Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
....
A pomyślałeś o tym że twoje mogą się nie zgadzać?
Ale moje się zgadzają z nauczaniem Kościoła powszechnego(katolickiego) więc nie szukaj dziury u mnie tylko u siebie gdyż to twoje się nie zgadzają i odpowiedz na to proste pytanie
co robisz gdy twoje pouczenia nie zgadzają się z tym jak poucza Kościół powszechny ?
Cytuj:
Przecież Kościół Rzymski nie uznaje Sola Scriptura.
No i co z tego...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn sie 08, 2022 8:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):

Przecież Kościół Rzymski nie uznaje Sola Scriptura.
No i co z tego...?

To z tego, że gdy napisałam, że nie uznaję Sola Scriptura, to spotkałam się z oskarżeniami osób, które tak jak ja również nie uznają.
Czemu zadałeś mi to pytanie i z łatwością mnie oskarżasz, mimo, że tak samo uważasz.
Prześledź jak przebiegały Synody i czy na nim była jednomyślność?
Czy ustalenia doktrynalne były zawsze przeprowadzane w rzetelny sposób.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 08, 2022 10:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jak to miło słuchać wypowiedź takiego Księdza.
https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczen ... ga,2199509

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn sie 08, 2022 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):

Przecież Kościół Rzymski nie uznaje Sola Scriptura.
No i co z tego...?

To z tego, że gdy napisałam, że nie uznaję Sola Scriptura, to spotkałam się z oskarżeniami osób, które tak jak ja również nie uznają.
Bo może uznają tak jak Kościół powszechny(katolicki) naucza, że Słowo Boże, Objawienie, jest przekazywane na dwa sposoby. Jednym z nich jest Tradycja Kościoła, a drugim Pismo Święte.
Cytuj:
Czemu zadałeś mi to pytanie i z łatwością mnie oskarżasz, mimo, że tak samo uważasz.
Nie wciskaj mi tutaj jakiegoś kitu z oskarżaniem cię, bo niczego takiego nie było w moich postach. Zadałem ci to pytanie, bo ani nie uznajesz nauczania Kościoła powszechnego(katolickiego) ani Pisma Świętego więc nie wiem na jakiej podstawie weryfikujesz te swoje pouczenia...ot i wszystko. Zatem dowiem się w końcu od ciebie jak wiesz, że te twoje pouczenia są od Ducha Świętego czy dalej będziesz uciekać od odpowiedzi ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn sie 08, 2022 11:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3944
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Nie odwracaj kota ogonem co dla mnie znaczy fizyczne/fizycznie, bo ja napisałem już wyżej iż fizyczność dotyczy rzeczywistości czasoprzestrzennej(czyli ograniczonej ziemskimi prawami), tylko ty wyjaśnij skąd wytrzasnąłeś nauczanie, że Pan Jezus fizycznie w swoim ciele(czyli wg ciebie ) nie opuszczając tego MIEJSCA ani na chwilę/nieustannie(a zatem ograniczoność Jego zmartwychstałego ciała tylko do jednego "miejsca" ), zasiada po prawicy Ojca...?

Mam to napisane w Biblii, która przedstawia tu 2 fakty:
1. cielesne wstąpienie Jezusa do Nieba i zajęcie miejsca obok Ojca:

[Dz.2.34]:34. Albowiem nie Dawid wstąpił do nieba, powiada bowiem sam: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej,35. Aż położę nieprzyjaciół twych Podnóżkiem stóp twoich.

[Mk.16.19]:A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga.

[Piotra 3.22]:Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.


2. nieprzerwany pobyt Pana Jezusa w Niebie ze względu na swoją rolę aż do wypełnienia się czasu:

[Rzym.8.34]:Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami.

[Dz.3.21]:Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.


[Hebr.9.28]:Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

Poza tym Twój Katechizm o tym mówi:

[663]: Chrystus zasiada już po prawicy Ojca. „Przez prawicę Ojca rozumiemy chwałę i cześć Bóstwa, gdzie Ten, który istniał jako Syn Boży przed wszystkimi wiekami, jako Bóg i współistotny Ojcu, zasiadł cieleśnie po Wcieleniu i uwielbieniu Jego ciała"536.

Tylko dlaczego ja apostata i heretyk :twisted: mam Ci przypominać czego uczy Twój Kościół? ;)


Pn sie 08, 2022 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie odwracaj kota ogonem co dla mnie znaczy fizyczne/fizycznie, bo ja napisałem już wyżej iż fizyczność dotyczy rzeczywistości czasoprzestrzennej(czyli ograniczonej ziemskimi prawami), tylko ty wyjaśnij skąd wytrzasnąłeś nauczanie, że Pan Jezus fizycznie w swoim ciele(czyli wg ciebie ) nie opuszczając tego MIEJSCA ani na chwilę/nieustannie(a zatem ograniczoność Jego zmartwychstałego ciała tylko do jednego "miejsca" ), zasiada po prawicy Ojca...?

Mam to napisane w Biblii, która przedstawia tu 2 fakty:
1. cielesne wstąpienie Jezusa do Nieba i zajęcie miejsca obok Ojca:

[Dz.2.34]:34. Albowiem nie Dawid wstąpił do nieba, powiada bowiem sam: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej,35. Aż położę nieprzyjaciół twych Podnóżkiem stóp twoich.

[Mk.16.19]:A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga.

[Piotra 3.22]:Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.


2. nieprzerwany pobyt Pana Jezusa w Niebie ze względu na swoją rolę aż do wypełnienia się czasu:

[Rzym.8.34]:Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami.

[Dz.3.21]:Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.


[Hebr.9.28]:Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

Poza tym Twój Katechizm o tym mówi:

[663]: Chrystus zasiada już po prawicy Ojca. „Przez prawicę Ojca rozumiemy chwałę i cześć Bóstwa, gdzie Ten, który istniał jako Syn Boży przed wszystkimi wiekami, jako Bóg i współistotny Ojcu, zasiadł cieleśnie po Wcieleniu i uwielbieniu Jego ciała"536.
No i gdzie w tych wszystkich fragmentach, które przytoczyłeś znalazłeś coś o fizycznym zasiadaniu, które wg twojego rozumowanua polega na tym, że nie opuszcza TEGO MIEJSCA ani na chwilę...
Cytuj:
Tylko dlaczego ja apostata i heretyk :twisted: mam Ci przypominać czego uczy Twój Kościół?
No to teraz wskaż gdzie w tym nauczaniu znalazłeś coś o FIZYCZNYM ciele czy zasiadaniu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 09, 2022 12:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcin napisał(a):
Zadałem ci to pytanie, bo ani nie uznajesz nauczania Kościoła powszechnego(katolickiego) ani Pisma Świętego więc nie wiem na jakiej podstawie weryfikujesz te swoje pouczenia...ot i wszystko. Zatem dowiem się w końcu od ciebie jak wiesz, że te twoje pouczenia są od Ducha Świętego czy dalej będziesz uciekać od odpowiedzi ?

Kiedy napisałam, że nie uznaję Pisma Świętego? Wmawiasz mi absurdalne swoje wnioski.
Pouczenia Ducha Świętego mam od kilku lat, odkąd stałam się osobą nowo narodzoną.
Są to sny oraz bezpośrednie pouczenia.
Zawsze one podkreślają moc I chwałę Jezusa oraz to, że w każdej ciężkiej sytuacji Jezus jest że mną i mnie chroni.
Nie będę opisywała szczegółów, bo to zajęło by kilka stron.
Niektóre pouczenia piszę w postach w cudzysłowie, by je podkreślić.

Podam ci link do kazania Księdza Dominika Chmielewskiego, który mówi o celu naszego życia i czym jest intymna więź z Bogiem. Ja ją mam i jestem bardzo szczęśliwa.

Życiowo jestem osobą spełnioną pod względem bytowym i rodzinnym.
Jednak moją największą radością i miłością jest Bóg,który objawił nam siebie w swoim Synu Jezusie, bo każda myśl o Bogu, to moja wielka radość.

Jaki jest sens życia.
https://youtu.be/h5EqnyNarFQ

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 09, 2022 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
Zadałem ci to pytanie, bo ani nie uznajesz nauczania Kościoła powszechnego(katolickiego) ani Pisma Świętego więc nie wiem na jakiej podstawie weryfikujesz te swoje pouczenia...ot i wszystko. Zatem dowiem się w końcu od ciebie jak wiesz, że te twoje pouczenia są od Ducha Świętego czy dalej będziesz uciekać od odpowiedzi ?
Kiedy napisałam, że nie uznaję Pisma Świętego? Wmawiasz mi absurdalne swoje wnioski.
Wybrana...to, że nie zgadzasz się z nauczaniem Kościoła powszechnego(katolickiego) dowodzi iż nie uznajesz Pisma Świętego...logiczne.
Cytuj:
Pouczenia Ducha Świętego mam od kilku lat, odkąd stałam się osobą nowo narodzoną.
Są to sny oraz bezpośrednie pouczenia.
Dalej nie odpowiedziałaś jak te pouczenia weryfikujesz, że pochodzą od Ducha Świętego, skoro nie przyjmujesz nauczania Słowa Bożego zgodnie z tym jak naucza Kościół powszechny (katolicki)??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 09, 2022 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcin napisał(a):
Wybrana...to, że nie zgadzasz się z nauczaniem Kościoła powszechnego(katolickiego) dowodzi iż nie uznajesz Pisma Świętego...logiczne.

Odnoszę wrażenie, że coś z twoją logiką jest nie tak.
sahcin napisał(a):
Dalej nie odpowiedziałaś jak te pouczenia weryfikujesz, że pochodzą od Ducha Świętego, skoro nie przyjmujesz nauczania Słowa Bożego zgodnie z tym jak naucza Kościół powszechny (katolicki)??

Ja słucham Boga.

Proponowałam Ci już, byś się douczył, czy ustalenia Soborowe były jednomyślne i ile sporów były przyczyną.

Po drugie odpowiedź w końcu czym było kościelne oczyszczanie przez ogień na stosach tysiące ludzi podczas 600 letniej inkwizycji?
Jak Kościół wprowadził duchowe oczyszczanie? Przez fizyczny ogień?
Tak samo do fizyczności sprowadził spożywanie ciała I krwi Jezusa, choć te spożywanie ma wyraz duchowy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sie 09, 2022 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
Wybrana...to, że nie zgadzasz się z nauczaniem Kościoła powszechnego(katolickiego) dowodzi iż nie uznajesz Pisma Świętego...logiczne.
Odnoszę wrażenie, że coś z twoją logiką jest nie tak.
Jeżeli masz takie wrażenie co do mojej logiki, to teraz pozostaje ci tylko dowieść tytułująca się katoliczką wybrana, że przyjmujesz Pismo Święte jako katoliczka, tzn zgodnie z nauczaniem Kościoła powszechnego (katolickiego)...
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
Dalej nie odpowiedziałaś jak te pouczenia weryfikujesz, że pochodzą od Ducha Świętego, skoro nie przyjmujesz nauczania Słowa Bożego zgodnie z tym jak naucza Kościół powszechny (katolicki)??
Ja słucham Boga.
Gdyby to była prawda, to słuchałabyś nauczania Kościoła powszechnego(katolickiego)..

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sie 09, 2022 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3944
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
No i gdzie w tych wszystkich fragmentach, które przytoczyłeś znalazłeś coś o fizycznym zasiadaniu, które wg twojego rozumowanua polega na tym, że nie opuszcza TEGO MIEJSCA ani na chwilę...

Przecież Ci wypunktowałem, ale jeszcze raz:
[Dz.3.21]:Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.
Jezus jest w niebie aż do czasu... odnowienia wszechrzeczy. Nie opuszcza Nieba.

[Dz.2.34]:34. Albowiem nie Dawid wstąpił do nieba, powiada bowiem sam: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej,35. Aż położę nieprzyjaciół twych Podnóżkiem stóp twoich.
Jezus wypełniając wolę Ojca siedzi po Jego prawicy dopóki Bóg nie podda wszystkich nieprzyjaciół pod nogi Jezusa.
To się jeszcze nie wypełniło, więc Jezus cały czas siedzi po prawicy Ojca.

[Rzym.8.34]:Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami.
Jezus wstawia się za nami nieustannie, więc jest nieustannie w Niebie po prawicy Ojca.

dodatkowo
[Hebr.9.24]:Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się stawiać teraz za nami przed obliczem Boga;
Jezus czyni to teraz i w każdej chwili, bo poza czasem jest tylko "teraz".
sahcim napisał(a):
No to teraz wskaż gdzie w tym nauczaniu znalazłeś coś o FIZYCZNYM ciele czy zasiadaniu...

Przecież Ci przytoczyłem z Katechizmu - no więc powtarzam /zaznaczyłem pogrubieniem.
[663]: Chrystus zasiada już po prawicy Ojca. „Przez prawicę Ojca rozumiemy chwałę i cześć Bóstwa, gdzie Ten, który istniał jako Syn Boży przed wszystkimi wiekami, jako Bóg i współistotny Ojcu, zasiadł cieleśnie po Wcieleniu i uwielbieniu Jego ciała"536.
Tu masz napisane wprost.
Masz z tym jakiś problem?


Wt sie 09, 2022 11:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No i gdzie w tych wszystkich fragmentach, które przytoczyłeś znalazłeś coś o fizycznym zasiadaniu, które wg twojego rozumowanua polega na tym, że nie opuszcza TEGO MIEJSCA ani na chwilę...
Przecież Ci wypunktowałem, ale jeszcze raz:
Biorąc pod uwagę, że dostałeś moje wyjaśnienie co znaczy fizycznie, to jeszcze raz się pytam gdzie w tych wszystkich fragmentach, które przytoczyłeś znalazłeś coś o fizycznym zasiadaniu, które wg twojego rozumowania polega na tym, że nie opuszcza TEGO MIEJSCA ani na chwilę(nie jest obecny gdzie indziej)...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 10, 2022 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Przecież Ci przytoczyłem z Katechizmu - no więc powtarzam /zaznaczyłem pogrubieniem.
[663]: Chrystus zasiada już po prawicy Ojca. „Przez prawicę Ojca rozumiemy chwałę i cześć Bóstwa, gdzie Ten, który istniał jako Syn Boży przed wszystkimi wiekami, jako Bóg i współistotny Ojcu, zasiadł cieleśnie po Wcieleniu i uwielbieniu Jego ciała"536.
Tu masz napisane wprost.
Masz z tym jakiś problem?
Tak...mam tu wprost napisane, że przez prawicę Ojca Kościół rozumie chwałę i część Bóstwa, a nie fizycznie pojmowane miejsce...
Polecam ci "Wykład wiary prawdziwej" - doskonały skrót teologii dogmatycznej Kościoła, napisany w pierwszej połowie VIII wieku przez św. Jana z Damaszku - gdzie autor wyjaśnienia naukę Kościoła dotyczącą rzeczywistości niebiańskiej nazywanej "prawica Ojca"(cyt fragment):
„Twierdzimy wprawdzie, że po prawicy Boga Ojca zasiada Chrystus cieleśnie, lecz nie pojmujemy prawicy Ojca w sensie miejsca. Bo jakże Niewymierny mógłby mieć lokalnie pojętą prawą stronę? O prawej czy lewej stronie można mówić tylko u bytów przestrzennie wymiernych
Tak więc Gregorze, to nie ja mam problem z tym co jest napisane w przytoczonym przez ciebie fragmencie Katechizmu jak i właściwym rozumieniem cielesności Chrystusa ale ty...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 10, 2022 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3944
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Tak...mam tu wprost napisane, że przez prawicę Ojca Kościół rozumie chwałę i część Bóstwa, a nie fizycznie pojmowane miejsce...
Polecam ci "Wykład wiary prawdziwej" - doskonały skrót teologii dogmatycznej Kościoła, napisany w pierwszej połowie VIII wieku przez św. Jana z Damaszku - gdzie autor wyjaśnienia naukę Kościoła dotyczącą rzeczywistości niebiańskiej nazywanej "prawica Ojca"(cyt fragment):
„Twierdzimy wprawdzie, że po prawicy Boga Ojca zasiada Chrystus cieleśnie, lecz nie pojmujemy prawicy Ojca w sensie miejsca. Bo jakże Niewymierny mógłby mieć lokalnie pojętą prawą stronę? O prawej czy lewej stronie można mówić tylko u bytów przestrzennie wymiernych”

A który z przedstawicieli Twojego Kościoła był w Niebie, aby tak twierdzić?

To co przytaczasz to tylko ludzkie wyobrażenia zupełnie pozbawione podstaw.
Poza tym żydzi/uczniowie i Jezus również mieli inne zdanie w tym temacie niż Twój Kościół:
[Mt.20.21]:20. Wtedy przystąpiła do niego matka synów Zebedeuszowych z synami swoimi, złożyła mu pokłon i prosiła go o coś.
21. A On jej rzekł: Czego chcesz? Rzecze mu: Powiedz, aby ci dwaj synowie moi zasiedli jeden po prawicy, a drugi po lewicy twojej w Królestwie twoim. 23. Mówi im; Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.

Jakoś Pan Jezus nie wyprowadził ich z "błędnego myślenia" i przedstawiał rzeczywistość niebiańską w taki własnie sposób:

[Mt.2.32-33]:32. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
33. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.


[Obj.3.21]:Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

Jak widać zarówno Pan Bóg jak i Pana Jezus wyróżniają kierunki i z pewnością nie wprowadzają ludzi w błąd.
Osobiście wolę więc uznać to co jest napisane w Biblii niż polegać na wyobrażeniach ludzi, którzy Nieba na oczy nie widzieli.

sahcim masz jak zwykle wybór: wierzyć Pismu lub wymysłom ludzkim.


Śr sie 10, 2022 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak...mam tu wprost napisane, że przez prawicę Ojca Kościół rozumie chwałę i część Bóstwa, a nie fizycznie pojmowane miejsce...
Polecam ci "Wykład wiary prawdziwej" - doskonały skrót teologii dogmatycznej Kościoła, napisany w pierwszej połowie VIII wieku przez św. Jana z Damaszku - gdzie autor wyjaśnienia naukę Kościoła dotyczącą rzeczywistości niebiańskiej nazywanej "prawica Ojca"(cyt fragment):
„Twierdzimy wprawdzie, że po prawicy Boga Ojca zasiada Chrystus cieleśnie, lecz nie pojmujemy prawicy Ojca w sensie miejsca. Bo jakże Niewymierny mógłby mieć lokalnie pojętą prawą stronę? O prawej czy lewej stronie można mówić tylko u bytów przestrzennie wymiernych”

A który z przedstawicieli Twojego Kościoła był w Niebie, aby tak twierdzić?
Nie trzeba być w Niebie, żeby wiedzieć, że Bóg jest duchem czyli nie jest bytem przestrzennym :-P
Cytuj:
To co przytaczasz to tylko ludzkie wyobrażenia zupełnie pozbawione podstaw.
No jasne...teraz będziesz mi wciskał, że Niebo to nie rzeczywistość duchowa ale fizyczna... :P
Cytuj:
Osobiście wolę więc uznać to co jest napisane w Biblii niż polegać na wyobrażeniach ludzi, którzy Nieba na oczy nie widzieli.
Gdybyś wolał uznawać to, co jest napisane w Biblii, to wraz z całym Kościołem powszechnym uznawał byś, że ciało Jezusa jest prawdziwym pokarmem na życie wieczne...
Cytuj:
sahcim masz jak zwykle wybór: wierzyć Pismu lub wymysłom ludzkim.
Tak, wolę wierzyć Pismu niż twoim wymysłom...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz sie 11, 2022 12:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL