocno w tym, co o Tobie się mówi, tego co Ty sam odkryłeś o sobie swoim wybranym i co sam zawarłeś w świętych pismach. Dlatego też tak będę do Ciebie wołać:

Tchnienie Wszechmocnego, które unosiło się nad chaosem - zamieszkaj w nas.
Który kształtujesz nasiona - zamieszkaj w nas.
Przez kogo kwiat się rozchyla - zamieszkaj w nas.
Dzięki któremu żyją rośliny - zamieszkaj w nas.
Który sprawiasz, że trawa zielenieje - zamieszkaj w nas.
Który karmisz zboża - zamieszkaj w nas.
Dzięki komu róża jest piękna, a lilia wspaniale odziana - zamieszkaj w nas.
Dzięki komu konwalia zapach roztacza - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 3
Kiedy Słowo rzekło do Ojca: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz i podobieństwo", był przy tym obecny Duch - Współtwórca, jak powiedział pewien świątobliwy pieśniarz. Przyjm więc od swoich stworzeń pochwalne: Alleluja.

IKOS 3
Unoszący się niegdyś nad pierwotną otchłanią Ty - kiedy Słowo Boże nadało jej porządek, odjęło początkową bezkształtność oraz przeraźliwą pustkę - mogłeś wtedy rozlać się po materii i ożywić część jej znaczną:

Przez kogo oddycha zwierzę i posiada cudowny instynkt - zamieszkaj w nas.
Któryś obdarzył żywotnością ryby i możnością wzbijania się w powietrze ptaki - zamieszkaj w nas.
Któryś dał królewskość lwu i nieustraszoność tygrysowi - zamieszkaj w nas.
Który dałeś łagodność jagnięciu i delikatność gołębicy - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 4
Jeśli od Ciebie pochodzi oddech istot żywych, jeśli nie komu innemu, tylko Tobie, źródło wszelakiej wartości, przypisać należy cały ten bezmiar dobra, jaki przejawiają w swej duszy zwierzęta, od kogo, jak nie od Ciebie - idzie to wszystko dobre, co jest w człowieku, a zwłaszcza jego zdolność śpiewania Tobie: Alleluja.

IKOS 4
Czyż nie Ty byłeś tym oddechem życia, który Bóg tchnął w stworzone przez siebie z prochu ziemi ciało człowieka? Jeśli tak, to przyjmij te oto słowa pochwalne:

Dawco żywota, dzięki któremu oddychamy - zamieszkaj w nas.
Życie człowieka przez Stwórcę tchnięte - zamieszkaj w nas.
Który dajesz zdrowie, a niszczysz to, co niesie rozkład - zamieszkaj w nas.
Przez którego lekarz ratuje, a cuda czyni uzdrowiciel - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 5
Niedługo czystym, jasnym i godnym Ciebie pozostało to mieszkanie, które w postaci człowieka zgotowałeś na ziemi dla siebie. Po trzech tysiącach lat, które dla Ciebie jako Boga są tym samym co trzy dni, Pan musiał powiedzieć ludziom: "Duch mój nie może zamieszkiwać w ludziach, bo człowiek jest istotą cielesną", my jednak napełnieni przez Ciebie Duchem Chrystusowym, śmiało Cię wzywamy: Alleluja.

IKOS 5
"Światło w ciemnościach świeci" - powiedziałeś o sławionym na równi z Tobą i współuwielbianym Chrystusie. Stałeś się dla ludzi tym, czym być miałeś w pierwotnych zamierzeniach Stwórcy:

Źródło rozumu i geniuszu twórców - zamieszkaj w nas.
Który śpiewasz w pieśniach, którego głosi muzyka - zamieszkaj w nas.
Źródło zachwytu poetów i duszo rzeczy pięknych - zamieszkaj w nas.
Który mówisz przez oratorów i prowadzisz pędzel malarza - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 7
Gdzież Tobie, któryś samą czystością i świętością było wygodniej przebywać, kogo mogłeś bardziej napełnić, jak nie wybraną część ludzkości, która jako jedyna na świecie i znała Cię i nazywała nawet Twoim własnym imieniem - naród żydowski, na czele z tym, który dał mu początek: to naród ten nauczył nas także nieśmiertelnej jak Ty sam pieśni: Alleluja.

IKOS 7
W narodzie tym niegdyś, narodzie zaiste prawym, byli ludzie w sposób szczególny godni Twej świętości, zdolni do przyjęcia całej mowy Twego natchnienia; imiona ich same cisną się na usta razem z Twoim świętym Imieniem:

Któryś usprawiedliwił Abrahama i uczynił go przyjacielem Boga - zamieszkaj w nas.
Któryś pobłogosławił w nim wszystkie ludy i wychował Izraela - zamieszkaj w nas.
Któryś działał przez Mojżesza i ratował lud przez sędziów - zamieszkaj w nas.
Który namaściłeś Saula i dałeś koronę Dawidowi - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 8
Od Samuela przeszedłeś w obfitości przez królewskie namaszczenie na Saula, wkrótce jednak opuściłeś go, okazał się bowiem bardziej podatny Twemu odwiecznemu wrogowi. Ale w tym czasie przygotowane miałeś dla siebie inne naczynie, najlepszego z dotychczasowych ziemskich Twoich nosicieli, który też napisał dla nas pieśń: Alleluja.

IKOS 8
Jak wspaniały jest ten szereg świętych ludzi, którzy byli nosicielami Ciebie. Oto kiedy ujawniła się cała moc i cale bogactwo Twojej chwały; kiedy zostałeś poczęty w łonie proroków i zrodziłeś się na ziemi jako Duch zbawienia:

Mówiący przez proroków i przedziwny w ich czynach - zamieszkaj w nas.
Któryś zwiastował przez Izajasza przyjęcie Emmanuela - zamieszkaj w nas.
Płaczący w Jeremiaszu i wstrząsający królestwami przez Daniela - zamieszkaj w nas.
Któryś pobudził Jana Chrzciciela i natchnął Dwunastu - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 9
Po wszystkich niezmierzonych, nie do ogarnięcia potokach natchnienia, jakie wylałeś na dawnych swoich wybrańców, wielkich proroków Izraela, na cale wieki ukryłeś przed ziemią swoje oblicze. Był to okres duchowej tęsknoty ludzkości, a zwłaszcza narodu wybranego, który nawet wtedy śpiewał świętą pieśń: Alleluja.

IKOS 9
Nie do pojęcia całkowicie jest ów stosunek, w jakim pozostawałeś wobec Słowa po jego wcieleniu się. Czy to On uzależniony był od Ciebie w swojej pokornej, uniżonej postaci, tak że dopiero po Twoim nań zejściu przy chrzcie otrzymał całą swoją moc i władzę? Czy też On Ciebie dawał i dać obiecywał, komu chciał, Ty zaś byłeś w Jego władzy? Najwidoczniej między wami istniała ta wzruszająca jedność działań, dzięki której Obaj mieliście wypełnić sobą całą ludzkość, aby mogła ona w zachwycie wołać:

Przez którego począł się w ciele Jezus i któryś objawił Go nad Jordanem - zamieszkaj w nas.
Którego pełen był Chrystus, Jego mocą czyniący cuda - zamieszkaj w nas.
Oczekiwany od dawna Pocieszycielu, pierwszy Nauczycielu Prawdy - zamieszkaj w nas.
Któryś ogarnął Apostołów i przekształcił przez nich świat - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 10
Jakież potoki świętego ognia, miłości i wiedzy o Bogu rozlałeś, kiedy niczym rzeka ognista spłynąłeś z górnego Syjonu na pierwszy apostolski Kościół, który zaczął przemawiać językami aniołów przez usta ludzi. Oto skąd wzięła się wśród ludu chrześcijańskiego w obcym dlań języku brzmiąca pieśń: Alleluja.

IKOS 10
Wówczas wszyscy nie tylko poznali, ale i odczuli, zobaczyli nieomal na własne oczy, prawie mogli dotknąć rękami Twe Boskie piękno, ciepło i czystość. Wierzymy wszelako, że i nam uchylisz chociażby rąbka zasłony okrywającej Twe oślepiające światło, jeśli z tęskną nadzieją będziemy Cię błagać:

Założycielu Kościoła, który go w całości przenikasz - zamieszkaj w nas.
Rzeko darów duchowych i źródło pełni łaski - zamieszkaj w nas.
Dzięki tobie mówili Apostołowie l zwyciężali męczennicy - zamieszkaj w nas.
Przez którego kapłani sprawują swoją godność i dokonują się sakramenty - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 11
A jakiż jest Twój stosunek do aniołów, tych duchów najczystszych, którymi -jak wierzymy - napełnione jest wszystko wokół nas, które - zgodnie z Twoją niepłonną obietnicą - kierują naszymi stopami, abyśmy się nie potknęli, a nawet wszystkie nasze włosy mają w swojej pieczy. Czyż nie są one wszystkie złączone jedną myślą i jedną miłością ku Tobie tak ściśle, że ten, kto widział rzeczy tajemne, mógł nadać Ci miano siedmiu duchów Bożych. A wraz z nimi i one łączą się w jednej pieśni do Ciebie: Alleluja

IKOS 11
Przechodząc od działań Twoich na świecie. Duchu Światy, do wyliczania świętych właściwości Twoich, lękamy się, byśmy wglądając głębiej w Twoją istotę nie stracili naszego duchowego wzroku. Dlatego raczej wybieramy zwyczajne, skromne wyliczenie tych pochwal, które ułożyli dawni pieśniarze, bardziej niż my godni Ciebie sławić:

Który byłeś od wieków, jesteś i będziesz zawsze - zamieszkaj w nas.
Nie mający początku ni końca, żyjący i dający życie - zamieszkaj w nas.
Światło i dawco światła, Dobro i źródło wszelkiego dobra - zamieszkaj w nas.
Przez którego przywołany jest Ojciec oraz poznawany i wychwalany Syn - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 12
Do tych świętych wezwań pochwalnych, jakie ogłasza nam co roku Kościół święty w wielki, większy nad inne święta Dzień Pięćdziesiątnicy, poświąteczny dzień Świętej Paschy, cóż nam pozostaje jeszcze dodać jak nie pieśń, dawniej śpiewaną jedynie na Wielkanoc: Alleluja.

IKOS 12
Prowadźmy jednak dalej i zakończmy nasze śpiewanie na cześć Ducha Świętego słowami Kościoła przez Niego natchnionymi, bo w nich najwyraźniej wieje duch wielkiego Dnia Pięćdziesiątnicy, duch Ducha Świętego:

Światło i życie - zamieszkaj w nas.
Źródło rozumu, Duchu Bożej mądrości - zamieszkaj w nas.
Duchu wszelkiej wiedzy, prawości i poznania - zamieszkaj w nas.
Tyś Bóg i Ten, który przebóstwia, mówi i działa - zamieszkaj w nas.

Przybądź, Dawco dobra i zamieszkaj w nas.

KONDAK 13: Przybądź, Duchu Święty (sekwencja).


Znalezione w przestworzach netu w temacie założonym przez Człowieka o nicku Moria. Pozdrawiam Cię serdecznie


Wt kwi 05, 2011 7:50 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński (†1981)

„Szczególną ufność naszą w czasach dzisiejszych budzi różaniec. To pokorne, a tak skuteczne lekarstwo na dni nawet najgroźniejsze. Ilekroć Kościół Boży był w wyjątkowym niebezpieczeństwie, Stolica Apostolska wzywała do modlitwy różańcowej. Różaniec bowiem zrodził się w chwilach niebezpiecznej walki wywrotowych sekt i herezji przeciwko Kościołowi i porządkowi społecznemu. (…) Najwybitniejsi papieże odsyłali walczących z mocami ciemności do różańca. Czynił tak Leon XIII, papież filozofów i robotników; czynił podobnie Pius XI, papież świeckich apostołów. W czasach grozy wydawali piękne odezwy, wzywające świat katolicki do modlitwy różańcowej.” List pasterski o codziennym odmawianiu różańca świętego, Lublin, 15 sierpnia 1947 (fragment
)

Moria, dziękuję


Śr kwi 06, 2011 8:55 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
http://w656.wrzuta.pl/audio/7FwzJ7fpXxr ... ogarodzicy

Szukałam go od wczoraj, a dziś udało się, znalazłam. Jest piękny, posłuchajcie.


Śr kwi 06, 2011 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
Maria-Magdalena napisał(a):
św. Augustyn (†430)

Każdy człowiek boi się śmierci fizycznej, ale tylko niewielu śmierci duchowej (...). Śmiertelny człowiek podejmuje wysiłki, aby nie umrzeć. Czyż zatem ten, który przeznaczony jest do życia wiecznego, nie powinien podejmować wysiłków, aby nie grzeszyć?
In Joannis Evangelium, 49,2


Moria,
za każdym razem, gdy potrzebuję odpowiedzi, jest mi ona dana.


Pieknie napisane i jest prawda ze Pan Bog odpowiada na nasze pytania tylko nie zawsze w tym codziennym chaosie slyszymy Jego odpowiedz.


Cz kwi 07, 2011 10:54 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Najpiękniejsze modlitwy i cytaty świętych
amadeus35 napisał(a):
Pieknie napisane i jest prawda ze Pan Bog odpowiada na nasze pytania tylko nie zawsze w tym codziennym chaosie slyszymy Jego odpowiedz.


Dokładnie tak jest.
Słuchałeś jak alumni z Opola pięknie śpiewaja akatyst ku czci Bogarodzicy? Czasami wystarczy podejść do tematu jak do sztuki.
Pozdrdawiam Cię.


Cz kwi 07, 2011 9:25 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL