Mocne fragmenty Pisma Świętego
Autor |
Wiadomość |
Andy72
Niesamowity Gaduła
Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm Posty: 7160
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
|
 Re: Mocne fragmenty Pisma Świętego
To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat». Świat już został zwyciężony przez Chrystusa dwa tysiące lat temu na Krzyżu.
18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.
_________________ W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10
|
Pn mar 08, 2021 3:54 pm |
|
 |
1antyk
|
 Re: Mocne fragmenty Pisma Świętego
15) Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. (17) Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki. (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (1 List Jana 2:15-18)
|
N maja 02, 2021 5:51 pm |
|
 |
Andy72
Niesamowity Gaduła
Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm Posty: 7160
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
|
 Re: Mocne fragmenty Pisma Świętego
11 Wtedy rzekł: «Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!» A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały [szła] przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze - trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. 12 Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu - szmer łagodnego powiewu. 13 Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. A wtedy rozległ się głos mówiący do niego: «Co ty tu robisz, Eliaszu?»
_________________ W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10
|
N sty 16, 2022 2:43 pm |
|
 |
lajkonik.2
Niesamowity Gaduła
Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm Posty: 1219
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
|
 Re: Mocne fragmenty Pisma Świętego
Dzisiaj w Kalwarii Zebrzydowskiej, Metropolita Krakowski, abp, Marek Jędraszewski, podczas Misterium Męki Pańskiej, zaznaczył, że piłatowa postawa dochodzi do głosu w Polsce. Bardzo mi się podobało Jego słowo pasterskie. Byłem tam, mimo pogody ogromny tłum ludzi. Kalwaria została zablokowana. Poniżej link do kazania abp, Marka Jędraszewskiego. https://www.rmf24.pl/regiony/krakow/new ... rp_state=1
|
Pt kwi 07, 2023 6:35 pm |
|
|
Kto przegląda forum |
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość |
|
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków Nie możesz odpowiadać w wątkach Nie możesz edytować swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów
|
|